'n Stralende Moederdag RADIO BAAN Moö-dag BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN ADVERTEREN DOET VERKOPEN Speurtocht per fiets groot succes met een STOFZUIGER VAN ATHLETIEK Excelsior Installatie nieuw schoolhoofd Ledenvergadering „De Goede Woning" Als ge uw clientele prettige ser vice verleent, wat ligt dan meer voor de hand dan regelmatig adverteren? Adverteren. de beste reclame Jaargang 37 No. 18 (Tweede Blad). VRIJDAG 8 MEI 1959. Weekblad voor Rijssen RADIO a i i NIEUWE LEIDER EN LEIDSTER DOS. De gymnastiekvereniging D.O.S. heeft met ingang van 1 mei als leider aan gesteld de heer W. Achterberg uit En schede en als kleuterleidster mej. H. Mulder uit Almelo. De heer Achterberg, die lid is van het Twentse en Nederlandse keurkorps, geniet een grote bekendheid in de turn- wereld. Met het Twentse keurkorps trad hij drie keer in Rijssen op. Mej. H. Mulder is reeds een goede bekende in Rijssen, zij is n.l. leidster aan de neutrale kleuterschool. Op 2e Pinksterdag zal DOS in het Volkspark een grote demonstratie g&- ven onder leiding van de heer Achter berg en mej. Mulder. Na afloop wordt er een groot vuur werk ontstoken, terwijl in de zaal van 't Parkgebouw een bal wordt gehouden. Zaterdag j.l. werd door de heer J. Voort man deelgenomen aan een 20 km. wegwed strijd te Alphen a. d. Rijn, welke door de atletiekvereniging aldaar werd georgani seerd. Is een lange afstandrace voor de athleet altijd weer een zware opgaaf, te Alp hen a.d. Rijn werd het een ware bezoeking, omdat de weersgesteldheid van dien aard was, dat men bij voorbaat geneigd zou zijn om er het bijltje maar bij neer te leggen. Een zware plensregen en een krachtige wind vergden van de deelnemers bijna het onmogelijke. In deze omstandigheden startte de heer Voortman in de B-klasse met een groep van 29 deelnemers. Hij wist hier de 16e plaats te bereiken en maakte een tijd van 1 uur 20 min. 34 sec. Het behoeft geen betoog, dat alleen de enorme dosis mentaliteit en physieke kracht, waarover de heer Voortman blijkt te be schikken, hem deze prestatie opleverde. Wij vertrouwen er dan ook op dat wan neer hij een volgend keer weer eens in de baan zal komen en de weersgesteldheid beter zal zijn, dat hij zeer zeker nog heel wat zal weten te presteren. Hardloper. De laatste competitiewedstrijd is een nederlaag geworden voor Excelsior. Hoe wel de rood-witten in geen enkel opzicht onderdeden voor DOS, werden zij toch met een 31 nederlaag naar huis ge stuurd. Met de wind in de rug waren de Vrie- zenveners in de eerste helft het meest in de aanval. Reeds na 5 minuten wisten de gastheren op gelukkige wijze de score te openen, toen invaller-doelman Willems zich verkeek op een ingeschoten bal. Ex celsior beantwoordde deze tegenslag met fris en open spel, maar de juiste afwer king ontbrak. Verder dan een schot van Smalbrugge tegen de lat wisten zij niet te komen. Kort voor de rust bracht DOS de stand op 20. Na de thee oefenden de rood-witten vrijwel steeds een hevige druk uit op het Vriezenveense doel. Na enkele minuten kogelde Smalbrugge keihard langs doel man Nijkamp, 21. Even later dachten we dat Kappert de partijen op gelijke voet zou