Landbouw Jhuishoudonderwijs neemt grote vlucht BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Yekaansie-plaim FILM NIEUWS Veilingen uit nalatenschap OPLEIDIG GERICHT OP DE PRAKTIJK Afwisselende en veelzijdige opleiding Collecte ten behoeve van Sanatorium te Hellendoorn Leger brengt uitkomst voor kindermagen in tehuis te Son tttti Fa. J. Lohuis opent nieuwe zaak Twentse jeugd contra Westfalen VERZOEK OM SUBSIDIE AVONDVIERDAAGSE li J Op de Chr. Landbouwhuishoudschool aan de Dokter Stokkersstraat werd een openbare les gegeven, waarvoor mede door het feit, dat een groot aantal moeders een leerling voor het nieuwe seizoen kwamen aanmelden, grote belangstelling bestond. Door de openbare les kregen de belang stellenden een uitstekende indruk over het onderwijs, dat op de school wordt gegeven. In een gesprek met mej. Aalderink en een aantal leraren van de landbouwhuis houdschool hebben ook wij een indruk ge kregen van de waarde en het belang van het onderwijs op de landbouwhuishoudschool, dat zich in een steeds grotere belangstelling mag verheugen. Als bewijs daaryan kan het feit dienen, dat niet minder dan 80 leerlingen voor het a.s. seizoen konden worden inge schreven. De grote vlucht, die het landbouwhuis- houdonderwiijs in Rijssen heeft genomen, heeft tot gevolg gehad, dat „De Halte", zoals de tijdelijke school is genoemd, veel te klein is geworden, zodat de lokaliteiten waarin les wordt gegeven, over geheel Rijssen zijn ver spreid. (Men benut o.a. het gymnastieklokaal aan de Lentfersweg) Vanzelfsprekend is de bouw van de nieu we school, waarvoor vergevorderde plannen bestaan, en die aan de Wierdensestraat zal worden gebouwd, bijzonder dringend gewor den. Een ontwerp-schetsplan is gereed, en als dit wordt goedgekeurd, zal Rijssen een zeer fraaie school rijker worden. In de korte tijd, dat in Rijssen een land bouwhuishoudschool bestaat, is zeer duidelijk gebleken, dat deze school in een grote be hoefte voorziet. De school heeft een belang rijke taak, omdat meisjes, die in de 6e klas van de lagere school zitten en de klassen vlot zijn doorgekomen, nog een paar jaar leer plichtig zijn. Lang niet alle meisjes hebben lust en capaciteiten om een ULO of HBS te bezoeken, en welke narigheden de ge dwongen studie met zich meebrengt is maar al te vaak gebleken. Op de Chr. Landbouwhuishoudschool krij gen deze meisjes een prachtige opleiding en vorming, die, omdat deze gericht zijn op de practijk, van eminente betekenis zijn. Hoewel het onderwijs veelzijdig is en men er heel wat wetenschap en kennis opdoet, is het toch niet zo, dat er echt van schoolgaan en stu- Non hewwe dan Zommer leu! Volop Zommer ist! Woer lange doert en dan kriewe vekaansie. Dan köwwe der ees oet hier of doar hen. Nen Riessender geet ook wals geane, al heur iej um neet zo vaake oawer kuiern. De meessen van oons maakt zozeer nog gin plann. Viej zeut wals zeen wordt er dan e zeg. Aij zegnt, non was 't mooi weer vuur vekaansie, dan heur'j: Der mós een buijken reagn komn, des noods een poar daage laank. En t' is woar de boele is völs te dreuge; at s' naggens neet dauwn, dan lea de boele broen op t' laand. Aij t' miej vroagnt, wordt de eer- pel deur van t' joar en meer spil. Dus, al hoppe viej op mooi weer, water was ne oetkomstege vuur means en deer en plaant. Intusken mawwe tog nog wal an de