I-■ Afscheid Meester Meilinh. liacoiBsseiiiricltiig 4 oeldleenino Druk en Uitgave van G, ten Gate Hzn*t ter Horst J. Hzrustraat, Telet 41, Rijssen. MB ïff Nummer 899 Zaterdag 4 Juni 1932, wm WW %ÖSf Ingezonden Stukken enz. worden ingewacht tot uiterliik Donderdagsmiddags 12 uur, Advertentiën tot uiterlijk Vrijdagsmorgens 10 uur. Advertentiën 15 regels 50 cent, elke regel meer 10 cent. Voor den handel speciaal tarief. 31 Mei. Heden was het de laatste schooldag van den heer G. Meilink, die na bijna 45 dienstjaren, waar van 40 aan de o. 1. school te Rijssen, het onderwijs met pensioen ging veHat^n Xn der voorcis r rmm de heer M. in het fraai versierde schoollokaal afscheid van zijn leer lingen, welke daarna op versnape ringen werden onthaald Vervolgens defileerden alle leerlingen der school langs den in de school ver grijsden meester, die ieder uit zijn hand een lekkernij ontvingen. Des middags had in het gym nastieklokaal, dat met een schat van bloemen was versierd, de offi- ciëele huldiging plaats. De zaal was bijna geheel met belangstel lenden gevuld. Aanwezig waren o.a. Burgemeester en Wethouders van Rijssen, de heer Inspecteur van het 1. o. in de inspectie Deventer, de Commissie van Toezicht op het L. O., de Oudercommissie, een com missie van oud-leerlingen en het personeel der school. Nadat de heer Meilink met zijn familie in 2' auto's van huis was gehaald, nam het eerst het woord het hoofd der school, de heer L. Iwema. Deze zeide o.a. het volgende: Een ernstige gebeurtenis roept ons hier te samen, ernstig, omdat ze een einde beteekent van een menschenwerk, maar ook een blijde, vreugdevolle gebeurtenis, omdat dat eind zoo eervol is en aller aan wezigheid getuigt van groote waar deering voor dat levenswerk. Daarna sprak de heer J. Knotten belt, burgemeester van Rijssen en zeideHet is vandaag wel een zeer bizondere dag voor u. De dag im mers, waarop gij afscheid neemt van een werkkring, waaraan gij u gedurende meer dan veertig jaren met uw rijke gaven, uw stoere werkkracht, uw liefdevolle hart, hebt toegewijd, een werkkring in één woord, die u liet was. En nu het afscheid „Scheiden tut Weh", zegt het be kerde Duitsche versje. En wij al len, die hier tegenwoordig zijn, wij kunnen het zoo heel goed begrij pen, dat uw gemoed op ditoogen blik van weemoed is vervuld. Ja, méër dan datwij zei: voelen dien weemoed met u mede, omdat wij er ons van bewust zijn, dat wij allen door uw heengaan iets in ons leven gaan missen. Het onderwijs in de eerste plaats, maar ook wij persoonlijk. En daarom zijn wij thans hier saamgekomen om, ieder in zijn eigen kwaliteit en op zijn eigen wijze, u te zeggen of door zijn belangstelling te toonen, hoe groot onze waardeering voor u altijd is geweest, en hoe oprecht onze hoogachting. Het is mij een voorrecht u dat te mogen zeggen. Meerdere malen heb ik aan een geopende groeve getuigd van de deugden en df gaven van een overledene. Maar dan kwam altijd de gedachte bij mij op, of het eigenlijk geen ver spillen van woorden was, omdat immers de persoon zelf, dien het betrof, de woorden, die uit het hart opwelden, niet vernemen kon. Dat is nu te uwen opzichte gelukkig anders. Gij zijt nog in het land der levenden. En, wat ook niet zonder beteekenis voor u is, gij hebt toch uw roem niet overleefd. Wij zien u heengaan, niet als een rustbe- hoevende, niet als een afgeleefd en in den dienst versleten man, maar als één, die nog staat in de kracht van het leven. Zie, bii wat ons somber stemt, is toch dit een verblijdende gedachte. Want, be driegen wij ons niet al te zeer, dan staat u, na een goed volbrachte levenstaak, nog een schoone en rustige levensavond te wachten. Zoo zijt gij, en zijn ook wij, van gemengde gevoelens vervuld: ge voelens van weemoed om hetgeen gij achterlaat, van dankbaarheid om hetgeen gij in het mooie werk der opvoeding hebt mogen bereiken, en van hoop op een blijde toekomst. Ik heb u gesproken van waardee ring en hoogachting. Dat deed ik voor mij zelf, maar tevens uit naam van Burgemeester en Wethouders en van den gemeenteraad. Een eer vol ontslag werd u dan ook verleend onder dankbetuiging voor de dien sten, die gij aan de gemeenschap hebt bewezen. Spontaan heeft de Raad echter nog besloten u ook een stoffelijk blijk van waardeering te schenken. Dat besluit werd ge nomen zonder dat gij daarvan