brengen, maar de bal ging juist over. Lange tijd bleef de verdiende ge- lij kmaker in de lucht hangen. Maar hoe aardig de aanvallen ook werden opge bouwd, de voorwaartsen hadden weinig geluk met hun schoten. Kort voor het einde slaagde Schipper van DOS er in de overwinning voor zijn ploeg veilig te stel len. Excelsior 3 deed het beter door ook de laatste wedstrijd te winnen. Nu werd het een 10 zege op Sportlust 3 in Gla- nerbrug. Aan de kop van de ranglijst zullen deze heren nu even moeten afwach ten of Achilles 2 volgende week door een overwinning nog gelijk zal komen, waar door een beslissingswedstrijd voor het kampioenschap noodzakelijk zal zijn. De a-junioren gingen op de goede weg voort en klopten Hulzense Boys a thuis met 1—4. Excelsior b wist door een 10 over winning op Twenthe b het kampioenschap te veroveren. Jongens, van harte gefeli citeerd! De d-junioren wonnen met 80 van Enter b, terwijl de e-junioren GFC b met een 41 nederlaag naar huis zonden. Morgen gaat Excelsior 2 op bezoek bij DOS 2 en zal door een overwinning nog een tweede plaats op de ranglijst kunnen bereiken. De a-junioren kunnen door DES a op de Mors te kloppen de goede traditie van dit elftal handhaven en hun jongere b's navolgen in een kampioenschap. Heren, wij rekenen er al een klein beetje op! Kampioen b moet in staat geacht wor den een overwinning te behalen op Enter Vooruit b. Het d-elftal krijgt bezoek van GFC c en zal door een zege volgende week de kans krijgen het kampioenstrio van de jeugd te completeren. GEVONDEN VOORWERPEN Twee bruine jongenspetten, grijze wol len das, vlag met stok, zwarte dames schoen, bankbiljet van f 10.zwarte damesschoen, twee damespolshorloges, Kinderbril, kinder vuisthandschoen, plas tic regenjas maat 42, rijksdaalder, rol be hangselpapier, bruine actetas. Aan komen lopen of -vliegen: Pincher, herder, terrier, Schotse collie en een hals bandparkiet. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen elke werkdag tussen 18 en 20 uur aan het Groepsbureau der Rijkspolitie te Rijssen. Niet telefonisch. Vorige week werd in de Julianaschool het nieuwe hoofd, de heer Van Hunen uit Asperen geïnstalleerd. Naast verschillende bestuursleden wa ren hierbij aanwezig Ds. Van Tuyl en Ds. Vergunst en het voltallige personeel. De heer R. Bosma, voorzitter van het school bestuur, sprak de heer Van Hunen toe en zei, dat het afscheid van het vorig school hoofd, de heer Van Maanen, moeilijk was geweest. Spr. was van mening, dat het bestuur in de heer Van Hunen een goede opvolger had gevonden en wenste hem namens het bestuur Gods zegen toe in zijn taak aan de Julianaschool. Ook mevr. Van Hunen werd op harte lijke wijze door de heer Bosma verwel komd. Door de heer Smeenk, onderwijzer aan de school, werd op originele wijze het personeel aan het nieuwe hoofd voor gesteld, waarbij de hoop op een goede sa menwerking werd uitgesproken. Nadat de heer Renger, Ds. Van Tuyl en Ds. Vergunst enige welkomstwoorden hadden gesproken, sprak de heer Van Hunen een dankwoord uit en hij hoopte, dat hem de kracht en de wijsheid werd gegeven om zijn nieuwe taak ten dienste van het Ohr. onderwijs te kunnen uit oefenen. 