Wie verre reizen doet kan veel verhalen Nieuwe reisgids O.A.D. mant els mantelkostuums japonnen blouses en vesten TER HARMSEL Lof en blaam voor kabinet-De Quay m Opening nieuwe meubelzaak van de Fa. Wessels in de Bouwstraat Gemeentepersoneel nam afscheid van Gemeentebode Goossen inboedel kostuums en jassen Feestelijke Carnavalsviering te Rijssen Ijzerhandel „DE BEEK" Reizen maakt rijker VAN HET* BINNENHOF WIE ADVERTEERT VERHOOPT Reclame is de bloedsomloop van het zakenleven Traditiegetrouw hebben wij ook voor dit seizoen een pracht kollektie In dameshoeden en shawls het allernieuwste Ook in uit de beste kledingbedrijven, dus on berispelijk van pasvorm, een grote sor tering. BETER EN NIET DUURDER. Wierdensestraat 40 Zaterdagmorgen zal het een grote dag zijn voor de fa. G. H. Wessels, die haar stijlvolle zaak in de Bouwstraat dan voor het publiek zal openstellen. De meubel zaak van de heer Wessels, die was geves tigd in de Rozengaarde, moest in verband met het saneringsplan van de z.g. driehoek Rozengaarde-Elzenerstraat-Kerk- straat verdwijnen, zodat de fa. Wessels moest uitzien naar een andere plaats, waar de meubelzaak kon worden voort gezet. Men heeft toen het oog laten val len op het pand Bouwstraat 29, dat werd afgebroken en waarvoor in de plaats een pand verrees, dat in de Bouwstraat ge heel domineert. Het doet wel wat vreemd aan in de Bouwstraat, een der oudste stra ten van Rijssen, waarin over het algemeen de karakteristieke Rijssense woningen staan, te zien verrijkt met zulk een hyper modern pand, waarover de fa. Wessels thans de beschikking heeft. Maar ook deze straat kan de roep of beter de eis van modernisering niet over zich heen la ten gaan. De kleine boerenbedrijfjes, waaraan Rijssen vroeger zo „rijk" was, hebben practisch alle afgedaan en al wor den ze nog bewoond in alle properheid, het doel, waarvoor ze zijn gebouwd, wordt niet meer gediend. Het kan nog lang du ren, maar op de duur zal ook de Bouw straat (toch gelegen in het centrum van Rijssen) worden gemoderniseerd. De fa. Wessels heeft daarmee van dit toekomst beeld de spits afgebeten en men kan met veel voldoening terugzien op datgene wat men heeft aangedurfd. Zowel het exteri eur als het interieur biedt een voorname aanblik. Het is een fraai stijlvol pand ge worden, dat geheel is aangepast aan de specifieke eisen, die een zaak in meubelen en woninginrichting stelt. Daar is aller eerst de ruimtecapaciteit. Als men ergens gebruik moet maken van een grote ruimte, dan is het in een meubelzaak. Dat heeft de fa. Wessels juist ingezien. De winkel op zich heeft een practische bedienings ruimte van ongeveer 80 m2, de hele win kel is eigenlijk één etalage, omdat men vanaf de straat een duidelijk overzicht heeft op datgene wat de firma kan aan bieden. Met het bouwen van de moderne zaak heeft men de vele voorhanden arti kelen ook ingekocht naar de moderne eisen, met een veelheid van variëteit en van kleurenschakering. Naast de winkel- fraaie toonkamer van 60 m2 ingericht fraaie toonkamer van 60 m.2 ingericht en op de 3e verdieping een toonzaal van ongeveer 100 m2. Vanzelfsprekend dat men dus de aspirant-koper een voortreffelijke indruk kan geven over de voorraad artike len, die men kan presenteren. Een dankbaar gebruik heeft men ook gemaakt van de achter de winkel gebouw de toonkamer met eveneens 'n showruim te van circa 100 m2. In dit gedeelte heeft men de slaapkamers bijeengebracht. De winkel op zich, die men kan beschouwen als één grote etalage, is een fraai geheel geworden De artikelen staan op over zichtelijke en smaakvolle wijze opgesteld, de verlichting is. bijzonder doeltreffend en er is geen moeite achterwege