V. D. W. is toch voordeelig R O O V A T K O E D IJ K'S (Jan Heedt) TABAK N OUDS DE BESTE IILMMRttKRNM I A. NEÏJENHUIS RUSSEN groot zijn is het de roeping van den Gemeenteraad alles in het werk te stellen de bewoners geen nieuwe lasten op te leggen en ook alles te doen om te voorkomen dat de bevolking nieuwe lasten worden opgelegd. Ongetwijfeld had de Raad nog gaarne meer in deze zaak bereikt, maar deze zekerheid heeft dit College, dat de Rijssensche bevolking geen gedwongen lasten worden opgelegd. Telkens hoorden wij van verschillende kanten „als we maar niet gedwongen worden tot aansluiting". Dit bezwaar is door dit compromisvoorstel, waar van wij hieronder de hoofdinhoud laten volgen weggenomen. Nu de aansluiting vrij wordt en de tarieven heel laag gesteld worden twijfelen wij niet of de aansluitingen zullen geleidelijk komen. Een kwestie, die circa 4 jaar in het middelpunt der belangstelling gestaan heeft is thans opgelost. We hopen, dat het in de toekomst blijken mag dat de laatste beslissing die de Raad, in zijn huidige samenstelling genomen heeft voor onze bevolking ten zegen mag zijn. Hoofdinhoud van het compromis voorstel. De N.V. zal Rijssen water leveren, tegen het geldende grondtarief ver minderd met 40 De vermindering der huurwaarden met 15 wordt ook voor Rijssen toegepast, Zoolang het aantal aangesloten woon- perceelen 350 of minder bedraagt, be taalt de gemeente Rijssen f 3300 's jaarsbedraagt het aantal aangesloten woonperceelen meer dan 350 doch min der dan 490, dan betaalt de gemeente f 4400 's jaars; bedraagt het aantal aangesloten woonperceelen 490 of meer doch minder dan 700, dan betaalt de gemeente f 5500 's jaars bedraagt het aantal aangesloten woonperceelen 700 of meer, dan betaalt de gemeente een bedrag van f 6600 's jaars, alles be houdens toepassing van de overige be palingen dezer overeenkomst. De N.V. zal nimmer aandringen op invoering der verplichte aansluiting bin nen de gemeente Rijssen en geenerlei stappen doen om zulk een verordening te doen handhaven, zoo zij niettemin toch tot stand mocht komen. De gemeente zal den waterafzet der N.V. binnen haar gebied met alle haar ten dienste staande middelen (het mid del der verplichte aansluiting uitgezon derd) bevorderen. De gemeente staat er voor in, dat het volgende aantal aansluitbare woon perceelen, berekend op de bij de N.V. thans gebruikelijke wijze, ook inderdaad aangesloten is op de daarvoor aange geven tijdstippen 430 woonperceelen op 31 Dec. 1936 560 op 31 Dec. 1937 700 op 31 Dec. 1938 840 op 31 Dec. 1939 910 op 31 Dec. 1940 980 op 31 Dec. 1941 1050 op 31 Dec. 1942 1120 op 31 Dec. 1943 1190 op 31 Dec. 1944 1260 op 31 Dec. 1945 Voor elk vol aantal van 70 woon perceelen, dat op den beslissenden da tum aan de bovengenoemde getallen mocht ontbreken, betaalt de gemeente aan de N.V. een uitkeering van f 330 's jaars boven de genoemde bedragen, doch in totaal nimmer meer dan f7920 's jaars, behoudens toepassing van ar tikel 8. De gemeente verbindt zich alle ge meentewoningen en daarvoor in aan merking komende gemeentegebouwen (raadhuis, scholen, enz.) binnen vijf jaren na 1 Juli 1935 aan het net der N.V. aan te sluiten en wel elk jaar tenminste een vijfde. Zou de gemeente die aansluitingen nalaten, dan kan de N.V. niettemin het watergeld in reke ning brengen. Artikel 8 zegt De gemeente verleent aan de N.V. het recht tot het leggen en hebben van leidingen in gemeentegrond. Ter zake daarvan zullen door de gemeente nim mer privaat- of publiekrechterlijke rech ten worden geheven. Zou niettemin toch eenige desbetreffende verordening in de gemeente