Hl Druk en Uitgave van G. ten Cate Hzn., J. ter Horst J. Hzn.straat, Telef. 41, Rijssen. Nummer 830 Zaterdag 7 Februari 1931. bestek en teekening Joh. H. Hatten Ingezonden Stukken enz. worden ingewacht tot uiterliik Donderdagsmiddags 12 uur, Advertentiën tot uiterlijk Vrijdagsmorgens 10 uur. Advertentiën 1—5 regels 50 cent, elke regel m<!' 10 cent. Voor den handel speciaal tarief A Vrijdagavond werd de nieuwe Wes- terkerk der Herv. Gem. door den Wel Eerw. Heer Ds. A. H.G. van Voort huizen uit de Vuursche ingewijd. Toen de dienst om 6 uur aanving, was het kerkgebouw tot in de portalen, stampvol, en velen moesten teleurgesteld terug- keeren, omdat zelfs geen staanplaats meer te krijgen was. Tot tekst voor deze inwijdings- prediking had Ds. v. Voorthuizen ge kozen Zach. 4 7b: „Genade, genade zij denzelven". In deze woorden aldus Z.Eerw. beluisteren wij ten eerste: een innigen danktoon. Door dat woord heeft Israël God zijn dankbaarheid betuigd over het feit, dat de tweede tempel voltooid was. En er bestond voor hen alle reden tot dankbaarheid Ruim 42000 Joden waren teruggekeerc vanuit de Babylonische ballingschap, om den tempel te herbouwen. Er wa: tegenslag geweest van de zijde dei Samaritanen, doch God schonk genade en de verwaarloosde taak werd weer op gevat, En als in het jaar 516 v. Chr. de nieuwe tempel zijn voltapimg bereik' heeft, dan moeten de Joden de gunst des Heeren dankbaar erkennen en zij doen dat met de woordengenade, genade zij denzelven. Met die woorden, zoo zegt spr., wenschen ook wij uiting te geven aan onze dankbaarheid jegens God en menschen, waar wij thans hier bijeen mogen zijn en dit nieuwe Godshuis door de Herv. Gemeente in gebruik genomen wordt. Ook dit werk is enthou siast begonnen. God deed ook hier de moèilijkheden en bezwaren overwinnen en wij moeten dan ook den gunst des Heeren prijzen, die onzichtbaar, doch almachtig over dit kerkgebouw was uitgebreid en wij kunnen onze dank baarheid jegens God en menschen niet beter tot uiting brengen, dan door te herhalengenade, genade zij denzelve. Ten tweede beluisteren wij een vurig gebed. Als Israël van den ouden dag den tweeden tempel mocht aanschou wen, en de voltooiing had gadegeslagen, dan waakte de gebedsdrang op om het goede voor deze woning des Aller- hoogsten af te smeeken, met deze woor den genade, genade zij denzelven, d. w. z. heil en zegen, zij dit Godshuis beschoren. Als gij thans dit Godshuis in zijn vol tooiing moogt aanschouwen, vervolgt spr., dan wake ook in uw hart de ge bedsdrang op en smeeke ook gijge nade, genade zij denzelve. Wij, althans wij vragen uit het diepst van ons hart, verheerlijk uw groote genade aan dit Uw huis; o Heere. Wij vragen U, o God, dat Gij dit huis moogt bewaren voor het vuur van den hemel en voor het vuur van de aarde. Wij vragen U, o God, dat Gij in dit Huis geen dienstknechten laat ar beiden, dan die door U geroepen wor den, dat Gij aan dit Huis de genade Ondergeteekende houdt zich beleefd aanbevolen voor het maken van en toezicht van alle voorkomende bouwwerken. Rohofstr. 83 - Tel. 507 - ALMELO. moogt verleenen. dat hier altijd moge schijnen het licht van het eeuwige Evangelie. Wij vragen U, o God, dat Gij deze genade aan dit Huis moogt wegschen ken, dat hier de souvereine en vrijmach tige genade Gods aan zondaarsharten ten deel moge vallen. Ten derde dan beluisteren we een heerlijke belofte. God beloofdegenade, zal Ik over en in dit Huis openbaren. God heeft deze belofte en vele anderen ook aan dit Huis verbonden. Als gij hier komt in den dag van uw rouw en door de openlijke aanroeping van Gods naam de rouw uwer ziel Hem wordt medegedeeld, dan zal Hij U vertroosten. In