VAN DER PLAATS R.K.S.V.-NIEUWS KOFFIE BURGERLIJKE STAND Excelsior '31 I II MNIEUWS Volleybal Bromfietsenbezitters oppassen geblazen Aanbesteding stratenplan V ennekesgaarden Gevonden voorwerpen Afscheid bij het G.E.B. AV.r»>; Dik Trom en zijn dorpsgenoten in Parkgebouw K.A.B. heeft nieuw bestuur Film wereldkampioenschappen voetbal COLLECTE VOOR VLUCHTELINGEN GOED GESLAAGD Fotoclub „Aldolèm" RV (ZM) leed eervolle nederlaag. Het stond reeds bij voorbaat vast, dat de zaterdagvoetballers van Rijssen Voor uit tegen BCSV te Borne een nederlaag te slikken zouden krijgen. De grote vraag was alleen echter hoe groot deze neder laag zou worden. Met niet minder dan zes invallers trok RV (ZM) n.l. zaterdag naar Borne toe en wel voor doelman Witten, Reterink, Ruiterkamp, Lohuis, J. Rutter- kamp en Bruggeman. Lange tijd hielden de RV-ers moedig stand, doch uiteindelijk moest haar verdediging zwichten. Drie maal troffen Feenstra c.s. de roos, waar tegenover de Rijssenaren één doelpunt stelden. Dat de RV-ers de 3—1 stand tot het einde toe wisten te handhaven, getuigt van een uitstekende vechtlust en een goede mentaliteit in de RV-gelederen. Zaterdag ontvangt Rijssen Vooruit be zoek van haar oude rivaal Juliana uit Hengelo. De uitwedstrijd tegen deze ploeg, die momenteel lijstaanvoerder is, werd indertijd door een gehavend RV-team met 52 verloren. Ongetwijfeld zullen de Rijssenaren er op gebrand zijn revanche te nemen, doch of dit met een niet volledig elftal wel zal lukken, is een groot vraagteken. In ieder geval kan men een spannende wedstrijd tegemoet zien, waarbij wij Rijssen Voor uit in staat achten tot een gelijk spel. Het was voor het grootste gedeelte aan de hechte en sterke verdediging van Ex celsior te danken, dat zij vorige week za terdag in de thuiswedstrijd tegen Enter Vooruit met 10 de meerdere bleef van deze club en daarmede haar kans op het tweede klasserschap deed stijgen. Uitge zonderd de eerste en laatste tien minuten van de wedstrijd had Excelsior volkomen het roer in handen, niettegenstaande zij met drie invallers voor Kappert, Schui- .terd en Poortman moest uitkomen. Het talrijke publiek heeft een wedstrijd ge zien, die qua voetbalspel wel niet op zo'n hoog peil stond, doch die aan spanning des te meer inhield, daar een ontmoeting tus sen deze beide elftallen gevoeglijk met een plaatselijke kan worden vergeleken. Na ongeveer dertig minuten spelen kreeg linksbuiten Vrugteveen de bal toegespeeld snelde met de bal langs de lijn en loste een diagonaal schot, dat door keeper Vel- ten totaal verkeerd werd beoordeeld, waardoor de bal in het doel verdween. Hierna kwamen de zwart-witten even op zetten, doch de achterhoede van Excelsior met in laatste instantie Ten Hove, gaf geen krimp. Weldra echter trokken de kanthalves van Excelsior weer achter hun voorwa'artsen aan en veroverden zij weer het terrein en Sprakel, die deze middag zeer goed voldeed, door de achterhoede van Enter Vooruit was heen gebroken, kon Schuitemaker niets anders doen dan deze speler binnen de beruchte lijnen „beentje te lichten". De toegekende strafschop werd echter door stopperspil Nijland op miraculeuze wijze zacht tegen de paal geschoten, waardoor de kans, om de 1—0 voorsprong te vergroten, jammer lijk om zeep werd gebracht, zodat met deze magere stand de rust aanbrak. In de tweede helft zagen wij een herha ling van de eerste: een sterk aanvallend Excelsior en een stug verdedigend Enter Vooruit, uitgezonderd, zoals reeds gezegd, de laatste tien minuten. Ook werd Spra kel, die het deze middag scheen te moe ten ontgelden, weer op ongeoorloofde ma nier ten val gebracht; o.i. binnen het strafschopgebied. Arbiter Jansen uit De venter besliste echter anders en gaf een vrije trap op de rand hiervan. Weer plaatste Nijland zich achter de bal, doch nu had hij