UW°KIND Sanderman's Beschuit bekroond! JAN VOS Aardappelgrepen is ruim gesorteerd in Gevonden Een dekkleed, een geldstuk, een portemonnaie met f 0,35, een pad- vindersriem, een fitterstang, een sokkenhouder, een portemonnaie met t 1,5372. een jongensjasje, een portemonnaie met 1 0,15, een heerenrijwiel, een dop van autowiel (V 8), een kleine portemonnaie met f 0,03, een handtaschje met inhoud, een portemonnaie met 10,057s, een portemonnaie met f 6,92, een por temonnaie met f 4,30, een groene overall, een portemonnaie met f 0,11. een portemonnaie met f 0,63, een portemonnaie met f 0,37. Verloren; Een boodschappentasch, een bruine sportriem, een fluitje, een witte theedoek, een padvindershoed, een padvindersriem, een kinderarm band (Doublé), een regenjas, een gulden, een gouden broche (oorbel), eenige portemonnaies met inhoud. Inlichtingen op het politie-bureau, doch niet per telefoon. o— HELDEN - DER -ZEE-FONDS „DORUS RIJKERS" Reeds van oudsher zijn de Zeeuwsche en Hollandsche kusten bij den zeeman berucht wegens de aanhoudend zich verplaatsende zandbanken en de verraderlijke stroomingen, welke langs die ban ken de zeegaten in- en uittrekken. Doch hoe gevaarlijk de Neder- landsche kust bij navigatie in mist of stormweer ook is, gelukkig wonen er redders langs die kust, alom in de wereld geëerd en ge roemd om hun menschlievendheid en zeemanschap. In de afgeloopen eeuw zijn meer dan 8000 menschenlevens door onze kustbevolking van een wissen dood gered. Wordt het niet hoog tijd dat deze redders, die vijf en twintig tot vijftig jaar lang dit mensch- lievend werk hebben volbracht, die al die jaren hun leven hebben ge waagd om dat van hun medemensch Van een wissen dood te redden, dat deze helden een onbezorgden levensavond kunnen genietent Thans verkeeren, volgens ver kregen inlichtingen van de autori teiten, ruim 145 oud-redders en Weduwen in behoeftige omstandig heden. De meesten van hen zijn boven de 70 jaar, dus te oud om te werken. Hun borsten zijn ver sierd met blinkende medailles, maar zij moeten rondkomen met hun ouderdomsrente en kunnen dus niet in hun levensonderhoud voorzien. Teneinde de Helden der zee in hun nood tegemoet te komen, is 9 April 1923 opgericht de Vereen. Helden-der-zee-Fonds „DORUS R IJ K E R S", wier statuten zijn goedgekeurd bij Kon. Besluit d.d. 17 Oct. 1923, No. 83. Het doel der vereeniging is een nationaal Fonds in stand te houden tot verleenen van steun aan be hoeftige redders van schipbreuke lingen langs de Nederlandsche kust (Zuiderzeekust inbegrepen) en voorts aan de weduwen van vóór 1918 omgekomen redders, die on verzorgd achterbleven. De steunverleening strekt zich uit o ver 33 kustplaatsen en eilanden. De uitkeeringen bedragen hoog stens f 9,— per week en geschie den wekelijks grootendeels door welwillende bemiddeling van de Burgemeesters. Zoolang bij de jaarlijksche in komsten, naast de rente van het fondskapitaal, de opbrengst van gitten niet gemist kan worden, moeten wij voortgaan met het inzamelen van gelden. Helpt de dappere helden der zee, gooit den ouden zeerobben, die zonder uitzicht of aanspraak op eenige belooning, bij storm en ontij klaar stonden, schipbreukelingen te redden uit doodsgevaar, een reddingsboei toe, opzat zij geduren de de laatste dagen, die zij nog hebben te leven, hun hoofd boven