1 Een Meisje dat men niet Vergeet Een zekere Mijnheer Grar SAM BERG HEEREN-DAS Druk en Uitgave van G. ten Cate Hzn Torst J. Hzn.straat, Teief. 41, Rijssen. 'ie lekker wil eten met de Kerst- igen moet ZATERDAGAVOND jSAM BERG Zijn inkoopen doen. 'aar krijg je waar voor je geld. Gcbr. Kamphuis Nummer 979 Zaterdag 23 December 1933. pl PARKBIOSCOOP - R IJ SS E Zaterdag 23 December 1933, 8 uur Dinsdag 26 December (2e Kerstdag) MÈÊÊÈÊË si m eo;n. Voor een chique naar ÜBBiBB MÊ Ingezonden Stukken, enz. worden ingewacht tot uiterlijk Doncte Advertentiën 1—5 regels 55 cent, élke rej 12 uur, Advertentiën tot uiterlijk Vrijdagsmorgens 10 uur. :ent. Voor den handel speciaal tarief. Een vroolijke film vol schlagermuziek met DOLLY HAAS en WILLY FORST Toegang alle leeftijden. 's avonds 8 uur Een grootsch opgezette film uit het door gevaren omgeven leven van een officier in geheimen dienst. Prachtige buitenopnamen in Italië. Meeslepende muziel Een echte HANS ALBERS avonturen-film met veel humor en pakkende scènes. Toegang eiken leeftijd. Entree-prijzen als gewooi Aanbevelend, In den voorhof van den tempel Staat Simeon in 't gouden licht, En groote blijdschap drukt haar stempel Op zijn oud, verstild gezicht. Nu is hem in 't harde Leven, 't Leven, dat verminkt en slaat. Plots de groote vreugd gegeven Droom, geworden tot de Daad. Rust niet op zijn oude armen 't Kindeke uit Bethl'ems stal? 't Kindeke, Dat vol erbarmen Vertroosting voor hem wezen zal. De menschen vielen om hem heen Als 't loover in het herfstgetij, Hij wankelde ter tempeltreên, Hem ging'de dood nog steeds voorbij. De dorre handen konden slechts Zich vouwen ten gebede; Zijn stemme zong, als 't loflied klonk, Heel zacht, gebroken mede. Al meer zich buigend bleef hij staan, Hij wachtte, jaar en dag Totdat de Droom voorbij zou gaan En hij vervulling zag. In de stilte, in 't verborgen, Gaat de Heere zacht voorbij, Ons „heden" is voor Hem een „morgen", Hij kent geen haasten zooals wij. Bracht nu in dat oude leven, Waarin de Droom te glanzen hing, De vervulling, thans gegeven, Geen bittere ontgoocheling? Neen, hij droeg het zielsverlangen Naar den Heer der Heerlijkheid, Schooner dan het zielsoog schouwde, Brengt deze droom een werk'lijkheid. Heerlijk loon voor 't trouwe wachten, Zie, hoe 't doffe oog nu straalt Als of nu plots weer nieuwe krachten En nieuwe jeugd zijn neergedaald. Bijna stervend kan hij loven, Loven van de zaligheid, Die in dat Kindeke van Boven Voor 't oog der volk'ren is bereid. Lofzang wordt tot stille bede, Bij dat Kind, zoo lang verbeid „Heer, laat nu mij gaan in vrede, Want 'k heb gezien Uw zaligheid." 't Aardsche huis mag Tijd nu sloopen, d' Afbraak is voor hem gewin, Want de wrakke deur staat open En recht ziet hij den hemel in. Nu geen onvervulde droomen: 't Eeuwig huis ziet hij bereid, En hij bidtlaat mij nu komen, Heere, tot Uw' heerlijkheid. PREDIKBEURTEN op Zondag 24 December 1933. Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk Vm. hall 10 ds. van Willigen. Nm. 2V2 uur ds. v. Voorthuizen. Ie Kerstdag Vm. hall 10 ds. van Voorthuizen. Nam. half 3 ds. van Willigen. 