ontspannege deankn. De jonge leu goat ter met de teante op oet. Zeg det walop oet!!! Want, ne teante in Riessen op ne mooie waide of een stukn bosgroond zeej neet. Woerumme neet vroag ik miej of. Of wil Riessen op n' vrömden wal goodkoop oetgoan en mag iemand van boetn Riessen hier neet op ne gepaste meneere zin linnhuusken opsioan en geneetn van moois umme en in Ries sen??? Dee leu koopt tog ok wal wat en miskien hebt ze nog wai wat goods van Riessen te verteln at ze wier in thoes zeet! Nee, ik kan meij det neet begriepn. Umme meer ees wat te neumn! Doar heij det nieje zwembad. Het steet dreuge en viej weet det dan de kóo neet wat gef. Tog likt miej too det doar nag wal een poar ceant van te maakn warn: Zo aij zegnt, ne kampeerplaase. Hoevölle leu keunt doar neet ne röstege stea veen. Natuurlek mut er water wean en 'huusken. Eéne van de desnoods in t' non nog dreuge bad. At 'er gemeente kan doar good woark doon en de kos verdeen. De weens van t' spil geet de wille is, dan kant doar een heel mooi spil worn. Op n' doer zeet de kampeerders dan meteen BADGEBROEKERS en, wier geeld in leakn. Ne ketiene zal zekers zinne pag opbregn en t' bad hef zogangs zin eeste gebouw ook al te pakn. Breefkaatn, rolfilms, stoete, vlais, melk, jeh neum mer op wat, wordt 'er vlot verkog. Het meuij- ste van als is, det 'er grote BEHOOFTE is an ruumte vuur leu dee 't zo t' boetn- leawn weet oondergoan. Aij miej vroagnt, kan 't er in Riessen umme doon, dan zeg ik: Wat wil men. WAL OARNS OP BE- ZUUK EN NEET ZELF ONTVANGN???? n' Gemeenteroad weet wal better, iej keunt met baide neet ontvangn, der mut ook e geeuwn worn. Iej keunt wal met baide haane griepn, mer det is tog oonze bedoelege neet??? Alloh het kan nog „vroede vaderen" probeert ees, wee weet maak iej, met weens, nen hoop leu en wichtere bliej. Gooi lös dan det hekke, ne vlagge van Riessen an' ingaank. KOMT 'ER IN boawn als. Gleuwt meer, det Ries sen der neet van t' eunderstebeuwn koomp te lignü Friske boetnlög, plezeerege leu en Riessen wordt eneumt duur de helfte van Europa. Want, ook de boetnlaanders weet gastvriejhaid te wardeern, al heur 'j t' aaijt neet. Afijn, ik hoppe det t' er van keump, kossen dut' volgens miej niks op n' doer. Temeer, goat Riessender aander- wegges miskiens eure teante opsioan en en veult zik vriej en bliej. Loat Riessen non dan zorgen, det aandre leu hier ook vriej en bliej keunt wean. Det hopt ten- minsen, J. v. E. deren sprake is, vooral, daar dient de nadruk op gelegd, omdat het onderwijs gericht is op de practijk. Wij hebben in het lokaal, waar de naaldvakken worden beoefend (in de Noorderkerk) voortreffelijke staaltjes gezien van naai- en handwerkkunst. Hoewel wij geen enkele deskundigheid op dit gebied hebben, kunnen wij vaststellen, dat het voor de mel§- jes veel nut in de toekomst zal afwerpen om na een 2-jarige opleiding op de landbouw huishoudschool reeds in staat te zijn een keu rige jurk, pyama, schort, kinderjurkje en der gelijke te kunnen vervaardigen. Een bewijs weer dat de opleiding volkomen gericht is op de praktijk. Aan deze opleiding „hebben de meisjes wat", om deze uitdruk king te gebruiken. Het gericht zijn op de practijk is ook het geval in diet Algemeen Vormend Onderwijs. Omdat men waarschijnlijk niet als op an dere scholen aan een bepaald schema of pro gramma is gebonden, kunnen