PT* F. WIERINGA - G ROOTESTRAAT Luchtaanvallen op missen. VOLKSPARK RIJSSEN MAANDAG 17 September 1934, Entrée 10 CENT. alle DrojHslerü-arielen KWALITEIT, FIJNE AFWERKING en er weer een JUIST MODELAAN GEVEN, dat moet U EISCHEN, als U Uw SCHOENEN LAAT REPAREEREN. BRENG ZE BIJ ONS, WIJ GEVEN ALLE DRIE!!! De middagoefening. 's avonds 8 uur Kapokbedden Kapokmatrassen v. d. Willige -fSSÉPSJW JAN WOLTERS tabaksgaarde Het vakadres voor Uw fotowerk ONZE VAKKENNIS IS HIERVOOR EEN GARANTIE. D'iiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiHiiiinnniiinuïiimiiimniiiniiininiiinniiiniiiiiiiiKiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniraiiiniiniHiiiiniiiiiilif Nadat Woensdagmiddag te 12 uur de oorlogstoestand in de Provincie Overijssel was ingetreden en de verschillende afdeelingen van de plaatselijke luchtbeschermingsdien sten hiervan op de hoogte gesteld war,en, zag Overijssel met spanning de komende gebeurtenissen tege moet. In alle plaatsen waren de diensten in actie. Ook in Rijssen hoewel daar de luchtbeschermings dienst nog lang niet op volle kracht te werk kon gaan wegens gebrek aan deelneming. Toch is ook hier gedaan wat gedaan kon worden. Om half vier waren alle diensten vereenigd op 't Schild en betrokken zij de posten. Het hoofd van de luchtbescher mingsdienst hield zijn post opge slagen in Hotel Koenderink, hier voor welwillend door den heer Weitering afgestaan, en was het radiotoestel op de bepaalde golf lengte afgesteld. Even voor vier uur kwam het bericht binnen dat 3 vijandelijke luchteskaders het oosten van de provincie waren binnen gedrongen en wel 1 eskader bij Gramsbergen dat zich bewoog in richting Hasselt, 1 eskader bij Ootmarsum in richting Zwolle en 1 eskader bij Haaksbergen zich bewegende in de richting Deventer, zoodat het bombardeeren van verschillen de plaatsen elk wogtnunK Vt wachten was. Het duurde dan ook niet lang of de eerste berichten dienaan gaande kwamen binnen. Om 4,22 werd Hasselt gebombardeerd, 4,26 Deventer, 4,27 Zwolle enz. Zoo teekenden de vliegeskaders verschillende punten in hun verderf brengende vlucht. Oppassen was dus de boodschap. Oppassen dat de bevolking van Rijssen vroeg genoeg gewaar schuwd zou worden van het naderen van deze bombardeurs. Toen dan ook de radio berichten meldde dat om 4,26 Deventer werd gebombardeerd en de vlieg tuigen zich in de richting Goor verwijderden en dit eskader dus even zuidelijk van Rijssen zou passeeren, meende het Hoofd van de Lbd dat thans de tijd gekomen was het luchtalarmsignaal te laten schallen. Hiervoor werd om 4,33 bevel gegeven en reeds om 4,34 trilde het felle fluitgeluid van de stoomfluit der fa. Ter Horst Co. door de lucht. Het zou echter nog een poosje duren voor de werkelijke aanval kwam, en wel uit heel andere richting. De radioberichten kwamen steeds binnen dan weer werd deze, dan weer een andere plaats gebombardeerd tot om 4 uur 46 het bericht binnen kwam dat Zwolle om 4,40 wederom was ge bombardeerd en de vliegtuigen zich in de richting van Almelo bewogen. Thans geschiedde het zelfde in N. richting van wat zich om 4,26 in het Z. had afgespeeld. Weer zat de leiding in spanning of een aanval zou plaats hebben of niet. Om 4,54 zagen de uitkijkposten op de toren van de kerk op 't Schild nog heel ver verwijdert in de richting van Hellendoorn een eskader naderen en 2 minuten later bommen op Nijverdal werpen. Koopt men het voordeeligst bij Tabaksgaarden en LAMMES-OAND op de Höfte De vliegtuigen naderden nu Rijssen en het ergste was te vreezen. Om 4,59 was het eskader bestaande uit 9 vliegtuigen en vliegende in de V vorm boven onze gemeente en wierpen kort na elkander 3 bommen uit en verdwenen in de richting Almelo. Om 5,01 meldde een der buiten buitenposten dat een brandbom, nabij Elta brand heeft veroorzaakt en daarbij 1 doode of gewonde te betreuren was. Oogenblikkelijk ten eerste voor betreffende het alarmsignaal en het verduisteren des avonds; het de medewerking geven van het ten tweede voor van de fabriek bestuur van de vereen. ,,Het Groene Kruis" voor het in gebruik geven van materiaal en den heer Pastoor der Katholieke en het bestuur der Westerkerk voor het luiden der klokken. Ook de bevolking betuig ik, voor zoovei ze zich opofferingen ten op zichte van de verduistering hebben werd de brandweer en roode kruistk getroost mijn dank. welke plaats reeds, door de brand- dienst en in die van de vliegtuigen weer na 5 min. en door de roode r 1 kruisafdeeling na 8 min. werd bereikt. De brandweer had de brand spoedig bedwongen, dank zij het vlugge optreden, terwijl het slachtoffer dat aan hoofd en arm verwond was, 4 minuten nadal de roode kruisafdeeling was aan gekomen, reeds van noodverban den voorzien in de brancard la£ en weggevoerd werd. Het terrein van de ramp were op