VOOR MET GOUD BEKROOND. oHuaonaB ui, Grami Jen (los - Elsenerslraal fiisemeen ZicHenlonds Biissen lloor lipien en Likeuren O H. KOEDIJK 's Maandagsavonds PETTEN Gebr. Kamphuis naar v. d. Willige SCHAATSEN Profiteer van de gelegenheid. Wij verkoopen goedkoop Vergelijk prijs en kwaliteit. (v.h. JAN HEEDT) Voor een paar beste Voor alle Fondszaken 8-91 Kerkstraat 16 Goed en niet duur Als steeds voordeelig van het koor vertolkt zullen worden. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar een [in dit nummer voorkomende advertentie. PREDIKBEURTEN op Zondag 25 en Maandag 26 December 1938. Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk Geen opgave ontvangen. W esterkerk. Geen opgave ontvangen. Geret. Kerk. Zondag Voorm. T,30 uur, Nam. 2,30 uur Ds. D. Bremmer. 2e Kerstdag voorm half 10 Ds. D. Bremmer. Zelfst. Geref. Gem. o.h. Kruis. Zuiderkerk. Zondag Voorm. 9,30, Nam. 2,30 en 6 uur ds. J. van Wier. 2e Kerstdag voorm. 9,30 ds. J. van Wier, 's middags om 1 uur Kerst feest met de kinderen, Nam. 5 uur verkiezing van den kerkeraad onder leiding van ds. J. van Wier. Geref. Gemeente. Walkerk. Zondagvoorm. 9,30, nam. 2,30 en 7 uur ds. Vreugdenhil. 2e Kerstdag voorm. 930 uur ds. Vreugdenhil, Nam. Zondagschool. Dordtsch Geref. Gem. Zondag Vra. 9,30, nam. 2,30 uur 's av. 6 uur preeklezen. 2e Kerstdag voorm. 9,30, nam. 2,30 uur preeklezen. Nederl. Prot. Bond Zondag le Kerstdag nam. 5 uur Kerstfeest met de kinderen der Zondagsschool, leider Ds. E.Pekema van Enschede. Het lid van de Tweede Kamer, de heer W. van der Sluis heelt aan den minister van Economische Zaken de volgende vragen gesteld Is het den minister bekend, dat er in de Jute-indii'Strie in Riissen reeds sinds langen tijd een groote werkloosheid bestaat en dat nu al weer inkrimping van werkzaam heden dreigt? Is de minister bereid en in staat om te bevorderen, dat dit nieuwe onheil hetzij door een strengere contingenteering, hetzij door an dere maatregelen alsnog wordt afgewend? o— BURGERLIJKE STAND GEMEENTE RIjSSEN van 14 tot en met 20 December Geboren johan zv B. J. Averesch en G. Keijzer Hermina dv G. ter Avest en R. H. Schut Julia Maria Margarete dv B. D. van den Noort en E. A. Liedtke Janna dv F. Dommerholt en J. Schulenburg Jan zv H. van Heek en J. Schruers. Gehuwd W. Baan 33 j. en D. Holsappel 31 j. Overleden G. Voortman 64 j. vr. De Christelijke vakbeweging „Unitas", aldeeling Rijssen, hield in het gebouw „Jeruël", ter gele genheid van hpar éénjarig bestaan een feestvergadering, waartoe alle gezinsleden der aangeslotenen waren uitgenoodigd. De groote zaal van het gebouw was goed bezet, toen de voorzitter der af- deeling deze bijeenkomst opende. In het bijzonder heette spr. den burgemeester, den heer W. Zeeuw; welkom en de leden van het hoofd bestuur, de heeren Ekkel en. Vundermk. Hij wenschtte de aan wezigen eer; gezelligen avond en besloot met dank te brengen aan de medewerkenden aan het pro gramma: mej. Engelbarts, die eenige zangnummers ten gehooré zou brengen en den heer Ilbrink als begeleider op het orgel. Hij gat daarop het woord aan den Bonds voorzitter, den heer Ekkel, voor het uitspreken van de feestrede. De heer Ekkel begon dan met de jongste afdeeling van den Bond geluk te wenschen. De snelle groei heeft eigenlijk eenigszins verrast en reeds thans kan de atd. Rijssen tot een der grootere aldeelingen van den Bond gerekend worden. Spr. ging daarna uitvoerig den strijd van de vakbeweging na. Na een declamatie van den heer B. ten Borg uit Enschede kwam de eerste pauze. Na de hervatting kreeg eerst burgemeester Zeeuw het woord, die dank bracht aan het bestuur voor de aan B. en W. gerichte uitnoodiging. Spr. voegde hieraan een persoonlijk woord toe. De heer De Ruiter uit Nijverdal bracht zijn gelukwenschen over namens de aldeelingen Nijverdal en Wierden, waarna het verdere gedeelte tot de tweede pauze gevuld werd met zang en decla matie. Inmiddels was ds. Spelt ter vergadering gekomen, die door den voorzitter hartelijk verwelkomd werd. De afd .