VOOR UW KIND MET GOUD BEKROOND. Hem zieüeiiiü Rijssen nieuwe liiirageoordiinen Dan naar TED HfillE - Haarslr. ?s Maandagsavonds Kousen en Sokken PETTEN Gebr. Kamphuis Voor alle Fondszaken 8-9, Kerkstraat 16, naar V. D. WILLIGE Met de schoonmaak noodig Goed en niet duur vanaf f 2,75 WIERINGA HhIh voorkomen in voederkosten. Het Standaard Ochtendvoer, samenge steld op aanwijzing van de Rijks voorlichtingsdienst is goed en goedkoop. Ook moet aan selecteren van de Pluimveestapel de nodige zorg besteed worden, waartoe door de O.P.C. bekwame selecteurs beschik baar gesteld worden. Door den heer Robers, directeur der O.P.C., werd een grafiek vertoond, welke deed zien, dat ten opzichte van regelmatige levering van eieren, verdeeld over het gehele jaar, nog veel bereikt kan worden, hetgeen de gemiddeld te ontvangen prijs ten goede komt. Na een komisch filmpje als toegift sloot de heer Müller, met een woord van dank aan het Bestuur der O.P.C., de vergadering. INGEZONDEN. Werd er in het vorig nummer melding gemaakt, van de textiel- arbeidersbond „De Eendracht" afd. Rijssen als jongste spruit, zoo is dit op 't moment niet meer 't geval. Want thans is er al weer een jongere afd. opgericht, namelijk van de Christelijke Bouwvakar beiders. Dus wel een bewijs, dat thans Rijssen staat in de belang stelling van Organisatie. Wat de afd. „De Eendracht" betreft, deze gaat nog steeds Cressendo, dank zij de krachtige werking van bestuur en leden. Het bestuur heett dan ook gemeend, dat het alle zich ten dienste staande pro pagandamiddelen moet aanwenden, om deze afd. van een tak tot een boom te doen opgroeien, op dat deze ter zijner tijd ook ruimschoots vruchten moge afwerpen tot heil van de geheele Rijssensche be volking. Om dit doel te bevorderen, heeft het bestuur gemeend, om op Zaterdag 19 Maart een propaganda- feestavond te organiseeren in het Café van Hegeman op 't Schild. Om hieruit geen verkeerde con- clussie te trekken, als zou een organisatie zich moeten ontwikke len, door hec houden van feest avonden, willen we hier ten zeerste er de nadruk op leggen, dat dit ook niet ons doel en streven is. Doch het valt niet te ontkennen, dat bij een enkele gelegenheid, als op bedoelden avond, in 't voornemen ligt, het nuttige aan het aangename te paren, ter versterking van de propaganda en nauwere verbinding met de leden. Daarom arbeiders van Rijssen, wanneer u allen het welzijn van u en uwe plaatsgenooten ter harté gaat verzuimt dan niet, het bestuur in dezen te steunen, door trouwe opkomst. L. Weekmarkt. Oude Kippen f 0,60—f 1,00 longe Kippen f 1,15 f 1,50 Oude Hanen f 0,70 f 0,95 jonge Hanen f 0,35—f 0,90 Tamme Konijnen f 0,25—f 2,00 Tamme Eenden f 0,30—f2,00 Kippeneieren f 2,30—f 2,55 per 100. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE RIJSSEN van 9 tot 16 Maart 1936. Geboren: Johanna Lamberta dv D. Spenkelink en H. Schapink Antonius Johannes Joseph zv A. Kamphuis en J. Wolters Anna Chistina dv J. W. Nijland en H. Staman Johanna Gerrie dv H. Kraa en G. H. Brink Gerrit zv G. J. J. Pijffers en M. Tijhuis Herman Bernardus zv B. Meijer en J. van Zanten Alex Sander zv J. Boksem en A. Bolks. Gehuwd: J. H. Beverdam 29 j. en A. Otto 23 j. Overleden: J. H. Peters 69 j. man van G. Pot W. Harbers 80 j. wed. van M. Baan. o Gevonden Een mantelceintuur, een kleine portemonnaie met f 1,05, een klein hondje, een sleutel, een rozekrans, een portemonnaie met f 0,26, een portemonnaie met f 0,07. Verloren Een portemonnaie met f 0,07, een bruine portemonnaie met f 1,30, een portemonnaie met f 2,68, eenj; bruine portemonnaie met ritsslui- ting, een belastingplaatje m. bandje, een portemonnaie met t 0,26, een kinderschoentje, een portemonnaie met f 0,42, een portemonnaie m f 0,73, een belastingplaatje m. blauw lintje. Inlichtingen op het politie-bureau, doch niet per telefoon. SPORT. Van de vele supporters, die Zondag middag het R. V. terrein bevolkten, zul len wel niet velen gekomen zijn, die in ernst een overwinning voor onze plaats genooten verwachtten. Natuurlijk, voet bal is en blijft voetbal en men weet nooit vooruit, hoe een balletje kan rollen. Wij kunnen dan ook de 40 nederlaag als vrij normaal beschouwen, hoewel het aan den anderen kan ook weer heel goed mogelijk was geweest voor de R. V.'ers om een beter resul taat te behalen. In dit licht bezien had o.i. door R.V.'s verdediging beslist het tweede doelpunt voorkomen kunnen worden. Wel deed Kosterbok hiertoe nog een wanhopige poging, doch hij kreeg het leer verkeerd, zoodat het in eigen doel vloog. Kleine foutjes werden even tevoren gemaakt door niet tijdig ingrijpen. Was ook het vierde doelpunt niet te voorkomen geweest? Aan de lijn ziet men het wel eens anders, doch zoo wij het zagen, werd hier ook te weinig resoluut ingegrepen en een snelle voorhoede straft zulke foutjes, zooals hier, direct af. Voortman kreeg de kans van den