Pluimers Zonen lUisiinilweieiliail alle irMHMUa HEERENSOK KOOPT „SUPERBA" IEDEREEN DOET 'T Gebn Kamphuis 1 Spanjer's Pruimtabak I 25 cent per 12 pond KONINGINNEFEEST DER (XL, SCHOOL. KOUSENen SOKKEN v. d. Willige RIJSSEN S JAN WOLTERS TABAKSGAARDE Ook voor een betere naar m grove snede Alom verkrijgbaar. M 1 wirnriiri-irr'iinii"rri-inii 11 inn in n De Openbare School viert, als de omstandigheden gunstig zijn^ Zaterdag 25 Augustus K o - ninginnefeest. Enkele belangstellenden vroegen ons of het eigenlijk wel de juiste tijd was om feest te vieren. Inderdaad, de tijden zijn niet gunstig en de droevige gebeurte nissen in het Koninklijke gezin zijn werkelijk niet vergeten! Toch meenen wij, en uit opgedane er varingen is dat ook gebleken, dat een bescheiden schoolfeest de in stemming zal hebben van de over- groote meerderheid. Wat kleur en fleur, ook in, of wellicht juist in, donkere dagen is noodig. Het spreekt van zelf, dat de bij dragen voor ons feest, hoewel niet minder algemeen, wat minder rij kelijk waren dan in betere tijden. Maar aan goede wil heeft het noch bij de feestcommissie, noch bij het onderwijzend personeel ontbroken. Het schijnt wel dat de ijver om er van te maken, wat er van te maken is, is toegenomen, nu voor ca- deaux en versnaperingen een ge ringer bedrag beschikbaar is. In tegenstelling met het vorige jaar zal het feest buiten gevierd worden, in hoofdzaak om de oudeers in de gelegenheid te stellen het feest te kunnen bijwonen. Van harte hopen we dan ook, dat vele vaders en moeders en andere be- langstellenden het terrein is ruim zullen komen kijken. Bij gunstig weer maken we om half drie eerst een tochtje door de stad. Van de aankleeding der klassen is met weinig kosten en veel werk nog al wat gemaakt. U kunt dan alles eens zien. Daar om wordt op 't Schild ook even gerust, waar dan meteen het ar tikel van deze dagen, een ijsco, wordt uitgedeeld. Op het terrein zorgt het onschul dige, maar nog altijd boeiende, ver maak onzer voorouders, de pop penkast, voor ontspanning, terwijl in de pauzes luchtballons worden opgelaten. Voor de vroolijke klanken zorgt als van ouds ons kranige Wilhel- mina. Ze doet dat geheel belange loos, een trouw en een hartelijk heid, die we zeer waardeeren. Moge dan de zon haar toover- licht over ons rood-wit-blauw en oranje en paars en vele andere vreugdeuitingen gietenDan kan het mooi worden! Met dank voor allen, die mee hielpen of nog mee zullen helpen, bevelen we ons feestje in aller vriendelijke belangstelling aan! Bescherming tegen luchtaanvallen. Een beroep op de Burgers van Rijssen. Alvorens verder te gaan met de uiteenzetting van de Luchtbe- VOOR NAAR Tabaksgaarden en LAMMES-OAWD op de Höfte SPORT. Dat kwam Zondag heel anders uit dan wij verwacht hadden, en ook algemeen verwacht werd. Heracles, die" hier tegen R.V. een nederlaagwedstrijd zou spelen, kwam met haar tweede elftal uit, waarin wel de reserve spelers van het eerste, doch verder geen eerste elitalspelers waren opgenomen. De R. V.-ers hebben de Heracliden een lesje gegeven door het be zoekende elftal met een 5—0 ne derlaag naar huis te zenden, een overwinning, die de R.V.-ers in elk opzicht verdienden. De Herac liden zullen, dit was de uitspraak van de leiders aan het lijntje, revanche nemen, doch voorloopig hebben ze dan toch maar de kous op den kop en weten ze, dat ook een derde klasser wel iets van de beginselen van het voetbalspel weet. Zondagmiddag komt voor de nederlaagwedstrijden de Ensche- desche vereeniging Rigtersbleek. Twee keer heeft R.V. in haar bestaan voor haar eerste elftal ne derlaagwedstrijden georganiseerd en, vergissen wij ons niet, dan was beide keeren de Bleek de club, die R.V. de grootste nederlaag toe bracht en