fifsm FILMNiEUtfS Goede nachtrust REDIKBEURTEN door Zenuwrust Mijnhardt's lersuwfableftert OPENLUCHTSAMENKOMST LEGER DES HEILS HERDENKING BEVRIJDING Eenzaam wapperde gisteren de natio nale vlag van liet gemeentehuis. En toch was het uitsteken van de vlag op de be vrijdingsdag van Rijssen zeer zeker op zijn plaats. De eenzame vlag voerde ons in gedachten terug naar de 9e april van het jaar 1945, toen heel Rijssen dol van vreugde was, omdat eindelijk het gehate juk van de Duitse bezetting van onze schouders werd weggenomen. De dag van de bevrijding van onze stad werd in herinnering geroepen door de doodenkele vlag van het gemeente huis. Wij vergeten snel. Maar toch was het goed, dat de vlag even in herinne ring' riep welke belangrijke dag de 9e april voor Rijssen in de geschiedenis van onze ruim 700-jarige stad zal blij ven. Onze gedachten gingen terug naar de feestelijke zonnige dag, toen eindelijk na weken van moordende spanning de eerste lichte tanks, bemand met moe dige Canadezen, op het Schild arriveer den. Welke anders zo nuchtere Rijsse- naar wilde niet de hand schudden van de Canadees, die vermoeid, maar ken nelijk tevreden met zijn voorlopig vol brachte taak de vreugde van de Hollan ders uit die kleine onbekende stad zo heel goed kon begrijpen? In grote eensgezindheid werd het be vrijdingsfeest gevierd, zoals velen zich ook in grote eensgezindheid hadden ver zet tegen de gehate maatregelen van de bezetters. Hadden wij onze dank jegens onze be vrijders beter kunnen uiten, dan die grote saamhorigheid en eensgezindheid te blijven conserveren als een kostbaar verworven goed? Wij vergeten snel. Of zijn we de leeuwenmoed van de Canadezen en bevrijders van andere na ties niet vergeten? Nee, dat kunnen wij ons niet voorstellen, alleen wij uiten ons zo moeilijk. De vlag op het gemeentehuis herinnerde ons aan een grote dag uit de geschiedenis van onze stad. Herinnerde ons aan het grote goed van de vrijheid, dat we als vanzelfsprekend weer aan vaarden, herinnerde ons aan de leeu wenmoed van de geallieerde militairen, die de overwinning voor ons hebben be vochten ten koste van vele duizenden jonge mensenlevens. Het was goed, dat de vlag op het Schild in de grauwe regenachtige dag wapperde. De vlag was n.l. het symbool van de bevrijdende overwinning, die we niet genoeg kunnen waarderen. urgerlïjke Ned. Herv. Gemeente Grote Kerk 9.30 uur ds. van Tuijl, 15.00 uur ds. Vergunst (bed. H. Doop). Westerkerk 9.30 uur ds. Vergunst, 15.00 uur ds. van Tuijl (bed. H. Doop). Elzen 10.00 uur de heer Renger. Noter 19.45 uur ds. van Tuijl. Geref. Gemeente. Noorderkerk: 9.30 uur, 15.00 uur en 19.00 uur leesdienst Ger. Kerk Boomkamp 9.30 uur en 3 uur ds. Brinkman. Oud. Ger. Gem. Bevervoorde 9.30uur, 14.30 uur en 19.00 leesdienst. Oud. Ger. Gem. Walkerk 9.30 uur en 15.00 uur leesdienst. Ger. Gem. in Nederland (Eschkerk) 9,30 uur, 14.30 uur en 18.00 uur leesdienst, Woensdag 15 april 19.15 uur ds. M. v. d. Ketterij van Alblaserdam. Ned. Protestantenbond afd. Rijsen 10.45 uur ds. J. Bokhove uit Neede. GEVONDEN VOORWERPEN Gele wollen muts; hoofddoek, kleui- overwegend grijs; sleutelring met sleu tels; muntbiljet van f2,50; kenteken plaat van motor TR-19-19; portemonnaie met inhoud (f 3,60)kinderbril m. bruin montuur; 1 blikje, inhoudende Jamone- ta; linker bruine herenglacé; bruine portemonnaie, inh. f 0,60; boodschappen tas; bruine lederen portemonnaie; kin- derportemonnaie; rijksdaalder; duim