water kunnen houden. Gedenkt het Fonds bij onze a.s. Collecte. Het Bestuur. o— Aan het eind van Juli waren i deze gemeente 244 personen ind*? werkverschaffing geplaatst, waar van waren 19 steenfabrieksarbei ders, 27 bouwvakarbeiders, 1 hout bewerker, 1 metaalbewerker, 144 textielarbeiders, 1 arb. gasfabriek, 1 sigarenmaker, 7 arbeiders werk zaam in andere voedings- en ge notmiddelen, 8 landbouwers, 1 arb. werkzaam in de handel, 5 werk zaam in het verkeer, 1 werkzaam in de vrije beroepen en 28 onge schoolde arbeiders. Deze personen worden niet beschouwd als werk lozen, wel als werkzoekenden. Verder stonden nog ingeschreven 75 mannen boven 18 jaar, waarvan 3 steenfabrieksarbeiders, 14 bouw vakarbeiders, 35 textielarbeiders, 6 sigarenmakers, 2 personen werk zaam in andere voedings- en genot middelen, 10 landbouwers, 4 perso nen werkzaam in de handel en 1 bij het verkeer. Onder de 18 jaar zijn 16 man nelijke personen ingeschreven, die als „jeugdige" werklozen aan de arbeid zijn, terwijl er nog 3 vrouwen en 1 beneden 18 jaar zijn inge schreven. De laatste 75 personen werden als werkloos gerekend. Bovendien waren er nog 116 gedeel telijk werklozen ingeschreven. Kantooruren N.V. Middenstands- Credietbank Rijssen. MAANDAG, WOENSDAG en VRIJ DAG 's morgens van 9 tot HALF EEN DINSDAG en DONDERDAG, 's avonds van 7—9 uur. Meestal is de kassier ook Dinsdags en Donderdagsmorgens op zijn kantoor aanwezig. Weekmarkt. Oude Kippen f 0,35f 0,85 longe Kippen f 0,60—f 1,00 Oude Hanen f 0,50f 0,75 Jonge Hanen f 0,25—f 0,75 Tamme Konijnen f 0,25—f 1,65 Tamme Eenden f 0,30f 0,30 Kippeneieren f3,00—f3,45 per 100. o Marktbericht van Maandag. Aangevoerd 836 stuks vee 240 Koeien 9 Stieren 70 Pinken en Kalveren Nuchtere Kalveren Schapen Lammeren 19 Varkens 498 biggen Vette koeien f 0,32— 0,68 per Kg. Neurende -140—f 220 p. stuk. Guste - 100—f 150 Stieren - 45— 175 Ossen - 00-- 000 Pinken - 55100 Kalveren - 30— 50 Nucht. kalveren - 0000 Schapen - 00— - 00 Lammeren - 0000 Varkens - 4075 Biggen -1,151,85 per week. Handel minder vlug. o— V.V. EXCELSIOR. Zaterdag had Excelsior, Sparta 1 en 2 op bezoek cesp, voor de finale om den S.V. beker en voor de nederlaag wedstrijden. De eerste wedstrijd tusschen Exc. 2 en Sparta 2 eindigde in een 5—1 nederlaag voor Exc. 2. Deze uitslag is echter zeer geflatteerd, alhoe wel het plaatsen bij de gasten verzorgd was, heeft de thuisclub meer kansen gehad dan de Spartanen. Exc. had echter geen geluk. De doelverdediger van Sparta hield er de onmogelijkste ballen uit, terwijl hem lat en palen nog al eens te hulp kwamen. Sparta wist echter de kansen wel benutten zoodat het tenslotte nog een groote nederlaag, werd. Aangezien alleen Sparta 2 Exc. 2 een nederlaag heeft toegebracht komen de Enschedëers in het bezit van den uitgeloofden beker. Hierna werd gespeeld de wedstrijd Excelsior 1—Sparta 1, die door de landskam pioen gewonnen werd met 3—1. In begin leek echter alsof Excelsior deze wedstrijd zou winnen, want het eerste kwartier hadden de gasten weinig te vertellen. Reeds vrij spoedig nam Exc. de leiding door haar linksbuiten. Lang zamerhand wist zich Sparta los te wer ken en ging de strijd gelijk op. Nog voor de rust wisten de bezoekers gelijk te maken. Na de rust wisten de Ensche dëers nog tweemaal te scoren, zoodat het einde van dezen wedstrijd