de leraren de lessen aantrekkelijk maken, omdat verschil lende lessen toch nauw verbonden zijn aan het landbouwhuishoudonderwijs in zijn to taliteit. De tuinbouwleraar, de heer Eshuis, was be reid ons in korte trekken iets te vertellen over het onderwijs, dat hij aan de school geeft. Naast theoretische lessen (nu eenmat'l onmisbaar) krijgen de meisjes de gelegen heid zelf „iets aan tuinbouw" te doen. Men heeft de beschikking over een „tuin" van 1000 m2 achter de gasfabriek, en het is hier, dat de leerlingen zelf mogen planten, poten, zaaien, wieden en oogsten (pluk ken). In het algemeen tracht men (met succes) de leerlingen liefde bij te brengen voor plant en dier en voor de natuur in het algemeen. De heer Eshuis verzekerde ons, dat de meis jes de lessen, zowel de theoretische als de practische, met veel toewijding volgen. Een belangrijk facet in het tuinbouwonder- wijs meent de heer Eshuis (naar onze mening Het is een gelukkig feit, dat de tubercu lose binnen afzienbare tijd niet meer de zo gevreesde volksziekte zal zijn, al blijft voortdurende waakzaamheid geboden. Hoewel op elk uur van iedere dag op nieuw een nieuwe lijder aan t.b.c. wordt ontdekt, is door de huidige medische voor uitgang in methode van genezen het sterf tecijfer in Nederland het laagste der we reld. Maar dit eist van de sanatoria fi nanciële offers, die ver boven de draag kracht uitgaan. Daarom zal in de komen de week ook op Uw offervaardigheid een beroep worden gedaan ten behoeve van het sanatorium te Hellendoorn. Laat dit beroep niet tevergeefs zijn en stelt ons in staat dit werk, dat nog zo dringend nodig is, voort te zetten. De Geneesheer-Directeur: Dr. H. VOS. met recht) te zien in de poging de leerlingen ook kennis te laten maken met niet-alle- daagse groenten (schorseneren, witlof, as perges enz.)Vanzelfsprekend wordt ook veel aandacht gewijd aan het verzorgen van bloe men en planten. Tot een van de grootste aantrekkelijkheden behoort in de school het koken. Een prachtig ingerichte keuken, waarin wordt gewerkt met voortreffelijk materiaal, verhoogt de animo voor deze practische lessen in niet geringe mate. Ook wordt grote aandacht ge wijd aan wassen en strijken (eveneens met zeer modern materiaal), aan kinderverzor ging, een onderdeel van het „programma", dat van zeer groot belang wordt geacht Na de primaire opleiding volgt de opleiding assistente in de huishouding en men hoopt in de toekomst er nog een opleiding voor kinderverzorgster aan toe te kunnen voegen. Met de wetenschap, dat op de chr. land bouwhuishoudschool een degelijke basis aan kennis, zowel theoretische als practische, ge richt op het latere beroepsleven, wordt ge legd, kunnen verschillende ouders, die niet weten wat ze „met hun dochter moeten" deze in laten schrijven op de landbouwhuishoud school. Zij zelf noch de kinderen zullen daar later spijt van hebben. PARKGEBOUW RIJSSEN Vrijdag en zaterdag Caterina Valente in de vrolijke film „Hier bin ich - Hier bleib ich". Caterine zingt, danst en kookt in een klein Parijs café, dat tot de vroege mor gen is geopend en dat naar de illustere benaming van „Het slapende Varken" luistert. En zowel het zingen als het dan sen en koken mogen er zijn! Caterine zelf trouwens ook. Deze mening wordt zonder meer gedeeld door Pierre, de eigenaar van het café, die Caterine