UW°KIND Sanderman's Beschuit bekroond! Hes zjenp met steun- en mm naar v. d. Willige Hierop 10 procent Korting. r L WILLEM KOEDIJ K 's Maandagsavonds 8-9t Kerkstraat 16» PETTEN Gebr. Kamphuis Gedurende het tijdvak van 19 tot en met 24 December op ALLE goederen 10 °[0 KORTING Ook op Crisis- en Steunbonnen. Voor alle Fondszaken Goed en niet duur PREDIKBEURTEN op Zondag 18 en Woensdag 21 December 1938. Ned. Ilerv. Kerk, Groote Kerk Geen opgave ontvangen. Westerkerk. Geen opgave ontvangen. Gerei. Kerk. Zondag Voorm. 9,30 uur Ds. D. Bremmer. Nam. 2,30 uur Ds. D. Bremmer. Zelfst Geref. Gem. o.h. Kruis. Zuiderkerk. Zondag Voorm. 9,30, Nam. 2,30 en 6 uur ds. J. van Wier. Woensdagnam. 7,30 uur Ds. J. van Wier. Geref. Gemeente. Walkerk. Zondagvoorm. 9,30 uur ds. Kok van Veenendaal. Bevestiging van ds. J. Vreugdenhil, nam. 2,30 uur ds. J. Vreugdenhil Intrede. Nam. 6 uur ds. J. Vreugdenhil. Woensdagav. 7,30 uur ds. Vreug denhil. Dordtsch Geref. Gem. Zondag Vm. 9,30, nam. 2,30 uur preeklezen, 's av. 772 uur ds. Kok van Veenendaal. Woensdagnam. 7,30 uur preeklezen. o BURGERLIJKE STAND GEMEENTE RIJSSEN van 7 December tot 13 December Geboren Hermina dv H. J. Veneklaas en G. Heuvelman Hendrika Johanna dv H. Zwiers en Kreykes Alida Folkerdina dv S. J. Hamming en M. La Gro Hilde He'lènedv J. Th. Gijsbers en G. G. Oostland Hendrikus zv H. Nijland en J. Jansen. Gehuwd J. H. Maneschijn 26 j en B. Nieu- wenhuis 24 j G. Wevers 30 j en G. Eggengoor 28 j H. Rast 19 j en G. Finke 17 j Overleden W. Dannenberg 75 j mv D. De nekamp, _o—- Gevonden Een kinderportemonnaie met f 0,10, een heerenhandschoen (rechter, een houten tabakspijp, een bruinachtige ceintuur, een zwart pinchertje, een belastingplaatje, een rood kinder mutsje, een driewielig kinderrijwiel, een boodschappentasch, een kinder ceintuur (grijs), een dameshorloge, een portemonnaie met f 0,35, een kleerborstel, een portemonnaie met een gaspenning, een glasseijder, een portemonnaie met 1 0,01 V2. Verloren Een zwart vilten handbeschermer, een vulpen (Moor), een damespa- rapluie, een portemonnaie met f 0,05, een linker dameshandschoen groen), een belastingplaatje in een kokertje een paar lederen heeren handschoenen, een dameshand schoen (blauw), een heeren pet, vier zakken mais, een ijzeren ge wicht 5 K.G., een dames-polshor loge, een belastingplaatje m. lintje. Inlichtingen op het politie-bureau, doch niet per telefoon. Kantooruren N.V.Middenstands- Credietbank Kijssen. MAANDAG, WOENSDAG en VRIJ DAG 's morgens van 9 tot HALF EEN DINSDAG en DONDERDAG, 's avonds van 79 uur. Meestal is de kassier ook Dinsdags en Donderdagsmorgens op zijn kantoor aanwezig. SPORT. Dat R.V. het Zondagmiddag tegen de Enschedesche Boys, die plotseling zoo'n prachtige kampioenskans hebben gekregen, zwaar zou krijgen, was te voorzien. Het is dan ook inderdaad voor de geel-zwarten een zware wed* strijd geweest, doch moet hetzelfde niet gezegd worden van de Enschedeërs, die veel meer tegenstand ondervonden dan waarop zij hadden gerekend? Vooral voor rust gaven onze plaats- genooten uitstekend partij en hoewel de Boys meer in den aanval waren, wist de R.V.-voorhoede zich toch ook zeer behoorlijke kansen te scheppen. Het is moeilijk te zeggen, doch de vraag is gewettigd, af de Boys zoo hardnekkig aangehouden zouden hebben, wanneer het R.V. eens gelukt zou zijn bij verrassing een of twee keer te scoren in die eerste helft, hetgeen wel niet de verhouding weergegeven zou hebben, doch dat laten wij buiten be schouwing. Naar onze overtuiging zou dan het zelfvertrouwen der gasten een zware dobber hebben gekregen, want al waren zij meer in den aanval en al was hun teamwerk beter, erg gerust waren zij zeer zeker niet, hetgeen in pauze, die met blanken stand inging, duidelijk bleek. In de tweede helft kon R.V. het tempo, waarmede zij de eerste helft gespeeld had, niet volhouden. De En schedeërs werden ook wel gedwongen in een snel tempo te spelen, doch hun spel sloot beter en zij konden vaak den bal het werk laten doen wat onze plaatsgenooten niet altijd gelukte. Bo- vandien kwamen de zwakke plekken in de R.V.