jj.u. msddenstaniSs oremetbank TEl me, Mm\m\ W er k man ski e e ding naar V. D. WILLIGE P E T T E Gebr. Kamphuis DAMES! Fok vee-dag. RUSSEN Goed en niet duur hartelijk geluk met Uwe benoeming tot Burgemeester dezer gemeente. Een hartelijk woord van welkom is U en Mevrouw zooeven door wet houder ter Horst als loco-Burgemeester toegeroepen en ik sluit mij daarbij na mens den Raad gaarne aan. Wij als raadsleden kennen U uit den aard der zaak niet, wij maken nu, op dit oogenblik, kennis met elkaar en het weinige, dat wij van U weten, hebben we vernomen uit de nieuws bladen. Echter hebben wij veel goeds uit Uw vorige gemeenten gehoord, onder meer ook dit, dat U een onpartijdig voorzitter van den Raad zijt geweest, die zich steeds boven de partijen heeft gesteld en de belangen der gemeente naar U beste weten hebt gediend. De drie gemeenten, die U thans hebt verlaten, tellen, als ik goed ben inge licht, nog geen 3000 zielen en thans komt U in een gemeente met ruim 10,000 zielen. Het ligt voor de hand, dat het werk hier veel omvangrijker zal zijn dan in Uw vorige gemeenten en ongetwijfeld wordt ook de Raad dezer gemeente voor meerdere en vaak ingewikkelder vraagstukken gesteld. Het leiden van de vergaderingen van den Raad zal hier dus ongetwijfeld ook meer van U vragen. Burgemeester, wij als raadsleden van welke politieke of godsdienstige over tuiging wij ook zijn, geven U gaarne de verzekering, dat wij prijs stellen op eendrachtige samenwerking, ter bevor dering van de belangen der gemeente, welke ons lief is. Natuurlijk zullen wij het niet altijd met elkaar eens zijn, maar wij hopen, dat Uw leiding in ons midden zóó zal zijn, dat bij alle verscheidenheid de eendracht en het vertrouwen wordt be waard, opdat bitterheid of vijandschap uit ons midden worde geweerd. Daarom treden wij U met vertrou wen tegemoet in de overtuiging dat U ieders standpunt zult respecteeren, ge lijk wij dat met Uw zienswijze hopen te doen. Ik ben van meening, dat als wij zóó elkaar tegemoet treden, er goede ver wachting voor de toekomst mag zijn en dat het gemeentebelang er door zal .wprden bevorderd. Vóór alles hebben wij echter naar mijn overtuiging noodig Gods onmis- baren zegen. Om dien zegen bidden wij dan ook vóór den aanvang van elke raadsvergadering. De Heere geve U licht en wijsheid om als hoofd der gemeente en als voorzitter van den Raad op te treden en Hij verbinde aan Uw arbeid alhier Zijnen zegen. Daarna hield de Secretaris de heer Bosma onderstaande toe spraak Zeer geachte Burgemeester, Telegrafisch heb ik U namens het geheele gemeentepersoneel, onlangs geluk gewenscht met Uw benoeming tot Burgemeester onzer gemeente en hoewel ik anders slechts sporadisch in een raadsvergadering het woord voer, stel ik er thans veel prijs op in deze openbare vergadering enkele woorden tot U te mogen richten. Mijn woord dient zich te beperken tot een woord van welkom namens alle ambtenaren en beambten in dienst dezer gemeente en dat is een groot getal. De hoofden van verschillende takken van dienst zijn thans aanwezig, omdat het niet doenlijk was het geheele personeel, bestaande uit ruim 60 per sonen, een plaats te geven. Burgemeester, ik had het voorrecht een paar uur met U te spreken en ik mocht U toen reeds enkele inlichtingen verstrekken. Ik weet, dat U van hen die in dienst der gemeente zijn, nauwgezette plichts betrachting vraagt en daartoe hebt U ongetwijfeld het recht. Het is mij een vreugde U te kunnen zeggen, dat dit in het algemeen ook het geval is. Uit den aard der zaak kan ik het best oordeelen over het administratieve personeel, werkzaam ter secretarie en aan het bureau voor steunverleening en werkverschaffing. U vindt hier een goed geordende administratie, wat U straks als U hier een tijdlang werkzaam geweest is, nader zal kunnen blijken. Onderling is de verstandhouding onder het personeel bijzonder goed te noemen. Ik hoop, dat de ambtenaren en be ambten, die toch ook ieder op eigen terrein werkzaam zijn in het belang van onze mooie gemeente, eventueel op Uw steun mogen rekenen, ook als hunne belangen eens in den