dag om te doelpunten, doch deze speler raakte het leer misschien ietwat verkeerd of hij werd door zijn kans te zeer verrast. Doch hoe dan ook, bij zoo'n kans moet een speler zichzelf blijven en dan mag hij niet falen. Zeker, er zijn meer kansen teloor gegaan, voor beide partijen en zoo redeneeren kan gezegd worden, dat de nederlaag ook grooter had kunnen zijn. Doch volgens onze meening heeft de Bleek, die zeer agressief speelde, ruim haar deel gekregen. Zoo spelend als Zondag, beschikken de Enschedëers inderdaad over een goede kampioensploeg. Vooral haar voorhoede is uiterst snel en beweeglijk en zij is voor de tegenpartij daardoor een voortdurend gevaar. Ook haar middenlinie is van goed gehalte en, al trok de verdediging wel eens aan de noodrem, ook zij stond haar mannetje. Het R.V. elftal heeft in de opstelling Zondag niet slecht voldaan. Een vraag was, hoe Dommerholt zich tegen deze aanvalslinie zou houden, doch deze speler heeft deze vraag bevredigend opgelost. Speelde hij in het begin misschien wat onzeker, in het verdere verloop kwam hij er steeds beter in en zijn wederopstelling voor Zondag a.s. is dan o.i. ook alleszins gewettigd. De voorhoede maakte ook in deze ont moeting nog geen doelpunten, doch met Voortman als middenvoor zat er toch veel meer gang in en wist deze aanvalslinie zich althans behoorlijke kansen te scheppen. Het zou dan ook onjuist geweest zijn deze linie nu weer uit haar verband te halen en, behoudens ictz op de. linksbuitenplaats, zal, dezelfde opstelling in den wedstrijd te Apeldoorn aantreden. Het vertrouwen is gewettigd, dat de deze voorhoede, wanneer zij eenmaal het „gat" gevonden heeft, wel in staat zal zijn voor een behoorlijk aantal doelpunten te zorgen. In de middenlinie was Nijveld het best op dreef en hij hield zijn vleugel uit stekend in bedwang, hetgeen niet steeds gezegd kan worden van den rechtshalf, die zijn vorm van Zwolle niet kon bereiken. Rückhormann speelde een constant spel, doch zijn besten wedstrijd van het seizoen blijft nog steeds Borne. In een opzicht hebben de R.V.'ers van de tegenpartij nog wel iets kunnen opsteken. Dat was het steeds deelnemen aan het spel, wanneer men den bal niet had. Steeds namen de spelers van Rigtersbleek een goede positie in en hun spel ging gepaard met groote snelheid van handelen. Het tweede elftal speelde tegen Dolphia een bekerwedstrijd. Met een zeer gehavend elftal werd de reis naar Enschede ondernomen, waar met 7—1 verloren werd. R.V. a verloor van Heracles b met 10 terwijl het b elftal op eigen terrein van Almelo voor de broek kreeg met 11 1. De spanning in 2 A voor de onderste plaats is thans tot het toppunt gestegen. Zondagmiddag gaat R V. naar Robur, welk elftal evenveel punten heeft als onze plaatsgenooten. Deze wedstrijd zal dus waarschijnlijk de beslissing brengen. Wie gedwongen zal worden degra datiewedstrijden te spelen is een groote en open vraag. Zeer zeker hebben de R.V.'ers evenveel kans op een overwin ning als het ontvangende elftal. Men zal er echter voor moeten werken van begin tot eind en zich door niets of niemand mo gen laten beinvloeden. Daar de competi tie afgeloopen is, zal R.V. Zondag te Apeldoorn voor een uitverkocht Robur- huis spelen. Laten onze plaatsgenooten zich hierdoor beinvloeden, dan wordt het bedenkelijk. Wij achten de R. V.'ers echter wel zoo verstandig, dat zij zich niet van de wijs zullen laten brengen, dat zij alles op het spel zullen concen- treeren en dat zij zich door niets of nie mand zullen laten afleiden. Spelen zij een spel zooals Zondag tegen Rigters bleek of, zoo mogelijk, in nog beteren vorm, weet de voorhoede „de kist" te vinden, dan kan de laatste plaats onge twijfeld aan Robur worden overgelaten. R. V.'ers, nu of nooit, benut je kans, geen op of aanmerkingen, geen critiek op de leiding, al maakt deze ook eens fouten, spelen, spelen, spelen. En de Supporters? Toen alles voor twee jaar jubelde, kregen wij hier ook een supportersvereeniging, die op het voorste bankje zat. Veel kracht is van deze vereeniging eigenlijk nooit uitge gaan, dat mag hier wel eens even wor den aangestipt. Vooral in dit seizoen, nu de spelers wel eens een ruggesteun noodig hadden, was het maar een kleine schare getrouwen, die het vertrouwen in de club nog niet geheel verloren had en die mede uittrok, daardoor de ploeg moreelen steun verleenend. Zondag komt het er op aan. 't Kan een zege tocht worden naar Apeldoorn, er kan na afloop feestvreugde heerschen. Doch er kan ook voetballeed zijn. Wij wach ten met belangstelling, of de elf R. V.' ers het Zondag alleen moeten uitvech ten, dan wel, of de aanmoedigingen van velen lang het lijntje gehoord zul- lejj worden.. Dat kaji ooki ZONDEJ? supportersvereeniging. Voor Als steeds voordeelig. Altijd lage prijzen BOUWSTRAAT lllliyllÜHi;.; "1'iiiJiiH Sanderman's Beschuit

Weekblad voor Rijssen | 1938 | | pagina 2