stok; gouden damesring met 5 edelste nen; een paar glacé-handschoenen; lin ker glacé-handschoen; bruine porte monnaie, inh. f 0,04; wollen dameshoofd doek; wollen das (blauw-wit-zwart) klein jong konijn; twee kindertruitjes, kleur groen met rood en witte strepen; rozenkrans met blauwe kralen; rode portemonnaie; doublé armbandje. Bovenstaande voorwerpen en goede ren zijn te bevragen op het rijkspolitie bureau op alle werkdagen tussen 18 en 20 uur. Over genoemde voorwerpen en goederen worden telefonisch geen in lichtingen verstrekt. PELE NAAR ENSCHEDE Op zondag 14 juni a.s. komt de FC Santos met o.m. de Braziliaanse wonder- voetballer Pele, welke, m.i.v. 1 januari 1960, door Real Madrid is gecontracteerd voor anderhalf miljoen gulden, naar En schede. Verder komen mee de Brazi liaanse internationals, welke ook met het Braziliaanse elftal in Zweden heb ben gespeeld: Zito, Pepe, Dorval Helio en Jair. Betreffende de kaartverkoop volgen nog nadere mededelingen. De OA'D zal in elk geval extra diensten op Enschede inleggen en tevens de kaarten verkopen. Geboren: Jan zv H.ter Harmsel en J. R. Dannenberg, Boomkamp 39 Janna dv H. Ligtenberg en J. M. Sprakel, v. d. Broekestraat 10 Manna dv H. ter Avest en H. Borghuis, Haarstraat 66a Gerrit zv G. ter Harmsel en J. Schapink, Blinde Banisweg" 43 Martinus zv A. van Geenen en M. Pijffers, Witmoes- dijk 12 Janna dv G. Nuijsink en J. A. v. d. Willige, v. Wijngaardenstraat 3 Harry zv P. J. Visser en J. Heuten, Nas- saustraat 24 Antonius Johannes zv J. A. Hanstede en D. H. Wissink, Tromp straat 5 Ondertrouwd: Johan Willen Keizer, 24 j., Westerstraat 6 en Jenneken Kraa, 24 j., Blinde Banisweg 7. Getrouwd: Herman Nollen, 28 j., en Christina Maria Tijhuis, 24 j., Gennep, Dr. Poelsstraat 1 Hendrik Bouwmees ter, 26 j. en Hendrika ten Berge, 19 j., Beatrixstraat 26 Jan Gerrit Stegeman, 26 j. en Willemina Schepers, 21 j., Hel- lendoorn, Jacob Kapteinstraat 16. Overleden: Alberdina Mulder, 62 j. e.v. J. Smalbruge, Blinde Banisweg 6 Ger rit Pas, 67 j. e.v. J. Nijland, Esstraat 74 Jannes Harbers, 82 j., weduwn. v. G. van den Noort, Esstraat 64. BLOEMBOLLENBERICHT No. 2 Ondanks het gure weer in het begin van deze week vordert de bloei van onze De afdeling Nijverdal van het Leger des Heils is voornemens zaterdagavond op het plein voor de Schildschool een openluchtsamenkomst te houden, welke om half acht zal aanvangen. (Bij gun stige weersomstandigheden) EXCELSIOR Ook in de tweede ontmoeting van de competitie wisten de Rood-Witten Enter Vooruit niet van de zege af te houden. Deze keer kwam de overwinning te recht bij de gelukkigste ploeg. Excelsior speelde over het algemeen iets beter voet bal, maar de Enternaren vochten voor wat ze waard waren om zich definitief in veiligheid te stellen. Al met al kregen de zwart-witten wel iets meer dan ze ver dienden. Reens enkele minuten na de aftrap slaagden da gastheren er in de leiding te nemen, toen stopper Nijland een bal te rugkopte op doelman Ten Hove en daar bij linksbinnen Ezendam in de gelegen heid stelde iets eerder by de bal te zijn dan de Excelsior-goalie. Hoewel de rood witte kanthalfs niet in hun beste vorm speelden, wisten zij toch de voorhoede zo danig et stuwen, dat er zich voor het En ter doel talrijke gevaarlijke situaties voor deden. Met kunst én vliegwerk wisten de gastheren stand te houden, temeer daar de Eencelsior-voor^cede b?t «pel te koel hield. Verder dan een schot tegen de