IMf jMiieui os. L iüuïiüö. 'l Sigarenmagazijn „BEPfllir Druk en Uitgave van G. ten Gate Hzn., J. ter Horst J. Hzn.straat» Telef. 41, Rijssen. |s|j W IBf HÈ ft Nummer 853 Zaterdag 18 Juli 1931 Ill Jill lijf JOH. H. HATTEN KOFFERS Sporthuis SCHMITZ 111» Ingezonden Stukken enz. worden ingewacht tot uiterliik Donderdagsmiddags 12 uur, Advertentiën tot uiterlijk Vrijdagsmorgens 10 uur. Advertentiën 15 regels 50 cent, elke regel meer 10 cent. Voor den handel speciaal tarief. - - G feistïfcs Woensdag 15 Juli was het 25 jaar geleden, dat Ds. L. Wijting zich als voorganger aan de Geref. Gemeente ot h. Kruis verbond. Inderdaad was dit en voer den jubilaris en voor de gemeente, die mede aan zijne zorg is toevertrouwd, een dag, die niet onopgemerkt kon voor bijgaan. Wat deze trouwe ziele- herder voor zijne gemeente al dien tijd geweest is en in haar midden gewerkt heeft kan niet geschetst worden. Tot de komst van ds van Wier ca. 3 jaar geleden heelt ds. Wijting alleen de geestelijke ver zorging van deze groote gemeente gehad. Geregeld werd door hem eiken Zondag het Woord bediend en in den winter werden bijbellezingen gehouden. Zijn ernstige prediking wordt nog steeds door de gemeente met belangstelling aangehoord, om dat zijn woord altijd welmeenend, in aangenaamheid en met zout be- sprengd is. Als prediker heeft hij trouw gedurende de afgeloopen 25 jaar zijn roeping vervuld, zelf door handel en wandel zijn Evangelie verkondiging bezegelend. Talloos velen heeft hij op catechisatie gods dienstonderwijs gegeven. Deze allen hebben in ds. Wijting een uitne mend leermeester gehad. Als ziele- herder heeft hij steeds met al de krachten hem geschonken het goede voor zijne gemeente gezocht. Als droefheid een gezin der gemeente bezocht, voelde men hoe ds. Wijting medeleefde, zelfs medeleed.f Aan vele krankbedden heelt hij ernstige woorden van vermaan en liefde rijke woorden van troost gesproken. Niet minder dan 527 begralenissen werden door hem geleid. Hij heeft bij de vervulling van zijn ambt de hitte van den dag en de koude van den nacht verdragen en zoo de gemeente met al de gaven en talenten hem geschonken, gediend. Geen wonder, dat bij dezen mijl paal ook de gemeente een blik terug moest werpen en hare dank baarheid en belangstelling wilde toonen. In alle buurten werden buurtcom- missies gevormd, en zoo werden uit alle buurten cadeaux aangevoerd, cm daarmede blijk te geven, dat er een hechte band bestond tusschen den leeraar en de gemeente en dat de gemeente daarom den dag van het jubileum voor Ds. Wijtingtcteen onvergetelijke!) feestdag wenschte te maken. Het is niet doenlijk en ook niet noodig een opsomming van alle geschenken te geven, wij kunnen volstaan met te zeggen, dat heel de gemeente medegewerkt heeft aan deze huldiging. Aan den avond van den feestdag werd door den jubilaris een herdenkingswoord gesproken naar aanleiding van Ps. 115 1. Aan het einde werd hij toege sproken door Ds. van Wier, die mocht gewagen van de aangename samenwerking, welke er tusschen Ds. Wijting en Z.Ew. bestond. Op zijn verzoek zong de gemeente den zegenwenschuitPs. 