-secretaris, de heer Dommerholt, kreeg nog even het woord waarin hij het ontstaan en den groei van de afdeeling releveerde, een beroep doende op de samen werking tusschen leden en bestuur. Na de tweede pauze volgde weer zang, muziek en declamatie, waarna de heer Vunderink uit Enschede een slotwoord sprak. o Gevonden Een geldstuk, een bruine lederen handschoen, eenig breiwerk, een bruine ledige portemonnaie, een beenpijp, een belastingplaatje in éui, een sjaal, een blauw koffertje met overschoenen, een gedeelte van een gouden slot, een porte monnaie met f 9,94, een rijwiel handmot, een bruine jongensmuts, een grijze pet, een geelachtige gabardine jas, een handmol, een heeren-polshorloge, een paarden- zweep. Verloren Een pet, een paar blauwe dames handschoenen, een paar glacé handschoenen, eendamesparapluie, een portemonnaie met f 0,05, een notitie-boekje, een jonge witte kip, een zwarte portemonnaie met f 0,12, een bruine jongensmuts. Inlichtingen op het politie-bureau, doch niet per telefoon. ERRES „COMBiNATOR" Alleenvertegenwoordiger Weekmarkt. Oude Kippen f 0.55—f 0,90 longe Kippen f 1,15 f 1 50 Oude Hanen f 0.55 f 0,85 jonge Hanen f 0,70f 0,90 Tamme Konijnen f 1,20—f 2,00 Tamme Eenden f 0,30—f0 35 Kippeneieren f 4,50f 5,10 per 1C0. naar De vogelvereeniging „Zanglust" hield Vrijdag en Zaterdag j.l. haar tweede tentoonstelling van zang en kleurkanaries, wildzang- en tropische vogels in het café De Bakker. Als keurmeesters fungeer den de heeren Krabshuis voor zang en Tijhof voor kleur- en wildzang, Zij hadden geen gemakkelijke taak, daar er prachtig materiaal was. De hoofdprijzen werden als volgt toegekendKleurvogels oranje, van Putten citroen idem oranje bont idem; oranjebont-pop, van de Maat; stroogeel, Ruiterkamp; blauwbont, W. A. Mekenkamp; blauwbont, Hanstede; wildzang, Nijkamp; bastaard, Hiddink, Hel- lendoorn zangvogels, wed. Struik; Belgische waterslagers, Wolterg, Slaolie per flesch 60 ct., Gruttenmeel 1ste kwal. 5 pond Raapolie per flesch Zuivere Tarwebloem per pond Blanke Rozijnen per pond 20 en Abrikozen pracht kwaliteit Leverpastei per blik Schuurpoeder groote bus Edelweis Zeeppoeder 3 pak Zelfrijzend Bakmeel per pond Custardpoeder ponds pak Maizena per pak Huishoudzeep ponds pak Hille's Zaansche Beschuit met bon per pak Tutti-Frutti per pond 48 ct. 35 ct. 56 ct. 8 ct. 17 ct. 45 ct. 12 ct. 7 ct. 10 ct. 12 ct. 18 ct. 6 ct. 12 ct. 10 ct- 20 ct. Schijfjes Appels per pond 18 ct. mooi blank per pond 22 ct. Stukjes Appels mooi blank p. p. 30 ct. Pruimen per pond 40/50 16 ct. Pruimen per pond 70/80 12 ct. Rundvet per pond 40 ct. Margarine per pak 26 ct. Bouillonblokjes 5 voor 5 ct. Bessensap per flesch 12 ct. Jam (alle smaken) 17 cent pot 3 cent Appelstroop per kilo's bus 28 ct. Pinda's per pond 9 ct. Choc. Hagelslag ]/s pond 12 ct. Vruchtengries ]y d l5 cent Amandelgries 4 Krenten per pond 18 ct. Weer een vreemd woord er bij! De eigenschappen van de com- binafor-knop zijn echter nog veel verrassender, want met minder dan 5 functies zijn daarin ver enigd. Weer een apart snufje, dat U alleen bij de geheel n." jwe Erres radiotoestellen zult aantreffen. Vraagt inlichtin gen en demonstratie.

Weekblad voor Rijssen | 1938 | | pagina 2