VOOR UW KIND MET GOUD BEKROOND. Algen zmhms lissen m E33H233I3 suil, irenes» 's Maandagsavonds 8-9, Kerkstraat 16. i PETTEN I I Gebr. Kamphuis I IfflSISiSÜÜ Voor alle Fondszaken Goed en niet duur f avond in het Parkgebouw, waartoe zij zich, evenals vorig jaar, de medewerking heeft verzekerd van het Deventer revue-gezelschap Breekvoort Prins. Zij, die het vo rige jaar het eerste optreden van dit gezelschap hebben bijgewoond, dat geen pretenties heeft hooge kunst te brengen, doch dat wel de kunst verstaat het publiek bij voortduring aangenaam 'bezig te houden, zullen zeer zeker ook thans onder de aanwezigen behooren. Doch gezien den gunstigen indruk, die dit kleine gezelschap hier toen heeft achtergelaten, mag verwacht worden, dat thans, ook met het oog op den populairen entreeprijs, de belangstelling zeer groot zal zijn. Deze avond zal met een bal besloten worden. Op initiatie! van de Afd. Unitas werd j.l. Zaterdag in 't Gebouw „Jeruël" met de besturen van de andere Christelijke organisatie's alhier een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een Christelijke Besturenbond. De leiding berustte bij den heer Slok van Nijverdal. Na doel en werkwijze besproken te hebben en eenige vragen te hebben beantwoord, werd tot op richting besloten. Uit de afgevaar digden werd het volgende bestuur gekozen H. Eshuis, Voorz. G. W. Borghuis, Secr, Oranjestraat 4 F. van Dam, Penningm. J. Nieuwenhuis H. van Putten Na een woord van dank werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. o Toen Dinsdagavond na de ope ning der bazar voor de Openbare School een der helpsters bezig was lootjes te verkoopen, werd haar in het gedrang een bedrag 'bedrag van ca. f 6,00 ontrold. o Gevonden Een rijwieltaschje met vier sleutels, een rozekrans, een regenpijp, een zak haver, een vulpen (gespikkeld), een padvinders-portemonnaie met f 0,15, een roode ceintuur met gesp, een groene heerenhoed, een grijs witte dameshandschoen, een cein tuur met zilveren gesp, een rubber snelbinder, een sjaal met witte stippen. Verloren Een groene ceintuur met zilveren ges, een parelmoeren rozekrans, een vulpen, een postduif ster 3 57277, een zilveren rozekrans, een vulpen, een groene ceintuur, een geldstuk f 1,00, een dameshand schoen, een bruin kindermutsje, eenige belastingplaatjes. Inlichtingen op het politie-bureau, doch niet per telefoon. o De Hoenderloo-collecte welke hier onlangs werd gehouden, heeft opgebracht f 70,25. Het bestuur der Stichting Hoen- derloo betuigt zijn hartehjken dank aan de milde gevers, aan de leiding der collecte en aan ieder, die heeft medegewerkt tot het welslagen. Kantooruren N.V.Middenstands- Credietbank Rijssen. MAANDAG, WOENSDAG en VRIJ DAG 's morgens van 9 tot HALF EEN DINSDAG en DONDERDAG, 's avonds van 7-9 uur. Meestal is de kassier ook Dinsdags en Donderdagsmorgens op zijn kantoor aanwezig. In plaats van de heeren R. Bosma en G. ter Avest, die aan de beurt van aftreden en niet herkiesbaar waren, als ouderling en diaken der Geref. Kerk werden respectievelijk gekozen de heeren J. A. van Klaveren en J. H. Eshuis. ERRES „COMBINATORY Alleen vertegenwoordiger De Majoor van de Rijkspolitie de heer J. de Graaf werd Donder dagmiddag ten gemeenthuize ge huldigd ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum. De districts-commandant de heer Schmidt Crans wenschte hem har telijk geluk en speldde hem de de medaille voor 25-jarigen dienst op de borst. Daarna voerde burge meester Zeeuw