uitstekende wijze door d< gemeentelijke en rijkspolitie afge zet, zoodat zoowel brandweer al: roode kruisafd. vrij konden werken Om 5,12 kwam het bericht binnen dat het luchtgevaar geweken wa en luidden te pl.m. 5,15 de kerk klokken van de Groote, de Kathc lieke en de Westerkerk. Hiermed was de middagoefening afgeloopei De avondoefening voor de g< meente Rijssen bestond, ook i wegens gebrek aan personee alleen uit verduistering en daarme gepaard gaande politie maatregele alsmede door het waarnemen vs de vliegtuigen door de uitkijkposte en het opnemen en aanteekene van de radioberichten welke wei net als 's middags door het static Scheveningen zouden worden u gezonden. Ook deze oefening zoowel voor de leider als wel voor medewerkenden, vooral de uitkij dienst, van groot nut geweest. T zoover de oefeningen en thans n een woord tot de burgerij. In de eerste plaats betuig ik hoofd van de Lbd mijn dank a allen die hebben medegewerkte deze oefening ook voor Rijssen doen slagen. In de eerste plaats politie, zoowel gemeentelijke rijks. Deze toch hebben een h drukke dag, en althans ave achter de rug en zonder hun h was zeker een groot gedeelte oefeningen in de war geloot Verder de Fa. Ter Horst waren zeer groot. Laat die belang stelling, vooral wat de Lbd betreft zoo blijven en toont gij, mannen en jongelieden van Rijssen dit door U op te geven als lid en help op deze manier mee om temaken dat onze leuze „Veiligheid, althans zooveel mogelijk" tot werkelijkheid wordt. STEEDS VOORRADIG bij Drogisterij „DE VIJZEL" Weekmarkt. Oude Kippen f 0,40f 0,75 longe Kippen f 1,00—f 1,75 Oude Hanen f 0,45 f 0,90 Jonge Hanen f 0,20f 0,35 Tamme Konijnenf0,35—f 1,75 Tamme Eenden f0,00—f0,00 Kippeneieren f 2,503,25 per 100. DE VOETBAL COMPETITIE. Morgen vangt de competitie 1934/35 aan, voor onze plaatsgenoten met een wedstrijd tegen de Drentsche club Germanicus op eigen terrein. Gezien de minder gunstige resultaten van de tweede helft in het afgeloopen seizoen was het te voorzien, dat in het eerste elftal van R.V. wel eenige wijzigingen zouden worden aangebracht. Al lag dit aanvankelijk niet in de bedoeling, de omstandigheden hebben er toe^ geleid, dat wij den aanvoerder Jan Tijhof niet meer in het eerste zullen opgesteld zien. Wanneer wij onomwonden onze meening zeggen kunnen wij niet in de eerste plaats niet-wederopstelling betreuren in zijn kwaliteit als aanvoerder, hoewel het zeer te bezien staat, of zijn opvolger het evengoed, laat staan, beter zal kunnen doen. Het vereischt zeer veel van een aanvoeder om van een elftal elf vrienden te maken, die alles voor elkaar over hebben in een wedstrijd met slechts het ééne doel voor oogen, de overwinning of tenminste het beste resultaat, dat te bereiksvv is. Het ver eischt missenon. - v, om een niet gevófciae dil Wuie speler3 te handhaven. Dat Tijhof hier niet steeds ten volle in kon slagen, zal niemand hem ten kwade duiden daarvoor dient iedere speler zichzelf af te vragen, of hij het den leider vaak niet te moeilijk of soms onmogelijk maakte. Doch ieder, die als speler of als sup porter bij de wedstrijden aanwezig is, zal Tijhof in het eerste elftal missen als een der meest sympathieke spelers, die R.V, heeft of ooit gehad heeft, bteeds was Jantje (het is door de tijden heen „Jan" geworden) op zijn post en in iederen wedstrijd heeft hij zich volledig gegeven. Laksheid was hem vreemd en hij kon dat nooit velen van anderen. Zijn aanmoediging aan een speler, die het noodig had, kon scherp zijn, doch nooit beleedigend. Als het moest of wanneer het er om ging (welke geregelde bezoeker weet zich niet talrijke gevallen te herinneren) speelde Tijhof een pootige partij, doch zonder zich tot unfair spel te laten verleiden. Gelukkig hangt hij zijn voetbal schoenen nog niet aan den kapstok. Voorloopig zal R.V. 2 een uitstekende kracht in hem hebben en een voetbal kan raar rollen wie weet, of niet zal blijken, dat het eerste hem nog niet kan missen voor een of andere minder sterk bezette plaats. Tijhof's opvolger zal het niet zoo heel gemakkelijk hebben diens plaats naar behooren te bezetten. Toch ge- looven wij, dat deze speler hiertoe wel in staat zal zijn en hier veel meer nuttig werk zal kunnen verrichten dan als middenvoor, waarvoor hij teveel tekort komingen had. De middenlinie is on gewijzigd, terwijl als proef Ruckhörmann als rechtsbinnen zal fungeeren voor N ijland, welke laatste speler zeker voor deze plaats meer capaciteiten heeft, doch in wedstrijden te weinig doorzet om deze capiciteiten uit te buiten. Wat het nieuwe seizoen ons zal \xf°ge!1' Zal af9ewacht moeten worden. Wij zijn echter van meening, dat het elftal in deze samenstelling het een heel eind zal kunnen brengen, indien I l I I I Openlucht-Bioscoop 1 I

Weekblad voor Rijssen | 1934 | | pagina 2