VOOR UW KIND MET GOUD BEKROOND. Algemeen Ziehenfoiids Rijssen WOL v. d. WILLIGE if u. rnidAenstands-credieibaiih KIER Dames- en Kinder mantels j Heeren- en Jongensjassen 1 H. KOEDIJK (v.h. Jan Heedt 0? fs Maandagsavonds héb |e lOO gulden! PETTEN Gebr. Kamphuls Ontvangen ruime keuze in jj tegen scherp concurreerende prijzen 358 ii^^!!li!!S^!^^!II!, I Voor alle Fondszaken 8-91 Kerkstraat J6. Sluiting kantoor» is Donderdag 20 Oct» GESLOTEN. Goed en niet duur PREDIKBEURTEN op Zondag 16 October Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk Geen opgave ontvangen. Westerkerk. Geen opgave ontvangen. Geref. Kerk. Zondag Vm. 9,30 uur ds. J. Bos, Tekst: Zondag 22: Wat troost U de wederopstanding des Vleesches en het Eeuwige Leven. Nam 3 uur ds. J. Bos. Tekst: Hand. 12 18—24. „Het Woord Gods wies en vermenigvuldigde als gevolg van het Gericht Gods over Herodes. Ie. Een gericht van smadelijke ver nedering. 2e. Een gericht van Godslaster lijke verharding. 3e. Een gericht van helsche ver doemenis. Zelfst. Geref. Gem. o.h. Kruis. Zuiderkerk. Zondag Vm. 9,30, Nam. 2,30 en 6 uur preeklezen. Geref. Gemeente. Walkerk. Zondag Voorm. 97s, nam. 21/3 uur en 'sav. 6 uur de heer Wijting. Dordtsch Geref. Gem. Zondag Vm. 9,30, nam. 2,30 uur 'sav. 6 uur preeklezen. o— Bij de Geref. Gem. (Walkerk) is beroepen J. Vreugdenhil van Kampen. Gevonden Een duimstok, een portemonnaie, een boezelaar, een portemonnaie met f 0,02, een zijden kleed, een lederen sportriem, een kosteloos belastingplaatje, een melkbus sleutel, een alpacca rozekrans,een belastingplaatje. Verloren Een gouden speld, een boord, een gouden manchetknoop, een porte monnaie met f 0,35, een bruine portemonnaie met ritssluiting, twee belastingplaatjes, een ceintuur van blazer. Inlichtingen op het politie-bureau, doch niet per telefoon. o SPORT. R.V.—PHENIX 1-2. Zij, die Zondagmiddag gehoopt hadden op een overwinning voor onze plaatsgenooten, zullen wel eenigszins teleurgesteld het terrein hebben verlaten, temeer, daar de kansen op een gunstig resultaat zeker aanwezig geweest zijn. De voorhoede kan het echter, ondanks alle moeite, die de spelers zich hiervoor man voor man geven, nog niet aan 't loopen krijgen. Misschien is dat ten deele eigen schuld, misschien deugt het spelsy.- steem niet of wordt nog te veel met de voeten alleen gespeeld en te weinig hersenvoetbal vertoond. Misschien ook is het spel tekort en wordt het te veel gespeeld in en in de omgeving van den doel- mond, misschien ook wordt er te wei nig geschoten en zijn de spelers niet vaardig en niet snel genoeg om op het doel te kogelen, wanneer daartoe een gunstige kans is. Misschien doch wij, laat ons eerlijk zijn, weten niet, waar de schoen precies wringt. Een ding is echter wel zeker, wanneer de voorhoede in deze ot ongeveer gelijke samenstelling het ook eenmaal aan 't loopen krijgt, wanneer de weg naar het doel gevonden is, zal dezelfde voor hoede, die Zondagmiddag haar machteloosheid toonde, tot verras sende dingen in staat zijn. Laat men echter beginnen meer de vleugels in het spel te betrekken, zoowel naar links als naar rechts, in opzet reeds vanuit het midden veld, doch ook door een goed spelverdeelen van den middenvoor. Het is gemakkelijk een bal steed^ maar voor den doelmond te plaatsen en dan er „achteraan" doch dit leidt in de meeste gevallen tot niets. Wij zouden de spelers willen ad- viseeren te trachten meer te „spelen" en dan vooral, hetgeen voor allen geldt, steeds uitkijken en plaatsen, doch ook bij voorbaat goede plaatsen zoeken, vrijloopen dus. Op deze wijze is veel meer te bereiken. Wanneer wij Zondag vergelijkingen