yjiHensMs-eredieiW 7 WIERINGA HEEREN-SOK Gebr* Kamphuis RUSSEN steeds de grootste keuze in de nieuwste modellen Ook voor een betere naar Werkloozen, geplaatst bij de werkverschaffing moeten bij ziekte dit binnen 24 uur na het intreden der arbeidsongeschiktheid melden aan de secretarie. Het is eenige keeren voorge komen, dat hiervan alleen aan den werkbaas werd kennis gegeven, hetgeen in het nadeel der betrok kenen kan zijn, daar geen zieken geld wordt uitgekeerd over die dagen, dat het ziektegeval te laat op de secretarie werd aangegeven. Het kantoor der is geopend op MAANDAG, WOENS DAG en VRIJDAG van 's morgens 11—1 uur en op DINSDAG en DON DERDAG des avonds van 79 uur. PREDIKBEURTEN op Zondag 1 Juli 1934. Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk Geen opgave ontvangen. Westerkerk. Geen opgave ontvangen. Geref. Kerk. Vm. halt 10 en nam. 2% uur ds. Chr. Bruins van Breukelen. Zelfst. Geref. Gem. o.h. Kruis. Zuiderkerk. Vm. 9V3 uur, Nm. 27° uur en Nam. 6 uur ds. van Wier. Geref. Gemeente. Walkerk. Voorm. halt 10, Nam. half drie en 's Av. 6 uur de heer Stuivenberg van Rotterdam. Woensdag nam. 21/2 en 7l/} uur ds. van Oordt van Zeist. Dordtsch Geref. Gem. Voorm. halt #0, Nam. 27» uur en 6 uur Leesdienst. Donderdag nam. halt 3 en half 8 ds. Fraanje van Barneveld. o— Ds. J. Bos te Monnikendam zal op Zondag 29 Juli a.s. afscheid nemen van zijn tegenwoordige gemeente en op 26 Aug. a.s. intrede doen bij de Geref. Kerk alhier, na des morgens bevestigd te zijn door ds. P. C. Jongbloed van Marken. o Onze vroegere plaatsgenoot de heer H. Ligtenberg, is gisteren na afgelegd kerkelijk examen te Utrecht toegelaten tot de Evangelie bediening in de Geref. Gemeenten. DE NATUUR IN HUIS. Wat is dat mooi! Zooiets heb ik nog niet vaak gezienEen uit roep, die we meermalen hooren, wanneer iemand onze huiskamer binnenkomt. Niet omdat de kamer zoo mooi is, of het uitzicht zoo prachtig, neen, de kamer is maar heel eenvoudig, en het uitzicht? hooge muren, waar men tegen aan kijkt! Maar wat de aandacht trekt, is mijn aquarium met visschen, dat voor de tuindeuren staat. Een groote glazen bak, waarin een mooie collectie tropische (warmwater) vis schen, tusschen het frissche groen rondzwemt, 't Is inderdaad een lust voor de oogen. Statige maan- visschen glijden met uitgespreide vinnen door het water, vlugge zebra- vischjes schieten pijlsnel achter elkaar door het groen, alles is leven en kleur. 't Is heel wat anders, dan een paar goudvisschen, die in een glazen kom, bij menigeen een lang- zamen marteldood sterven. „Ik kan de goudvisschen niet in 't leven houden" zegt menigeen, maar zou het ook aan de verzorging liggen? In zoo'n kom, enkel met water, en vaak vuil water, door het onoordeelkundig voederen, ster ven de diertjes soms spoedig. Of zoo'n aquarium met warm- watervisschen dan gemakkelijker is te onderhouden? In zekeren zin wel. Natuurlijk eischt alles wat leeft verzorging, doch moeilijk is het houden van zoo'n bak met vis-, schen geenzins. En men heeft van deze warmwatervisschen veel meer plezier, dan van goudvisschen in een kom. Echter men beginne op niet te groote schaalMen schaffe zich een bakje aan van bescheiden afmeting (niet geheel glas) doch van hoekijzer en met metalen bo dem. Een eenvoudig klein petro leumlampje kan voor de verwar ming dienen,want dit soort vischjes kan niet gehouden worden in gewoon koud water, doch moet dit moet op bepaalde temperatuur blijven, wat heel gemakkelijk te regelen is. Volgende keer vertel ik u iets over de inrichting van zoo'n bakje. Doel van deze paar stukjes is, om,, de liefhebberij voor de „aquary^ umsport" wat meer aan te wakkeren en de Rijssensche jongelui enkelen begonnen er al mee, en anderen er toe te brengen, eens te probeeren. zoo'n stukje natuur in hun woning te halen. Men zal er geen spijt van hebben. Belangstellenden laat ik gaarne mijn bak eens zien. Nieuwenhuis. