VOOR UW KIND MET GOUD BEKROOND. MIK, GrooiesM Mem Meimus Riissen s Maandagsavonds naar v. d. Willige PETTEN Gebr. Kamphuis Voor alle Fondszaken 8-9t Kerkstraat 16 Voor Kapokbedden en Kapokmatrassen Als steeds voordeelig Goed en niet duur BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE RIJSSEN van 8 tot 14 Februari 1939. Geboren Gerrit Dinant zv H. Sprakel en J. Veneklaas, v/d Broekestraat 10 Jacob zv J. Spelt en G. C. Kuyt, Boomkamp 19. Gehuwd j. Veldhuis 27 j J. H. Bouwmeester 24 j H. W. Nooteboom 29 j en B. van Brussel 25 j P.J. Nijhoff 44 j en H. Logman 29 j. Overleden F. Hageman 73 j wed v. H. Nijland A. Rozendom 76 j wedr. v. J. Dennekamp. o— PREDIKBEURTEN Zondag 19 Februari, en Woensdag 22 Februari Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk Geen opgave ontvangen. Westerkerk. Geen opgave ontvangen. Geref. Kerk. Zondag Voorm. 9,30 uur, Nam. 2,30 uur Ds. D. Bremmer. Zelfst. Geref. Gem. o.h. Kruis. Zuiderkerk. Zondag Voorm. 9,30, Nam. 2,30 en 6 uur ds. van Wier. Woensdagnam. 7,30 uur Preeklezen Geref. Gemeente. Walkerk. Zondagvoorm. 9,30, nam. 2,30 en 7 uur Ds. J. Vreugdenhil. Woensdagnam. 7,30 uur Ds. J. Vreugdenhil. Dordtsch Geref. Gem. Zondag Vm. 9,30, nam. 2,30 uur en 's avonds 6 uur Preeklezen. Woensdagavond half 8 Preeklezen. Ds. J. Spelt, predikant bij de Ned. Hervormde Gemeente alhier, heeft voor het beroep der Ned. Hervormde Gemeente te Benschop (Utr.) bedankt. Men deelt ons mede, dat door de gemeente-politie verschillende per sonen proces-verbaal is aangezegd wegens het nalaten van aangifte doen van het houden van honden. Een Elf-Provindëntocht. Wanneer het jaarlijksche recla meboekje van de Gazelle Rijwiel- fabriek te Dieren verschijnt, weten wij, dat het fietsseizoen weer aan komt. De vorst- en sneeuwperiode is voorbij en wij gaan plannen maken voor de tochten, die wij weldra weer zullen gaan maken. Waarheen? Het juist verschenen boekje voor 1939, dat den naam draagt: „Kris en kras door ons land", toont ons allerlei mogelijk heden, want elke provincie biedt haar eigen bekoring, waarvan wii kunnen genieten, zooals de familie., in dit boekje dat per „Gazelle" doet.' Een attractie te meer in de uit gave van dit jaar is de er aan verbonden prijsvraag. De lezers, die in de juiste volgorde weten op te geven, welke plaatsen zijn afge beeld en in welke provincie ze liggen, maken kans op een van zes begeerenswaardige prijzen, welke worden uitgeloofd, t.w. drie Gazelle Rijwielen en drie lantaarns. Onnoodig te vermelden, dat aan de technische uitvoering van het reclameboekje weer groote zorg is besteed. De Christelijk Nationale Actie heeft voor de aanstaande Prov. Staten-verkiezing als no. 1 ge plaatst de heer J. Lohuis, gemeen teraadslid. Gevonden Een kleine bonte hond, en gewicht (K.G.), een zakmes, een compleet auto Fordwiel, een lederen hand schoen (linker), een boezelaar, een bril, een sprei van een kinderwijst wedstrijd gen, een kinderspeentje, een bood- schappentasch. Verloren: Een paar grijze lederen hand schoenen, een blauwe damespor- temonnaie met f 1,25, een compleet autewiel Ford, een heerenporte- monnaie met f 0,36, een kinderpor- temonnaie met f 0,03, een porte- monnaie met f 0,32, een dop van een kinderwagen, een donkerbruin taschje met bril, een zilveren oorbel, een blauw jongensjasje, een bonte keeshond. Inlichtingen op het politie-bureau, doch niet per telefoon. o— SPORT. Wanneer wij deze week een klein overzichtje moeten schrijven van het laatste treffen, is dit zeker geen on verdeeld genoegen. Eigenlijk zouden wij over het eerste elftal deze week liever niet schrijven, want al schrijvende zou dit misschien leiden tot al te heftige critiek, die wij van deze plaats niet