LICHT li IET ZiTEBGi!, 28IIE 0 E ül IE R, 'S aUDUÜS 8 OüP TADEL Biasflas, 26 Mm,8 uur, (Me Kerstdag) ELEPHANT BOY PARKGEBOUW - RIJSSEN „Kom je ook op de Races?" Wij vragen j: Zaterdag 23 Dec. 1939 Uitgave van Drukkerij G. ten Gate Hzn.f Rijssen Telef. no. 41 Postrekening no. 13337 NAAISTERS en STRIJKSTERS Abonnementsprijs per 3 maand 30 cent per week 3 cent Advertentiën 15 regeis 55 cent, elke regel meer 10 cent. Adver entiën op de le bladz. dubbel tarief. Voor de handel speciale prijzen. Inzending tot uiterlijk Vrijdagsmorgens 9 uur. gezonden Stukken enz. tot Donderdagsmiddags 2 uur. Kerstfeest! Weer staan we aan den vooravond van dit teest van het Licht, het feest van het herstel, het feest, dat nog immer spreekt van vrede op aarde in de men- schen een welbehagen! Ook nu, in dezen bangen tijd waarin wij leven, en donkere wolken zich boven ons samenpakken, en elk oogen- blik een stroom van ellende kan losbarsten, nu, in dezen donkeren nacht van een verscheurde wereld, straalt nog altijd het licht van den Kerstnacht, waarin geboren werd de Christus," de hoop en het licht van een in zondenacht verzonken, wereld. In één der etalages in onze plaats zag ik hiervan een zeer treffende voorstelling. Dreigende donkere wolkgevaar ten komen van rechts op de plaat aanzetten; er is storm, want lange slierten van wolken schieten er uit onheilspellend is alles, doch iets op den achtergrond staat een lich tend kruis, onwankelbaar in den gierenden storm! ja, temidden van denjstorm" die over de wereld raast staat dat .wonderelkruis, dat zijn oorsprong had in de kribbe van Bethlehem, toen daar de Zalig maker geboren werd, Die zijn leven tot redding dier wereld gaf aan het kruis. De profeet jezaja zag in den geest, dit wondere licht dat komen zou, over „degenen die wonen in het land van de schaduw des doods, over dezelve zal een licht schijnen" „Wonen in het land van de scha duw des doods". Is dat oordeel over ons niet wat streng? Wonen wij in schaduw des doods? We voelen ons in deze wereld over 't algemeen maar al te goed thuis, en van duisternis en scha duw hebben we weinig last! En toch is inderdaad dit het beeld, dat God ons teekent van deze wereld verzonken, in donkeren nacht donker ontzettend donker, omdat zij Hem niet kent! Kerstnacht brengt de blijde bood schap van het Licht dat komt - de liefde Gods die den zwarten nacht verscheurt, en glanzend hemelsch licht doet stralen over deze van God afgevallen wereld. Kerstnacht zet den hemel openIn Christus komt God tot de wereld Christus brengt den mensch terug tot den Vader, Immanuël God met ons! Want God wil niet, dat de mensch verloren gaat, maar dat zij Hem kennen en tot de kennis der waai f heid komen zullen. Nu straalt het licht van den Kerst nacht ook over ons leven en ir- onze donkerheid hooren we eer zachte stem: „Vreest niet, Ik ver- kondig u groote blijdschap"! 1 Blijdschap, nu, in dezen tijd! Blijdschap in iedere omstandigheid van ons leven. Neen, het Kerstwon- ij der is niet te bewijzen, maar zij, i in wier hart het Licht is verschep nen, zij kunnen getuigen, dat Hij is hun Zaligmaker, en de Redder der wereld. Kennen we Hem? Dan zullen onze voeten niet meer wan kelen, dan verlicht Zijn licht ons pad, dan is de doodsschaduw ver slonden, en „onze voeten gaan op j het pad des vredes", in een wereld vol onrust. 