van kracht worden, dan zal hetgeende gemeente ter zake van hetgeen zij in de aan verbruikers gegeven korting te betalen heeft, wor den verhoogd met het bedrag, dat de N.V. extra te betalen heeft wegens het hebben of leggen dier leidingen. Het maximum van f 6600 volgens art. 3 of van f 7920 volgens art. 6 geldt voor deze eventueele verplichting der ge meente niet. De N.V. verbindt zich het distributie net met watertoren en hetgeen verder daartoe behoort volgens de opgemaakte plannen met bekwamen spoed aan te leggen, zoodat het uiterlijk 1 Juli 1937 gereed is. Komt dat distributienet later gereed, dan worden de termijnen, ge noemd in art. 6, met het drievoud der overschrijding verlengd. Deze regeling gaat, wat de geldelijke verplichting der gemeente betreft, in op 1 Juli 1935 of zooveel later, als zij is goedgekeurd door de hoogere in stanties. Deze regeling is aangegaan tot 1 Ja nuari 1981. Zij kan vóór 1 Januari 1976 door beide partijen schriftelijk worden opgezegd en loopt bij gebreke van dien na 31 December 1980 voor onbepaalden tijd verder behoudens schriftelijke opzegging tenminste vijf jaren van te voren en tegen 1 Januari van eenig jaar. Wanneer door belangrijk gewijzigde omstandigheden en daardoor verhoogde exploitatiekosten der N.V. de in over eenkomst omschreven door de gemeente Rijssen te betalen geldbedragen zullen hebben opgehouden te vormen een tegenprestatie der gemeente Rijssen van gelijke waarde als waarop deze thans te stellen is, zal de N.V. kunnen vorderen, dat in gemeen overleg hetzij het percentage van 40 genoemd in art. 1 wordt herzien, hetzij de door de gemeente Rijssen te betalen geldbedra gen gewijzigd worden vastgesteld. Bij den landbouwer A. in dén Waterhoek, in deze gemeente heeft zich eea geval van miltvuur voorgedaan bij een vaars. Het dier is afgemaakt en daarna door de Ned. Thermo-Chemische fabrieken afgehaald, terwijl de noodige ontsmettingsmaatregelen zijn ge nomen. o— Van 't personeel der School m/d Bijbel aan de Oranjestraat behaalde dezer dagen de heer J. Wagen voorde de akte Duitsch l.o., de heer J. Eshuis de hoofdakte, en de heer W. de Jong de akte EngeSsch l.o. o— Bij Kon. Besluit is benoemd tot reserve-kapitein bij het wapen der Infanterie, bij het "6e regiment de heer J. W. Cox, reserve le luitenant. o PREDIKBEURTEN op Zondag 18 Augustus 1935. Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk Geen opgave ontvangen. Westerkerk. Geen opgave ontvangen. Geref. Kerk. Voorm. 91/2 en n.m. 3 uur Leesdienst Zelfst. Geref. Gem. o.h. Kruis. Zuiderkerk. Voorm. 9V8, nam. 21/2 en nam. 6 uur de heer Wijne van Oldebroek. Geref. Gemeente. Walkerk. Voorm. V2, nam. 21/i en 's avonds 6 uur de heer Wijting. Woensdagnam. 3 uur en 7Va uur ds. Kok. Dordtsch Geref. Gem. Vm. 9V2, nam. 2]/2 en 6 uur preeklezen. Donderdagnam. 3 uur en 's avonds 772 uur ds. Fraanje van Barneveld. Bij de Dordtsch Geref. Gem. (Esch) is beroepen ds. M. Hofman van Krabbendijke. o Burgerlijke Stand Gemeente Rijssen van 6 tot 13 Augustus Geboren Jan zv J. Smit en T. Brandriet Susanna dv D. J. Lohuis en M. Nijland Dina dv J. Smelt en W. Witten Janna dv G. J. ter Maat en H. Puppels. o De Postduivenver. „Luchcver- maak hield Zaterdag j.l. een wed vlucht met jonge duiven van uit Libramont (België), afstand 277 K.M. De duiven werden om 10 uur in vrijheid gesteld. De prijzen werden gewonnen door: J. H. Beverdam 1, Loohuis Kamphuis 2, H. J. Bouwhuis 3, J. H. Beverdam 4. —o De Postduivenvereeniging „De Luchtbode" hield Zaterdag j.l. een wedvlucht met jonge duiven van uit Libramont (België), afstand 277 K.M. De duiven werden om 10 uur in