PAASCHVEE- TENTOON STELLING ftineieen zieHenionfls Biissen BEZOEKT DE OP MAANDAG 4 APRIL A.S. 's Maandagsavonds Gebr* Leijendekker PETTEN Gebr. Kamphuis Kousen en Sokken OPENING IJ UUR ENTREE 15 CENT Voor alle Fondszaken 8-9y Kerkstraat 16. op 't Schild Goed en niet duur naar V. D. WILLIGE MEER DAN 40 INSCHRIJVINGEN zij zich zelfstandig willen gaan vestigen. In tal van plaatsen zijn reeds voorbereidende cursussen geopend, om aan de jongelui de vereischte kennis bij te brengen. Zooals ieder tegenwoordig wel weet, moet men, om een zaak te beginnen of over te nemen, voldoen aan drie eischen, in de Vestigingswet vastgelegd, n.l. met moet een diploma hebben voor Handelskennis en een diplo ma voor Vakbekwaamheid, terwijl men daarnaast nog moet voldoen aan de eischen van credietwaar- digheid. Het zou te ver voeren, hier precies een volledige uiteenzetting van de Wet te geven. Dit artikel dient om de aandacht te vestigen op een advertentie in dit blad, waarin wordt aangekondigd, dat bij vol doende deelname in Rijssen zelf een cursus voor Handelskennis zal worden geopend. Deze cursus is voor iedereen toegankelijk; de duur van dezen cursus is drie jaar. Er zal worden onderwezenBoekhouden, Handels- rekenen, Nederl. Taal, Ned. Han- delscorrespondie, Handelskennis, Wetskennis, Bedrijfsleer, d.i. Verkoop- en Reclamekunde. U ziet dus, dat de toekomstige zakenman zich aardig moet ont wikkelen, wil hij in staat zijn, zelf een zaak te beginnen of over te nemen, Schrikt U echter niet terug van al die vakkenU heeft drie jaar den tijd ervoor, en U zult zelf ondervinden, dat alles in een goede, regelmatige opvolging ge geven wordt, zoodat voor iemand, die wil, de moeilijkheden niet zoo groot blijken te zijn. Thans wordt U de. gelegenheid geboden, in Rijssen te blijven en daar een cursus te volgen, dus geen extra reiskosten, geen extra uren uit de zaak. De kosten bedra gen voor ieder deelnemer f 31,00 per jaar, mits aangesloten bij een middenstandsorganisatie. Voor niet-aangeslotenen beloopen de kosten f 36,00 per jaar. Zij, die nadere inlichtingen wenschen omtrent een en ander, gelieven hun brieven te richten aan het bureau van dit blad, waar ook schriftelijke aanmelding van leerlingen kan plaats vinden. Alvorens de lessen definitief aanvangen, wordt dan een vergade ring gehouden van de deelnemers, waar alle gewenschte inlichtingen zullen worden verstrekt. Acc. Kantoor BRAAM Hagengracht 24 - Almelo. SPORT. Het eerste elftal van R. V. heeft Zondag de degradatie bijzonder goed ingezet. Wanneer wij zeggen „bijzonder goed" bedoelen wij daar niet enkel de overwinning op het sterke Oldenzaal, doch dan bedoelen wij daarmede nog meer het gespeelde spel, dat veel meer vertrouwen geeft voor de toekomst dan ook maar één wedstrijd van den laatsten tijd dit gedaan heeft. Neen, wij zijn heusch niet bezig het elftal te verheerlijken, want als puntje bij paaltje komt, kleefden er nog te veel fouten aan het spel van onze plaatsgenooten. Wij mogen b.v. niet denken aan die algemeene inzinking direct na rust, toen wij met schrik en beven het spel volg den en terecht gevreesd moest worden, dat Oldenzaal hiervan zou profiteered We willen het ook niet hebben over de opgelegde kansen, die vooral kort voor afloop aan R. V.'s voorhoede ge boden werden, welke kansen, doordat men de koppen niet koel hield, niet benut werden. Dat waren fouten, die het elftal in de nog resteerende drie wedstrijden tot eiken prijs moet zien te vermijden. Men kan zich in zoo'n korte competitie, waarbij zooveel op het spel staat, nu eenmaal geen enkele weelde veroorloven. In deze wedstrijden moet alles op productiviteit gericht zijn in een tempo, dat geen enkele tegenpartij kan bijhouden. Wanneer wij dan zijn begonnen in dit overzicht eerst de gemaakte fouten naar voren te halen, mogen wij daar tegen gelukkig veel goeds stellen. In de eerste plaats dan werd het tempo door de R. V.'ers zoo hoog mogelijk op gevoerd. Als regel werd het leer geen seconde te lang vastgehouden, doch ging dit van voet tot voet, veelal in lange passes naar de vleugels. Dit tempo was Oldenzaal tenslotte te mach tig en dit was een der oorzaken, dat R. V. tegen het einde eenige zulke prachtkansen kreeg. Dezen keer zijn ze niet benut en. achteraf bezien, is het gelukkig zoo erg niet geweest, doch den volgenden keer moet men derge lijke kansen productief zien te maken. De opstelling van Zondagmiddag van het elftal was eigenlijk min of meer een waagstuk. Wij mogen alle respect hebben voor het spel van Frans, die zoo n langen staat ^an dienst heeft, doch het werd meer en meer duidelijk, dat hij op de zware spilplaats niet meer de aangewezen man kon zijn. Van deze speler mag zeker niet gezegd worden, dat hij het in eenigen wedstrijd heeft „laten zitten", doch hij had