200 KINDEREN LIEPEN MEE IN LAMPIONOPTOCHT Het comité Nat. feestdagen organiseer de dinsdagavond, ter gelegenheid van be vrijdingsdag een lampionoptocht, waar aan door ruim 200 kinderen werd deelge nomen. Er waren zeer aardige groepjes bij en het geheel gaf een feestelijke indruk. Vooraf werden op het plein bij de am bachtsschool door de jury, bestaande uit de heren Bernaard, Ehrenhard, Rouwen- dal en Webbing, de keuringen verricht. De uitslag was als volgt: A-groep individuelen: le pr.: Donald Duck; 2e pr.: Dik Trom; 3e pr.: Hof Nar; 4e pr.: Heks; 5e pr.; Roodkapje; 6e pr.: Indiaan; 7e pr.: Versierde fiets; 8 pr.: Geef mij een sigarenbandje. B-groep paren: le pr.: Chinezen; 2e pr.: Rood Wit Blauwe meisjes; 3e pr.: Tiroler meisjes; 4e pr.Rood Wit Blauwe meisjes; 5e pr.: Holland festival; 6e pr.: Versierde boog. C-groep: le pr.: Oranje Boven; 2e pr.: Negers; 3e pr.: Reis om de Wereld; 4e pr.: Roodkapje; 5e pr.: Huttenwal drumband; 6e pr.: Kabouters. De muziekvereniging Wilhelmina, met drumband, en de drumband van de speel tuinvereniging Irene verleende haar zeer gewaardeerde medewerking aan deze op tocht. Op het Schild verzorgde nadien de mu ziekvereniging Wilhelmina een populair concert. In gebouw ,Jeruël' werd maandagavond een ledenvergadering gehouden door de Chr. Woningbouwvereniging ,De Goede Woning' onder voorzitterschap van de heer G." Strijker. De secretaris, de heer G. Wessels, deel de mede, dat de vereniging grond heeft aangekocht voor de bouw van 50 wonin gen. In het afgelopen jaar zijn 20 wo ningen klaar gekomen, terwijl plannen bestaan om in het plan Lentfertsstukken nog 20 woningen te doen bouwen. De periodiek aftredende bestuursleden, t.w. de heren G. Strijker, A. J. Ro'haan, J. de Jong en W. Markvoort, werden allen herkozen. DODENHERDENKING. Op sobere, maar indrukwekkende wijze werd maandagavond in Rijssen de dodenherdenking gehouden van de ge vallenen uit de tweede wereldoorlog. Op 't plein van de Oranjeschool stel de zich in alle stilte de stoet op met aan het hoofd burgemeester Landweer en andere vertegenwoordigers van het ge meentebestuur en de voorzitter van de Bond van Oud-Strijders, de heer G. J. Rozendom. Naast de nabestaanden namen aan de tocht verdere bestuursleden van de ver eniging van oud-strijders deel en oud leden van de Binnenlandse Strijdkrach ten en verdere belangstellenden. Om kwart voor acht luidden de klok ken van enkele kerken en één minuut voor acht werd er volkomen stilte in acht genomen. Bij het monument voor de algemene begraafplaats aan de Lentfertsweg wer den kransen gelegd. Een afdeling van de Nationale Reserve vormde bij het monument een ere-wacht. Bij de graven van de gevallenen wer den bloemen gelegd. WEDVLUCHT DUIVEN. De Postduivenvereniging „De Zwaluw" nam zondag deel aan een wedvlucht op Roosendaal met 157 duiven. De vogels werden bij een sterke Z.W. wind gelost om 9 uur. Winnaar van deze vlucht werd F. Nij- land, die de winnende duif constateerde om 10.41.39 uur. Een gedeelte van de uitslag: 1 F. Nij- land; 2 A. Struik ;3 F. Dommerholt; 4 A. Struik; 5 H. Haeke; 6 M. Dommer holt; 7 F. Ziekman; 8 M. Geuzendam; 9 H. A. Koedijk; 10 M. Geuzendam. RIJSSEN Geboren: Gerritdina