ZITEID6G, 26 iUGüBTOS, 'SaySSIÜB0ülir DE FIRMA WORDT VERLIEFD Bescherming legen i.u. ui H. sikiitb Go., iukli - fleersnDonlectig-Guernemdëfl f J Vraagt Naaisters, Strijksters en MEISJES ter opleiding I Heeren-CGifgclii! Overhemden landarts Brouwer PARKGEBOUW - RUSSEN EEN TROUWE MAKKER Zaterdag 26 Aug* 1939 Uitgave van Drukkerij G. ten Cate Hzn., Rijssen Telef. no* 41 Postrekening no* 13337 I SPREEKUREN Abonnementsprijs per 3 maand 30 cent per week 3 cent 1 Advertentien 1-5 regels 55 cent, elke regel meer 10 cent. Ad verter tiën op de le bladz. dubbel tarief. Voor de handel speciale prijzen. Inzending tot uiterlijk Vrijdagsmorgens 9 uur. Ingezonden Stukken enz. tot Donderdagsmiddags 2 uur. een Paramount film, met in de hoofdrollen Edwards Arnold, jean Arthur en Ray Milland. Haha, wat een film van gezonde, gulle vroolijkheid. Vooraf de speelfilm met Noah Beery Jr., Barbaric Read en „Tuffy" (een prachtige hond) Prijzen der plaatsen en reductie als gewoon. Toegang alle leeftijden. Onderstaande mededeeling van den burgemeester ?s dezer dagen per cir culaire aan de ingezetenen ter kennis gebracht. L.S. Aan alle inwoners der Gemeente Rijssen. Hoewel het in een tijd van inter nationale spanning als wij thans wederom beleven, van groot belang is, dat de bevolking rustig blijft en zich niet noodeloos anstig maakt, acht ik het niettemin noodzakelijk, de inwoners dezer gemeente aan te sporen tot het treffen van maatregelen ter bescherming tegen aanvallen uit de lucht en anderszins. Ik moge de aandacht er op vestigen, dat ik bij dringend of dreigend gevaar voor luchtaanvallen algemeene of bijzondere gedragsregels kan voor schrijven, waarnaar een ieder verplicht is zich te gedragen. Nu is het voor een ieder duidelijk, dat het onverantwoordelijk is, met het nemen van maatregelen tot het aller laatste moment te wachten. Ik laat daarom hierna enkele raad gevingen volgen, welke van eenvou- digen doch niettemin belangrijken aard zijn en zooveel mogelijk door een ieder in eigen belang zullen moeten worden nageleefd, zoodra gevaar voor vijan delijkheden dreigt. le. Verwijdering van de zolders van al wat brandbaar is en evengoed op den beganen grond kan worden opgeborgen 2e. Aanwezigheid van een hoeveel heid zand, met schoppen en cczuge emmers water 3e. Zoo mogelijk een eenvoudig brandbluschtoestel en een waterslang in huis 4e. Aanbrengen van schuilplaatsen in daardoor geschikte kelders, na deze versterkt te hebben ten einde instorting te voorkomen 5e. Het in deze tot schuilplaats ingerichte kelders aanwezig hebben van een of meer bijlen en houweelen 6e. Aanbrengen van schuilplaatsen in tuin of erf op voldoenden afstand van gebouwen, wanneer kelders niet aanwezig of daarvoor ongeschikt zijn 7. Aanschaffing van verbandmidde len voor eerste hulpverleening 8. Aanschaffing van verduisterings materiaal (afschermkapjes voor lampen, donkere gordijnen, enz.), zoodat er nergens van uit de woningen des avonds of des nachts licht kan uitstralen; 9. Hulpmiddelen voor noodverlich ting bij tijdelijke onderbreking van electrisch licht, b.v. kaarsen, zaklan taarns, enz. 10. Niet anders dan in beslist nood zakelijke gevallen des avonds of des nachts per auto of per fiets zich op den weg bevinden en er dan voor te zorgen, dat de lampen met donker blauw papier of doek zijn afgeschermd. De Burgemeester van Rijssen, W. ZEEUW. De speldjesverkoop voor het T.B.C.