paal van rechtsbuiten D. Nieuwenhuis kwamen de rood-witen niet. Aan de an dere kant strandden de Enter-aanvallen steeds op de Excelsior achterhoede, waar rechtsback Harbers nog al eens moeite had met de snelle linksbuiten Mensink. Na de thee begon Excelsior met een sterk offensief, dat in de 10e minuut re sulteerde in een prachtig doelpunt van Smalbrugge. Even later wist D. Nieuwen huis zich van zijn tegenstander te ontdoen en keeper Bloemendaal met een magni fiek schot in de rechterbovenhoek te pas seren. Door enthousiast spel wist Enter Vooruit zich aan de druk te ontworste len. Na ongeveer een half uur slaagde midvoor Grooten erin met een gelukkig, hoewel prachtig, schot de partijen weer op gelijke voet te brengen. Even later plaatste rechtsbinnen Slots de bal in de Excelsior doelmond, waar doelman Ten Hove de bal uit de handen gelopen werd, zodat Stegeman de Enternaren voor de derde keer liet juichen. De rood-witten probeerden nog wel de achterstand in te lopen, maar kwamen niet verder dan een goed schot van Smalbrugge, dat net iets te hoog was om de verdiende gelijkmaker te noteren. Door het 3-3 gelijke spel tegen Sport club Denekamp 1 wist Excelsior 2 haar goede plaats in de middenmoot te behou den. Het derde elftal behaalde een grote 8-0 zege op Sportclub Den. 2. Daar ook Achil les 2 won, staan beide ploegen nog steeds met. evenveel punten aan de kop. Excelsior 4 wist piet 2-1 te winnen van sleepte. Jamer was het dat enkele heet hoofdige supporters trachtte naar aanlei ding van dit doelpunt, de arbiter aante vallen. Gelukkig grepen bestuur zowel als spelers van Rijssen Vooruit tijdig in, zodat verdere onaangenaamheden werden voorkomen. OM HET KAMPIOENSCHAP Vrijdag(avond) zal in de Hoornblad straat te Almelo, in de eerste klasse he ren, aangesloten bij de Nevobo, een be slissingswedstrijd gespeeld worden tussen Rivo en Oss-Wik. Dit belooft een span nende wedstrijd te worden, omdat de kampioen promoveert naar de overgangs klasse en van hieruit is het nog een stap om de hoofdklasse te bereiken. Liefhebbers van de volleybalsport kunnen nu ook weer goed volleybal ver wachten. De wedstrijd begint om 20.45 uur. Waarschijnlijk zal de best of five gespeeld worden d.w.z. een beslissing in 5" sets ongeacht dus of een team al een 3-0 voorsprong veroverd heeft en in feite de wedstrijd al heeft gewonnen. Stand: (kopgroep) Rivo Oss-Wik Politie Douane 14—24 14—24 14—22 14—16 INGEZET Ten overstaan van Mr. K. D.xSehön- leid ATicliers,*" dié" het vacailte Notaris kantoor van notaris Bernard waarneemt, werden ingezet het woon- en winkel huis aan de Bouwstraat 37 en het pak huis aan de Bouwstraat 39 voor de heer G. ter Horst. Het woon- en winkelhuis werd inge zet op f 3600,- door de heer G. J. Knol en het pakhuis door de heer H. Sanderman H.zn. op f3300,-. BEDRIJFSVOETBALCOMPETITIE In een op initiatief van werknemers bij de Heka N.V. gehouden vergadering- werd besloten deze zomer in Rijssen een bedrijfsvoetbalcompetitie te organise ren. Aan deze competitie zal door 6 elf tallen worden deelgenomen, n.l. door een elftal van de N.V. Roba, van de He- ka N.V., van de N.V. Stemphert en Co., van de N.V. Omefa, van de Posterijen en door een elftal Kapper Dommerholt'. De wedstrijden zullen worden gespeeld op het voetbalterrein van de Heka aan de Braakmansdijk. Er zal een halve com petitie worden gespeeld en voor de win naar is een fraaie beker ter beschikking gesteld. TWEEDE UITVOERING ,DE GONG' VINDT GEEN DOORGANG Wegens ziekte van een aantal spelers kan de tweede uitvoering in dit seizoen van de toneelclub ,De Gong' geen door gang vinden. bollenvelden gestadig. Naast de narcis sen komen nu overal de hyacinten in bloei en als het weer een beetje mee werkt, zullen de vroege tulpen spoedig volgen. De Keukenhof is nog nooit zo mooi geweest in de eerste weken van april. Rond de waterpartijen en onder de bo men schitteren overal op het terrein nar cissen, hyacinten en tulipa's in hun veel soortige kleurenpracht. In de verwarmde kas bloeien nu hon derden tulpen in allerlei tinten en vor men. Op de maandag j.l. te Rijssen gehou den veemarkt waren aangevoerd: 1345 stuks vee, runderen 489, varkens 849 en 7 schapen. Prijzen: 30 vette koeien, eerste kwali teit van f3,- tot f3,50; tweede kwaliteit van f2,80 tot f3,- per kg slachtgewicht; 106 melk- en kalfkoeien van f 1000,- tot f 1150,- per stuk; 227 pinken van f 600,- tot f800,- per stuk; 87 graskalveren van f500,- tot f650,- per stuk; 39 nuchtere kalveren van f40,- tot f70,- per stuk; 39 drachtige zeugen van f 300,- tot f 350,- per stuk; 10 loopvarkens van f80,- tot f 100,- per stuk; 800 biggen van f 55,- tot f 60,- per stuk; 4 schapen van f 125,- tot f 135,- per stuk. Overzicht handel: Vette koeien en stieren: Handel vlug, prijzen iets hoger. Varkens en biggen: Handel kalm, de prijzen lager. Schapen en lammeren: Handel kalm. Pinken en kalveren: Handel vlug, de prijzen iets hoger. JAARVERGADERING R.K.S.V. In hotel Tijhuis hield de R.K. voetbal vereniging RKSV haar jaarvergadering. In zijn openingswoord zei de voorzitter, de heer A. P. Linders, dat B. en W. van Rijssen ,van haar overvloed aan beplan ting niets wil afstaan aan onze vereni ging'. Er zal getracht moeten worden voor dit probleem via medewerking van par ticulieren een oplossing te zoeken. Door het Staatsbosbeheer wordt aanplanting vereist. Op Tweede Pinksterdag zal RKSV be zoek ontvangen van een voetbalclub uit Osnabrück, terwijl op 2 augustus een re- turnbezoek aan de Duitse stad zal wor den gebracht. De secretaris, de heer G. ten Hove, re leveerde in zijn jaarverslag de presta ties van de diverse elftallen. Over de stand op de ranglijst van de senioren elftallen kan met voldoening worden ge sproken. Het tweede elftal heeft zelfs uitstekende kampioenskansen. Op de leden werd een beroep gedaan de handen ineen te slaan ten aanzien van de werkzaamheden op het voetbal terrein. Besloten werd om met de reserve-elf tallen deel te nemen aan seriewedstrij den te Haarle en te Zenderen. De heren J. Altink en M. Ooude Lut- tighuis werden gekozen tot leden van de 1s|b commissie. LEDENVERGADERING CHR. ULO Door de vereniging tot het verstrek ken van Christelijk Ülo-onderwijs werd onder leiding van de heer A. W. Smit een ledenvergadering gehouden. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de school momenteel ruim 300 leerlin gen telt. Door ruimtegebrek is men genood zaakt in niet minder dan drie verschil lende gebouwen onderwijs te geven. Dat dit leidt tot stagnatie en dat dit vele moeilijkheden met zich brengt, is van zelfsprekend. Op korte termijn zal hiervoor een op lossing moeten worden gevonden. De aftredende bestuursleden, t.w. de heren A. W. Smit, B. J. Ligtenberg en B. D. van den Noort, werden herkozen, terwijl in de plaats van de heren J. Dan nenberg en F. J. ten Berge de heren J. ten Hove en G. Otten werd gekozen. DES 3, terwijl heUvijfde