Johanna, dv G. J. Schreurs en H. Baan, Markeloseweg 40 Janny, dv G. de Groot en A. Pijffers, Sta tionsdwarsweg 29 Hermina Hendrika, dv G. J. Hoek en S. L. Nijland, Tabaks- gaarden 63 Berend Jan, zv J. Tijhof en D. Strokap, Bouwstraat 26 Henricus Jo hannes Cornelis, zv J. A. Hesselman en E. H. M. Struik, Elsenerstraat 35 Wil lem, zv G. Poortman en D. Lensink, Zui derstraat 13 Henriëtte Maria, dv J. H. J. Rensen en G. H. T. Reuver, Middel- dijk lb Gerrit, zv G. J. Nijkamp en G. Slaghuis, Zuna 2 Hendrik, zv J. Arends en H. S. van Norel, Prins Bernhardstraat 21 Gerrit Hendrik, zv J. ter Horst en E. H. Coops, Bevervoorde 8 Gerrit, zv H. Schutten en D. Reterink, Nassaustraat 41 Harry, zv J. H. Brinks en H. Ligten- berg, Haarstraat 70. Ondertrouwd: Jan Johan Tijhuis, 35 jaar, Rijssen, A. Baanstraat 67a en Aleida Danneberg, 31 jaar, Rijssen, Bleekstraat 10 Gerrit Willem Poortman, 25 j., Rijs sen, Hangerad 25 en Janna Anna Kief- tenbelt, 23 j., Wierden, Rijssenseweg 30 —Evert Averesch, 22 j., Rijssen, Hange rad 12 en Diena Kamphuis, 18 j., Rijssen, Huttenwal 6 Johan van de Riet, 28 j., Enschede, Bat janstraat 34 en Wilhelmine Kortmann, 29 j., Rijssen, Markeloseweg 26. Gehuwd: Hendrikus Voortman, 26 j., en Gerritdina Dangremond, 22 j., Rijssen, Es- straat 111 Jan Timmerman, 22 j., en Johanna Berendina Seppenwoolde, 18 j., Wierden, Zuna, Morsweg 1 Johan Tul- Ier, 26 j„ en Willemina Harbers, 25 j., Al melo, Nieuwstraat 10 Jan Danneberg, 22 j., en Hendrikje Bruggeman, 20 j„ Rijssen, Haarstraat 59. Overleden: Hanna Zwoferink, 66 j., ev H. Tijhof, Esstraat 121. Ned. Herv. Gemeente. Grote Kerk. 9.30 uur Ds. Van Tuyl en 3 uur Ds. Ver gunst. Westerkerk. 9.30 uur Ds. Ver gunst en 3 uur Ds. Van Tuyl. Notter. 7.45 uur Ds. Van Tuyl. Elzen. 9.30 uur de heer Renger. Geref. Kerk (Boomkamp). 9.30 uur Ds. Schenk van Enter en 3 uur Ds. Brink man. Geref. Gemeente (Noorderkerk). 9.30 en 7 uur Ds. Blok; 3 uur Leesdienst. Oud-Geref. Gemeente (Walkerk). 9.30 en 3 uur Leesdienst. Oud-Geref. Gem. (Bevervoorde). 9.30, 2.30 en 7 uur Leesdienst. Geref. Gem. in Nederland (Eskerk). 9.30, 2.30 en 6 uur Leesdienst. Ned. Prot. Bond, afd. Rijssen. 10.45 uur Ds. Gosses Gzn., Almelo. HONDENDRESSEERCLUB „RIESSEN" RECEPTIE Voor de receptie, die de Hondendres- seerclub „Riessen" zaterdagmiddag in hotel Gijsbers hield, bestond grote be langstelling. De vele toespraken stonden in het teken van een grote waardering voor de 10-jarige vereniging, die naast het beoefenen van de hondendressuur als sport, het zich als een taak rekent, te trachten ook buiten de vereniging liefde voor het dier en voor de 'hond in het bijzonder aan te kweken. Daarop doelde ook de gemeentesecre1- taris, de heer Lugtigheid, die sprekende namens het gemeentebestuur zei, dat o.a. voor de jeugdhondenshow veel res pect is opgebracht. De heer Ter Horst, die sprak namens de H.D.V. Hengelo, zei, dat de H.D.C. Riessen er voor bekend stond, dat naast de dressuursport te bevorderen, ook aan andere taken ruime aandacht werd ge wijd, waarvoor spr. veel respect kon opbrengen. Van vele zijden ontving de jubileren de vereniging nog attenties en felici taties. Namens de B.H.N. sprak de