F. WIERINGA V. D. Willige Rollen en Vellen TOONBANKROLLEN verschillende breedten I uit voorraad leverbaar flfeüi SPORTKOUSEN SPOTPRIJZEN steeds de grootste keuze in de nieuwste modellen BIJ Gevonden Een duimstok, een huissleutel, een jasbeschermer, een dames-para- pluie, een dames-regenjas, een rolschuier, een belastingplaatje. Verloren: Een muntbiljet f 10,—, een regen mantel, een leesboek, vijf belasting plaatjes. Inlichtingen op het politie-bureau. VOOR Weekmarkt. Oude Kippen f 0,80f 1,10 longe Kippen f 1,00f 1,40 Oude Hanen f 0,60—f 0,90 jonge Hanen f 0,50f 0,95 Tamme Konijnen f 0,20—f 1,50 Tamme Eenden f0,60—f 0,80 Kippeneieren f 1,95—f2,25 per 100. o De voetbalvereeniging „Rijssen Vooruit" heeft het feit van haar 25-jarig bestaan op waardige wijze en onder groote belangstelling herdacht. Het begon reeds Zaterdagmiddag, toen zich in de conversatiezaal van het Parkgebouw een groote schare verzameld had, om het bestuur der jubileerende vereeni- ging te complimenteeren. De voorzitter van R.V., de heer H. Vosman, sprak een welkomst woord en deelde mede, dat het bestuur gemeend had dit jubileum niet onopgemerkt voorbij te moeten laten gaan. R.V. was dankbaar voor de hulp, in al die jaren ontvangen, speciaal van den T.V.B. en den K.N.V.B., die goede leer scholen voor de vereen, waren geweest en nog waren. Als eerste spreker voerde daarna Burgemeester Knottenbelt het woord, die aan de gelukwenschen, door hem reeds in algemeene termen in het jubileum club orgaan uitgesproken, de hoop verbond, dat ook Rijssen eenmaal internati onale voetballers mocht voort brengen, tot roem van de plaats. Vervolgens brachten de heeren Dijkers namens den K.N.V.B. en het Oostelijk districtsbestuur en Mantel voor den T.V.B. de geluk wenschen der bonden over, onder aanbieding resp. van een archief kast en een voorzittershamer. De heer Keppels, oud-voorzitter van den T.V.B., was speciaal voor deze gelegenheid overgekomen om zijn persoonlijke gelukwenschen aan te bieden. De heer M. G. van Heel sprak voor de vereen. T.O.V.A. Namens de volgende voetbal- vereenigingen werden bloemstuk ken overhandigdGo Ahead, Heracles, Tubantia, Daventria, Almelo, Tubanters, G.F.C., Borne, Sportclub Enschede, Enschedesche Boys, Wierden, Germanicus, Nijver- dal, Hector, Wierdensche Boys, Enter en de plaatselijke voetbalver. Eendracht, Excelsior en Sparta. De volgende plaatselijke vereeni- gingen boden eveneens bloemen aan: T.O.V.A., Marktwezen, Muziekver. Wilhelmina, Gymnas- tiekvereen. D.O.S., IJsclub, Rijss. Mannenkoor, Zwem- en Poloclub „de Mors". De schietver. „Tubantia" bood een plaquette aan, terwijl verder nog bloemstukken werden geoffreerd door de heeren J. J. ter Horst, J. H. ter Horst en A. H. C. Snel. Namens oud-spelers voerde de heer Mulder het woord, eveneens onder aanbieding van een bloem- hulde. Ten slotte waren nog bloemen binnengekomen van G.K.C. Goor, L.O.N.G.A. Tilburg. Schriftelijke of telegrafische ge lukwenschen zonden de heeren Hulsebos en Coldewey, de Nederl. en de Oostelijke Ver. van 2e, 3e en 4e kl. K.N.V.B., de Almelosche Scheidsrechtersver. en de voetbal- vereenigingen La Première, Phenix, Holten, Hengelo, Haaksbergen en Geel-Zwart. Aan het slot der receptie was de zaal in een bloementuin her schapen. De heer Vosman, die telkens de sprekers met een kort, doch hartelijk woord beantwoord had, vertolkte ten laatste nogmaals den dank der vereeniging voor de overweldigende blijken van belang stelling en waardeering. Hierna was het officieele gedeelte der feestelijkheden geëindigd, waarbij op ondubbelzinnige wijze bleek, hoe goed de verhouding tusschen R.V. en de andere vereeni- gingen is. Voor een niet gering deel is dit o.i. te danken aan R. V.'s eminenten voorzitter, den heer H. Vosman, die ook in Oostelijke sportkringen een vooraanstaande plaats inneemt. Te ruim 8 uur opende de heer Vosman den feestavond, die ge houden werd in de geheel bezette zaal van het Parkgebouw. Spreker heette in de eerste plaats welkom het hoofd der gemeente, burgemees ter en familie. Ook de beschermheer de heer J. H. ter Horst en de eere-voorzitter G. Muller, werden speciaal welkom geheeten als de pioniers van R.V. De heeren J. Borgert en D. v. d. Berg, als de verzorgers der revue, hoorden ook waardeerende woorden tot zich richten. Ten slotte wenschte spreker allen een recht aangename avond. Daarna