bepaald pech, want het leer belandde keihard tegen de paal, ondanks het beruchte muurtje. Hierna ging Excel sior zich in de verdediging terugtrekken met nog tien minuten te spelen. Daardoor kreeg Enter Vooruit enkele haast niet te missen kansen om de stand in evenwicht te brengen, doch dank zij de doortastende achterhoede van Excelsior werd erger voorkomen. De rood-witten hadden deze wedstrijd verdiend gewonnen en de beide puntjes bleven thuis. Ook het tweede elftal van Excelsior haalde twee kostbare punten binnen door met 21 te winnen van het Vriezenveen- se DETO 2 en handhaafde zich daardoor op de derde plaats. Trouwens, Excelsior 4 deed het niet minder en won van Enter Vooruit 3. Zaterdag a.s. staat er de moeilijke uit wedstrijd tegen het Wierdense SVZW voor Excelsior 1 op het programma. Ge zien de ranglijst, zal het voor de rood- witten een hele kluif zijn om uit Wierden één of twee punten mee te brengen. Wij geloven echter zeker, dat Excelsior, geheel volledig zijnd, haar huid zo duur mogelijk zal verkopen en dan zit er volgens ons toch wel een kans in; zo niet van 'n over winning, dan toch van een gelijk spel. ten, maar zijn schot ging naast. Drie mi nuten later was het rechtsbinnen Voort man, die hetzelfde presteerde. Twee mi nuten voor rust nam Luctor de leiding, toen rechtsbinnen Slot uit een voorzet van rechtsbuiten De Leeuw onhoudbaar inschoot, 10. Na de rust een gelijk opgaande strijd, die, hoe langer men speelde, ruwer werd, daar de leiding veel te zwak was. In de 20e minuut vergrootte Luctor de voorsprong, toen rechtsbuiten De Leeuw een vrije trap ineens hard inkogelde. De stemming in het veld werd nog slechter toen eerst De Leeuw van Luctor het veld moest verla ten wegens een blessure, terwijl even la ter Voortman bij RV moest uitvallen. RV bleef aanvallen, maar het duurde tot twee minuten voor het einde eer er succes kwam door een fraaie kopbal van links binnen Heuten na een voorzet van Hele- nius, 21. Met deze stand kwam het einde van deze harde wedstrijd. RKSV-Eibergse Boys 62. In een van RKSV-zijde goed gespeelde wedstrijd is zij erin geslaagd haar mede kandidaat voor de laatste plaats een forse nederlaag toe te brengen. In het begin zag het er niet naar uit, want reeds na tien minuten spelen had den de Eibergenaren een 20 voorsprong door doelpunten van rechtsbinnen Sche pers en midvoor Arragon. Geleidelijk aan kwam de thuisclub er beter in. Eerst was het midvoor G. Oude Luttighuis, die tegen scoorde, terwijl even later linksbinnen Markslag een vrije trap in een doelpunt omzetten. De Rijssenaren bleven in de aanval en opnieuw was het G. Oude Luttighuis, die scoorde (32). Rechtsbinnen Hilbrink zag na een half uur spelen zijn doorzetten met een doelpunt beloond. De gasten kwamen hierna fel opzetten, maar door slecht schieten en goed spel van de beide Rijssense kanthalves lever de dit geen succes op. Direkt na rust gooiden de Eibergenaren al hun reserves in de aanval, maar succes kwam aan de overzijde, toen na een kwar tier spelen Markslag een goed aangegeven bal van Tusveld onhoudbaar inschoot. Eibergse Boys was nu een geslagen ploeg. De thuisclub was nu voortdurend in de meerderheid. Eén doelpunt leverde dit echter maar op in deze periode, toen rechtshalf A. Kamphuis goed inschoot, waarna G. Oude Lutighuis de terugsprin gende bal inschoot, waarmee hij de hat trick verrichtte. Voor a.s. zondag staat de derby tegen Enter op het programma. Met het uitste kende succes van afgelopen zondag voor ogen, gaan de oranje-witten vol optimis me deze zware opgave tot een hopelijk goed einde brengen. Wij hopen op een sportieve wedstrijd met goed spel. ONGELUK De timmerman H. v. d. Belt aan de Arendbaanstraat had het ongeluk uit een raamkozijn te vallen van een in aanbouw zijnd perceel Bouwstraat 37. B. die van een hoogte