het woord. De heer de jong, brigadier alhier bood mede namens de gemeente-politie een fraaie rooktafel aan, terwijl de heer Bosma, gem. secr. hem namens het gemeentepersoneel een geschenk overhandigde. De heer de Graaf uit Goor sprak namens de veld wachters van de brigade De jubilaires dankte daarna al len voor de blijken van belang stelling. SPORT, In ons overzicht van de vorige week schreven wij, dat R.V, in Kampen zeker niet kansloos zou zijn, doch wanneer wij thans ons oordeel zouden moeten vellen naar den uitslag, zou het dep schijn wekken, dat onze plaats- genooten kansloos fep onder gegaan zij», Niets is echter minder waar. Integendeel, onze plaatsgenooten heb ben het in hun hand gehad uit deze ontmoeting een of zelfs wel twee punten te halen, doch de zwakke voorhoede vermocht niet van de tal rijke kansen te profiteeren. Eigenlijk is het geheel bezijden de waarheid, wanneer wij spreken van dg „zwakke voorhoede", daar de spelers man voor man voldoende capaciteiten hebben om tot succes te kunnen komen. Veleer moeten wij het slechte resul taat wijten aan de speelwijze, die absoluut niet deugt, en daarna heeft ook de middenlinie, hoe uitstekend die Zondag ook was, wel een beetje schuld. Alles wordt gespeeld in een trechter het doel der tegenpartij, veel Teeds vanaf het middenveld, en vrijwel ook alles van de vleugels. Hoe weinig zien wij, dat een bal van den eenen vleugel over de spelers heen naar den anderen vleugel geplaatst wordt, altijd maar weer gaat het met korte passes naar binnen. Een middenvoor van klasse zou op deze wijze van de vele kansen, die er tusschendoor zeer zeker wel komen, wel kunnen profiteeren, doch dat spel ligt Kosterbok in het geheel niet, waarbij nog komt, dat hij altijd weer de fout maakt een hem toegespeelde bal te behouden om te trachten er doorheen te komen. Zoodra het spel in dit stadium gekomen is, liggen de vleugels feitelijk lam en be- grijperlijk kan Kosterbok het alleen tegen een goede verdediging niet bol werken, zoodat er geen doorkomen aan is. Heeft hij een kans het alleen te doen, dan is het natuurlijk lofwaar dig zijn kans te benutten, doch hij zal veel meer dan tot heden zij aan dacht moeten schenken aan het verdee- len van het spel en ook, hij zal meer aan het spel moeten deelnemen. Het vorige seizoen school zijn kracht in zijn zwerven en hard werken daarin kan ook nu zijn kracht liggen. De fouten, die wij hier noemden, zijn vanaf de lijn als toeschouwer veel beter waar te nemen dan de spelers die zelf tijdens het spel kunnen waar nemen. Laat men dan deze eerlijke critiek ook niet zich laten voorbijgaan, doch laten de spelers trachten zich op deze fouten te corrigeeren. Dan kan het niet anders, of de ploeg, die bij ieder tegenpartij en wij hooren dat schier bij eiken wedstrijd langs de lijn een sterken indruk maakt, zal ook de weg naar het doel weten te vinden. In de Kamper courant treffen wij over den wedstrijd een zeer uitvoerig verslag aan, waarvan wij slechts de inleiding overnemen. EEN AANGENAME, SPORTIEVE WEDSTRIJD. Zooals wel te voorzien was geweest, heeft K.H.C. Zondag Rijssen Vooruit overwonnen, maar het werd algemeen niet verwacht, dat de tegenstand zoo krachtig zou zijn als geweest is. De gasten zijn ons hard meegevallen. Trouwens het resultaat, dat zij Zondag voor een week in Deventer tegen Sallandia hebben behaald, een 42 overwinning, wees er wel op, dat men het tegen de Rijssenaren niet zoo heel gemakkelijk zou hebben. Het