willen. Laten wij liever zeggen en hiermede volstaan, dat wij het ten zeerste betreuren, dat onze plaatsgenooten een van de laatste kansen, om zich uit het moeras omhoog te werken, klakkeloos hebben laten liggen. Tegen het frissche spel van Phenix. die nietS te winnen of te verliezen had, heeft R.V, zich heel slecht verzet. Het tweede elftal, dat de overwin ningen in successie toch ook wel niet in den schoot geworpen zal krijgen, speelt een heel wat frisscher spel. Zondagmiddag werd La Première aan de zegekar gebonden. Met 5—0 moesten de Lappers in R.V. haar meerdere erkennen, een score, die zelfs hooger had kunnen zijn. Stap voor stap wint R.V. 2 terrein en hoewel nog eenige zeer moeilijke wedstrijden resten, is toch de hoop gewettigd, dat dit elftal het tot een kampioenschap zal weten te brengen. Het vierde elftal had bezoek van Holten 2. Aanvankelijk was het een vrijwel gelijk opgaande strijd, doch meer en meer ging R.V. 4 in de tweede helft overheerschen, met als gevolg, dat zij dezen wedstrijd met 93 wist te winnen. Wat zal het eerste treffen ons brengen. Het eerste elftal ontvangt hier het Deventersche Sallandia, de eenige club, waarop destijds in Deven ter twee winstpunten behaald werden. Dat Sallandia niet voor de poes is, heeft zij Zondagmiddag bewezen door P.E.C. op eigen terrein een 1 0 neder laag toe te brengen. Indien R.V. het spel zou spelen van Zondag j.L, gaat zij een zekere nederlaag tegemoet. Doch zoo slecht hebben wij het dit seizoen niet eerder gezien en wij over drijven niet, wanneer wij zeggen, dat zij klassen beter kan. Maar dan moet het nu gebeuren ookhet is voor geel zwart vrijwel de laatste kans de eer van hekkesluiter aan een ander over te laten. R.V. 2 heeft een heel moeilijke aan G.F.C, 2 te Goor. De spelers weten dit echter te goed dan dat zij iets aan het toeval zullen overlaten. Laten wij hopen, dat geel zwart ook uit deze ontmoeting de twee kostbare puntjes zal meebrengen. Het derde elftal krijgt bezoek van Hector 3, welke wedstrijd R.V. 3 moet kunnen winnen. - ERRêS „COMBINATORY Alleen vertegenwoordiger Kantooruren N.V.Middenstands- Credietbank Riissen. MAANDAG. WOENSDAG en VRIJ DAG 's morgens van 9 tot HALF EEN DINSDAG en DONDERDAG, 's avonds van 7 9 uur. Meestal is de kassier ook Dinsdags en Donderdagsmorgens op zijn kantoor aanwezig. V.V. EXCELSIOR. Excelsior 2 heeft het Zaterdag leelijk laten liggen tegen Volharding 3, met 2 0 werd verloren. Onze reserves lieten een vrij lusteloos spel zien, dat als droog zand aan elkaar hing. De enkele kansen die men kreeg werden jammerlijk om zeep gebracht. Neen jongens, zoo wint men geen wedstrijd. Hedenmiddag trekt het eerste elftal naar Almelo om O.N. te be kampen. Dit is een zware opgaaf, maar wanneer Exc. speelt zooals de laatste competiewedstrijd, dan hebben de Almeloers nog lang niet gewonnen, integendeel dan konden de punten wel eens meegaan naar Rijssen. Wij hopen dat het een sportieve wedstrijd wordt. Het tweede elftal ontvangt D. V. V. 1. Dit kan een goede overwinning worden voor ons, mits men niet zoo „Jan Salie" achtig speelt als Zaterdag, maar werkt van het begin tot het einde. o Weekmarkt. Oude Kippen f 0,45f 0,80 longe Kippen f 1,10—f 1,20 Oude Hanen f 0,55f 0,75 Jonge Hanen f 0,50—f 0,95 Tamme Konijnen f 0,30f 1,60 Tamme Eenden f 0,00f 0,00 Kippeneieren f3,00—f3,30 per 100. eschuit .~i ff* Weer een vreemd woord er bij! De eigenschappen van de corn- binafor-knop zijn echter nog veel verrassender, want niet minder dan 5 functies zijn daarin ver enigd. Weer een apart snufje, dat U alleen bij de geheel nieuwe Erres radiotoestellen zult aantreffen. Vraagt inlichtin gen en demonstratie.

Weekblad voor Rijssen | 1939 | | pagina 2