gelaten om een bepaalde sfeer te scheppen in deze geheel nieuwe zaak, die een bijzondere in druk achterlaat op de bezoekers. Wij wen sen de fa. Wessels veel succes. Ook in Rijssen werd dit jaar weer in besloten kring carnaval gevierd. Maan dagavond werd Prins Carnaval Otto 1 op zeer originele wijze ingehaald. Het St. Jo zefgebouw was in een rookgordijn ge huld, waaruit Zijne Doorluchtigheid on verwacht te voorschijn kwam. De zaal was zeer feeëriek versierd, terwijl ook een smaakvolle wijngrot was aangebracht. He^ duurde dan ook niet lang of er heerste een prima stemming en de zotheid vierde hoogtij. Voor de fraaiste kostuums waren nog prijzen beschikbaar gesteld: le pr. De Ooievaars; 2e pr. Man zonder hoofd; 3e pr. Wienerwalzmadel: 4e pr. Ambonezen. Dinsdagavond bracht de Raad van Elf nog een bezoek aan de Carnavalsviering in Nijverdal. j Harmonicagaas OTJE VAN POTJE heeft het. TE KOOP: 1 heteluchtkachel f 45 1 Jaarsmahaard f 80 1 3-gaats kookkachel f 45 1 electrische wasmachine met wringer (houten kuip) f60 1 fornuispot, 120 ltr. f 120 Drooglijndraad roestvrij. OTJE VAN POTJE heeft het In de raadszaal van het stadhuis nam het gemeentepersoneel vorige week vrij dagavond afscheid van bode G. Goossen wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Het was bij monde van de heer J. Rozendom, dat het personeel zijn beste wensen uitsprak. Hij wees er op, dat de heer Goossen bij iedereen zeer FEESTELIJKE JAARVERGADERING R.M.C. De Rijssense Motorclub hield haar jaar lijkse feestavond, waarin de verenigings kampioenen werden gehuldigd. De voor zitter van RMC, de heer H. Kienhuis, kon de wisselbeker uitreiken aan de heren A. Ligtenberg (motorklasse) en aan H, ter Horst (autoklasse). Beide RMC-leden waren ook het vorig seizoen kampioen geweest, zodat de wisselbeker definitief in hun bezit kwam. De dames van de zei- de kampioenen werd een boeket bloemen overhandigd. Het overige gedeelte van de avond werd in een gezellige stemming doorgebracht. Er werd een hersengym- nastiekwedstrijd op verkeersgebied ge houden, waarvan de heren J. Schuurman en J. Schulenburg winnaars werden. Wie verre reizen doet kan veel ver halen. Deze stelling, die misschien al eeuwen oud is, heeft nog niets van haar waarde ingeboet. Nog niet zo heel lang geleden was het maken van verre reizen slechts bescho ren aan een klein select groepje uit onze maatschappij, die daar uiteraard een dankbaar gebruik van wist te maken. Een reis naar Zwitserland, Oostenrijk of Frankrijk was voor de oorlog een bij zonderheid en voor de velen, die het ach terwege moesten laten een utopie. Na de oorlog is er bij een groot gedeel te van het Nederlandse volk een grote drang ontstaan, om grotere reizen te ma ken, het sociaal toerisme heeft een grote vlucht genomen. Natuurlijk is de mogelijkheid tot het maken van buitenlandse reizen voor een niet gering deel te danken aan de verho ging van het welvaartspeil, de lust er toe de neiging en de drang om iets meer van de wereld te zien, is uiteraard te danken aan een samenspel van factoren, die het leven, de instelling van de na-oorlogse mens heeft beïnvloed. En zo zijn er na de oorlog ook meer Rijssenaren de grenzen over getrokken dan in alle 12 eeuwen waarin het stadje bestond het geval is geweest. Het reizen is aantrekkelijker gemaakt, men heeft in gezien, dat het mogelijk was, en in welke mens, leeft niet een hunkeren naar het onbekende, al is men dan ook vaak weer blij, in de oude vertrouwde omgeving te rug te zijn. Een van de vele charmes van het reizen is het nakaarten, na te blijven mijmeren over al datgene aan natuurschoon, aan folklore, aan cultuurschatten en aan het avontuurlijke, dat