nieuwe era 11 lyilll, flfl0l88lf83l Hem Mis in I. mins i V. d. WILLIGE Flip iiiiiiiiiiii Elesiro-ïechDlsGl-Bum 's Maandagsavonds 8-9f Kerkstraat 16» PETTEN Gebr. Kamphui OP DE HNOP Veevoedervoorziening in oorlogstijd» Voor alle Fondszaken Waar ge ook kijkt, Steeds weer blijkt is toch voordeeliger Goed en niet duur Door het gemeentebestuur is de regeling getroffen, dat bij afwezig heid van den burgemeester, wet houder J. J. ter Horst als dien plaats vervanger zal optreden, terwijl verder is besloten, dat de burge meester het voorzitterschap van de licht-commissie op zich zal nemen, wethouder J. J. ter Horst het voorzitterschap van de finan- cieele-commissie en wethouder G. ten Hove het voorzitterschap van de landbouw-commissie. o Het gemeentebestuur heeft aan de fa. Nijhuis (laagste inschrijver) opgedragen den bouw van zeven dubbele arbeiderswoningen. Met het werk is reeds een aanvang gemaakt. o BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE RIJSSEN van 13 tot en met 19 September 1939 Geboren Catharina Berendina dv E. Baan en A. Bouwhuis, Holtentorensweg 43 Hendrika dv W. Maassen van den Brink en A. Borkent, Leijer- weerdsdijk 9. Gehuwd F. Hulst 30 j en j. H. Pluimers 26 j. Overleden: G. Zand ink 66 j mv G. Eskes. Enige adviezen voor de komende maanden. Er moet gerekend worden, dat de beschikbare hoeveelheden kracht voer voor de a.s. stalperiode veel kleiner zullen zijn, dan die, welke de boeren gewoon waren te voe ren. Het zal daarom noodzakelijk voor de winterperiode nog zoo veel mogelijk ruw-voer te winnen en met de beschikbare ruwvoeder- hoeveelheden zo rationeel moge lijk te werken. We menen de volgende advie zen onder de aandacht van de boe ren te moeten brengen. 1. Waar de grasgroei dit ook nog maar enigszins toelaat, dient men nog zooveel mogelijk te kui len en wel bij voorkeur volgens de Finse methode. 2. Op de gemengde fzandbedrij- ven verdient het zeer grote aan beveling ongeveer de helft van de stoppelknollen omstreeks half No vember in te kuilen bij voorkeur met A.I.V.-zuur. 3. Probeer de staltijd, als het weer dit ook maar enigszins toe laat, zooveel mogelijk te bekorten door de dieren dit najaar, althans overdag langer in de weide te la ten en ze in 't voorjaar zeer vroeg tijdig overdag naar buiten te doen. 4. Vroegtijdig opstallen 's nachts is hierbij sterk aan te bevelen. Dit brengt veel extra werk met zich mee, maar voorkomt veel onheil. Door de lange, koude nachten in het late najaar gaan de dieren in conditie en productie sterk achteruit. 5. Zaai op de gemengde bedrij ven in de tweede helft van Sep tember een perceel rogge met de bedoeling dit in de Aprilmaand als snij rogge op te voeren. 6. Teel het volgend jaar beslist een grote hoeveelheid voeraard- appelen en voerbieten. Het door snijrogge-teelt vrijgekomen land kan hiervoor gebruikt worden. 7. Neem U voor uw oud-melk koeien vanaf het begin der stal periode uitsluitend een ruw-voer rantsoen te verstrekken en het dan via het Veevoeder Distributie Bu reau beschikbaar gestelde [kracht- voer uitsluitend te bestemmen voor de groep nieuwe-melkkoeien. 8. Geef uw dieren dit winter halfjaar een belangrijk lagere droqg- stand dan normaal, b.v. minstens acht tot tien weken. Dit bespaart ruw-voer zoowel als krachtvoer en is met het oog op de produtie jna het afkalven zeer gewenst. 9. Richt uw bouwplan voor het volgend jaar zodanig in, dat de ruw-voer voorziening op uw be drijf er beter voor staat dan th^ns het geval is. Inlichtingen en 'adviezen omtrent de verbouw van voedergewassen te richten aan het Rijkslandbouw- contulentschap te Zwolle of te Hengelo. Adviezen omtrent de veevoeding voor dit winterhalfjaar te vragen aanhetRijksveeteeltconsulentschap Burgemeester van Roijensinge! 