122:3, waarmee deze dienst gesloten werd. De kerk was bij dezen dienst stampvol en met aandacht werd geluisterd naar de schoone herdenkingsrede. Ds. Wijting en de zijnen zullen den dag van 15 Juli niet vergeten. We hopen, dat de Ger. Gemeente o/h Kruis nog lang in Ds. Wijting haren uitnemenden voorganger en Rijssen in hem den hoogstaanden burger mag behouden. —o Nu sedert 1 Juli j.l. een niet on belangrijke groep nieuwe verze kerden in de Ziektewet werd op genomen. moge nog eens bekend gemaakt worden, dat de arbeider, die ziek wordt, zich aan een aantal z.g. contróle-voorschriften te hou den heeft. Overtreding dezer voor schriften kan geheel of gedeeltelijk verlies van de aanspraken op zie kengeld tengevolge hebben. In het bijzonder geldt dit ten aanzien van de verplichting, zoo spoedig mogelijk, althans binnen 24 uur na het intreden der arbeids ongeschiktheid mededeeling („ziek melding") te doen ten kantore van den Raad van Arbeid of ter plaatse, door dien Raad daartoe aange wezen. Exemplaren der contróle-voor schriften zijn op aanvrage verkrijg baar bij den Raad van Arbeid oi bij de Ambtenaren van den Buiten dienst. o— Mej. Gerda Bosch, locale kracht aan het postkantoor alhier, is be noemd tot telefoniste te Deventer. o— Door wijlen de heer Dr. G. Stok kers, alhier op 7 Juli overleden, zijn de volgende bedragen gele gateerd Vereeniging Dagsanatorium te Rijssen f 5000; Vereeniging „Het Groene Kruis" te Rijssen f 5000; Ondersteuninsfonds Nederl Maat schappij tot bevordering der Ge neeskunst f 5000; Algemeen Zie kenhuis te Almelo f 2000 en het Wilhelminagathuis te Nijmegen f 2000. Verder heeft hij aan zijn tegenwoordig en vroeger huisper soneel, zijn tuinknecht en zijn bar bier legaten vermaakt. Zijn geheele vermogen onder aftrek van deze legaten-heeft de overledene, aan de Gemeente Rijssen geschonken om hiervoor een gemeentelijke waterleiding te stichten. De legaten zijn alle vrij van successierechten. De ontvanger der Dir Bel. te Rijssen houdt naast de gewone kantooruren extra zitting voor het in behandeling nemen van aanvra- voor een kosteloos rijwielmerk op Maan- en Dinsdagen 20, 21, 27, 28 Juli en 3, 4 Aug. '31 des avonds 7—9 uur. EERST EVEN NAAR Weekmarkt. Oude Kippen f 0,85—f 1,50 Tonge Kippen f 1,00f 1,80 Oude Hanen f 1,00f 1,50 Jonge Hanen f0,25—f 0,75 Tamme Konijnen f 0,35—f 2,00 Tamme Eenden f 0,40f 0,50 Duiven 10,00—f 0,00 Kippeneieren f 3,50—f 4,00 per 100 o— Gevonden: Een portemonnaie met 88 cent, twee belastingplaatjes, een manchester buis, een zakmes, een ledige portemonnaie, een por temonnaie met 40 cent. Verloren: Een dop van benzine- bak, een oliekan, een haarspit. o— Architectuur Verzekeringen op alle gebied Assurantiën Verstrekt Hypotheken Verricht alle makelaarswerk- zaamheden. Beëedigd makelaar en taxateur. Rohofstr. 83 Tel. 507 ALMELO. PREDIKBEURTEN op Zondag 19 Juli. Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk. V.m. half tien ds. Bartlema van Zeist. Nam. 3 uur de heer Dijk man. Westerkerk. V.m. half 10 de heer Dijkman. Nam. 3 uur ds. Bartlema (Bed. H. Doop). Geref. Kerk (Boomkamp). V.m. half 10 ds. M. M. Horjus. Nam. half 3 ds. M. M. Horjus (Bed. H. Doop). Zelfst. Geref. Gem. o. h. Kruis. Walkerk. Voorm. half 10 ds. van Wier (Bed. H. Avondm,) Nam. half 3 ds. van Wier. 's Av. 6 uur ds. van Wier. Noorderkerk. Voorm. half 10 geen dienst. Nam. half 3 de heer Wijting. Dortsch Geref. Gem. Vm, half 10, nam. half 3 en 's av. 6 uur Preeklezen. in alle maten en kleuren vanaf 75 ct. Rugzakken vanaf f 1,00. Het voordeeligste adres voor alle Luxe Lederwaren. Telefoon 52 Rozengaarde 37 "BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE RISSEN van 8—15 Juli. GeborenAaltjen d.v. G. Nijland en A. Voortman Gerrit z.v. B. J. Tijhof en M. Poortman Dina d.v. G. J. Nijzink en F. Vrugteveen Antonia Maria d.v. G. A. Haarman en M. Balder. GehuwdJ. Brandriet 22 j. en J. Bargmans 22 j. OverledenG. Stokkers 59 j. M. van den Berg 77 j. wed. van G. van Dalen. L - ÊplH Beleefd Aanbevelend,

Weekblad voor Rijssen | 1931 | | pagina 1