elftal met 3-5 verslagen werd dofr SVZW 3. De juniorenwedstrijden werden i.v.m. de heersende griep alle uitgesteld. Op het iiijverdalse Sportpark speelt za terdag het Twents elftal een oefenwed strijd tegen DES 1. Na jaren zijn ook weer Excelsioren in dit vertegenwoordi gende elftal opgenomen. Stopper Lichten berg en back Dijkihk zijn in dit team op gesteld terwijl linkshalf Rozendam en keeper Willems als reserve fungeren. Wij zijn benieuwd hoe onze spelers het er af brengen tegen de voorhoede van kop loper DES. .Heren wij rekenen op waar dige ambassadeurs! Morgen heeft het eerste elftal een vrije dag. Op „De Mors" worden door de lage re elftallen nog een 6-tal wedstrijden ge speeld. Het volledige programa luidt: DOS 2Excelsior 2 Excelsior 4—SVZW 3 Excelsior 5DES 4 Excelsior A—RKSV A Excelsior BHector A Excelsior CDe Zweef B Excelsior DHolten B GFC CExcelsior E. 3t V. (ZM) VERLOOR VAN KLOOSTERHAAR De belangrijke wedstrijd RV (ZM)' Kloosterhaar, (het ging n.l. dit keer om de onderste plaats) is voorlopig door Kloosterhaar gewonnen met 3-2. Inder daad voorlopig, want door de protestcom missie zal beslist worden of het laatste doelpunt dat de Kloosterhaar-aanvalslei der scoorde, tijdens, of na de officiële speeltijd is gevallen. Tegen dit 'doelpunt tekende RV n.l. protest aan. Al met al is Rijsen Vooruit thans rode-lantaarndrager geworden en het begint er voor de geel zwarten wel een beetje benauwd uit te zien. Het schijnt dat vrouwe Fortuna de RV- ers de laatste tijd in de steek gelaten heeft. Zaterdag bleek dat n.l. ook weer het geval. Bijna anderhalf uur lang be laagden de RV-ers de Kloosterhaar-veste, doch slechts twee keer wist men de ove rigens uitstekende keepende Klooster haar-goalie te verschalken. Hiertegenover stelden de bezoekers drie doelpunten, helaas alle drie uit blunders der RV- ach terhoede, wat natuurlijk dubbel spijtig was. De wedstrijd kenmerkte zich door hard spel, waar de zwakke leiding zeer zeker debet aan was. Ruiterkamp van gaf RV gaf zijn ploeg na 15 min. spelen de leiding,, doch nog voor rust wisten de bezoekers een 21 voorsprong te veroveren. De tweede helft gaf een sterker RV te zien, 'doch voor het doel faalden de gastheren. Uit een cor ner door Schreurs uitstekend genomen kopte Ruiterkamp in de uiterste hoek en dit betekende 2-2. Iedereen verzoende zich reeds met een gelijkspel toen, vol gens velen (waaronder beide grensrech- trs) na afloop der speeltijd, Kloosterhaar nog het winnende doelpunt in de wacht V.V. RIJSSEN VOORUIT De voetbalvereniging Rijssen Vooruit maakt zich op haar 50-jarig bestaan te herdenken. .i-.iWS&v.' Het roerhrueiite xtv xaa uo&vii vp grootse traditie en zij heeft onnoemelijk' veel bijgedragen voor een verantwoorde vrij e tijdsbesteding Het bestuur van Rijssen Vooruit is voornemens haar gouden jubileum op waardige wijze te herdenken. Op 9 juli zal er voor de leden (senio ren) en met dames en enkele genodigden een bruiloftavond worden gehouden, die zodanig zal worden georganiseerd, dat nog lange tijd deze gouden bruiloftsvie ring in de herinnering van de sportieve bruiloftsgasten zal blijven voortleven. Rijsen Vooruit is de oudste voetbalver eniging van Rijssen en ook de oudste sportvereniging. In de loop van haar 50-jarig bestaan heeft RV altijd een zeer bijzondere plaats ingenomen, vooral in de eerste decennia. Als men met oudere spelers praat, dan is het of de goede oude tijd (in sportieve zin althans) weer