nu eenmaal den laatsten tijd zijn lichaamsbouw te gen om aan zijn spel de noodige snel heid te kunnen geven deed hij goed werk, doch aanvallend werd zijn taak hem steeds zwaarder. Het pleit voor een goede sportopvat- ting, dat hij op dit oogenblik sportief zijn plaats ruimde. De groote vraag was, of zijn opvolger het beter zou kun nen doen, doch deze vraag is Zondag middag zeer zeker bevredigend beant woord. Voortman speelde een spil- partij, waarvan veel kracht uitging en waardoor de voorhoede veel meer steun ontving. Met lange passes naar de vleugels werd deze voorhoede telkens weer ten aanval gestuwd en deze aan val heeft het den keeper van Oldenzaal heel wat moeilijker gemaakt dan het de Oldenzaalsche aanval Schuurman deed. De opstelling van J. Kosterbok als mid denvoor was eveneens min of meer een noodsprong van de elftal-commissie, doch ook in deze speler is men geens zins teleurgesteld. Zonder een bepaald systeem te huldigen (systemen zijn al leen goed voor beroepsspelers) zwierf Kosterbok steeds gevaarlijk dichtbij het vijandelijke doel om dan snel te trachten zijn kansen te benutten. Een tweetal goede doelpunten, toevallig beide uit kopballen, waren hiervan het gevolg. Toch bleek deze speler ook over een behoorlijk schot te beschikken en, wat vooral van belang is, hij schoot meer malen bij verrassing, hetgeen zoo licht tot doelpunten kan leiden en in ieder geval heel ges chikt is om de tegenpartij van de wijs te brengen. Het andere doelpunt, dat gescoord werd, kwam van den voet van Schintz, die een mooie lage pass kreeg van Voortman en waaruit hij den bal kalm en bere kend in het net plaatste. De eer van deze drie doelpfcmten komt echter niet alleen toe aan de toevallige makers, zij komt toe aan het geheele elftal, dat hierin na goed samenspel slaagde. Zoowel verdediging, middenlinie als aanvalsquintet heeft zich in deze ont moeting uitstekend van de opgelegde taak gekweten. Wel maakte de verde diging een paar foutjes, eerst Schuur man, toen hij zich in een hachelijk oogenblik even van de wijs liet brengen en het leer, dat hij corner trachtte te slaan, in eigen doel deponeerde. Bij het tweede doelpunt van Oldenzaal leek het ons toe, dat dit bij een resuluut ingrijpen misschien te voorkomen zou zijn geweest. Hier staat echter tegen over, dat de verdediging vaak voor heel moeilijke taken werd gesteld, waarbij voor R. V. ernstig gevaaFdreigde, doch waarbij de verdediging zoo resoluut ingreep, dat het voor de aanvalslinie van Oldenzaal soms was om wanhopig te worden. Jammer, dat Nijveld in de VerdedïgeST* "tweede helft moest uitvallen, doch Frans stond gereed om zijn taak over te nemen. Van de vele Oldenzalers om de lijn konden wij beluisteren, dat hun club beneden haar kunnen speelde. Wij ach ten dit heel goed mogelijk, doch hier staat tegenover, dat elke club zoo goed speelt als de tegenpartij dat toelaat. R. V. zat er dezen middag „bovenop", zij dwong de tegenpartij meermalen tot defensief of trok door snel handelen de verdediging van Oldenzaal uiteen. Toch zagen wij soms vleugjes van uitstekend combinatiespel van de gasten en inder daad moeten wij aannemen, dat zij bij 'een tegenpartij, die minder fel is, tot veel meer in staat is. R. V. heeft echter dezen middag gezien, met welk spel de kampioen uit 3 A te slaan is. Hantee- ren de geelzwarten ditzelfde wapen in de komende ontmoetingen, dan is nog lang niet alles verloren. Doordat de kampioen uit 2 B nog niet bekend is, hebben onze plaatsge nooten tot 18 April (tweede Paaschdag) vrij af. Op dien datum zal te Deventer gespeeld moeten worden tegen Daven- tria of Labor. R. V. 3, die het kampioenschap van haar afdeeling ongeslagen behaalde, zet Zondagmiddag de promotie in met een wedstrijd te Almelo tegen Adorp. Het derde elftal heeft het geheele seizoen zulke prachtige resultaten behaald, dat wij ook nu vertrouwen mogen hebben in een zege. De tegenstand zal echter wel aanmerkelijk grooter zijn dan in een competitiewedstrijd, waarmede de spe lers rekening dienen te houden. Gevonden Een polshorloge, een ceintuur, een portemonnaie met t 0,14, een sjaal, een mantelceintuur (rood), een bood- schappentasch, een schort, een portemonnaie met f 3,15, een kosteloos belastingplaatje, een be lastingplaatje. Verloren Een groene mantelceintuur, een ronde zaklantaarn, een groene heeren sjaal, een groote schroef- moer, twee belastingplaatjes. Inlichtingen op het politie-bureau, doch niet per telefoon. o— Weekmarkt. Oude Kippen f 0,70f 1,10 longe Kippen f 1,00—f 1,40 Oude Hanen f 0,80f 0,95 Jonge Hanen f 0,60f 1,00 Tamme Konijnen f 0,25f 2,00 Tamme Eenden f 0,25f0,35 Kippeneieren f 2,50f 2,80 per 100. Verkrijgbaar bij: Meest uitgebreid Schoenenmagazijn Voor Als steeds voordeelig. O

Weekblad voor Rijssen | 1938 | | pagina 2