heer Fre- riksen uit Goor, die zei, dat de H.D.C. bij de bond goed stond aangeschreven en dat vele verenigingen aan Riessen een voorbeeld zouden kunnen nemen. Namens de V.V.V. Rijssen sprak de heer G. Kappert, die met veel genoegen de activiteiten van de vereniging had gadegeslagen en had geconstateerd, dat de jubilerende vereniging tot voortref felijke prestaties in staat was. Namens de Windhondenrenvereniging Rijssen waren op de receptie aanwezig de heren J. Bakker en G. Grob; namens de afd. Rijssen van de Ned. Ver. tot Be scherming van Dieren de heer Jansen; namens de Muziekver. „Wilhelmina" de heren E. Paauwe en G. J. Poortman; namens de Kynologenclub REO de he ren F. Heering uit Enter en G. J. Slag man; verder de heer A. van Doorn, die renarts, mevr. Tierie-Versteegh, en ver tegenwoordigers van de H.D.C. Hengelo, van de H.D.C. Nijverdal en van dé H.D.C. Goor-Diepenheim. Van de heer Toman uit Amsterdam, die in Rijssen al een goede bekende is, werd een gelukwensteiegram ontvangen en de mededeling, dat hij zich als lid van de H.D.C. Riessen liet inschrijven. 's Avonds vierden de leden feest in de zaal Baan aan de Enterstraat. Het enige vrouwelijke lid, mevr. Beverdam, werd een fraai bloemstuk overhandigd, terwijl ook dé heer G. Vrugteveen, die 10 jaar onafgebroken lid is geweest, een bloemstuk werd aangeboden. Er werd een film vertoond van de jubileumwedstrijden en demonstraties, die vorige week zaterdag op het Volks park werden gehouden, terwijl ook ver schillende opnamen werden vertoond over gehouden demonstraties en wed strijden. Het overige gedeelte van de avond werd in een gezellige stemming doorge bracht, waarbij de muziek werd ver zorgd door het gezelschap Paauwe-Ton- nema. JUBILEUM-LUCIFERS R.V. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van R.V. heeft het bestuur jubileum-lucifers laten aanmaken, die ter dekking van de on kosten, voortvloeiende uit het jubileumfeest, ten verkoop worden aangeboden. Het doosje is uitgevoerd in de R.V.-kleuren Cgeel-zwart) en vermeldt de clubnaam, het oprichtingsjaar (1909) en het gouden jubileumjaar (1959). Reeds de eerste verkoopdag bleek, dat de doosjes gretig aftrek vinden. Al enige jaren heeft het bestuur van de speeltuinvereniging Irene' met groot succes een z.g. speurtocht per fiets geor ganiseerd, waardoor aan 't aloude dauw- trappen' een bizondere aantrekkelijkheid wordt verleend. Ook gisteren bestond er voor de speur tocht een behoorlijke belangstelling. Reeds in de vroege ochtend (half ze ven) meldden zich de eerste deelnemers, waaronder een behoorlijk aantal kinde ren. Opvallend was de grote belangstelling van de zijde van de niet-Rijssenaren. Er was een prachtig parcours uitgezet, dat leidde door de prachtige plekjes van Holland's Sehwarzwald, langs de Friezen- berg, over de Borkeld, terwijl de tocht voor volwassenen naar de Holterberg leidde. De deelnemers zijn wel aan hun trek ge komen. Men genoot van de prachtige ver gezichten, van de wondermooie natuur op deze wel zeer bizonder mooie ochtend van Hemelvaartsdag. Er moest op tijd worden gereden met een maximale snelheid van 10 km per uur, terwijl de organisatoren vooral bij de tocht