men cp de reis heeft meegemaakt. Via de vele foto's, dia's of films kan men de reis, die men onder aangename weersomstandigheden heeft gemaakt, 's winters bij de gezellig bran dende haard nog eens weer beleven en weer ontstaat daar die ondefinieerbare hunkering naar de komende zomer, waar in men hoopt nog eens weer „uit te vlie gen". Dan komt het moment waarop men be sluit met de reisgenoten weer een nieuw reisdoel te kiezen. Van een reis kan men eigenlijk drie keer genieten. Eerst bij het maken van de plannen, het zoeken naar het reisdoel, het maken van de reis zelf en als gezegd het nakaarten. Uiteraard is het plannen maken, het kiezen van een reisdoel, waar men zijn vakantiedagen zal gaan doorbrengen van doorslaggevend belang. Op vele wijzen kan men zich op de hoogte laten stellen met de vakantie mogelijkheden. Daarop willen we de aandacht vestigen naar aanleiding van de voortreffelijk ver zorgde reisgids, die de OAD ons toezond. In deze reigids, pakkend en charmant, suggestief en romantisch ingericht, ziet men vele mogelijkheden, die het reizen bij voorbaat reeds een genoegen doet zijn. Er dwarrelt zoveel reclamemateriaal op de redactietafel, dat we echt door de bo men niet altijd de bus meer kunnen zien. Maar het doorbladeren van de OAD reis gids is een genoegen op zich. Een kleurig boek, waarin de wereld groter wordt, waarin men ziet en voelt, dat voor aan vaardbare prijzen sprookjesachtige reizen kunnen worden gemaakt. In dit verband zij het eerst de aandacht gevestigd op een 6-daagse reis naar Gar- misch Partenkirchen in het gastvrije ge moedelijke Beieren. Garmisch Partenkir chen, dat voor velen nog een aangename klank is, sinds enkele weken geleden het Amstelveense kunstschaatswonder Sjouk- j'e Dijkstra daar het Europese kampioen schap kunstrijden voor dames behaalde. Garmisch Partenkirchen is een oord, waar men met recht vacantie kan houden, waar men in de zuivere lucht de longen kan verfrissen, waar men vanaf het massieve hooggebergte indrukwekkende panora ma's overziet, dat niet nalaat een diepe indruk te maken op de bewoner van de lage landen. Met tal van attracties, vol ledige (en goede) hotelverzorging een 6-daagse reis van f 125.een 10-daagse reis van f 180. Voor diegenen, die wat langer en verder van huis kunnen, is daar de reis naar Neu- kirchen, gelegen in een dal, vol sfeervolle gemoedelijkheid, rust en romantiek, zoals wij in de gids lezen (de samensteller van de gids heeft er enige malen zijn vacantie doorgebracht). Neukirchen, zo citeren wij deze samensteller, is een dorp van louter sfeer, gelegen in een bijzonder fraaie om geving, waar de zon in de vroege ochtend de besneeuwde toppen van het imposante berglandschap kust. De mensen, de die ren, de huizen, de winkeltjes, kortom deze gehele gemeenschap is een prachtig voor beeld van karakteristiek Oostenrijkse le vensstijl. Met tal van uitstapjes onder de voortref felijke leiding van een ervaren reisleider, met volledige hotelverzorging f220. Onmogelijk is het uiteraard alle reizen te vermelden in deze beschouwing. Een vermelding verdient de 14-daagse reis naar Weenen, de 14-daagse reis naar de Adriati- sche Riviera, de 14-daagse naar Lesa aan het Lago Magiore, de 14-daagse naar Ve netië, de 15-daagse naar Spanje en nog zovele meer. Het wil ons voorkomen, dat de OAD met deze reizen, die gericht zijn op het sociaal toerisme, veel succes moet hebben. gezien was. Men was nog drukker met het vertrek van de „glimlach van Rijssen", zo als hij wel in de volksmond werd ge noemd, dan bij de benoeming van de bur gemeester. De heer Rozendom wenste hem nog een goede toekomst toe. De heer J. Muller wees op de