J. H. JAllSEfl- Hangerad V. D. WILLIGE Prijs f 3,95 G. J. A.TIJHUIS SPORTKOUSEN SPOTPR IJ Z E N Voor Vliegengaas J a n V o s - Elsenerstraat plaats waar thans het oude gebouwtje staat. Daar de gemeente nog Steeds geen noodslachtplaats heeft, werd het voor stel van B. en W. om een dergelijk gebouwtje te stichten aangenomen, behalve dat de raad inplaats aan de Varkensmarkt, een gedeelte van de Mors bij de Gasfabriek aanwees. Over het adres van den besturen bond om onverwijld tot den bouw van goede en goedkoope arbeiderswonin gen over te gaan, werd lang gediscus- siëerd. B. en W. merkten daarbij op dat op de 100 arbeiderswoningen die de gemeente bezit, elk jaar plm. f 12000,wordt verloren. Bovendien wordt hier de laatste jaren voldoende gebouwd. Aanschrijvingen voor ver beteringen van bestaande zijn verzon den. Tegenover het bouwen van een beperkt aantal woningen staan B. en W. niet geheel afwijzend, doch particuliere bouw moet voorgaan. Eerst als de particuliere bouw niet, in de behoefte kan voorzien, dient de ge meente in te grijpen. Een voorstel van den heer Jansen om een 25-tal woningen te bouwen werd op verzoek van den voorzitter ingetrokken. Het voorstel van B. en W. om plannen te maken voor een beperkt aantal werd aangenomen. INGEZONDEN. EEN ZONDERLINGE VERKLARING. Geachte Redacteur. Vergun mij nogmaals eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad, bij voorbaat hiervoor harte lijk dank. Het afd. bestuur van „de Een dracht" heeft gemeend in uw blad van Zaterdag 25 Juni, een nadere verklaring te moeten geven van het door mij geplaatste stuk. Vol gens hun schrijven wilde men hier door verkeerde uitlegging voor komen. Of dit gelukt is, betwijfel ik ten zeerste, gezien de inhoud van het stuk, want inplaats van een zakelijke verdediging van de door mij genoemde onjuiste voor voorlichting, voorkomende in het verslag van een gehouden verga dering van bovengenoemde afdee- ling, meent men de toevlucht te moeten nemen tot ontwijking van de door ons aan hen gestelde vra gen en opmerkingen. Alleen kun nen de heeren niet nalaten te schrij ven van onjuist- en hatelijkheden voorkomende in mijn ingezonden stuk, zonder echter deze nader aan te toonen. Dit geeft reden voor den onder scheidenden lezer om te vragen Waarin deze genoemde fouten be staan Ik meen te mogen aannemen, dat de lezer weet, dat het heele- maal niet moeilijk is om te be schuldigen, maar wel om beschul digingen te bewijzen. Bewijzen blij ven de heeren helaas schuldig, het welk naar mijn bescheiden mee ning aanduidt, dat zij niet be schikken over de noodige gegevens om zulks te doen. Of meent het afdeelingsbestuur, alsmede de heer T. zich deze on waarheden in de schoen te moeten laten schuiven, en dus van hun recht en moreele verplichting om de leugen te weerleggen af te moeten zien? Dan geelt dit bijzon dere reden om te denken dat men hiertoe niet in staat is. 't Is heel gemakkelijk om zich er af te maken zooals dit door het afd. bestuur gedaan is. De lezer, die vraagt naar de op waarheid berustende feiten, is hierdoor ech ter niet gediend. Hiervan ben ik overtuigd, temeer daar mij dit reeds door vele lezers te kennen werd gegeven. Wanneer dus het afd. bestuur van „de E." zijn taak had verstaan, dan hadden zij eerlijk moeten aan- toonen, waarin de genoemde on juistheden en hatelijkheden bestaan, en deze niet moeten ontwijken, maar duidelijk en zakelijk weer leggen, zulks zou de de heeren ge sierd hebben, en de waarheidmin- nende lezer zou dit op hoogen prijs hebben gesteld. Geloofd het geacht afd. bestuur waarlijk ten onrechte beschuldigd te zijn, dan verzoekt ondergetee- kende vriendelijk hem deze te noe- ,men, waarbij hij bij voorbaat de verzekering geeft, alsdan gaarne voor de gemaakte onjuistheden zijn oprecht excuus te willen aanbiede Ook poneert men nog de onge looflijke bewering, dat hun het on