van circa 2 m viel, had hierbij het ongeluk het rechter- bovenbeen te breken. Dr. Oosthoek verleende eerste hulp en achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Utrecht noodzakelijk. Door de directeur en het personeel van het Gemeentelijk Energiebedrijf werd in verband met zijn pensionering afscheid genomen van de heer Jan Wessels, stoker le klas. De directeur van het G.E.B., de heer J. J. Capelle, bracht de heer Wessels dank voor de wijze waarop hij gedurende zulk een lange reeks van jaren het G.E.B. had gediend. De heer Capelle prees de bescheiden heid van de heer Wessels, zijn prettige omgang en zijn grote plichtsbetrachting. Namens het personeel werd de schei dende stoker een electrische klok en een enveloppe met inhoud aangeboden. Namens de personeelsvereniging van de gemeente voerde de heer H. J. Nijland het woord, die de heer Wessels toewenste, dat hij nog vele jaren van zijn verdiende pensioen zou mogen genieten. "-'AU L i .--- PSVH-RIVO. In een de volle vijf sets durende wed strijd is het RIVO dinsdagavond niet ge lukt beide puntjes naar Rijssen mee te ne men. De eerste set was voor RIVO, dat met kogelharde smashes PSVH voor te grote moeilijkheden stelde, 01. Door een nu beter gebruik maken van de eigen smashes, wist PSVH echter na drie sets een voorsprong te nemen, 21. In de vierde set kogelden Wolters c.s. zich naar een 144 voorsprong. Een zwa re RIVO-inzinking bracht de stand nog op 1411, maar toen was het dan ook afgelo pen, 1511. De setstand was nu weer ge lijk en dus moest de vijfde set de beslis sing brengen. Erg jammer was, dat Wol- terink al vlug zijn enkel blesseerde, ter wijl het toch al niet sterke fluiten van de scheidsrechter nu nog meer verslapte. Voor een moedig vechtend, maar tenslotte gedemoraliseerd rakend RIVO was dit te veel. De winst was voor de Hellendoornse sterke arm, 1513: het kleinst mogelijke verschil. Zaterdagmiddag 8 februari wordt om half vier voor de overgangsklasse Nevobo (de op één na hoogste afdeling) de wed strijd RIVO-Sparta-W. gespeeld. Qua techniek zal dit waarschijnlijk een vrij gelijk opgaande wedstrijd worden, hoe wel met een beetje meer geluk dan dins dagavond er zeker een Rijssense over winning in zit. RIJSSEN VOORUIT Luctor et Emergo-Rijssen Vooruit 2—1. In een harde en een niet al te sportief gespeelde wedstrijd heeft RV een verdien de nederlaag geleden tegen Luctor. Van de aftrap nam RV met de wind in de rug het Luctor-doel onder vuur, doch doel punten bleven uit. Luctor daarentegen kwam met gevaarlijke uitvallen voor het R V-doel, maar hier was het doelman Thij- ink, die voorlopig succes in de weg stond. In de 20ste minuut kreeg midvoor Maat man Sr. een pracht kans om te doelpun- Het was voor een deel van de Rijssense jeugd zaterdag een waar feest, toen ze Dik Trom en zijn dorpsgenoten in leven de lijve in het Parkgebouw konden ont moeten, en zijn avonturen mochten mee beleven. In levende lijve in deze zin, dat het Plaags Jeugdtoneel de avonturen van Dik en zijn makkers tot leven bracht. Hoe de kinderen genoten en smulden van het smakelijke relaas, van alles wat de olijke onvergetelijke Dik beleefde, viel af te leiden uit de overduidelijke reacties in de zaal. Luidkeels gaven de Rijssense kinderen blijk van hun meeleven met de avonturen van Dik en ook lieten zij blijken dat zij voor Flipse en Jan os echt niet veel be grip konden opbrengen. Dik Trom is voor deze jeugd nog altijd de figuur die vele ouderen uit hun kin derjaren nog altijd als een dankbare her innering met zich meedragen. In het St. Jozef gebouw werd een bui tengewone ledenvergadering van de KAB gehouden, met als enige agendapunt Be stuursverkiezing. Het zittende bestuur had besloten in zijn geheel af te treden. De vergadering stond onder de leiding van de districtsbestqurder de heer J. Grootenhuis uit Hengelo. Op aandrang van de vergadering ble ken toch nog een aantal bestuursleden bereid een verkiezing in het bestuur aan te nemen t.w. de heren B. Alferink, B. Nijstad, A. v. d. Burgt en J. Hazewinkel. Tot nieuwe bestuursleden werden ge kozen de heren G. Mulder, B. Slaghekke en H. Middelkamp. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. Hazewinkel. Deze was het, die de aftredende bestuursleden in het bijzonder de heer F. Hanstede die als tijdelijk voorzitter had gefungeerd, dank bracht voor al datgene wat zij in het be lang van de KAB hadden willen verrich ten. Kapelaan v. d. Hoorn wekte op tot sa menwerking en saamhorigheid en achtte het de plicht van de leden, het bestuur in voorkomende gevallen bij te staan. De heer Grootenhuis sprak in gelijke geest. Voor bezitters van bromfietsen is het oppassen geblazen. Liefst 5x werd de laatste 4 weken op het politiebureau aan gifte gedaan van het vermissen van een bromfiets. 2 bromfietsen werden in Almelo terug gevonden en 1 in Rijssen, 2 bromfietsen zijn nog steeds zoek. Waarschijnlijk is hier sprake van joyriding, althans in 3 gevallen. Op 28 december werd op klaarlichte dag 's morgens op de los- en laadplaats van de Veemarkt aan de Wierdense straat een zo goed als nieuwe Solex ontvreemd, van de Rijssenaar J. v. H. Elk spoor ont breekt hiervan. Op 19 januari werd een Batavus 's avonds bij café J. Struik aan de Enter straat ontvreemd en wel van J. W. G. te Rijssen. Ook van deze bromfiets ont breekt ieder spoor. Op Nieuwjaarsdag werd 's avonds ach ter het Parkgebouw een Locomotief weg genomen van de Rijssenaar K., die op 5 januari in Almelo werd teruggevonden. In de nacht van 22 op 23 januari werd uit de paardenstal achter de smederij van S. in de Kerkstraat een Batavus van G. J. S. uit Enter gestolen. Maandag 25 januari werd deze bij de fabriek van ten Cate te Almelo onbeheerd aangetroffen. Zaterdagavond werd bij café Spekhorst een Batavus ontvreemd van J. G.-G. B. te Wierden. Deze bromfiets werd zondag morgen in een schuur op Hagen aange troffen door de plaatselijke politie. PARKGEBOUW RIJSSEN. Vrijdag en zaterdag de film: „De terugkeer van Lemmy Caution". Als de film begint, beleeft Lemmy Cau tion een verdiende vakantie in Italië, maar zijn rust is niet van lange duur. Een Italiaanse professor, Bartoldi geheten, heeft bij onderzoekingen voor rekening van de Amerikaanse regering een procé dé gevonden om echte diamanten te ver vaardigen, maar de bende van de Ameri kaans-Italiaanse gangster Istria heeft de plannen gestolen, terwijl een luitenant van Istria, Tony, tot opdracht krijgt de professor zelf te ontvoeren. Is de bende wat het eerste betreft dus volkomen geslaagd, bij het tweede neemt de FBI de touwtjes weer in handen. Tony ontvoert wel iemand, maar het is aller minst de professor. Het is een agent van de FBI, Romano geheten, terwijl de pro fessor rustig en in veiligheid de gebeur tenissen afwacht. En nu krijgt Lemmy Caution van zijn chef de opdracht de plan nen weer in handen te krijgen, Romano te bevrijden en de bende op te rollen. Hij arriveert in Rome onder de naam van Wil li am T. Hellup uit Texas-City. Het heeft weinig zin U alle opwinden de gebeurtenissen te schetsen, waarin Lemmy Caution nu weer terecht komt. Uiteraard krijgt of liever neemt hij volop de gelegenheid de bendeleden tot Tony en Istria zelf toe, hardhandig af te rossen. Ook versmaadt hij het avontuur met de vele mooie vrouwen, die bij de zaak be trokken zijn, niet. Van de schone Geor gette, de minnares van Istria tot de grilli ge Fernanda en de ravissante Zellara, zij vallen allen voor de brede grijns van de onverstoorbaar whiskey drinkende poli tieman. Genoeg zij, dat aan het slot Lemmy Caution een overval op een even buiten de haven liggende boot in elkaar zet on der dekking van