prettige taak, die hem ten deel was gevallen een prettig persoon als de heer Goossen was, te mogen toespreken. Men klopte nooit tevergeefs bij U aan. Met veel ijver en toewijding hebt ge Uw taak steeds ver richt; daarom zullen wij U wel missen, al dus spreker. Toendertijd in 1934 telde het gemeentepersoneel slechts 15 leden en be gon U met halve dagen; thans is dit uit gebreid tot 50 man. Toen U indertijd nog geen uniform droeg, maar wel een ambts keten, meenden velen in U de burgemees ter te zien. De heer Muller bood hem tenslotte, na hem nog een goede toekomst te hebben gewenst, een enveloppe met inhoud aan, alsmede een rokertje en een bonbons assortiment voor zijn echtgenote. GEVRAAGD: MEISJE voor halve dagen, leeftijd ongeveer 15 jaar, Wed. E. ESHUIS, Schild. GEVRAAGD EEN MEISJE voor hele of een werkster voor halve dagen voor de schoonmaak. Adres te bevragen aan bu reau van dit blad. Notaris F. van Schooten te Rijssen zal op maandag 7 maart, nam. 3 uur, in Café ,,'n Pol", Elsenerstr. 38 te Rijssen, voor de Erf genamen van wijlen Nota ris Bernard PUBLIEK VERKOPEN PIANO, tafels, stoelen, kasten, haarden en ander huisraad. Te bekijken één uur voor de verkoop; betalen 31 mrt., tot f 15,contant. Soliede borgen vereist; on bekende kopers contant. Batsen vanaf 75 cent met garantie. OTJE VAN POTJE heeft het GEVRAAGD flinke werkster voor 3 halve dagen per week. Adres te bevragen: Enterstraat 10. GEVRAAGD, begin mei: NET MEISJE voor hele dagen. Erven H. GERRITSEN, Wierdensestraat 13. Dakbedekking OTJE VAN POTJE heeft het. Op een congres van jongeren in de Katholieke Volkspartij te Zeist, heeft haar voorzitter mr. Van Doorn zich gedurende het afgelopend weekend scherp gekeerd tegen de socialistische oppositie en on omwonden zijn vertrouwen uitgesproken in de goede bedoelingen van het kabinet- De Quay. Ter verheldering van de poli tieke situatie was zijn verklaring stellig niet van belang ontbloot. In de afgelopen weken is namelijk óók van de zijde der regeringspartijen zo vaak kritiek geuit, dat het koren werd op de molen van de PvdA. De uitval van mr. Van Doorn had waarschijnlijk ten doel de indruk weg te nemen, dat de KVP, óók wanneer zij als grootste regeringspartij, kritiek op het regeringsbeleid te berde brengt, geneigd zou zijn enige steunj te verlenen aan pogingen het kabinet-De Quay te doen verdwijnen of wijlen de brede basis te herstellen. Beweging in de bouwwereld Mr. Van Doorn bleek met name het vol ste vertrouwen te koesteren, dat de „vrij ere loonpolitiek" te zijner tijd een succes zal blijken te wezen. Hiermee gaf hij een stevige steun in de rug der regering, juist aan de vooravond van de parlementaire behandeling der huurverhoging, aan de goedkeuring waarvan zijn partij aanvan kelijk de eis had verbonden, dat er eerst een wezenlijke wel vaar ts verruiming voor de werknemers tot stand moest zijn ge bracht. Mr. Van Doorn kon toen moeilijk voorzien, dat kort na zijn toespraak zich zulke heftige spanningen zouden voor doen in het bouwbedrijf, naar aanleiding van de weigering, van het College van Rijksbemiddelaars om een vijf percents loonsverhoging, waarover door werkge vers en werknemers overeenstemming was bereikt, door te laten berekenen. De regering zat hierbij inderdaad in een moeilijke positie. Met het huurdebat der Tweede Kamer in zicht, stond zij voor de noodzaak de bouwkosten scherp in het oog te houden. Want heeft een huurver hoging zin als de bouwkosten er op vooruit blijven lopen? Aan de andere kant was er ook het verlangen van de Kamer meerderheid, dat voor zoveel mogelijk groepen werknemers met inbegrip van de bouwvakarbeiders de last ener huurverhoging méér