had de eerste opvoering plaats van de R.V. Revue „Er op of er onder". De heele geschiedenis van „Rijssen Vooruit" wordt hierin op de juiste en vaak geestige wijze weergegeven. We zien de ooievaar op het voetbalterrein, de stevige baby, met dan reeds voetbalbeenen, in de wieg. Een kind zonder moeder, met drie vaders, de oprichters. De aanvankelijke tegenwerking van het gemeentebestuur, de latere zitting van den raad, waarin met 5 tegen 4 stemmen een terrein wordt afgestaanhet optreden van den veldwachter tegen voetballen op straat en het verbaliseeren wegens spelen op Zondag, met de behandeling dier zaak voor de rechtbank, die de overtreders in het gelijk stelt dit alles passeert de revue. De veldwachter verandert tenslotte nog in een voorstander der voetbalsport. Dit, aangevuld met de kernachtige toespraken van „de Genius" en „de Liefde", vormde een mooi geheel. Ook de rollen van de baker, den scheidsrechter, den veldwachter en den melkventer waren in goede handen. De decors waren buitengewoon mooi: het oude voetbalveld in de Mors, het R.V.-terrein van nu, het Park en het Schild, we zagen het zóó voor ons. Ook het Chineesche landschap met belichting was schoon. De zaalversiering in ver- eenigingskleuren, blauw-wit van yroeger, geel-zwa.rt van nu, had men tot in de puntjes verzorgd. Alle eer aan de decorateurs. De zaal was geheel bezet. De heer Vosman bracht een woord van dank aan de samen stellers van dit groote succesnum mer, de heeren J. Borgert, auteur regisseur, D. v. d. Berg, componist, en A. H. C. Snel, H. Tiemens en G. J. Poortman, de'cor-ontwerpers, en ook aan de meer dan 60 mede werkersisters). Aan mevr. Borgert, mevr. v. d. Berg en „de baker van de baby" werden bloemen aangeboden. o— SPORTDAG RIJSSEN VOORUIT. De Hemelvaartsdag door R.V. gehouden jubileum-wedstrijden heb ben een uitstekend verloop gehad. Reeds om 9 uur begon het leer te rollen, en in vlug tempo volgden de wedstrijden elkaar op. De meeste belangstelling ging uit naar de middagwedstrijden, waar eerst R.V. en Nijverdal elkaar bekampten met als inzet twaalf herinnerings speldjes voor de winnende partij. In dezen wedstrijd waarin beide partijen zich, ondanks éen voor voetbal minder geschikte tempera tuur, geheel hebben gegeven, gelukte het R.V. tenslotte met 3—1 te winnen. Daarop volgde de wedstrijd van den middag, Go-Ahead-Longa, waarbij de Deven'ternaren geheel volledig verschenen, terwijl de Tilburgsche ploeg met een tweetal invallers moest verschijnen voor Pelikaan en Brokken. Hier hebben de bezoekers voor rust kunnen genieten van een partijtje voetbal spel, dat op zeer hoog peil stond. Over 't geheel was de Deventer ploeg misschien iets beter, vooral in plaatsen en positie kiezen, doch van eenig overwicht was geen sprake. Doch bleek Go Ahead in laatste instantie meer schutters- capaciteiten te hebben en met hoeveel bravour de LONGA's keeper ook zijn doel verdedigde, hij kon niet voorkomen, dat voor rust de tegenpartij hem drie keer liet visschen, terwijl Halle aan de overzijde het leer slechts een keer in de touwen zag verdwijnen. Na rust stond het spel op minder hoog peil en vooral tegen het einde raakten de spelers uitgespeeld. In deze periode toonde zich de Deventer ploeg de meerdere en het einde kwam met 7—3, welke cijfers er op wijzen, dat ook na de rust nog wel vinnigen strijd is geleverd. De volledige uitslagen van dezen dag zijn R.V.—Stormvogels (Jun.) 1—3 R.V. 3—Hellendoorn 3—3 R.V. 2—Enter 3-2 R V. 1 Nijverdal 3—1 Go-Ahead—L.O.N.G.A. 7—3 's Avonds in het Parkgebouw ging voor den tweeden keer voor een volle zaal de reveu „ER OP OF ER ONDER", en ook nu weer heeft het publiek zich kostelijk geamu seerd. Zaterdagavond gaat de re veu voor den derden en laatsten keer, doch dan als populaire uit voering tegen halve prijzen, terwijl voor werkloozen de prijzen nog sterker gereduceerd zijn. o— Marktbericht van Maandag Aangevoerd 991 stuks vee 305 Koeien 25 Stieren 235 Pinken en Kalveren 16 Nuchtere Kalveren Schapen Lammeren 16 Varkens 394 Biggen Vette koeien f 0,30—f 0,53 per Kg. Neurende Guste Stieren Ossen Pinken Kalveren Nucht. kalveren f Schapen f Lammeren f f 150- f 95- -f250 p. stuk. -f 190 f 35—f 150 f f f 80—f 140 f 40—f 90 -f f f Varkens f 40—f 70 Biggen f 1,20f 1,80 per week De handel vlug. BSf 'Pakpapier' es [Drukkerij Ten Cate

Weekblad voor Rijssen | 1934 | | pagina 2