reeds tot zijn verloofde heeft verklaard toen beiden nog op school waren. Maar dat is twintig jaar terug en Pierre en Caterine zijn se dertdien de beste vrienden. Samen heb ben zij „Het slapende Varken" met zijn vrolijke liedjes en zijn heerlijke uiensoep tot een begrip gemaakt. Op een late avond of moet men het een vroege morgen noemen? besluit Pierre de allerstoutste schoenen aan te treken en Caterine te vragen om de offi ciële eigenares van het établissement te worden, met andere woorden: met hem te trouwen. Caterine beschouwt Pierre meer als een goede vriend en het komt dus misschien niet zo slecht uit, wanneer op de Burger lijke Stand blijkt, dat Caterine al ge trouwd is! En wel met een zekere baron Philippe Hubert Löwenherz, woonachtig op een kasteel in Luxemburg. Daar moe ten Caterine en Pierre het fijne van we ten. Zij vertrekken dus naar het stamslot Löwenherz. Daar blijkt dan, dat de charmante jonge baron inderdaad getrouwd is met Cate rine. Verklaring? Caterine had enkele jaren tevoren haar paspoort tijdens een carnaval verloren en de vindster bleek een avonturierster te zijn, die niet alleen een ontgoocheling op het gebied van het levensgeluk van de ba ron betekende, maar ook een gevoelige slag toebracht aan het welzijn van de fa milie Löwenherz door er na vijf dagen hu welijk met alle juwelen vandoor te gaan... Caterine wil natuurlijk direct een schei ding. In „Het slapende Varken" komt ten slotte ook alles tot een oplossing. Maar daar is een stelende Gustave voor nodig, een zingende Caterine, een swingende Oom Eduard, een wanhopige barones, een gillende televisieregisseur, een buiten zichzelf rakende Pierre en een café, waar alles door een opgetogen menigte kort en klein wordt geslagen onder de opzwepen de maten vanBill Haley and his Comets! Geboren: Hendrika, dv G. Haase en J. Ligten'berg, Holterstraatweg 17. Elisa beth Henderijntje, dv W. P. Verbeek en S. H. van Dam, Gravenstraat 9. Al bert, zv J. ter Harmsel en J. Harmsen, Lentfersweg 39. Dirk, zv J. W. Wessel- dijk en J. H. Nijland, Ligtenbergerweg 10. Janna, dv G. J. Harbers en J. Sander- man, Margrietlaan 5. Heinrich Aloy- sius Lambertus, zv J. J. Collet en H. A. Damink, Vennekesgaarden 49a. Otto, zv F. J. Drijer en J. Voortman, Nijver- dalseweg 10, geb. te Almelo. Ondertrouwd: Gerrit Jan Dannenberg, 27 jr., Rijssen, Tabaksgaarden 36 en Ca- tharina Berendina Baan, 25 jr., Rijssen, Dannenberg 59. Willem Gerrit Kempe, 32 jr., Rijssen, Oranjestraat 6 en Bertha Hofman, 25 jr., Vriezenveen, Aadorp, Pep pellaan 31. Gehuwd: Gerrit Nevenzei, 24 jr. en Di- na Nieuwenhuis, 23 jr., Wierden, Enter, Wierdenseweg 9. Gerard Waanders, 20 jr. en Catharina Pas, 21 jr., Rijssen, Ta baksgaarden 60. Gerrit Slokker, 26 j. en Willemina Nijkamp, 21 jr., Rijssen, Ta baksgaarden 12. Overleden: Engelina Burgers, 70 j., ev J. Rosman, Haarstraat 108. Willemina Bruins, 68 jr., Haarstraat 30. Hendrikus Seppenwoolde, 69 jr., ev B. J. Kreijkes, Nijverdalseweg 34, overl. te Almelo. Woensdag de spannende film „De 13e passagier". De Chinese theo^e, dat alles is voorbe schikt en dromen toekomstvisioenen zijn, is voor Commandant Lindsay aanleiding om zijn medegasten, waaronder Lucht- maarschalk Sir John Hardie, tijdens een diner te vertellen over een droom, die hij gehad heeft. Het speelt zich af in een Dakota, op weg naar