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE RIJSSEN van 20 Juni tot en met 27 Juni. Geboren: Johanna Hendrika dv J. Schotman en W. M. Hospes Willeminadv G. Rozendom en M. Mager. Gehuwd W. H. Baan 32 j en B. Mensink 30 j. J. Seppenwoolde 25 j en H. Meijerink 24 j. Overleden F. Mensink 69 j wed. van G. J. Smit M. Ligtenberg 27 j. vr. v. D. Heuver één levenl. geb. kind. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Op initiatief van een liefdadig plaatsgenoot werd Maandagavond een autotocht georganiseerd voor ouden van dagen. Via omwegen ging de tocht naar Delden, wat het hoofddoel was en waar de oudjes gastvrij werden onthaald, terwijl zij zich in den speeltuin geruimen tijd vermaakten. Dank baar en voldaan keerde het gezel schap 's avonds huiswaarts in blijde stemming over al wat op dezen prachtigen tocht genoten was en waarover zij maar niet uitverteld geraakten. Het was voor den orga nisator van dezen tocht een groote genoegdoening te weten, dat hij deze ouden van dagen een prettig uitstapje had bezorgd. Gevonden Een portemonnaie met f 0,12, een kip, een bruine riem, een zakmesje, een zilveren broche, een zilveren speldje, vier belastingplaatjes. Verloren Een nikkelen armband, een blauwe alpino-muts, een zakmes met alu minium heft, een kleine portemon naie met f 1,00, een blauwe leeren riemen, een sleuteltje, een bankbiljet f 25, een belastingplaatje. Inlichtingen op het politie-bureau. HET SCHOOLREISJE NAAR AMSTERDAM OP 26 JUNI. Zoo als altijd, gingen de kinderen uit de hoogste klassen .een reisje maken. Dit jaar was de reis naar Mokum. 's Morgens vroeg al, moes ten we bij het station zijn. Daar was het een drukte van belang. Toen de trein al puffend en bla zend het station binnenreed, waren allen op het perron aanwezig. Eerst werden er een paar liedjes gezon gen, en daarna gingen we in de coupé's, die voorons bestemd waren. Toen zette de trein zich in bewe ging. We reisden door: Overijsel, Gelderland, Utrecht en N.-Holland. Omstreeks 9 uur reden we het Centraal Station binnen. Op de Dam, werd halt gehouden, om de 3 duiven, die mee waren genomen, los te laten. Toen wandelden we naar de melkinrichting V.A.M.I. Daar werd eerst melk of limonade gedronken en vandaar ging het naar het aquarium en toen naar de dieren tuin. Vooral de apen waren erg mooi Er was een aap, die at met een lepel, dronk uit een kopje, rookte, schommelde en ging op een ton staan en rolde heen en weer zonder er af te vallen. Van Artis ging het naar een plezierbootje, dat ons door havens en grachten en ook nog over het IJ voer. Toen ging het naar het Koloniaal Instituut, waar veel te zien was. Vooral de diamanten waren prachtig. We hebben nog nooit zooveel diamanten bij een gezien, als in een kris, waar boven bij het gevest, een geweldige massa diamanten waren aangebracht. Ook het houtsnijwerk was prachtig. Toen leidde ons een dame door de andere zalen, en legde ons alles uit. De Inlandsche poppen