Raad zullen moeten worden verdedigd. U en ik zullen vooral in den eersten tijd veel samen hebben te bespreken. Ik stel mij gaarne ter Uwer beschikking en hoop dat wij op zeer aangename wijze zullen samenwerken. Daarvoor is het een eerste eisch, dat wij elkaar ten volle kunnen vertrouwen, omdat wij ook veel zaken van vêrtrouwelijken aard zullen hebben te behandelen. Mijnerzijds kunt U er op rekenen Burgemeester, dat ik U steeds naar waarheid hoop in te lichten. Zeer zeker hebben ook wij onze gebreken. Ik hoop dat dit echter nimmer verwijdering tusschen ons zal doen ontstaan. Uit een persinterview vernam ik, dat U niet bepaald een bureau-man zijt, maar ook veel de gemeente ingaat, om zelf allerlei zaken persoonlijk te onderzoeken en in oogenschouw te nemen. Ongetwijfeld biedt deze ge meente, met haar uitgestrekt grond- boschbezit, U daarvoor alle gelegen heid. Daarom hoop ik, dat U de leiding der admininistratie ten gemeentehuize aan mij zult willen overlaten. Ik zal mij omgekeerd nimmer bemoeien met zaken die „des Burgemeesters" zijn. Een dergelijke taakverdeeling zal naar mijn oordeel Uw omvangrijken arbeid vergemakkelijken en strekken tot heil der gemeente. Burgemeester ik eindig met den wensch, dat ook wij als gemeente ambtenaren straks mogen kunnen ver klaren: „wat hebben wij een flinken Burgemeester ontvangen." Gods zegen moge rusten op Uw arbeid in het belang van Rijssen en Hij geve het, dat het U en Uw gezin hier in alle opzichten wel moge gaan. (Slot volgende week.) -o— j PREDIKBEURTEN op Zondag 27 }uni en Zaterdag 3 Juli Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk Geen opgave ontvangen. Westerkerk. Geen opgave ontvangen. Gerei. Kerk. Zondagvoorm. 97s en Nam. 21/i uur Ds. J. Bos. Zellst. Geref. Gem. o.h. Kruis. Zuiderkerk. Zondagvoorm. 9l/s, Nm. 21/i en 6 uur ds. J. van Wier. Geref. Gemeente. Walkerk. Zondagvoorm. 97s, nam- 2x/2 en 6 uur preeklezen. Dordtsch Gerei. Gem. Zondagvoorm. halt 10, nam. 2x/2 en 6 uur Preeklezen. Zaterdag 3 Juli nam. 5 uur ds. Fraanje van Barneveld, Huwelijks bevestiging. o Donderdag heeft de Commissie, welke het vorige jaar de tocht voor Ouden van dagen organiseerde, weer vergaderd, ten einde te trach ten dit jaar den oudjes weer een dergelijk uitstapje te bereiden. In principe is daartoe besloten en bin nen eenige dagen zal er weer een beroep gedaan worden in de eerste plaats op onze plaatselijke autobe zitters, terwijl verder de bakkers en slagers en diverse andere personen zullen worden aangezocht op an dere wijze van hunne instemming blijk te geven. De bedoeling is de tocht zoo mogelijk op 15 Juli te doen plaatsvinden. Nader zal nog worden bekend gemaakt wanneer en waar de deelnemers zich kun nen opgeven. Het voornemen is Arnhem te bezoeken en daaraan een boottochtje naar de Westerbou- wing te verbindendefinitief is de route echter nog niet vastgesteld. De Commissie hoopt dat er gelijk vorig jaar, zoowel bij autobezitters en verdere gevers, alsmede bij de Ouden van dagen weder groot animo voor dit zoo mooie doel zal bestaan ongetwijfeld zal dan, wan neer het weer gunstig is, ook deze middag weer een succes worden. o— VoordeFokvee-dag op 21 Augus tus zijn al heel wat voorbereidingen getroffen. Één der belangrijkste vragen voor het bestuur was, van het begin af, hoe komen we aan de nodige financiën. Want ook een fokvee-dag kost, al is de opzet nog zo bescheiden, geld. En al is deze zaak nog niet helemaal in kruiken en kannen, zoveel is wel bekend: de Fokvee- dag kan om de centen doorgaan. Hetgeen nog niet wil zeggen, dat meer bijdragen onwelkom zullen zijn. De penningmeester der Ver eniging, de heer F. Koster, Wilhel- minastraat 14, int nog gaarne elk bedrag voor dat doel; mocht een klein minder gelegen komen, een groter wordt door hem ook met genoegen in ontvangst genomen. Intussen aan hen, die een steentje bijdroegen voor het goede doel, dank. De Fokvee-dag kan dus door gaan. Een mooi terrein aan de Wierdenscheweg is beschikbaar gesteld. Dat is ook van veel belang. Een hartelijk woord van dank ook voor de medewerking op die manier. En nu moet op 