't Kerstevangelie, 't heeft een boodschap voor allen! „Alzoo lief heeft God de wereld gehad" Daar in dien stal werd de Middelaar Gods en der menschen geboren, uw Goël, uw zondever nieler. Geloof Gods lieldeboodschap, en iaat uw leven Hem zijn toegewijd PREDIKBEURTEN op Zondag a.s., le en 2e Kerstdag Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk Geen opgave ontvangen. Westerkerk. Geen opgave ontvangen. Geref. Kerk. Zondagvoormiddag half tien en nam. half drie Ds. D. Bremmer. le Kerstdag voorm. half tien Ds. D. Bremmer, nam. half drie Ds. G. van 't Riet van Goor. 2e Kerstdag voorm. half tien Ds. D. Bremmer. Zelfst. Geref. Gem. o.h. Kruis, in de Nieuwe Kerk Zondagvoormiddag half tien, nam. half drie en zes uur Ds. van Wier. le Kerstdag voorm. half tien en nam. half drie Ds. J. van Wier. 2e Kerstdag voorm. half tien Ds. J. van Wier, nam. een uur Kerst feestviering der kinderen onder leiding \an Ds. van Wier. Geref. Gemeente. Walkerk. Zondagvoormiddag half tien, nam. half drie en zeven uur Ds. J. Vreug- denhil. le Kerstdag voorm. half tien en nam. half drie Ds. J, Vreugdenhil. 2e Kerstdag voorm. half tien Ds. J. Vreugdenhil Dordtsch Geref. Gem. Zondagvoormiddag half tien, nam. half drie en zes uur Preeklezen. le Kerstdag voorm. half tien en nam. halt drie Preeklezen. naar den wereldberoemden doktersroman van A. J. CRON1N. Een Metro-Goldwyn-Mayer, met in de hoofdrollen Roberi Donai en Rosalind Russell. Geen toegang onder 18 jaar. een film met een fantastisch gegeven, vol prachtige natuuropnamen, naar het bekende boek van R. KIPLING. Als tweede hoofdnummer: een Warner film met in de hoofdrollen DICK POWELL en ANITA LOUISE! Toegang alle leeftijden Prijzen en reductie als gewoon. Militairen beneden de rang van Officier half geld. MEISJES TER OPLEIDING tegen vast loon met periodieke verhooging Aanmelden aan de Fabriek Parallelweg 2 van 910 uur 's Avonds na 6 uurHEEREN-CONFECTIE bij den Heer PEETERS, Rozenstr. 73 OVERHEMDEN bij den Heer HABES, Hantermansstr. 49 N.V. v.h. H» öMITS Co* - Heerenconfectie-Overhemden 2e Kerstdag voorm, half tien en nam. half drie Preeklezen. Ned. Prot Bond. Zondagnam. vijf uur Kerstfeest, le Kerstdag voorm. kwart over tien Ds. G. A. Werner, em. pred. te Arnhem. o— Op 2e Kerstdag en Woensdag a.s. zal de R.K. Gemengde zang- vereeniging „St. Ceacilia" in het St. Jozefgebouw het bekende mooie Kerstspel „Om de Kribbe" uitvoeren. Met het brengen van goede zang en de meest mogelijk verscheiden heid in de programma's staat St. Ceacilia plaatselijk absoluut aan de spits. Elk jaar heeft het koor nieuwe groote werken op haar pro gramma's, die onder de verdien stelijke leiding van den bekenden toonkunstenaar de heer Vermeu ten steeds met groot succes uit gevoerd worden. We hopen dat velen de uitvoe ringen zullen bezoeken want het koor verdient aller belangstelling en steun. Uitvoeringen, zooals St. Ceacilia die geeft, kosten veel, zeer veel geld. De entreeprijzen die zeer laag zijn gehouden, zullen geen beletsel zijn. o— Voor de verkiezing tot gemach tigden in het Kiescollege van de Ned, Herv. Gemeente werden her kozen de heeren: J. H. Lohuis, te „Het volk, dat in duisternis wandelt, zal een"groot licht ziendegenen, die wonen in het land van de schaduw des doods, over dezelve zal een licht schijnen". Jezaja 9 1. v r.

Weekblad voor Rijssen | 1939 | | pagina 1