in strijd en feestkleeding trokken vooral de aandacht. De afgodbeelden eveneens. Uit het Museum gekomen, stond er een bus gereed, die ons naar Schiphol zou brengen. We troffen het, dat juist het grootste vliegtuig, n.l. de F 36 de tweede proefvlucht maakte. Toen hij weer gedaald was, zijn we, voor de F 36, door de K.L.M. fotograaf gekiekt. Daarna mochten we om beurten een kijkje nemen in een der vliegtuigen. Daar was het erg leuk. Vandaar zijn we naar een der Hotels van de K.L.M. gegaan en hebben daar onze boterham gege ten. Per autobus zijn we toen weer terug gereden naar de stad. Wan delend zijn we toen weer naar het C.S. gegaan, en daar konden we nog een cadeautje koopen, om mee te nemen. Toen de trein was aangekomen, stapten we in en daar ging het weer terug naar huis. Ongeveer 11 uur kwamen we terug. Die fijne dag zullen we nog niet zoo gauw weer vergeten. Willemien ter Weel. 28 Juni 1934. o— Weekmarkt. Oude Kippen f 0,60f 0,80 Tonge Kippen f 1,00—f 1,35 Oude Hanen f 0,50f 0,70 Jonge Hanen f 0,10f 0,25 Tamme Konijnen f 0,25—f 1,60 Tamme Eenden f0,35—f0,40 Kippeneieren f 2,25—f 2,75 per 100. o DE MEETING OP „DEN 00STERH0FF". Het gewest Overijsel van de S.D.A.P. en de Federatie van Bestuurdersbonden in deze provin- beleggen op Zaterdag 7 Juli een Openluchtmeeting in Rijssen. Dit is voor deze plaats iets bij zonders. Vroeger is in Rijssen ook wel eens een meeting in den geest als deze gehouden, doch dat her inneren zich misschien alleen de ouderen, de jongeren weten daar niet van. En op 't landgoed „den Oosterhoff' heeft zoo'n samenkomst zeker nog nooit plaats gehad. De organisators der meeting waardee- ren dan ook ten zeerste, dat zij in de gelegenheid gesteld zijn, in zoo'n mooie omgeving hun verga dering te houden en zij brengen daarvoor openlijk dank. En aan de meetinggangers vragen zij nu reeds bij voorbaat hun welwillende medewerking, opdat het terrein behandeld wordt zoo 't behoort. Na afloop moet alles nog in goeden staat zijn. Lang is 't dan geleden, dat in Rijssen een openluchtmeeting is gehouden. Veel is sedert dien veranderd, in de socialistische zoowel als in de vakbeweging. Beiden hebben enorm in beteekenis gewonnen, doch daarvan wordt in Rijssen nog weinig bemerkt en we mogen gerust zeggen, dat men over 't algemeen nog weinig met doel en streven van deze beide organisaties op de hoogte is. Wie er meer van wil weten en 't juiste komt Zaterdag maar eens luisteren. Veel kan uit den aard der zaak op zoo'n meeting niet gezegd worden, 't programma is ook anders rijk voorzien, maar misschien is 't geen men hoort, aanleiding, om zich meer met het wezen der S.D.A.P. en de moderne vakbeweging op de hoogte te stellen. Deze ernstige tijden geven daartoe ook wel aanleiding. Na afloop der meeting is er een optocht door een deel van de stad. Ook iets bijzonders vooi Rijssen. Wij stellen de toestemming hier voor zeer op prijs. Komt Zaterdag met velen op „den Oosterhoff'. De Rijssensche Bestuurders- bond en de afd. S. D. A. P. o— KAMPEEREN. Dagelijks zien wij ze weer trekken, gewoonlijk per flets en den bagage drager zwaar beladen met de benoodigd» heden voor een kampenement. Is er iets mooiers voor jonge menschen, die nog nergens aan gebonden zijn en in hun vrijen tijd kunnen gaan en staan waar ze willen, denkbaar dan op zoo'n wijze de natuur in te trekken? En het mooie er van is, dat deze sport, dit

Weekblad voor Rijssen | 1934 | | pagina 2