voor volwassenen voor vele ver rassingen hadden gezorgd. Er moesten vele (moeilijke) klippen omzeild worden. Er werd veel van 't opmerkingsvermo gen en van de intelligentie van de deelne mers gevergd. De vergissingen, die wer den gemaakt, waren soms van vermake lijke aard. Zo hadden de organisatoren de eis ge steld, dat er op een bepaald gedeelte van het parcours ,bij koe rechtsaf' moest wor den gereden. (Er was een bordje geplaatst met het opschrift: ,koe'). Omdat er uiteraard vele koeien vredig liepen te grazen in de heerlijke meimor gen, zijn er vele deelnemers te vroeg rechtsaf geslagen. Bovendien liep er ook nog een loslopende koe op het traject, waarvan gedacht is, dat het een ,koe' was, die bij de organisatie van de speurtocht behoorde. Ook door de loslopende koe zijn er velen ingevlogen. Een andere humoristische bizonderheid ontstond op de Nijverdalseweg, waar bij ,2 hanen rechtsaf' moest worden gereden. Laat nu een van de controleurs de heer Haan zijn, die door zijn zoon gezelschap werd gehouden. Rijssenaren, die de fa milie Haan kenden, dachten, dat dit ook een foefje van de organisatoren was en dachten dat ze heel goed bij waren als men rechtsaf reed. Toch was een en an der zuiver toeval. Hoe moeilijk de speurtocht was, be wijst het feut, dat geen enkele deelnemer een foutloos parcours heeft gereden. Er stonden prachtige prijzen ter be schikking, waaronder een fraaie wisselbe ker, die 't vorig jaar werd gewonnen door de heer J. Tijihof uit de Vennekesgaar- den, die de beker zal moeten afstaan, om dat hij dit jaar niet de beste prestatie heeft geleverd. De bekendmaking en de uitreiking van de prijzen zal zaterdagmiddag plaats heb ben van 2 tot 3 uur in het clubgebouw van Irene'. NUTSSPAARBANK. Gedurende de maand april werd bij het bijkantoor Rijssen van de Nutsspaarbank Al melo ingelegd een bedrag van f 162.036.68 en terugbetaald f 97.728.27. Er werden in deze maand 64 nieuwe spaar rekeningen geopend. R.V.(ZM) WON VAN B.C.S.V. (1—0) In de uitwedstrijd tegen BCSV (Borne) kwam Rijssen Vooruit (ZM) met de hak ken over de sloot. Het werd n.l. een krappe 10 zege. Deze zege was echter voldoende voor de RV-ers om voorlopig even verlicht adem te halen. De stand in de onderste re gionen van 4 C is nu n.l. zó dat niet min der dan 3 clubs beslissingswedstrijden moeten spelen. Waarschijnlijk zal een he le competitie gespeeld moeten worden, zodat R.V. tweemaal uit zal komen te gen Kloosterhaar en tweemaal tegen Sportlust. De club die hier hekkesluiter zal worden gaat onherroepelijk naar de onderafdeling. Over de wedstrijd tegen BCSV in 't kort het volgende. Voor rust speelde RV met de wind mee, en doelman Kremer moest herhaaldelijk zijn talenten tonen om onheil te voorkomen. Reeds vrij spoe dig na het begin zwichtte hij echter voor een hard schot van Pongers, nadat Ter Harmsel eerst de staander had doen tril len. (01). Hiermede hadden de Rijsse naren ook al hun kruit verschoten en werden weer de eenvoudigste kansen ge mist. Na de thee kwamen de gastheren hevig opzetten onder aanvoering van Douwsma. De RV-achterhoede zat echter ook nu goed dicht en in de eerste plaats is het dan ook aan de geelzwarte