maakten tusschen het team van Phenix, dat alle drie gespeelde wedstrijden won en het team van R.V., dan valt werkelijk de balans niet slecht voor geel zwart uit. Het komt er nu maar op aan dit spel productief te maken en daarop moeten de spelers zich met ernst toeleggen. Niet verande ren van plaatsen tijdens den wed strijd, wanneer het niet lukt, doch volhouden, trachten het beter te doen. Dat is de eenige oplossing en ook de eenige weg naar succes. Er zijn aanhangers, zelfs misschien ook wel spelers, die direct weer een andere opstelling willen, wan neer het succes niet spoedig genoeg komt. Wij voor ons kunnen het met de leiding geheel eens zijn, die door een gelijke opstelling voor Zondag a.s. bewezen heeft, dat zij vertrouwen in het huidige elftal heeft. Een vertrouwen, dat, naar onze vaste meening niet beschaamd zal worden, al zal niemand het prettig vinden, dat het tot heden nog niet naar wensch gaat. Verge ten wij niet, dat er thans slechts weinig toe noodig is om de balans gunstig te doen overslaan. De nederlagen, die R. V. tot heden leed, ook tegen sterker geachte tegen partijen, zijn immers zoo klein, dat er niet veel toe noodig is om beter succes te boeken. Door de slechte weersomstandig heden werd het terrein voor R.V. 4 R. V. 3 afgekeurd. Dat was voor de club zeker een gelukje, daar meerdere spelers zich niet ver waardigd hadden naar het veld te komen. Het slechte weer was hier voor zeker allerminst een excuus want niemand kon vooruit weten, of de scheidsrechter al of niet zou laten spelen. R.V. A won van B met 12—0. Wij zijn benieuwd, of A straks op dezen weg voort zal kunnen gaan. Zondagmiddag gaat R V. 1 op bezoek bij het Deventersche Sal- landia, die tot heden 3 punten uit drie wedstrijden behaalde. De R.V.- ers weten wat zij aan Sallandia hebben, dat het zal worden een doorzetten tot het bittere einde. In uithoudingsvermogen kunnen de R.V.-ers er echter wel tegenop en als het dan een beetje „loopen" wil, is een gunstig resultaat zeer zeker lang niet uitgesloten. Het tweede elftal gaat naar Borne 4 en het zou ons werkelijk tegen vallen, wanneer de spelers zich daar lieten overrompelen. Het derde ontvangt Eendracht 2 uit Almelo, waarvan wij de kracht niet kennen. In ieder geval doet het derde ver standig niets aan het toeval over te laten. Het vierde gaat naar Hec tor 2, waar de partijen wel aan elkaar gewaagd zullen zijn. R.V. a ontvangt La Première, wat op passen wordt voor de A-ers. B maakt een uitstapje naar Heracles b, en het is beter direkt met een nederlaag rekening te houden, doch te trachten deze dan nog zoo klein mogelijk te doen zijn. Voor naar is toch voordeelig Het kantoor van de V.V. EXCELSIOR. Het is het Excelsior Zaterdag niet gelukt ook maar een punt uit Enschede mee te brengen. Het zat de Rijssenaren in deze wedstrijd niet mee. Enkele minuten voor het einde wisten de gastheeren door dat de backs van Excelsior te ver opdrongen, een kans te benutten. Het spel van Excelsior was van goed gehalte, zoo dat men nog niet behoeft te wanhopen. Hedenmiddag ontvang Excelsior het Hengelosche Juliana. Dit kan een spannende wedstrijd worden, juliana is steeds een zeer sportieve tegenstander. De Junioren en het 2e elftal zijn vrij. Vertegenw. H.MEIJER NOTTERSTRAATWEG Sanderman's Beschuit O A O O O O Avw vw A' wv A wvA v? ..^vah Dit kan de vrouw zeggen, die een spaar- verzekering bij de VICTORIA heeft ge nomen en een aantal jaren wekelijks een dubbeltje heeft gespaard. Een dubbeltje! De kosten van een bos bloemen of een ijsco. Spaar voor Uzeff en de kinderen bij de VICTORIA. I s

Weekblad voor Rijssen | 1938 | | pagina 2