herleeft. Zonder de sfeer van kameraadschap en van club liefde had men niet al de lauweren waar op men nu nog trots kan zijn, kunnen veroveren. Uiteraard heeft ook RV vele ups en downs meegemaakt. Begon men in de on derafdeling Twente, groot was de vreug de van de RV-aanhang toen men promo veerde naar de KNVB. Vele jaren is Rijs sen Vooruit in de 3e klasse een tegen stander geweest waar iedere club terde ge rekening mee moest houden. Het hoog tepunt van het gouden RV was de pro motie naar de 2e klasse, een prestatie die bijna niet meer geëvenaard zal kunnen worden, vooral als men rekening houdt met het feit, dat de 2e klasse inderdaad de 2e klasse was en dat men, dus,op een na de hoogste sport van de voetballadder had weten te beklimmen. Was dit het hoogtepunt ook zijn er min der goede tijden geweest, zoals die iedere vereniging moet doormaken. Na de de gradatie naar de 3e klasse takelde men zelfs af naar de 4e klasse. Met verbeten energie, wilskracht en doorzettingsver mogen slaagde men er na 1 seizoen reeds in de 3e klasse weer te bereiken. Helaas staat het le elftal van RV in het gouden jubileumjaar op een ongun stige plaats op de ranglijst. Men geniet de twijfelachtige eer als rode lantaarndrager te fungeren, zoals dat in het voetbaljar gon heet, als men op de laatste plaats staat. Met nog 3 wedstrijden te spelen en met een achterstand van 3 punten op de opvolger zit er nog een kans voor het be houd van het 3e klasserschap in. Dat het elftal er in mag slagen het kleine kansje te benutten is wel een vurige wens van bestuur en van de supportersaanhang. Het zou wel een domper op de feest vreugde zijn, als men uitgerekend in het jubileumjaar naar de 4e klase zou degra deren. Maar al zou aan deze degradatie niet te ontkomen zijn, dan blijft het be stuur van RV de moed er in houden. Men is van oordeel dat de herdenking van het 50-jarig bestaan op waa.rdige wijze herdacht moet worden, voor de toe- De bekende Engelse komiek Norman Wisdom laat U tranen lachen in de film ,Ik beu er kapot van', welke vrijdag en zaterdag in het Park gebouw draait. Ook in zijn tweede film heeft hij met allerlei tegenslagen, die hij ook gekend heeft in zijn werkelijke leven, te kam pen. Hij speelt hier de wees, die werk zaam is in een weeshuis als manusje van alles en die iedereen een warm hart toedraagt en door allerlei beloften in moeilijkheden komt. Jimmy, een ouderloos ventje, droomt dag en nacht van de mooie kinderauto, die hij in een speelgoedwinkel heeft ge zien. Tijdens de dagelijkse wandeling is hij niet van de etalage weg te slaan en Norman belooft hem, dat als hij niet meer blijft staan hij de auto voor hem zal kopen. Maar waar moet hij geld van daan halen? Dan begint Norman's lij densweg als hij gaat proberen het geld bij elkaar te krijgen. Zijn eerste poging begint hij als sand wichman. In smoking tracht hij spijz" aan eetlustigen aan te prijzen, door een misverstand komt h" M. bii gep synipJ:iojiie-ixd^.'sL. r de gastdirigënt houdt. DaV hier hache-"" lijke en pijnlijke situaties door ontstaan, behoeft geen betoog. Op de kermis. ,Drie ronden tegen onze kampioen en U wint 3 pond'. Ook dat loopt natuurlijk mis, inplaats van drie pondblauwe op gezwollen ogen. Een wedstrijd in snel wandelen van Londen naar Brighton; een dolle rit in een demonstratie-auto, dit alles om een auto te kunnen kopen voor Jimmy. Maar er komen nog meer moeilijkheden. Norman is verliefd op Iris, maar Iris