verde diging te danken dat er alsnog beslissings wedstrijden gespeeld moeten worden. Indien de RV-voorwaartsen blijven vol harden in het missen van kansen zal het echter moeilijk worden de laatste plaats alsnog te ontlopen. In tegenstelling tot andersluidende be richten werd ons van bestuurszijde van Rijssen Vooruit medegedeeld dat de drie staartclubs in 4 C in een halve competi tie zullen moeten uitmaken, welke club degradeert. De wedstrijden zullen alle gespeeld worden op het terrein van Voor waarts in Vriezenveensewijk. Het programma luidt als volgt: 16 mei RV(ZM) Sportlust; 30 mei RV(ZM) Kloosterhaar; 6 juni: Kloosterhaar Sportlust. Moöodeuü! Aij det heurt, dan kan doar van als in zitn. Ik zitte in nood, muj ees kiekn, hee dut naiej wat, komt ees hier hen en nog volle meer. As wig deej den skreeuw in t'volle vertrouwn van non koompt'er red- dege. Toeij nor de bewoarskoole hen gung, brag oew de moó vöt en de juffrouw wör in e ligget woerdeuneg at ze met oew umme- spring mossen. Nor de grote skoole was wel ideal vuur oew, mèr doar mög iej neet skreeuw van moödeu, doar heurn iej biej de grootn. Aij later eens in t'hoes kömm van de skoole en iej woln spöln, dan zeaij teegn oew moö ik kan ginne boskop doon, ik wil spöln en moödeu skreeuwn was al meender e wörne. Later in t'leawn ist hele- moal vöt e bleeuwn det moödeu, iej skaamn oew, iej veuln oew zelfstaandeg. Oonder de kammereudjes dörf iej al te zegn, min moö hef aaijt wat en det wol dan zovölle zegn as: wat hef min moö aaijt met miej te maakn. En zo ist dan, non awwe gin moödeu meer roopt, de moode wörn umme Moö-dag te hooln. Non hewwe nen dag in e steelt of an e nömme, woerop awwe al wawwe ,te kort komt in oonze hooldege teeg'noawer de moö, wier good prebeert te maakn. Den dag steet de moö wier in t'miin van oonze gedaggen umdewwe ceant oet hebt e geeuwn veur ne klaineghaid. Umdet ze t'allemoale doot, um. detter de kraantn van vol stoat: Dit muj oew moö geeuwn, det muj oew moö koopn, zuk spil luste geane 'en zon deenk kanne bes gebroekn. Non mut gin meanske deakn dek doar teegn zinne heur, meer ik wol mét' hebn, ist eiken dag eigenluk gin moö-dag? Is de moö neet eiken dag het middelpuunt van thoes? Woer volle moös zeet neet alle daage drök um de hoesheuldege gangs te hooln en netjes. Muwwe neet van eiken dag nen Moö-dag maakn, al roöp iej't neet duur Riessen hen. En dan der biej, loope viej gin kaans dewwe één keer in t'joar prebeert of te rakn met ne minneghaid?.' Kiekt mérs in t'roone at de wigtere e trouwt zeet, en de oolders oold zeet e wörne dan ist'er vaake gin tied vuur moö. De moö kan lasteg worn en dut als neet meer, laankzaam aan koomp moö op n'aehtergroond. Der zeet aandre dinge deet' roopt en meer van belang, gin tied! Zo één keer in t'joar koomp det wal tregte, dan köwwe det wal gaauw efkes kloar maakn. Good te passé moö? Joa de wigtere woln moarn hier nog efkes hen, hebt ze zeg. En zo ziwwe dan op t'puunt e kömne det 't moödeu oons nog as een veer vötgeleagn roopn in de gedaggen lig. Dit ist dan wak zeggen wol met t'ooge op Moö-dag: lauwe neet vergatn dawwe vroöger reupn' MOO-DEUü! j. v. e.

Weekblad voor Rijssen | 1959 | | pagina 3