beslag op den eersten prijs legde. De belangstelling, waar mede een der leiders naar den stand van zaken informeerde, toen wij hem dezer dagen spraken, bewijst wel, dat de Enschedëers ook nu de volle interesse aan deze wedstrijden schenken en dat zij hun best zullen doen voor den derde keer in suc cessie mêester van het terrein te blijven. Hetgeen hun dit seizoen niet mee zal vallen, omdat Hengelo zich niet gemakkelijk uit het zadel laat lichten. o Ik geloof het niet, althans, ik wil het niet geloven. Ik houd het er voor, dat U allen nog niet voldoende over de zaak hebt nagedacht. Toch wordt het thans tijd. Nog dreigt er geen direct oorlogsgevaar. Nog laat het oorlogsmonster zich niet zien. Wie zal echter zeggen, wat de dag van morgen brengt en dan zouden er wellicht slachtoffers vallen, die, bij een goede lucht beschermingsdienst, behouden had den kunnen blijven. De Burgemeester en het Hoofd van de luchtbeschermingsdienst doen al het mogelijke, ze wachten echter op UW medewerking. Geeft U toch op als lid. Kosten brengt het niet mee. Er zijn toch nog genoeg flinke sterke mannen in Rijssen, die als ze een mede- mensch in nood zien, hun handen uit de mouw steken en helpen, waar ze kunnen? Welnu waar blijven ze thans? Het geldt hier immers een streven naar meer veiligheid voor de ge- heele bevolking. Laat U toch niet weerhouden door politieke of geloofs geschillen. Een bom vraagt toch ook niet Het kantoor der is geopend op MAANDAG, WOENS DAG en VRIJDAG van 's morgens 11—-1 uur en op DINSDAG en DON DERDAG des avonds, van 79 uur. schermingsdienst, moet mij iets anders uit de pen en van het hart. 1 Zooals U in verschillende bladen zult hebben gelezen, zal op 12 Sep tember a.s. een oefening in de lucht bescherming gehouden worden, welke oefening de geheele provincie Overijssel omvat. In de overgroote meerderheid van de gemeenten in deze provincie zijn de plaatselijke vereenigingen van de luchtbeschermingsdienst bereid en in staat gevonden aan deze oefening deel te nemen. Natuurlijk zullen de pas opge richte vereenigingen niet allen met de zelfde kracht kunnen mede werken. De één is uit ter aard sterker dan de ander. In de eene gemeente zijn de onder- afdeelingen meer, in de andere minder geoefend. Doch allen kunnen ze naar hun kracht mede werken en kunnen ze de fouten in hun organisatie ontdekken, om zn te verbeteren wanneer het werkelijk noodig mocht blijken. Is het nu niet treurig, dat de gemeente Rijssen een van de weini ge gemeente is, welke door gebrek aan personeel aan deze oefening niet kan deelnemen. Zou men daaruit niet afleiden, dat de burgers van Rijssen zoo weinig gevoelen voor de veiligheid van hun gezin; dat ze zelf zoo weinig waarde aan hun eigen leven hechten; dat ze zoo weinig waarde geven om het leven vaij hun mede menschen? mrvmrnrnmB m STEEDS VOORRADIG bij Drogisterij „DE VIJZEL" welke politieke of kerkelijke over tuiging gij bezit. In deze moet het zijn allen voor allen. Niemand blijve dus achter, dan kunnen wij ook onze organisatie door oefeningen bekwaam maken voor de taak welke wij op ons hebben genomen „Veiligheid" althans zooveel mogelijk. Geeft U op bij het gemeentebe stuur (politie-bureau) of bij het Hoofd van den dienst, Wierden- schestraat 64 (School fiirma Ter Horst.) Gevonden Een postduif 6362, een bos sleutels, drie kousen, een hond (D.H.), een boodschappentasch, een overal, een blauwe schort, een zilveren manchetknoop, een broche, een motorbroekspijp, een belasting plaatje in étui, een portemonnaie .met inhoud. Verloren Een wagenketting, een portemon naie met f 0,30, een mestgreep, een blauwe kropper, een O.I. duif, zes belastingplaatjes. Inlichtingen op het politie-bureau. —o—

Weekblad voor Rijssen | 1934 | | pagina 2