-ploeg nu meer naar voren en het was vooral R.V.'s middenhalf, die geen vat op de tegenpartij kon krijgen. Deze speler loopt de laatste weken toch min of meer naar zijn vorm te zoeken, waardoor het elftal wel op de gevoeligste plek getroffen wordt. Zoo kwamen dan de Boys na rust steeds meer in den aanval en het was te voorzien, dat de R.V.-verdedi ging, die voor rust bergen werk ver zet had en waarop zich alle aanvallen van de Boys te pletter geloopen hadden, het op den duur niet zou kunnen houden. Toen dan de snelle linksbuiten van de Boys na plm. 15 min. ook het eerste doelpunt voor zijn vereeniging kon ma ken omdat van der Stouw dezen speler niet voldoende hield, legde dit doelpunt den grondslag voor de Enschedesche overwinning. R.V. antwoordde met eenige pittige tegenaanvallen, maar de geel-zwarte voorhoede kon de sterke verdediging niet passeeren. Uit een cor ner maakte de Enschedesche linksbuiten no. 2 en even later was het dezelfde speler, die het derde doelpunt ook voor zijn rekening nam, hetgeen nu niet direkt pleit voor de verdediging van R.V. aan die zijde. Onze plaatsge nooten v/aren toen geslagen en met een vrije trap op den rand van het strafschopgebied maakten de Boys er zelfs nog 0—4 van. Die strafschop op zichzelf was een pracht doelpunt, waarin besluiteloosheid en weinig con centratie van een tegenpartij wel op resolute wijze werd afgestraft. Zooiets als wij hier zagen, mag toch een tweede klasser eigenlijk niet overkomen. Het derde elftal is „still going strong". In Goor werd G.F.C. 3 met 14 aan de zegekar gebonden. Met veel belangstelling wachten wij op het eerstvolgende treffen, dat voor R.V. van meer dan gewoon belang is. Zondagmiddag toch zullen de Zwolsche Boys hier te gast zijn, de club, waar tegen onze plaatsgenooten in den eersten wedstrijd van het seizoen gelijkspeelden. Wanneer R.V. zich geeft zooals Zondag j.l., wanneer haar verdediging niets aan het toeval overlaat en de voorhoede er nu ook eens een keer of wat doordendert, dan kan op eigen terrein nu het eerste succes verkregen worden. Doch laten de R.V. spelers er vooral rekening mee houden, dat na de nederlagen van Phenix de Zw. Boys nu ook weer een behoorlijke kans gekregen hebben en dat zij die kans met hand en tand zullen verdedigen. Wat niet wegneemt, dat het spel van de Zw. Boys toch niet zoo hoog aan geslagen moet worden als dat van de E. Boys Zondag j.l. die wel het beste spel vertoonde van alle clubs uit de afdeeling. De opstelling in het elftal van R.V. is opnieuw gewijzigd en Voortman heeft zijn plaats moeten afstaan aan J. Kosterbok, die zijn moeilijke taak taak zal overnemen. Wij weten het, het is moeilijk voor de Elftal-Commissie om juist nu een goede opstelling te vinden. Hopelijk zal het Zondagmiddag goed blijken te zijn, Weekmarkt. Oude Kippen f 0,50f 0,85 Tonge Kippen f 1,10—f 1,40 Oude Hanen f 0,50f 0,80 Jonge Hanen f 0,75f 0,90 Tamme Konijnen f 1,00—f 2,00 Tamme Eenden f 0,30—f 0,35 Kippeneieren f 4,00—f 5,00 per 100. waarmede de club dan nog met eenige gerustheid van oud in nieuw zou kunnen overgaan. Het tweede elftal zal waarschijnlijk weer stil liggen, terwijl het derde bij Eendracht 2 op bezoek gaat en het vierde bezoek krijgt van Hector 2. Marktbericht van Maandag. Aangevoerd 1190 stuks vee: 475 Koeien 30 Stieren 220 Pinken en Kalveren Nuchtere Kalveren Schapen Lammeren 9 Varkens 456 biggen Vette koeien f 0,31—0,68 per Kg. Neurende -155—f 235 p. stuk. Guste - 115f 180 Stieren - 35155 Ossen - 00000 Pinken - 55--125 Kalveren - 25—50 Nucht. kalveren - 0000 Schapen - 0000 Lammeren - 00 - 00 Varkens - 4580 Biggen -1,302,00 per week Handel matig. O

Weekblad voor Rijssen | 1938 | | pagina 2