iets afwist, ofschoon u anders, als ver tegenwoordiger van de pers, niet veel raadsbesluiten ontgaan. Ik hoop, dat dit voor u evenwel geen reden moge zijn het couvert, dat ik u hierbij aanbied, te weigeren, maar ik vertrouw, dat gij het even gaarne zult aanvaarden, als het u wordt aangeboden. Vervolgens nam de heer Ladage, inspecteur van het L. O. in de in spectie Deventer het woord en dankte den scheidenden onderwij zer namens het rijks schooltoezicht voor het vele goede, dat hij te Rijs sen gedurende zijn 40 jarige werk zaamheid aan de O. L. school aldaar had gedaan. Daarna voerde de heer J. J. ter Horst, als voorzitter der commissie van oud leerlingen, het woord en zeide Toen bekend werd, dat u met 1 Juni uw functie zoudt neerleggen, heeft zich aanstonds onder de oud leerlingen een commissie gevormd om u bij deze gelegenheid te dan ken voor al hetgeen u in die lange periode voor de opgroeiende jeugd hebt gedaan. Zelf een oud-leerling van u, viel mij de eer te beurt de tolk van alle dankbare gevoelens te zijn, die bij deze gelegenheid opkomen bij allen, die het voorrecht hebben ge had, in hun schooljaren van uw beproefde leiding te profiteeren ik breng u dezen dank dan ook gaarne over. Wij hebben gemeend er ook een stoffelijk bewijs aan te moeten toevoegen en de graagte, waarmede allen, die om een kleine bijdrage daarvoor werden aange zocht, hun steentje bijdroegen, is een afspiegeling van de gevoelens, die alle oud-leerlingen hun vroe- geren leermeester toedragen. Zie hier dan een salonameublement, dat naar wij hopen, in uw huis een plaats zal vinden. Verder voe gen wij hierbij een teekening van de school, gemaakt door een der oud-leerlingen, zooals zij was, toen u haar voor 't eerst betradt en een oorkonde, vermeldende de namen uwer dankbare oud-leer lingen. Vervolgens sprak de heer D. Eerd- mans namens de Commissie van Toezicht op het L. O. te Rijssen en zeide o.a.Afscheid nemen is een weinig sterven. Een ontroe rende gedachte en toch moeten wij er ons bij bepalen, vooral bij een gelegenheid als deze, dat ge officiéél afscheid van ons neemt, als secretaris der Commissie van Toezicht op het L. O. De meesten onzer kunnen zich nog goed den dag herinneren, dat we u tot onzen secretaris benoemden. Aan wien zou het secretariaat beter dan aan u kunnen worden toevertrouwd? Met pijnlijke accuratesse hebt gij GEVESTIGD TE ALMELO. Inschrijving op een groot f 50,000 tegen den koers van 100 ten laste van genoemde Diaconesseninrichting, in stukken van f 1000, f 500 en f 100. Dengene die in deze leening wenscht deel te nemen, wordt verzocht hiervan opgave te willen doen aan de DIRECTRICE van het DIACONES- SENHUIS te ALMELO vóór 15 Juni 1932. Coupons betaalbaar 15 Juni en 15 December. Houders van Obligatiën d.d. 20 Mei 1930 hebben het recht van voorkeur. HET BESTUUR. alles genotuleerd, wat wij goed vonden te zeggen. Och, wat droe gen onze vergaderingen een echt huiselijk en gemoedelijk karakter en daartoe hebt gij inzonderheid onopzettelijk het uwe bijgedragen, en wel niet alleen door uw pa triarchale figuur, maar ook door uw persoonlijkheid. Wat zijt ge ons vaak in ons ongeduld tegemoet gekomen, wanneer we luisterden naar het voorlezen uwer nauwkeu rig uitgewerkte notulen en ver slagen. Met hoeveel zorg gaalt ge eik onzer het zijne en herinnerdet ge ons aan onze schoolbezoeken. Uw beeltenis, altijd op diezelfde plaats aan tafel, zal nog vele jaren bij ons allen in herinnering blijven, en ge kunt er van verzekerd zijn, dat we allen met liefde en waai- deering aan u terug zullen denken. Spr. bood daarna namens de com missie een prachtige tuinbank aan. Thans was het woord aan den heer G. Muller namens de Ouder commissie der O. L. School. Deze zeide in zijn toespraak: Wij hebben de zekerheid, dat de ouders der leerlingen een aange name herinnering aan u zullen be waren. Zij wisten hun kinderen bij u in goede handen, zoowel wat be treft het vermeerderen hunner ken nis, als het gewennen aan goede orde en tucht. Spr. bood namens de Commissie een prachtig bloem stuk aan. Het hoofd der school, de heer Iwema, zeide vervolgens nog Steeds ben ik ten opzichte van u met groot respect vervuld geweest en niet alleen om uw waardig voor komen. Ook uw innerlijke eigen- ^;5Ö9N?5%2 »y5K:?W ÜÏ&5 ff?m 'ijSaWÉÊfc.

Weekblad voor Rijssen | 1932 | | pagina 1