Japan, met als passagiers de Lucht- maarschalk, een knappe jongedame, een belangrijk personage en vijf andere bur gers die, met een bemanning van vijf koppen, een totaal van 13 vormen. Zij zijn verdwaald. De radio was kapot en zij hadden bijna geen benzine meer om de kust te bereiken. Er waren zware wolken en sneeuwbuien. Het werd donker. Toen zij uit de wolken kwamen, zagen zij een baai, omringd door rotsen. Een rotsachtig strand met een vuurtorentje. De piloot tracht tevergeefs een rots te ontwijken. Een vreselijke klap De gasten maken zich geen z'orgen over deze droom, alhoewel sommigen van hen, o.a. de Luchtmaarschalk, morgen naar Ja pan zullen vliegen. Zij beginnen de droom te vergelijken met de vlucht van de vol gende dag. Zij gaan met een Liberator en er is geen belangrijk personage aan boord en ook geen knap meisje èn hun aantal bedraagt slechts vier. De volgende morgen komen er echter grote veranderingen. De Liberator is be schadigd en wordt vervangen door een Dakota. Lord Wainwright, een belangrijk personage, zal meevliegen naar Japan en hij wordt vergezeld door zijn secretares se, een knappe jongedame. Twee soldaten, die hun vliegtuig hebben gemist, vragen een lift om zich bij hun onderdeel in Oki nawa te kunnen voegen. Zij brengen het aantal op 13! De bestemming is Tokio, het vliegtuig raakt in een storm en zij vrezen, dat de droom waarheid zal worden. Zij landen echter veilig in Okinawa, het tussen-sta- tion, waar de twee soldaten het gezelschap verlaten. Doch hiervoor in de plaats krij gen ze twee andere passagiers. En weer is het aantal 13! Het toestel vliegt over de zee in een storm en verdwaalt. De radio valt uit en de benzine raakt op. Bij het breken van de wolken zien zij een baai, omringd door rotsenEen rotsachtig strand met een vuurtorentje. De piloot tracht tever geefs een rots te ontwijken. Een vreselijke klap.... en op spookachtige wijze groei de een droom tot werkelijkheid. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING Aan de heer H. Wolterink, Tabaksgaar den 49, werd de bronzen eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend wegens 40 jaar trouwe dienst van de N.V. Ter Horst en Co. De onder scheiding werd hem uitgereikt door bur gemeester Landweer. De heer A. H. ter Horst sprak de gedecoreerde toe en over handigde hem een enveloppe met inhoud. m Een complete veldkeuken met personeel uit de legerplaats Oirschot dient op het ogenblik bij het kindertehuis te Son in Noord-Brabant, dat zaterdag ernstige schade opliep door brand, om de kinde ren van maaltijden te voorzien. De mannen blijven op hun post zolang de omstandigheden dit nodig maken. De foto toont de keukenploeg in actie voor de kinderen, die inmiddels al goede vrienden zijn geworden met de solda ten. Woensdag opende de heer J. Lohuis (voorheen Bouwstraat) zijn nieuwe zaak in de Walstraat. De voormalige pastorie van de Walkerk, later een aantal jaren bewoond door de grossier Vosman en kor te tijd in gebruik geweest als tijdelijk postkantoor, is wel op zeer ingrijpende wijze verbouwd en gemoderniseerd. Het is niet te veel gezegd, als van de zaak van de heer Lohuis wordt gesproken als van een riant zakenpand. Opvallend en daardoor van grote betekenis is de enigszins uitge bouwde dubbele etalage, waarin blijkt, dat men een grote verscheidenheid van artike