d. WILLIGE F. WIËRINGA 50 CENT ^"afelkoek, asjes en een half pond Cacao btokvisch vanaf 35 et. per p. Gr. sorteering Busgroenten Alle soorten WIJNEN en LIKEUREN WIJNEN EN LIKEUREN voor ZEGGE SAMEN VOOR 5 0 CENT. w.o.ook JENEVER, BRAN- tUWvV ET COGNAC (deze drie soorten f 1,00 p. flesch) )K voor Woensdag 27 December, 's middags 21 [2 uur naar o.a. Tooverbaard van de Dwerg Weet U Moeder wat ik droomde ENTRÉE IO CENT wste modellen Gevonden Een jongens-overjas, een zwart bruin hondje, een jongensmuts, een paar sokken, een vulpen, een mondharmonica, een paar grijze vingerhandschoenen, eenig geld, eenige portemonnaies met inhoud, eenige handschoenen, een belasting plaatje. Verloren Een heeren-polshorloge, een gouden ring, een paar handschoenen, een paar schaatsen, een das (zwart met wit), twee belastingplaatjes, een kleir.e zwa-te hond, verschillende handschoenen, een slinger vaneen auto, een schaats, eenige porte monnaies. Inlichtingen op het politiebureau. Weekmarkt. Oude Kippen f0,60f 0,70 Tonge Kippen fl,00—f 1,50 Oude Hanen f 0,60f 0,80 jonge Hanen f 0,45f 0,65 Tamme Konijnen f 0,60—f 2,00 Tamme Eenden f 0,00f 0,00 Kippeneieren f 4,50—f 5,00 per UP. man, in feite de leider van het trio, thuis, gemoedelijk met moeder de vrouw babbelend over de weder waardigheden van den tocht. Op onze vraag of hijlzich niet erg vermoeid gevoelde, volgde een ontkennend antwoord, alleen wat huiverig, zooals men dat na sterke transpiratie kan hebben. Over den tocht was hij vol lof. Direct al met het weggaan 's morgens om kwart voor vijl zat de prettige stemming er in. Het was toen nog donker, doch men bleef voorloopig nog al bij elkaar en meerderen kenden den weg, zoodat men niet kon dwa len. Enthousiast was hij over de Friesche meren, die bij zonsopgang een onbeschrijfelijk prachtigen aan blik boden, met hun omzooming van land, bosch, dorpen en steden. Zooiets vergeet men niet en is al leen een tocht op de schaats naar deze streken meer dan waard. Het ijs was bijna overal van bijzonder goede kwaliteit, terwijl er veel min der sneeuw gevallen was dan hier, waarvan men dan ook niet den minsten hinder had ondervonden. Op onze vraag, of de tocht op zichzelf nogal meegevallen was, kwam prompt het antwoord „neen". Het is inderdaad een zeer zware tocht, en ieder op zijn beurt krijgt een of meer inzinkingen, waarop hij wenscht, dat het maar afgeloo- pen is. Dan moet men terdege re kening houden met den persoon, Jkitalen jtumï.-Tn-- ixOn iia«x irem*te ncnten. in zoö n geval sleepen zijn kameraden hem er door en zal hij na eenigen tijd de moeilijkheden weer overwonnen hebben. Wij hebben dat, ieder voor zich, op dezen tocht gehad. Eigen lijk waren wij op alles geheel on voorbereid. Bijna niet of heel weinig nog op de schaats geweest dit jaar en geen voorlichting. Voor het ver trek zeer matig gegeten en slechts een klein stukje brood in de rugzak, waarin wij ook een paar schaatsen hadden geborgen en wat hak- en teenbanden, hetgeen ook de geheele reserve voor drie man beteekende. Ook op weg weinig gegeten, af en toe een stukje chocolade, doch wel veel drinken, vooral koffie. Ijs maakt dorstig. Het moeilijkste traject was zeker dat van Franeker naar Dok- kum, toen we eigenlijk reeds zoo dicht bij het eindpunt waren gear riveerd en nog zoo'n grooten om weg in de duisternis van den avond moesten maken. De moeheid deed zich natuurlijk toen ook gelden en wie viel, had niet de volle veer kracht meer in zich, als „een kat op vier beenen" terecht te komen. Op dit traject zijn dan ook velen op onaangename wijze met het ijs in aanraking geweest en velen moesten hun wonden laten verbin den. Wij hebben het laatste deel van het traject bijzonder kalm ge reden en hebben geen valpartijen met nadeelige gevolgen gehad. Voor het Friesche publiek, be sluit onze zegsman, heb ik niets dan lof. Overal even hulpvaardig, waar men ook kwam. Aan de eindstreep was dit zoo sterk, dat men ons ge woon op een stoel duwde en ons de schaatsen af bond. Een van ons had schaatsen met vaste schoenen, zoodat hij eigenlijk op zijn kousen naar het hotel zou moeten loopen, dat 10 meter verder af lag. Hij werd echter door hulpvaardige handen op een fiets gezet en tus- schen twee man „opgebracht". J Burgerlijke Stand van 13—20 Dec. j' GeborenHennie dv G. H. Smit en 't M. ten Hove - Wiliemina dv G. j1 Harbers en Hofmeijer Jan zv G. 3 Grooten en G, Nijland Manna dv i G. ten Hove en J. Schippers. I Gehuwd: J. H. Nijzink 27 j. en W. J Rouwendal 22 j. j. Baan 26 j. en I F. Jansen 25 j. J Overleden B. J. Koedijk 72 j. weduwn. i|jv. H. A. Rek velt W. Slettenhaar J 83 j. weduwe v. J. Nijland I. JA. Vomberg 2 m. z.v. M. Vomberg en F. L Salomonson H. Poortman 38 j. j m.v. H. Averesch M. ten Berge duwn. v. H. Ponaers. Erres K.Y. 135, een glanzend notenuouten ontvangtoestel met een bijpassenden luid spreker, dat is juist de com binatie waarop U ebt ge wacht. Komt U bij ons eens luisteren naar dit schitterende mbrikaat van Erres Radio. De betaling regelen wij desgewenscht met U. Erres xuidsprekerMp No. b22 'li Alleenvertegenwoordiger Telefoon 38. Koopt voor de omzetbelasting het toestel duurder maakt. Het kantoor der Traditie-getrouw zal Rijssens Man nenkoor den tweeden Kerstdag weder een uitvoering geven in het Parkge bouw. De heer Sommer Jr. die dit Koor dirigeert en die verleden jaar Kerstmis, alsmede op het dezen zomer te Twello gehouden concours, proeven van bekwaamheid met ons Mannenkoor heeft afgelegd, zal ons ook dezen keer ongetwijfeld op een keurig programma vérgasten. Ook de Kerstboom zal weder ontstoken worden. Kortom het Man nenkoor zal ons een genotvollen avond bereiden en wij kunnen een bezoek dan ook ten zeerste aanbevelen.Voor bijzonderheden zie advertentte in dit blad.

Weekblad voor Rijssen | 1933 | | pagina 2