SU»no,,# ElecL-Teci. Bare» DUM9I HEEREN-DAS Gebr* Kamphuis iliiiiiiiimgiiiii ®e"racht»9® Voor een chique naar steeds de grootste keuze in de nieuwste modellen RIJSSEN De Zwem- en Poloclub „de Mors" hield Zaterdagavond in de koffiekamer van het Parkgebouw een gezellige bij eenkomst, ter versterking van de banden tusschen leden en belangstellenden. De voorzitter M. van Arnhem, begon met een geestig speechje, de verdere leiding was in handen van de heeren Hulst en Logman. Dans en attracties wisselden elkaar af, van de laatste noe men we een gecostumeerde dans, zeer verdienstelijk uitgevoerd door 6 dames leden. Voor dansmuziek zorgde een strijkje uit Goor. De 40 a 50 aanwezigen hebben zich uitstekend geamuseerd„de Mors" heeft getoond, behalve in het water, zich ook er buiten te kunnen roeren. o De Tuinbouwvereeniging „Semper florens" had in samenwerking met den Boerenbond Dinsdag een filmavond ge organiseerd in het hotel Weitering. Ir. Kerkhof uit Zwolle lichtte een en ander op duidelijke wijze toe en de avond had mooi kunnen zijn, wanneer het pu bliek beter was opgekomen. Slechts een 20 menschen waren ter vergadering. o Op den laatsten Ouderavond der o. 1. school werd medegedeeld,) dat het in de wintermaanden wel voorkwam, dat kinderen onvoldoende gekleed de school bezochten. Naar aanleiding daarvan werd besloten, dat de Oudercommissie zou trachten een fondsje te vormen, waaruit voor zulke gevallen geholpen kan worden. Thans wendt de Ouder commissie zich per circulaire tot de ouders, die daarvoor iets kunnen en willen bijdragen en verder tot hen, die voor dit doel gevoelen. Het ligt niet in de bedoeling, de behoeftige gezinnen te steunen, doch in overleg met het hoofd der school rechtstreeks de kinde- ren te voorzien van het noodige. o— De heer A. Sanderman behaalde te Almelo met een inzehding Sucadekoek] Burgerlijke Stand van 10.47 januari GeborenJohannes zv G. Poortman en J. Averesch Gerritdina Aaltjen dv E. H. Klein Horsman en J. W. Eshuis Rijn zv L. van der Worp en G. Bolks Janna Hendrikje dv H. Zandvoort en H. Wevers Wil helmus Gerhardus zv J. A. Koedijk en G. H. Tusveld. Overleden: M. van de Maat 81 j. wedr. van G. Kleine. Gevonden Een hond (spaniel), een kerkboekje, een muntbiljet, een steigerplank een paardedeken, een nieuwe auto sleutel, een nieuwe bezem, een leeren handschoen (linker), een gouden broche. Verloren: Een duimstok, een hond (Heidel wachter), een portemonnaie met inhoud, twee belastingplaatjes in étui, een paardedeken, een munt biljet. Inlichtingen op het politie bureau. o— Vergadering Veefonds. Donderdag werd in het café van de Vegte de jaarvergadering ge- hoden van het veefonds „De Wa terhoek". Na opening door den voor zitter den heer G. Aaftink en voor lezing der notulen werd door den penningmeester verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar. Hieruit bleek, dat de inkomsten hebben be dragen f 849,18, de uitgaven f 811,70, batig saldo f37.48. Bij de bestuurs verkiezing werden bij acclamatie voor Rijssen herbenoemd de heeren B. J.S chuurman en F. J. Schreurs, tewijl voor den Waterhoek werden benoemd de heeren H. J. Grooteboer en G. ter Maat. De vereeniging telt 62 leden met 146 koeien die een waarde vertegenwoordigen van f 13.590. In het afgeloopen jaar wer den 8 stuks vee door het fonds ver goed, waarvoor een bedrag van f 750,— werd uitbetaald. PREDIKBEURTEN op Zondag 21 Januari 1934. Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk Geen opgave ontvangen. Westerkerk. Geen opgave ontvangen. Geref. Kerk. Vm. half 10 en Nam. 21/s uur Leesdienst. Woensdag 24 Januari 's avonds half acht hoopt voor de Geref. Jeugdcentrale op te treden Dr. C. N.Impeta van Kampen, onderwerp: De afscheiding. Gelegenheid tot het stellen van vragen. Zelfst. Geref. Gem. o.h. Kruis. Zuiderkerk. Vm. 9Va uur ds. van Wier. Nm. 2y2 uur ds. van Wier 's avonds 6 uur ds. van Wier. Woensdag 24 Januari n.m. haiï 8 Ds. van Wier. Geref. Gemeente. Walkerk. Vm.half 10, Nm. half 3 en 'sAv. 6 uur de heer Wijting. Woensdag 24 Januari nam. half '8 de heer Wijting. 