was een sportieve wedstrijd met vooral van den kant van R.V. een mooi open spel. Den geheelen wedstrijd heerschte er de aange naamste verstandhouding op het terrein, zoodat scheidsrechter Koers, die, ondanks een paar vergis singen, goed leidde, geen zware taak had. Bij de gasten waren uitmuntende spelerg, o.a. Schintz, E. Samuel en Voortman, het is een trapvaste ploeg, die de lange ballen vrij goed plaatst, maar over het geheel ontbreekt het hun aan goede tactiek en een zuiver schot. Ze fiouden er een stevig spel op na, dat echter geen oogenblik unfair te noemen was en beschikken over een nuttige snelheid. Er zijn dt»§ hegl wat factpren, die hen tot gehuchten tegenstand in staat stellen en inderdaad, de Kamper verdediging heeft het niet gemakkelijk gehad. Maar daar stonden een Doorne- weerd en een van Ommen, ^agrop tenslotte alles te pletter liep. Dillen heeft slechts een enkele keer noemens waardig werk gehad en hij was on feilbaar. Qns backstel heeft uitstekend gespeeld, van Ommen iets meer aan vallend en zoodoende menige run door zijn goede kopwerk reeds onderbrekend, Doorneweerd wat meer teruggetrokken, waar hij bijna niet te passeeren was en op de kritieke «nqmpnten op de goede plaats was om op te ruimen, De achterhoede had het des te zwaarder door het matige spel van de middenlinie waarin Smit weer de beste was, hoewel ook hij niet altijd bestand was tegen den gevaarlijken Schintz. Naberman was voor de rust niet best, doch kwam er in de tweede helft wat beter in, evenals Prins, die voor de rust zelfs onyoldoqnde tg noemen was en ook in de tweede helft wat beter op dreef kwam. Het tweede elftal deed keurig werk door Heracles 5 met 7—1 naar huis te zenden. De Heracliden konden lang niet tegen de R.V.'ers op en zoodoende had de voorhoede, die trouwens goed spel te zien gaf, niet al te veel moeite een hooge score te bereiken, Het vierde had bezoek van G.F.C. 3. Was dat hetzelfde vierde van een week te voren? Wij konden het moeilijk begrijpen en toch, we zijn het rijtje nog eens nagegaan, waren het vrijwel dezelfde gezichten. Doch het was nu niet hetzelfde krachtig spelende elftal en qua spel was de overwinning dezen middag dan ook aan de ploeg, die hierop het meeste recht had. Het juniores a-elftal behaalde een prachtige overwinning op Almelo b, al moesten wij bij voorbaat aannemen, dat de R.V.'ers sterker zouden zijn. Het a-elftal heeft nu in deze afdeeling de leiding genomen. Doordat enkele b-ers zoo onsportief waren zonder kennisgeving niet op te komgn, liep de Commissie vast en kon zij dit elftal niet laten spelen. Zondagmiddag gaat het eerste naar Borne, dat lang niet meer van die kracht is als vorige jaren, doch altijd een geduchte tegenpartij blijft. Tegen Borne speelt R.V. echter altijd haar beste spel en wij hopen, dat de a.s. ontmoeting hierop geen uitzondering zal maken. Wij vernemen, dat het plan bestaat de voorhoede van R.V. wat te wijzigen en wanneer deze gewijzigde voorhoede dan beter de kunst van doelpunten maken zou weten te verstaan, zijn de kansen voor de eene partij niet hooger dan voor de andere. Sanderman's Beschuit o Weer een vreemd woord er bij! De eigenschappen van de corri- binafor-knop zijn echter nog veel verrassender, want niet minder dan 5 functies zijn daarin ver enigd. Weer een apart snufje, dat U alleen bij de geheel nieuwe Erres radiotoestellen zult aantreffen. Vraagt inlichtin gen en demonstratie.

Weekblad voor Rijssen | 1938 | | pagina 2