houdt van een andere jongen. Mary, een meisje uit het weeshuis, houdt van Nor man, iets wat hij helemaal over het hoofd ziet. De moeilijkheden stapelen zich op, maar het loopt allemaal goed af. Hoe? Dat verklappen wij niet. Het is echter geen geheim, dat U weer zult lachen met Norman Wisdom's tweede film ,Ik ben er kapot van'. Woensdag de spannende film ,Nina'. Op een cocktail-party in Wenen, de gevierendeelde stad, nog onder de scep ter van Amerikanen, Fransen, Engelsen en Russen, ontmoet de journalist Frank Wilson, reporter van het weekblad Ti- de', een Russisch meisje, Nina Iwanowa is haar naam. Zij blijkt te werken voor het persbureau Tass. Twee werelden scheiden deze jonge mensen, die al spoedig veel sympathie voor elkaar blijken te hebben. Ni.au staat ouder druk van haar chef, Majoor Tubaljow die l: va,: voortdurend "'y re lodMifb v Mruüwet is vér-"' vidd jegens alles, dat maar iets te maken heeft' met de Westerse wereld, Hij is een Rus in hart en nieren, een blinde aanhanger van het systeem van zijn re gering, een aartsvijand van iedereeen, die niet denkt als hij. Wanneer hij ont dekt, dat Nina en Frank Wilson elkaar regelmatig, zij het heimelijk, ontmoe ten, stelt hij alles in het werk om Nina het leven onmogelijk te maken. Hij roept daartoe de hulp in van zijn overste, luitenant Sergejeff, die echter humanere denkbeelden blijkt te hebben dan Tubaljow lief is. Weliswaar is Nina zeer bang voor Tu baljow, maar allengs zijn haar gevoelen- voor Frank zo sterk geworden, dat men van een grote liefde kan spreken. E~ ook Frank Wilson besluit, dat niets hei in de weg zal staan om Nina aan zi te binden. Tubaljow deinst voor nie terug Een moordaanslag op Frank Wilso mislukt. Maar de poging kost het leve aan Frank's beste vriend, Eddy Cunnin ham. Wanneer Wilson dit ontdekt, ko~ het tot een fel handgemeen met de Ru die tenslotte wordt neergeschoten do< een kogel uit Frank's revolver. Nu wordt de situatie voor Nina Iw nowa uiterst gevaarlijk. En ook Fra besluit te vluchten. Voor Nina is er eigenlijk geen ande oplossing dan terug te keren naar Rus land, omdat het leven in Wenen voor haar onmogelijk is geworden. Zij zoekt voor enkele dagen haar toevlucht hij een oudere vriend van Frank, de Hofrat Lo- renz. Lorenz is een man met een warm hart, een groot begrip en. een even grote' vindingrijkheid. Hij geeft Nina'öe* raad ,te verdwijnen' door een gefingeer de zelfmoord' en aldus te ontkomen aan de meedogenloze greep van de geheime Russische politie. Nina volgt de raad op en aanvaardt een veilig onderdak bij Lorentz. Frank hoort van Nina's dood door de radio. Radeloos raast hij met zijn wagen voort en krijgt een ongeluk. Nina weet niet beter dan dat Frank do delijk is verongelukt. Het leven heeft voor haar geen zin meer. Zij staat op het punt tóch naar Rusland terug te keren. Maar dan komt de verlossende bood schap via een Amerikaanse militair: Frank leeft! Enkele weken laterWenen en daarmee Oestenrijk zijn vrijDe vier grote militaire machten zijn ver trokken. Het is feest voor het gehele land. En het is feest voor Nina en Frank, die elkaar voorgoed in veiligheid heb ben gevonden komst is men niet pessimistisch gestemd. Men beschikt over een behoorlijk leden tal en vooral op jeugdige spelers schijnt RY nog altijd een grote aantrekkings kracht uit te oefenen. Op zaterdag 11 juli zal in het Parkga- bouw een receptie worden gehouden.

Weekblad voor Rijssen | 1959 | | pagina 2