derlinge krakeelen niet lust. Dit zouden wij willen aannemen in dien niet het j.l. verslag hunner vergadering dit op zulk een dui delijke wiize tegensprak. De lezer ©ordeele hierover zelf, en neme als maatstaf ter beoordeeling het bo vengenoemde verslag, hetwelk aan duidelijkheid van onderling kra keel niets te wenschen overlaat. Thans meen ik, voldoende de zonderlinge wijze van uitlegging en verklaring, door het afd, best. te hebben toegelicht. Alleen zij nog terloops opge merkt, dat niet onze organisatie, noch mijn medebestuursleden, voor dit en het vorige schrijven, aan sprakelijk mogen worden gesteld. Ik maak deze opmerking, in ver band met de door het afd. bestuur gemaakte fout, dat zij ook ons be stuur in deze kwestie betrekken. Tenslotte vraag ik en meerde ren met mijWaartoe diende hun geschrijf? Was het geweest om verkeerde uitlegging te voorkomen, dan hadden wij recht op een de gelijke verklaring, die misverstand volkomen had uitgesloten. Dit bleef helaas genoemd be stuur schuldig, zoodat de juist heid der door mij gedane opmer kingen hierdoor is bevestigd. De lezer oordeele verder zelf, en zie hiertoe nog eens hun on bewezen beweringen. Nogmaals mijnheer de Red. dank voor de verleende plaatsruimte. J. NIEUWENHUIS. SPORT. R.V. houdt seriewedstrijden. De voetbalvereeniging houdt serie wedstrijden voor haar lagere elftallen, waarmede Zondmiddag wordt aange vangen. Om te beginnen een wedstrij denreeks vastgesteld voor haar tweede elftal, waaraan door 8 clubs wordt deelgenomen, Zondagmiddag worden derhalve 4 wedstrijden gespeeld, waarbij de verliezende elftallen afvallen, terwijl de winnende teams de week daarop tegen elkaar zullen uitkomen om te kampen om 4 prijzen. Het programma voor Zondag a.s. luidt als volgt: 1 l/2 tot 21/2 uur Nijverdal 2Almelo 2 2 Vg tot 3V3 uur R.V. 2Wierden 2 31/» tot 4x/s uur Diepenheim La Première 2 4VS tot 5V3 uur Raalte—G.F.C. 2 Naar wij vernemen, zullen voor de andere elftallen in de naaste toekomst ook wedstrijdreeksen worden vastge steld, terwijl het eerste de volgende maand zal deelnemen aan de Beker wedstrijden van de Apeldoornsche Boys te Apeldoorn. - o— Marktbericht van Maandag. Aangevoerd 811 stuks vee: 270 Koeien 11 Stieren 95 Pinken en Kalveren Nuchtere Kalveren Schapen Lammeren 7 Varkens 428 biggen Vette koeien f 0,30—f 0,70 per Kg. 185—f290 p. stuk. 130—f 220 70— 175 80— 150 30— 75 00— - 00 00-- 00 Neurende Guste Stieren Ossen Pinken Kalveren Nucht. kalveren Schapen Lammeren - Varkens - 4075 Biggen -1,502,25 per week. Handel tamelijk. V. V. EXCELSIOR. Woensdagavond speelde het eerste elftal een vriendschappelijke wedstrijd, tegen haar stadgenoote „De Eendracht". Ook thans won Excelsior met groote cijfers 7—1. Tot de rust gaf De Eendracht goed partij, alhoewel Excelsior steeds in het offensief was, doch door slecht schieten ging menige kans ver loren. Met de stand 2—1 werd gedraaid. Direct na de rust scoorde Excel sior's midvoor met een fraai schot het derde doelpunt. Geleidelijk werd de stand opgevoerd tot 7—1. De wedstrijd stond niet op hoog peil. Maar wat van meer belang is; Ze werd in de beste verstand houding gespeeld. We zijn daar beide ploegen dankbaar voor. In de gehouden jaarvergadering is het bestuur van Excelsior als volgt samengesteld. M. Nieuwenhuis, Voorz. T. Brandriet, Secr. Holterw. 64 J. W. Nieuwenhuis, Penn, J. Ligtenberg D. de Wilde Weekmarkt. Oude Kippen f 0,35—10,95 longe Kippen f 1,00f 1,20 Oude Hanen f 0,60f 0,80 Jonge Hanen f 0,50f 0,51 Tamme Konijnen f 0,25—f 2,00 Tamme Eenden f 0,20f0,30 Kippeneieren f 3,00—3,90 per 100. MET IS U ZONVRIJ Verkrijgbaar bij: VOOR BIJ TABAKSGAAR DEN in alle maten naar Tevens ook ruim gesorteerd in alle TUINGEREEDSCHAP als: Schoffels, Harken, enz. Wordt lid van het „Groene Kruis Rijssen" ilHTWmroïw I i (I hrfIIi.l i llüi ii I itlli -o

Weekblad voor Rijssen | 1938 | | pagina 2