-fonds van het Chr. Nat. Vakverbond Zaterdag alhier ge houden heeft bruto opgebracht de som van f 63. TEGEN VAST LOON, MET PERIODIEKE VERHOOGING. A.anm.aan dé Fabriek Parallelweg 2 910 uur of's avonds na 6 uur Violierstr. 44 Hantermansstr. 49 Door het Oranje-Comité is be sloten om dit jaar, met het oog op den gespannen internationalen toestand, welken we op het oogen- blik beleven, af te zien van het organiseeren van een volksfeest en een gemeenschappelijk kinderfeest ter gelegenheid van den a.s. ver- iaardag van H. M. de Koningin, /oodat dus de plannen die dienaan gaande bestonden niet zullen doorgaan. elke dag van 9— 11 's morgens Dinsdags alléén 78 's avonds voor spoedgevallen ook aanwezig Maandag-, Woensdag-, Donderdag en Vrijdag 'sav. om 6 uur en om 8,45 precies Meestal ook alle dagen van 56 Leden van A. Z. R. zie achterzijde contributiekaart. PREDIKBEURTEN op Zondag 27 Augustus en Donderdag 31 Augustus Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk Geen opgave ontvangen. Westerkerk. Geen opgave ontvangen. Geref. Kerk. Zondag Voorm. 9,30 uur, Nam. 3 uur Ds. D. Bremmer. Zelfst. Geref. Gem. o.h. Kruis. Zuiderkerk. Zondag Voorm. 9,30, Nam. 2,30 en 6 uur Ds. J. van Wier. Geref. Gemeente. Walkerk. Zondagvoorm. 9,30, nam. 2,30 en en 7 uur Ds. J. Vreugdenhil. Dordtsch Geref. Gem. londag Vm. 9,30, nam. 2,30 uur en 6 uur Preeklezen. Donderdagnam. half 3 en half 8 Ds. van Oordt van Zeist. In tegenwoordigheid van het schoolbestuur en het onderwijzend personeel werd de heer G. B. B. Renger geinstalleerd als hoofd der Oranjeschool. Ds. A. van Willigen sprekend als voorzitter van 't schoolbestuur hoopte, dat de school onder leiding van het nieuwe hoofd nog verder moge uitgroeien en dat er een aangename samenwerking zoowel met het bestuur als met het per soneel zal zijn. Spr. dankte den heer Munneke voor diens optreden als waarnemend hoofd. De heer Munneke voerde het woord namens het personeel en begroette den heer Renger. Het hoofd der Julianaschool, de heer T. Spanjer, sprak een wel komstwoord mede namens de heeren Zeelen en van den Berg, resp. hoofd der Chr. U.L.O. school en der Notterschool. Spr. hoopte op 'n prettigen werkkring voor den heer Renger. Ten slotte sprak de heer Renger. o= Aan Pater W. G. v. d. Bergh O.C., kapelaan alhier, is eervol ontslag verleend en in zijn plaats werd benoemd pater C. J, A. Co- sijnse. Donderdagavond is Pater v. d. Bergh door diverse personen en vereenigingen gehuldigd, Steun- en Spaargelduikeerfngen. In 1938 is aan spaarbons ver strekt een totaal bedrag van f 6090,37, terwijl van 1 Januari 1939 21 Augustus 1939 voor een be drag van f 4570,97 via de spaar regeling is verleend. In 1938 is door middel van den B-steun een bedrag van f 3529,69 besteed ten behoeve van de ge zinnen, wier kostwinners in de steunregeling opgenomen of naar werkverschaffing uitgezonden wer den. Dit bedrag is deels in den vorm van winkelbons, deels in natura verstrekt. —o— VOOR JSSEN HIT"11"1I O-—

Weekblad voor Rijssen | 1939 | | pagina 1