len uit de manufacturen'branche in voor raad heeft. Tijdens de grote openings- drukte hebben wij een indruk gekregen van het interieur van de zaak. Men beschikt over een grote ruimte, hetgeen in zaken als deze prettig aandoet. Niet zozeer is de nadruk gelegd op grote luxe, dan wel op sfeervolle ruimtefoenut- ting, een opzet, waarin men uitstekend is geslaagd. De winkelbetimmering en be kleding maken een prettige indruk en de vele artikelen staan op overzichtelijke wijze ingedeeld. Naast manufacturen is de zaak uitgebreid met een afdeling co- cos, waarvan men eveneens over een gro te voorraad beschikt. Wij wensen de familie Lohuis veel succes in de fraaie nieuwe zaak. SCHOONMAAKBEDRIJF In Rijssen heeft zich de heer Slokker (Tabaksgaarden) gevestigd met een schoonmaakbedrijf. Dit bedrijf zal zich bezig houden met het vegen van schoor stenen, glazen wassen, het schoonmaken van zalen en grote lokalen enz. Zaterdagavond wordt op het terrein van Rijssen Vooruit een interessante wed strijd gespeeld tussen een geselecteerd Twents jeugdelftal (met prominente jeugdspelers) tegen een geselecteerde jeugdploeg uit Westfalen (Duitsland). In dit elftal zijn 7 spelers opgesteld uit het nationale Duitse jeugdelftal. Verwacht wordt een wedstrijd van uitzonderlijke Jdasse. De opstelling van het Twents elftal is als volgt: Doel: Ten Tusscher (Heracles). Achter: Plagemans (Losser) en Westen berg (Heracles). Midden: Hendriks (Vosta), De Vries (Enschedese Boys), Kajkena (Wierden). Voor: Mulder (Enschede), Hilgerink (Vosta), Achterberg (Enschedese Boys), Ter Mors (Enschedese Boys) en Reekers (Enschede). Deze wedstrijd wordt gespeeld als ere- wedstrijd in verband met het gouden ju bileum van Rijssen Vooruit. Het bestuur van de speeltuinvereniging „Irene heeft de gemeente verzocht haar een eenmalige subsidie te willen verlenen van f 1911,38 ter dekking van de ongedek te exploitatietekorten der speeltuin over de jaren 1955 tot en met 1958 en een ver hoging van het maximum jaarlijkse subsi die verzocht tot f 1.500,- (momenteel is dit jaarlijkse maximum subsidie f900,- geweest). De culturele commissie heeft ge adviseerd het bedrag der ongedekte te korten te verlenen en het maximum jaarlijkse subsidie te verhogen tot f 1000, welk advies door B. en W. wordt overge nomen bij wijze van voorstel aan de raad. De culturele commissie heeft de sug gestie gedaan haar leden van gemeente wege een legitimatiekaart te verstrekken, op grond waarvan vrije toegang wordt verkregen tot de openbare bijeenkomsten van gesubsidieerde verenigingen. B. en W. stellen voor deze suggestie over te nemen en als voorwaarde aan subsidieverlening te verbinden, voor het eerst thans bij de subsidieverlening aan de speeltuinvereni ging „Irene". KOEIEN ZOCHTEN VERFRISSING Twee koeien, die vredig plegen te gra zen in de Mors, hadden kennelijk ge smacht naar een frisse duik en waar kon den ze dat beter doen dan in het Rijs- sense zwembad, dat de hele dag overbe volkt was geweest en juist was „leegge stroomd". Badmeester Tijhof kon dit niet toestaan en met behulp van enige beken den werden de koeien teruggedreven naar de weide, waar ze thuis hoorden. PUZZLERIT De Rijssense bromfietsclub „Op Pad" organiseerde zaterdagmiddag een puzzle- rit in de omgeving van Rijssen. Er was een fraai parcours uitgezet en door de „vele