2e Kerstdag Vm hall 10 ds. van Willigen. Westerkerk. Vm. half 10 ds. v. Voorthuizen. Nm. 21/g uur ds. v. Willigen. Ie Kerstdag Vm. half 10 ds. van Willigen. Nm. half 3 ds. van Voort huizen. rstdag Vm.. half 10 ds. van huizen. Geref, Kerk. Jail 10 d- 'hh M. Horjus! le Kerstdag Vm. half 10 en r half 3 ds. Horjus. 2e Kerstdag Vm. half 10 ds. F. C. Colenbrander van Friezenveen. Zelfst. Geref. Gem. o.h. Kruis. Zuiderkerk. Vm. 9Vï uur ds. van Wier. Nm. 2V2 uur ds. van Wier 's avonds 6 uur ds. van Wier. Ie Kerstdag Vm. half 10 en nam. half 3 ds. van Wier. 2e Kerstdag Vm. half 10 en nam. half 3 ds. van Wier. Om hall 5 stemmen voor Kerkeraadsleden. Geref. Gemeente. Walkerk. Vm. half 10 de heer Wijting. Nm. half 3 de heer Wijting. 'sAv. 6 uur de heer Wijting, le Kerstdag Vm. half 10 en nam. half 3 de heer Wijting. 2e Kerstdag Vm. half 10 de heër Wijting. Om 1 uur Zondagschool. Noorderkerk. Geen dienst. Dordtsch Geref. Gem. Vm. half 10, Nm. 2 en 572 uur Preeklezen. le Kerstdag Vm. half 10 en nam. 2 uur Preeklezen. 2e Kerstdag Vm. half 10 en nam. 2 uur Preeklezen. Vrijdagavond half 8 ds. Fraanje van Barneveld. Ned. Prot, Bond Zondag 24 December, 's avonds 7 uur ds. A. J. Werner v, Deventer. In KOUSEN en SOKKEN Hoe drie Rijssenaren de Friesche Elfstedentocht volbrachten. Eerlijk gezegd hadden wij er niet veel vertrouwen in, dat onze drie plaatsgenooten de heeren J. Hoeven- berg, A. H. ter Horst en Frans Hulst, die toch totaal ongetraind waren, dezen tocht tot een goed einde zou den brengen. Doch toen „Tubantia" Zaterdagmiddag in zijn berichtge ving meldde, dat zij Hindeleopen gepasseerd waren en er bijna tege lijkertijd een telefoontje kwam, dat zij ook de controlepost te Franeker waren gepasseerd en bovendien „fit" waren, viel aan een goed resul taat nauwelijks meer te twijfelen, al moest dan na laatstgenoemden post ook nog 72 km. worden afge legd. Om 9,10 uur had het drietal de eindstreep bereikt, een prestatie, die getuigt van moed en wilskracht, waaraan het in onzen tijd helaas nog wel eens ontbreekt. Het spreekt wel vanzelf.dat wij het dappere drietal gistermorgen niet direct hebben opgezocht, omdat de nacht voor hen, na een zoo late thuiskomst nog zoo kort geweest was. Doch direct na den middag trokken we er op uit, overtuigd zijnde, dat wij ze wel in een luien stoel of mogelijk in bed zouden aantreffen. De eerste waar we aanklopten, bleek echter reeds gevlogen te zijn, en ook aan het adres, waarna men ons verwees, was hij al niet meer aanwezig. Dan maar naar nummer twee, doch wederom vischten we achter het net. Dat hij een groot liefhebber van de natuur is, was ons bekend, doch dat hij na zoo'n tocht, die nauwelijks 12 uur geleden geëindigd was, al weer op pad was, wijst, evenals bij no. 1, op veel uithoudingsvermogen. Gelukkig troffen we den derden S*S«S Kunnen, zonder angst en beven Samenwonen „Droom en Daad Neen, daar is het harde Leven Dat den Droom verminkt en slaat V<ivï>.*ri'. uül ÜS. M'. iVl.' jt f f 1 UI, X V/OUVUllVV/Vi.

Weekblad voor Rijssen | 1933 | | pagina 1