dan goed zal worden gemaakt door een welvaartsverruiming. Omstreden voetbalpool Toch legde mr. Van Doorn zijn ver klaring op een strategisch ogenblik af. Op dezelfde dag was namelijk het Voorlo pig Verslag der Tweede Kamer versche nen, omtrent het heftig omstreden voor stel van de Christelijk-historische minis ter Beerman tot regeling van de voetbal pool. Het was opvallend dat in dit ver slag vrijwel geen enkele partij een goed woord voor dit voorstel over had, met uitzondering wellicht van de CHU, waar in overigens, naar het Kamerlid Kikkert later onthulde zich drie stromingen be vinden en nota bene een protes tants-christelijke minderheid in de PvdA! De Antirevolutionairen achtten het na melijk de roeping van de overheid om sportprijsvragen te verbieden. Op dit punt waren zij dus dezelfde mening toe gedaan als enkele leden uit de Staatskun dig Gereformeerde Partij, die bijzondere belangstelling toonden voor de vraag of met name de vier Protestants-christelijke ministers in het kabinet politieke gevol gen zouden verbinden aan een wetswij ziging vanwege de Tweede Kamer, strek kende tot verhoging van de maximum prijs van f 25.000, Hogere prijzen Dat een voorstel daartoe zal worden ingediend, staat nu reeds vast. De meer derheid der PvdA kondigde in het Voor lopig Verslag onomwonden aan, pogingen te zullen ondernemen zowel met betrek king tot het verhogen van de maximum- inzet als het vrijlaten van de prijzen. Aangezien eigenlijk ook de KVP en de VVD er de voorkeur aan geven de prij zen niet te beperken, zou een dergelijk voorstel verzekerd wezen van de steun van de Kamermeerderheid. Om het de vier bewuste protestantse ministers niet al te moeilijk te maken, wil de KVP des noods genoegen nemen met een systeem, waarbij er in plaats van één ongelimi teerde hoofdprijs, meer prijzen worden toegekend. Mocht dit onmogelijk blijken, dan verlangde zij handhaving van de be staande toestand bij de sporttotalisator van de KNVB. Ook de liberale advocaat Berkhouwer is trouwens een erkend voor stander van de bestaande KNVB-pool; zijn geestverwant mr. Geertsema ijvert echter voor inschakeling van liefdadig heidsinstellingen bij de verdeling van de pool-opbrengst. In dit verband heeft ook het voorstel van de AR-minister Zijlstra om poolprijzen aan een officiële loterij belasting van 20% te onderwerpen, geen onverdeeld gunstige indruk op de Tweede Kamer gemaakt. Belastingverlaging? De meerderheid der volksvertegenwoor diging begeert nu eenmaal veeleer be lastingverlaging: Een minder zware pro gressie bij de inkomstenbelasting vooral voor de gehuwde vrouw. Bij de behande ling van de begroting van financiën in de Eerste Kamer werd dit verlangen met name door de KVP-er Van Campen en de liberaal De Wilde weer naar voren gebracht. De C.H.-afgevaardigde Pollema verzekerde minister Zijlstra zelfs, dat hij hiermee een standbeeld zou kunnen ver dienen, zij het niet in het Noorden des lands. Zijn groep keurde namelijk de fi nanciële bezwaren der regering tegen het Lauwerszee-project af. Enigszins bitter verweet daarop de AR-afgevaardigde Hel- lema zijn medeleden, dat juist daardoor er van een belastingverlaging weinig te recht zou kunnen komen. Geen enkele politieke partij matigt immers zo klaagde hij, haar verlangens naar hogere staats uitgaven. Minister Zijlstra verklaarde, dat hij deze hartekreet van zijn geestverwant met instemming en belangstelling had vernomen. En hij verbond er de hoop aan, dat de eerste zwaluw, zomer zou ma ken in Kamers en.... kabinet! Heren doen tegenwoordig mee in de mode. De me neer crp de foto is wat dat betreft goed bij. Modenieuws

Weekblad voor Rijssen | 1960 | | pagina 2