kwam met een overwinning voor de gasten. o Zondagmiddag zijn de seriewedstrij den van R.V. voortgezet en beëindigd. De eerste ontmoeting ging tusschen Almelo en Nijverdal, waarbij aanvan kelijk Nijverdal, die hard van stapel liep, de beste papieren had. De Nijver- dallers waren over alle linien de meer* dere, dank zij hun groote snelheid van handelen en toen op een gegeven oogenblik Almelo met 2—0 achter stond, stonden hun kansen slecht. Een wedstrijd is echter nooit gewonnen voor het eindsignaal klinkt, en dat bleek ook hier weer. Nijverdal deed het wat kalmer aan en oogenblikkelijk namen de Almeloers deze gelegenheid waar om meer naar voren te komen. Het groepje Almelo Junioressen op de tribune weerde zich geducht mee en tenslotte liep Almelo niet alleen den achterstand in, doch wist zij zelfs nog met 3—2 te winnen. De wedstrijd R.V. 2—Markelo, die daarop volgde, werd met 40 door R.V. 2 gewonnen. Vrij gemakkelijk, naar het scheen, doch zoo heel gemak kelijk ging dit ook weer niet. R.V. 2 had het echter op de heupen en vooral van enkele spelers ging in dezen wed strijd veel kracht uit. Het combinatie spel was bovendien bij R.V. ook beter verzorgd dan bij de tegenpartij. Daarop volgde een tusschenwedstrijd van R.V.—Almelo juniores. In het begin ging de strijd volkomen gelijk op, doch enkele R.V.'ers schenen het vlugge tempo niet vol te kunnen houden en zij zakten al zeer spoedig af, wat zijn invloed op de ploeg niet deed missen. Almelo werd geleidelijk sterker en boek te met rust reeds een 30 voorsprong, In de tweede helft hebben de R.V.'ers veel beter partij gegeven en nu was er van een overwicht van Almelo geen sprake meer. Wachtten de spelers van R.V. in de eerste helft steeds den bal af, in de tweede helft gingen zij, zooals het spel dat eischt, steeds het leer tegemoet en al direct na de hervatting moest de Almelo keeper na een goed schot visschen. Dat bleek wel het eenige doelpunt te zijn, dat R.V. in deze ontmoeting wist te maken, doch ook de tegenpartij werd geen kans gelaten en aan die zijde wist de voor hoede het ook maar tot een doelpunt te brengen. Zoo won Almelo verdient met 4—1, doch wanneer de jonge garde van R.V. voor rust wat flinker gespeeld had, had men voor de tegen partij niet onder behoeven te doen. In de verliezersronde kwamen daarna Nijverd. en Markelo, doch met 't oog op den tijd werd deze ronde niet gespeeld maar de uitslag door strafschoppen bepaald. Markelo was hier de ge lukkige. De eindstrijd ging daarop tusschen Almelo en R.V. en nu was het heel jammer, dat R.V. in dezen wedstrijd veel minder presteerde dan in den strijd tegen Markelo. De eerste prijs lag voor geel zwart voor het grijpen, doch na de leiding te hebben genomen moesten zij deze al spoedig afstaan, terwijl ver in de tweede helft Almelo de leiding wist te nemen om die niet weer af te staan. Almelo legde zoodoende beslag op den eersten prijs en al was het alleen maar om het betere doorzetten, kwam haar deze prijs toe. Bij R.V. ontbrak het juist in de tweede helft aan dat doorzetten en het zat hem heusch niet in de opstelling, waarin met het tegen het einde dacht te moeten zoeken. De tweede prijs kwam bij R.V. terecht, terwijl Markelo en Nijverdal resp. met den derden en vierden prijs naar huis toe gingen.

Weekblad voor Rijssen | 1939 | | pagina 2