voetangels en klemmen" was het een sportief genoegen aan de rit deel te nemen, hoewel geen enkele deelnemer foutloos heeft kunnen rijden. Winnaar werd de heer G. Schulenburg te Rijssen met 15 straf punten; 2e werd H. Harbers met 74 strafpunten en 3e J. Wol terink met 84 strafpunten. De prijzen werden uitgereikt door de heer D. ter Maat. GESLAAGD De heer S. Wierda stlagde te Den Haag voor het examen gemeentefinanciën. Ned. Eterv. Gem. Grote Kerk 9.30 uur Ds. Vergunst, 15 uur Ds. van Tuijl. Westerkerk 9.30 uur Ds. van Tuijl, 15 uur Ds. Vergunst Geref. Gem. Noorderkerk 9.30 uur en 19 uur Ds. Blok, 15 uur leesdienst. Geref. Kerk. Boomkamp 9.30 uur en 15 uur Ds. Brinkman. Oud Geref. Gem. Bevervoorde 9.30 uur, 14.30 uur en 19 uur leesdienst. Oud Geref. Gem. Walkerk 9.30 uur en 15 uur leesdienst; donderdag 2 juli 19.15 uur Ds. Mieras uit Krimpen a. d. IJssel. Geref. Gem. in Nederland (Eschkerk) 9.30 uur, 14.30 uur en 18 uur leesdienst. Uit de nalatenschap van wijlen de heer Frans Jozeph ten Bos, in leven industrieel te Almelo, die op 19 december j.l. kinder loos is overleden, zijn de afgelopen dagen zeer grote boerderij enveilingen in Purme- rend en omgeving gehouden. In totaal kwamen dertien boerderijen onder de ha mer, alsmede zeer grote stukken bouw- en weideland. De totale opbrengst van de veilingen bedroeg ruim f 1.173.000. In vrij wel alle gevallen werden de pachters ko pers voor de maximumprijzen, welke wa ren vastgesteld door de Grond- en Pacht- kamer. Bij enkele boerderijen en perce len land maakten de erfgenamen gebruik van hun voorkeursrecht. Notaris Mr. J. J. F. A. M. Ruijgrok uit Beemrter maakte aan het begin van de veilingen bekend, dat de 38 erfgenamen verspreid zijn over het gehele land, bene vens Nieuw-Zeeland, Canada en Ierland. Onder hen zijn o.a. meesters in de rech ten, industriëlen en destillateurs van het bekende vocht uit Schiedam. Van dat laatste bleven de vele boeren, die de vei lingen bezochten, overigens droog, want zoals bij alle openbare veilingen waren ook deze drooggelegd. De deelnemers aan de Avondvierdaagse wandeltocht, georganiseerd door de wan delsportvereniging WIOL te Rijssen, kun nen terugzien op een prachtige tocht, die èn door het bijzonder fraaie zomerweer èn door het prachtige parcours niet licht zal worden vergeten. Het parcours leidde door de prachtige bospaden van Holland's Schwarzwald en door het landelijke Not- ter, alwaar het in de zoele zomeravonden een genot was te vertoeven. Voor junioren „gold" de opdracht de 3 avonden 10 km te wandelen en de zater dagmiddag 15 km, terwijl de senioren 3 maal 15 en 1 maal 20 km moesten afleg gen. De deelnemers kregen allen een herin nering uitgereikt, terwijl de heer J. Haze- winkel, die als individuele deelnemer de Avondvierdaagse te Rijssen voor de 10de keer had afgelegd, door de voorzitter van WIOL, de heer Meijerink, werd toege sproken, waarbij werd gezegd, dat men veel respect opbracht voor deze bijzon dere prestatie. De waarderende woorden werden door de julbileum-wandelaar, die bovendien een tuil bloemen overhand: d kreeg, zeer op prijs gesteld. Tot slot van het Vierdaagse-evenement organiseerde WIOL op het Volkspark een ontspanningsavond, die werd verzorgd door het ensemble „Viva la musica" met als conferencier de heer H. Bartels.

Weekblad voor Rijssen | 1959 | | pagina 2