4 Noorderkerk. Geen dienst. Dordtsch Geref. Gem. Vm. half 10, Nm. 2 en S1/» uur Preeklezen. Woensdag 24 Januari nam. half >8 Preeklezen. Erres K.Y. 135, een glanzend notenuoufen ontvangtoestel met een bijpassenden luid spreker, dal is juist de com binatie waarop U ebt ge wacht. Komt U bij ons eens luisteren naar dit schitterende mbrikaat van Erres Radio. De betaling regelen wij desgewenscht me( U. Alleen vertegenwoordiger Telefoon 38. Weekmarkt. Oude Kippen f0,75—f0,90 Tonge Kippen f 1,10f 1,25 Oude Hanen f 0,60—f 0,85 Jonge Hanen f 0,55f 0,90 Tamme Konijnen f 0,35—f 1,70 Tamme Eenden f0,40—f 0,45 Kippeneieren f 3,60—f 4,40 per 100. R IJ P. Kristalgeflonker op 't omdonste stammendonker schittert op! overal Glinsteringen overal zonder tal wijd en zijd flonkert heerlijkheid van het witste kristallijn, tintel-fijn De huisjes staan alle in witte kleedij, wèl wat gehavend, van scheurtjes niet vrij, maar als in het wit, dat het zwarte omrandt, glinstering zit en flonkering brandt, komt gij niet dan met schroom naderbij Ze droomen heel diep als om nooit, om nooit weer t' ontwaken in 't witte verdek op de laag-rieten daken. De zon teekent zich een lichtenden weg door 't witte beleg van het kantwerk der boomen, die schitter-wit staan voor het hemelblauw en met grootsch-stil gebaar ons wijzen omhoog den Kunstenaar! De knotwilg, met gekorven kop, heeft nu een kanten mutsje op, en wreev'lig op den watervliet dat hij zijn spiegelbeeld niet ziet, schuift hij 't mutsje wat naar voren, en zoo staat hij, droom-verloren, in- het witte, witte land. De blanke sneeuw op 't takkendonker is omgetooverd vól geflonker in het teerste kristallijn, dat in donzige guirlandes van witte rozen, teer van pracht, zit op donk're dennendracht. De dennen staan zoo wonderstil, er is niet één die ruischen wil het wond're lied der dennen dat zij alleen maar kennen. Met witte sneeuw op 't steek'lig haar een vleugje hier, een vlokje daar, witte slingers in de vingers, zijn ze fijn, zóó wonderfijn dat gij stil, héél stil moet zijn. Kraaien stappen met veel lef heel eigenwijs in grijze bef maar 't smetloos wit van blijde vreugde is hun hong'rig kraaienhart tot diepe smart met traag bewegen vliegen ze op en zetten zich op tak en top van witte populieren een val van zilver flonkert op! Het gras buigt zich héél diep ter aard', een vermogen is het waard want 't Honkt van diamanten het is met lofwerk rijk versierd, dat glinst'rend om de kanten zwiert van zilveren omlijsting. mmmmm "sport. We hebben R.V. 2 dit jaar herhaal de malen aan het werk gezien en hebben ons telkens afgevraagd, of dit team nu werkelijk door zijn spel voor de onderste plaats in aanmerking zou moeten komen Daar was b.v. die wedstrijd in Hengelo tegen Heracles 3, in Goor tegen Hektor en op eigen terrein tegen V.D.O. wedstrijden, waarin R.V. 2 even goede papieren had als de tegenpartij, doch waarin telkens een nederlaag geboekt werd. Mogelijk, omdat de spelers te weinig getraind zijn en tenslotte te .weinig uithoudingsvermogen hebben, want het opmerkelijke was, dat de nederlagen tegen het einde van den wedstrijd zich voltrokken. Doch een wedstrijd als Zondag j.l. tegen Almelo 2 hebben wij dit seizoen van R.V. 2 nog niet gezien. Het elftal van één geheel, zonder zwakke plekken en, zoo er al een plaats minder sterk bgzet jpocht zijn, dan werd hier üöór* anderen hufp vérfeëncGén de tegenpartij heeft gedurende den geheelen wedstrijd weing vat op de verdedigers der geel-zwarte kleuren gehad. Wel deed zich tegen het einde van den wedstrijd de moeheid gelden en door verdigend spel kwam toen Almelo wat in de meerderheid, doch de verdediging weerde zich prachtig en de 4-2 overwinning voor R.V. 2 was tenslotte door beter, en vooral vlugger spel, alleszins verdiend. R.V. 3 verloor op eigen terrein met 01 van Luctor 2, hetgeen absoluut onnoodig geweest zou zijn, als verschillende spelers van R.V. 3 hun sportieven plicht beter gekend hadden. „Er op of er onder" is de titel van de R.V. revue, die zoo juist met veel animo in studie genomen is. Zou het ook Zondag op het veld in den strijd, die R,V. 1 daar tegen Germanicus zal hebben te strijden, zoo zijn? Zal R.V. 1 opnieuw met vechtlust den strijd aanbinden, zoOals wij dat speci aal tegenover de Drentenaren zoo gewoon Zijn, of zal men weer beginnen, zooals men in de laatste wedstrijden is geëindigd „Er op of er onder", R.V.'ers, laat dat het parool zijn. En dan voor de voorhoede nog speciaal ,,er in of er naast", doch schietenschieten schieten. R.V. 2 bindt te Borne den strijd aan tegen V.D.O., een strijd, die voor de R.V.'ers niet gemakkelijk zal zijn. Doch indien het elftal het spelpeil van Zondag kan benaderen is het zeker niet kansloos, R.V. 3 gaat naar La Première 3. Dit wordt een wedstrijd, waarin de partijen elkaar niet veel zullen ontloopen. Het kantoor der is geopend op MAANDAG, WOENS DAG en VRIJDAG van 's morgens 11 -1 uur en op DINSDAG en DON DERDAG des avonds van 79 uur O—- Erres ,uidspreker No. 522 Erres K. Y. 135 115.» u-uC: If. wieringa

Weekblad voor Rijssen | 1934 | | pagina 2