vrijheid gesteld. De prijzen werden gewonnen door: Gebr. ter Harmsel 1, Gebr. Ligten- berg 2, 6, M. van Brussel 3, 5, J. Brinks 4, J. W. Leussink 7. o Marktbericht van Maandag Aangevoerd 921 stuks vee 245 Koeien 6 Stieren 75 Pinken en Kalveren Nuchtere Kalveren 3 Schapen Lammeren 21 Varkens 571 Biggen Vette koeien f 0,26—1 0,49 per Kg. Neurende f 110—1 175 p. stuk. Guste - 60f 110 Stieren - 30f 115 Ossen - f Pinken - 40f 70 Kalveren - 20—f 45 Nucht. kalveren 1 00—f 00 Schapen - 7f 13 Lammeren - f V arkens - 45f 65 Biggen 11,20— f 1,60 per week Handel tamelijk. Het kantoor der is geopend op: MAANDAG, WOENSDAG en VRIJDAG 's morgens van 9 tot HALF ÉEN en DINSDAG en DONDER DAG, 's avonds van 79 uur. Gevonden Een jonge poes, een kinder armband, een zwempak, een taschje met inhoud, een portemonnaie met f 0,28, een streng koralen, een dames-portemonnaie met f 0,52, een meisjes-mantel, een ledige kinderportemonnaie, een paar zwarte kousen, een blauwe slipover, vijf belastingplaatjes. Verloren Een roode zakdoek, een roode haarkam, een zilveren broche, een gulden, een huissleutel, eenige portemonnaies m. en zonder inhoud, zes belastingplaatjes. Inlichtingen op het politiebureau. SPORT. Zoo hadden wij dan Zondag in onze plaats bezoek van een aantal negers, voor wie veel belang stelling bleek te bestaan. Niet alleen uit een oogpunt van voetbal, doch niet minder om hun ras. In het voetbalspel bleken de heeren nog lang niet volleerd te zijn, al gaven zij af en toe ook zeer aardig spel te zien. Veel moeite had R.V. er echter niet mee om baas te blijven, al mogen wij hierbij ook wel even aanstippen, dat het eerste elftal van R.V. te genwoordig een goede partij voetbal speelt. Indien onze plaats- genooten dit peil in de a.s. compe titie weten te handhaven, zullen wij er nog wel meer van hooren. Doch hierbij kwam ook nog, dat het negerelftal niet geheel volledig kon opkomen. Dit elftal bestaat uit spelers, die hun werkkring in en buiten Amsterdam hebben en dan is het, zooals de leider mede deelde, wel eens moeiliik op een gegeven oogenblik met een sterk elftal uit te komen. Nadat rust met 3—2 was ingegaan kwam de eind stand met 6—3, doch de bezoekers waren hiermede lang niet content en vroegen onmiddellijk voor het volgende jaar een revanche wed strijd aan, die hun in principe is toegestaan. Een combinatie van R.V. 2 en 3 nam deel aan de seriewedstrijden te Diepenheim, waar in den eersten wedstrijd van G F.C. 3 met 2—1 gewonnen werd. Daarna werd gespeeld tegen Bathmen, in welke ontmoeting de R.V.-ers met 5 1 verloren. Met een tweeden prijs keerde het elftal 's avonds terug. Heden, Zaterdagavond, wordt de competitie van dit seizoen officieel ingezet door een Bekerwedstrijd tusschen R.V. en P. J. uit Losser. Onze plaafsgenooten, die het voor deel van eigen terrein hebben, zullen goed doen op hun hoede te zijn, daar P.J. tot de sterkste der vierde klassers behoort en zich wis en zeker niet met een kluitje in 't riet laat sturen. Het zou jammer zijn, wanneer R.V. reeds in den eersten wedstrijd om den Beker sneuvelde en ook onnoodig, mits de tegenpartij vooral niet onder schat wordt. o Weekmarkt. Oude Kippen f 0,40 -10,75 longe Kippen f 0,85 f 1,05 Oude Hanen f 0,45 f 0,90 Jonge Hanen f 0,25f 0,70 Tamme Konijnen f 0,30—f 1,15 Tamme Eenden f 0,25f 0,30 Kippeneieren f2,50—f2,85 per 100. Onze reparatieprijzen zijn nog altijd het voordeeligste. Heerenzolen 70 cent Dameszolen 60 cent Heerenhakken 40 cent Dameshakken 30 cent Voor Kinderen naar grootte Alle repararatie's worden gegarandeerd. Bouwstraat 42 f—*

Weekblad voor Rijssen | 1935 | | pagina 2