een twintigtal luchtig geklede meisjes. Hij komt juist op tijd om zijn vriend Romano, wiens identiteit men begint te raden, te redden en de plannen in veiligheid te brengen. Sensatie, humor en sex markeren weer dit nieuwe, door regisseur Pierre Cheval- lier zo fris vertelde thriller-verhaal. Chef cameraman Louis Burel maakte een uit stekend gebruik van de lichteffecten, die de stegen van Rome hem boden en de mo gelijkheden van het schone landschap van Zuid-Italië. De befaamde acteur René Blancard, die al vele malen politieman is geweest, op de film dan, speelt deze maal de chef van Lemmy. Het vrouwelijk schoon wordt overdadig en uitdagend gebracht door Maria Frau, Luisa Rivelli en Yorick Ro- yan.. Voor de film van de wereldkampioen schappen voetbal 1958, die zaterdagavond in het St. Jozefgebouw werd vertoond be stond behoorlijke belangstelling. Met groot enthousiasme en veel bewon dering werden de verrichtingen van de grootsten onder de voetballers op de voet gevolgd. Veel belangstelling ging ook uit naar het filmverslag van de wedstrijd Neder land (profs) tegen Frankrijk, die in 195"3 werd gespeeld en waarvan de baten ten goede kwamen aan de slachtoffers van de watersnood. In het kantoor van Gemeentewerken vond dinsdag de aanbesteding plaats van het stratenplan „Vennekesgaarden" en wel door de Nederlandse Heide Maat schappij. Er werd als volgt ingeschreven: J. H. Plecht, Langeveen (laagste) f 102990,- Schagen, Zwollerkerspel 115480,- Van Benthem, Deurningen 119200,- Haverkort, Vroomshoop 107900,- Te Pas, Enschede 114000,- Erouwer en Co., Genemuiden 118000,- Twentse Wegenbouw, Enter 103600,- J. Dienaar en Zn., IJmuiden 136000,- J. H. Jaartsveld, Groenlo 114800,- E. Krekel, Holten 114800,- Tuller, Rijssen 123700,- Aalderson, Enschede 117900,- Fa. Geerdink, Rijssen 122800,- N.V. Wegenbouw Te Siepe, Zwollerkerspel 117700,- Dubbers, Malden 109400,- B. Oudenbos, Oldenzaal 119000,- Fa. Steinmeyer, Oldenzaal 104500,- A. Jousma, Denekamp 104650,- Gebr. Bossink C.V., Enschede 106500,- Bouw- en Beton Mij., Oldenzaal 115250,- Namens het Vluchtelingencomité wordt medegedeeld, dat de collecte voor het Vluchtelingen jaar 1959-1960, gehouden in de week van 11-16 januari j.l., heeft opge bracht het mooie bedrag van f 3956,63. Allen die hieraan hebben meegewerkt, met name de collectanten, worden hier voor hartelijk bedankt. Namens het Vluchtelingencomité: J. A. SCHOLMAN, voorzitter. Geboren: Maria Catharina, dv F. H. A. Paauwe en H. M. Rensen, Schild 5. Gerrit Jan, zv A. J. Lubbers en H. J. Scholten. Noachstraat 21, geb. te Almelo. Ondertrouwd: Gerrit Beldman, 23 jaar, Rijssen, Banisweg 61 en Willemina Jo hanna Ditsel, 24 jr., Rijssen. Oosterhofweg 54. Gerrit Hendrik Averesch, 24 jaar, Rijssen, Welleweg 3 en Janna van Putten, 26 jr., Rijssen, Dannenberg 9. Gehuwd: Hendrik Baan, 40 jr. en Janna Bruins, 36 jr., Rijssen, Arend Baanstraat 57. Albert Brinkman, 21 jr. en Fen- r.eken Pluimers, 18 jr., Rijssen, Lentfers- weg 61. Christiaan Thomas Aalst, 49 j. en Wilhelmina Gregoria Velnaar, 42 jr., Naarden, Benjamin van Rooijenstraat 82. Overleden: Janna Tijhuis, 68 jr., echtge note van E. J. Slot, Zuiderstraat 21. Marinus Stam, 73 jr., echtgenoot van G. Tijselink, Borkeld 12. Dirkje Johanna Wesselink, 60 jr., dochter van W. Wesse- link en J. Ziegerink, Wierdensestraat 60, overl. te Almelo. Woensdag 3 februari de spannende film „De pikante avonturen van Felix Krull". Felix Krull is een knappe en veelbelo vende jonge man van goede, maar ietwat frivole huize, die zich tot taak heeft ge steld op een of andere wijze in het leven te slagen, zo mogelijk op de meest be minnelijke manier. Aangezien een ver plichte militaire diensttijd een dergelijke carrière in de weg zou staan, althans aan zienlijk zou remmen, begint hij met een kleine komedie op te