21 Augustus dat terrein goed „bevolkt" worden, m.a.w. er moet véél vee en na tuurlijk ook een groot aantal mensen komen. Voor het eerste is het programma vastgesteld, het z.g.n. vraagpro gramma; voor het laatste is dit niet nodig, dat gaat niet volgens ouderdom en klasse. Binnenkort wordt het vraagpro gramma aan de Rijssense veehou ders toegezonden. Die zijn er veel, zeker meer dan menigeen verwacht, hun aantal is ruim 400. Al die boeren en boertjes samen kunnen toch wel een Fokveedag doen slagen. En mocht er nu nog eens iemand, die een paar goede beesten heeft, geen programma ontvangen, laat die dan niet denken: Nu doe ik niet mee, doch zich even vervoegen bij den Heer Hegeman aan het Schild, die gaarne iedereen voor licht omtrent inschrijving enz. In het vraagprogramma zal men kunnen lezen, dat de Fokvee-dag alleen voor Rijssense veehouders is. Concurrentie van buiten is dus niet te vrezen. Misschien zou dit ook ontmoedigend kunnen werken. Maar niettemin worden wel po gingen aangewend, om op 21 Augustus wat goeds te laten zien, doch dit blijft dan buiten mede- dinging. Dan valt uit het vraagprogramma op te maken, dat er een groot aantal prijzen beschikbaar gesteld worden. Weliswaar geen hoge, doch die verwacht ook niemand, 't Is immers een Fokvee-dag op bescheiden schaal; als zodanig is van het begin af de opzet geweest en zo zal zeker ook de uitvoering zijn. Nu vertrouwt het bestuur, dat iedere Rijssense veehouder, die een behoorlijk beestje heeft, hiermee op de Fokvee-dag zal komen. Kosten zijn daaraan niet verbonden, de deelneming is gratis. En dan zijn er ruim 80 kansen om zijn moeite beloond te krijgen. Talmt dus niet, het inschrijvings biljet onder aan het programma, ingevuld en op t ij d„ bij den Heer Hegeman in te leveren. Verder kunnen dok de slagers meedoen met hunne vette beesten. Een afdeling Vet-vee hoort eigen lijk niet op een Fokvee-dag thuis dit volgens deskundigen. Maar daar het bestuur ter ore is geko men, dat de vet-vee-mensen op een demonstreren van hun goede dieren gesteld zijn, is hiervoor ook gelegenheid geboden. Doch het verloop hiervan is niet zo eenvoudig als bij fokvee, van vet vee wordt inleggeld gevraagd. Komen er dus veel vette koeien, die in hun laatste levensperiode de bloemetjes nog eens buiten willen zetten of hun beste beentje vóór, dan is dit in financieel opzicht een meevaller voor de Fokvee-dag. M.a.w. slagers en weiders komt in grote getale uw koeien en vaarzen bij de Heer Hegeman aangeven. Ëen programma wordt U niet toegezonden. Meer zullen we er nu niet van zeggen. Het bestuur van de Fokvee-dag. o— De heer Jansen Klomp uit Nijver- dal, is benoemd tot onderwijzer aan Chr. School Oranjestraat. Weekmarkt. Oude Kippen f 0,45f 0,75 longe Kippen f 0,95f 1,25 Oude Hanen f 0,50f 0,85 jonge Hanen f 0,05f 0,45 Tamme Konijnen f 0,15—f 1,75 Tamme Eenden f 0,20f 0,25 Kippeneieren f2,40—f2,75 per 100. o— BURGERLIJKE STAND GEMEENTE RIJSSEN van 16 tot 23 Juni Gehuwd H. Baan 20 j en G. Koenderink 19 j G. Lensink 26 j en W. Eggengoor 28 j G. Nijland 25 j en E. van Heek 23 j. o— Gevonden Een pet, een portemonnaie met f 0,11, een belastingplaatje, een blauw ceintuur, een licht blauwe kindermuts, een kinderschoentje (linker), een lederen riem, een hondenpenning, een O.I. duif, een een portemonnaie met f 1,00, een kanarievogel, een gummislang van rijwielpomp, een zwarte ceintuur, een zwemband, een portemonnaie met f 0,65, een blauwe muts, een portemonnaie met f 0,25. Verloren Een grijze pet, een hondenpenning no. 135, een portemonnaie met f 1,00, een paar duiven (blauwe kroppers), een hondenpenning no. 425, een reservewiel met velg, een portemonnaie met f 0,25, een por temonnaie met f 0,44, een kanarie vogel, eenige belastingplaat.jes. Inlichtingen op het politie-bureau. Het kantoor der is geopend op MAANDAG, WOENSDAG en VRIJDAG 's morgens van 9 tot HALF EEN en DINSDAG en DONDER DAG, 's avonds van 7—9 uur. Voor Als steeds voordeelig. Voor: Interlock Hemden, Zijden Kousen, Jasschorten, Fantasie Schortjes naar Altijd lage prijzen.

Weekblad voor Rijssen | 1937 | | pagina 2