22 te Zwolle. Kantooruren N.V. Middenstands- Credletbank Rljssen. MAANDAG, WOENSDAG en VRIJ DAG 's morgens van 9 tot HALF EEN DINSDAG en DONDERDAG, 's avonds van 7—9 uur. Meestal is de kassier ook Dinsdags en Donderdagsmorgens op zijn kantoor aanwezig. Voorradig de Gevonden Een snoer blauwe koralen, een hamer, een taschje van brooksza- del, twee bougies, een ceintuur. een blauw handtaschje, een sleutel, twee pulovers, een portemonnaie met I 2,00 enz., een dames porte monnaie met f 0,40. Verloren Een ledige portemonnaie, een knot blauw breigaren, een timmermans duimstok, een taschje van brooks- zadel, een blauwe ceintuur met witte gesp, een bruine boodschap- pentasch, een belastingpiaatje, een portemonnaie met inhoud, een portemonnaie met f 1,34, een por temonnaie, een blauwe regenjas, een paardenzweep. Inlichtingen op het politie-bureau, doch niet per telefoon. Marktbericht van Maandag. Aangevoerd 566 stuks vee 165 Koeien 6 Stieren 48 Pinken en Kalveren Nuchtere Kalveren Schapen Lammeren 5 Varkens 342 biggen Vette koeien f 0,30—0,67 per Kg. Neurende -140—f220 p. stuk. Guste - 100—f 150 Stieren - 75150 Ossen - 00000 Pinken - 55100 Kalveren - 3050 s Nucht. kalveren - 0000 Schapen - 0000 Lammeren - 0000 Varkens - 3570 Biggen - 1,402,10 per week. Handel kalm. ASBESTGOLFPIATEN zijn niet duur, zelis aanmerkelijk goedkoo- per dan hout. Zeer geschikt voor schuilgangen, ook voor schuurtjes, kippenhokken. Geen onderhoud en gaan jaren mee. Ter bescherming tegen brandgevaar bij afdekking van zolders etc., hebben wij abso luut onbrandbaar BOARD. Bestel dit t ij dig. Inlichtin gen, brochures, monsters enz. ver krijgbaar bij „VOETBALSPORT." Het vertegenwoordigd elftal van R.V. heeft Zondag j.l. op eigen terrein een wedstrijd gepeeld tegen het Goorse G.F.C. die, wat spel betreft, op behoorlijk spel stond. Dat de Geel-Zwarten tenslotte met niet minder dan 7—1 wisten te winnen, zegt op zichzelf niets, al zou hieruit kunnen blijken dat deze nieuw samengestelde voor hoede de kunst van doelpunten maken verstaat, ook zou er uit kunnen blijken, dat de achterhoede in deze samenstelling haar manne tje staat, waarbij dan vanzelfspre kend de middeniinie in aanval en verdediging goed moet hebben aangesloten. Het zal in de toekomst moeten blijken, of 't elftal in deze samen stelling zijn partij in de competitie zal kunnen meeblazen. Doch hoe dan ook, wij kunnen over 't eerste optreden van dit elftal tevreden zijn en 't vertoonde spel, hoewel natuurlijk wel critiek te leveren zou zijn geeft den burger voor den toekomst moed. Het tempo was deze wedstijd, zowel bij G.F.C. als bij R.V. niet hoog en juist in een hoog opge voerd tempo van begin tot het einde vol gehouden zal tegen sterkere partijen succes te boeken zijn. Zeer waarschijnlijk zal 't elftal van R.V. in de zelfde samenstel ling als van Zondag j.l. a.s. Zondag op eigen terrein een wedstrijd spelen tegen Daventria of even tueel één andere Deventerse 3de klasser. Vorige week deelden wij mede, dat de competitie a.s. Zondag zou aanvangen. Door verschillende oorzaken is de aanvang van de competitie echter voorlopig uit gesteld. De indeling die wij vorige week gaven is intussen nog gewijzigd. Zij luidt thans als volgt: R.V., Nijverdal, Wierden, Almelo, La- Première, Borne, Golto en Wilhel- minaschool. Dus een totaal van 8 over 't geheel behoorlijk sterke clubs. Het 2de elftal van R.V. heelt toch de vruchten mogen plukken van z'n laatste kampioenschap. Het is thans door de T.V.B. in de lste klasse van dien bond geplaatst en 't zal de competitie op 1 October aanvangen, Een deel van de spelers van 't kampioenselftal van R.V. 2 zullen thans de eer van de club in 't eerste elftal hebben op te houden. Ook voor de lagere elftallen na 't 2de vindt dus een opschuiving plaats. Er is door jonge spelers, die hun beurt soms moede kunnen af wachten wel eens geklaagd, dat zij hun kansen zo laat kregen. Vroeger dan ooit hebben zij deze thans. Laten zij nu ook door da den tonen, dat zij deze als goede clubleden in alle opzichten waar dig zijn. Weekmarkt. Oude Kippen f 0,40—f 0,60 longe Kippen f 1,00—f 1,30 Oude Hanen f 0,45f 0,70 Jonge Hanen f 0,50f 0,80 Tamme Konijnen f 0,50—f 1,85 Tamme Eenden f 0,00f 0,30 Kippeneieren f 3,30—3,55 per 100. en laat de wereld voor U zïngenJ Erres heeft automatische afstem» ming, op zes stations naar uw eigen keus. Geluidsweergave en selectiviteit perfect! Vraag bij ons inlichtingen en demonstratie.

Weekblad voor Rijssen | 1939 | | pagina 2