voeren tegenover de heren van de keuring en hij simuleert in derdaad zó knap, dat hij unaniem als „on geschikt voor de dienst" wordt afgewezen. Hetgeen overigens zijn talent voor een vrolijke levensgang duidelijk aantoont. Felix Krull gaat nu naar Parijs om te trachten in de mondaine hotel wereld car rière te maken en het dient gezegd, dat hij, op grond van zijn in zijn jeugd al ont loken talent, niet helemaal onbeslagen ten ijs komt. Niet gespeend van eigenlief de weet hij de beminnelijkheid en char me, waarmee hij zich veelvuldig omringd ziet, op bijzonder bekoorlijke wijze te be antwoorden en het behoeft geen betoog, dat de vrouwen daarbij een beslissende rol spelen. Toegegeven, Felix houdt van de vrou wen en de vrouwen houden van hem. Dat blijkt al direkt, wanneer hij in het flatteu ze uniform van liftboy indruk maakt op de vrouwtjes die het hotel bezoeken. Zo ziet hij zich al gauw gedwongen het nogal vrijmoedige en bepaald ongepaste aanbod van de beminnelijke miljonairsdochter Eleanor op de meest hoffelijke wijze van de hand te wijzen en wanneer hij eenmaal het liftboy-uniform voor het rokkostuum van de kamerkelner heeft verwisseld, moet hij een vererend aanbod van andere allure afslaan. De melancholieke en ver eenzaamde Lord Kilmarnock vraagt hem namelijk met aandrang bij hem te blijven op een van zijn Schotse kastelen en zin speelt zelfs op een aantrekkelijke adoptie. Felix' drang naar dynamischer avonturen krijgt echter de overhand. Wel veroor- oorlooft hij zich in het hotel een ietwat extravagant avontuur met madame Houp- flé, de vriendin van een ganzeleverpastei- fabrikant uit Straatsburg, die zich niet al leen door de jonge charmeur uitvoerig laat beminnen, maar bovendien met ple zier laat bestelen en vervolgens „vernede ren" Het gaat ernaar uitzien, dat het inter nationale centrum van het Parijse hotel voor de liftboy en kelner Felix Krull in derdaad de springplank wordt voor een fantastische carrière. Groen-bruine kinderwant; rode auto ped; wit-groene ruige muts: een zilveren ringetje; doos met twee gymnastiek schoenen; f 12,50; muntbiljet van f2,50; beige handtas met kerkboekje, t.n.v. W. Markvoort; kinderportemonnaie m. rits; bruine lederen portemonnaie met inhoud; paar grolse wanten ,zwart-grijs; bruin leren petje; drie herenonderhemden; laten vallen, c.q. laten liggen; een bedrag aan geld in een winkel; grijze portemonnaie, inhoud f 1,60; een tang; een snoer met twee stekkers. Bovenstaande voorwerpen en goederen zijn te bevragen op het Rijkspolitiebureau op alle werkdagen tussen 18 en 20 uur. Telefonische inlichtingen over boven staande voorwerpen en goederen worden niet verstrekt. Maandagavond j.l. werd in Hotel Gijs- bers een bijeenkomst gehouden, welke was georganiseerd door de fotoclub „Al dolèm". Voor een volle zaal gaf de heer Zahn, propagandist-fotograaf, van de Ansco kleurenfilms een deskundige toelichting voor het gebruik van kleurenfilms. Verschillende series zeer goede dia's werden getoond, terwijl tevens een ont- wikkel-demonstratie van kleurenfilms werd verzorgd. Deze film was dezelfde dag in Rijssen belicht, terwijl rok 's avonds in de zaal opnamen waren ge maakt, zodat aan het eind van deze leer zame avond het talrijke publiek zichzelf nog eens op het scherm kreeg te zien. Uit de flinke belangstelling die voor deze avond bestond, blijkt wel dat onze plaats rijk is aan amateur-fotografen. De voorzitter van de fotoclub, de heer Weste- rik, wees hier in zijn openingswoord dan ook op. Dank zij deze interessante avond kon de fotoclub dan ook nog een flink aantal leden inschrijven, waardoor zij zich reeds nu, kort na de oprichting, een flinke vereniging kan noemen. Zowel de bezoekers, als de fotoclub „Al dolèm" kunnen op een zeer geslaagde avond terugzien.

Weekblad voor Rijssen | 1960 | | pagina 4