den dag uwer uitredding zal de Heere uwe dankzegging aannemen en meerder heil u beschikken. In den nacht van uw zielenood zal de Heere op uw noodgeschrei groote wonderen doen, en uw zonden werpen in de diepe zee zijner eeuwige barmhartigheid. Als gij hier komt met een ledige hand en een ledig hart, dan behoeft gij dit bedehuis niet ledig en koud te verlaten. De kerk is de akker waaruit het Godsrijk opgroeien moet. Dit Godsrijk zal komen. Wij verwachten naar Zijn belofte nieuwe hemelen en een nieuwe aarde, waarop gerechtigheid woont. Dan zal daar geen tempel meer noodig zijn. Op grond van deze heerlijke belofte Gods nemen wij deze kerk in gebruik en dat wel in de vaste overtuiging, dat God haar niettegenstaande wij zulks onwaardig zijn zal gebruiken om zijn genade tot in navolgende geslachten te verheerlijken en mede door haar zal Zijn eeuwig en onbewegelijk koninkrijk, in glorie en luister aanbreken, als alle koninkrijken der wereld in het niet zijn weggezonken. Ds. van Voorthuizen gaf hierna in korte trekken de geschiedenis van den bouw, en richtte een woord van dank tot de gemeente, den Kerkeraad, de Kerkvoogdij en de Bouwcommissie. Verder dankte hij de architecten Heu- velink en Plooy, den opzichter Jorissen, alle aannemers en alle werklieden voor de totstandkoming van dit fraaie kerk gebouw. Met dankbaarheid werd melding ge maakt van verschillende schenkingen. Door de fa. ter Horst 6 Co. werd een aanzienlijk bedrag geschonken. De heer G. van Wijngaarden en mej. van Wijn gaarden schonken den kanselbijbel, de Jongel.vereen, de lampen voor kansel en voorlezersbank, de Meisjesvereen. een prachtig doopfont, de Zondagsschool ver. de luibel, de architecten een prachtigen kanselstoel en het gemeentebestuur de verlichting van het torenuurwerk. Toegesproken werden verder het Col-: lege van B. en W., waarvan aanwezig waren de wethouders J. J. ter Horst en J. W. Otten. De navolgende predikan ten Ds. Steenbeek, Ds. Klomp, Ds. de Bruin, Ds. Groenewoud, Ds. Horjus, Ds. van Wier en Ds. Wijting, de heer J. H. ter Horst als vertegenwoordiger van de fa. ter Horst Co., en de heer R. Bosma, gemeente-secretaris waren eveneens aanwezig, benevens de afge vaardigden van Kerkeraden en Kerk voogdijen van Wierden en Enter der Herv. Kerkverder de afgevaardigden der Geref. Kerk en der Geref. Gemeente o. h. Kruis. Hierna werd door den Eerw. heer Bruggink namens de Kerkvoogdij het nieuwe kerkgebouw met een woord van dank aanvaard. Achtereenvolgens werd daarna het woord gevoerd door Ds. Steenbeek, als consulent, Ds. Klomp en Ds. de Bruin als oud-predikanten, Ds. Groenewoud als ringpredikant en door Mr. van den Steen van Ommeren als vertegenwoor diger van het Prov. Coll. V3n Toe zicht. Dpor Ds. van Voorthuizen werd de.i sprekers dank gebracht. Na beëindiging van den dienst ver- eenigden vele genoodigden zich in de bijlokalen. Hier werd nog gesproken door den heer J. J. ter Horst namens het Gemeentebestuur en door den heer R. E. de Vaal, die namens de Bouw commissie aan haren voorzitter ds. van Voorthuizen een prachtig tegeltableau aanbood waarop de Westerkerk door de fa. Bokhorst geschilderd was. De architect, de heer Plooy, voerde hierna het woord en dankte de Bouwcommissie voor de prettige samenwerking. o— PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk. Zondag V.m. half 10 ds. Jansen van Tubbergen. Nam. half 3 ds. Plan- tinga. Westerkerk. Zondag V.m. half tien ds. Plan- tinga. Nam. half drie de heer Bruggink. Geref. Kerk. Zondag V.m. half 10 ds. M. M. Horjus. Nam. hall 3 Leesdienst. Zelfst. Gerei. Gem. o. h. Kruis. Zondag voorm. half 10 ds. van Wier. Nam. half 3 ds. van Wier Doopsbediening. 's Av. 6 uur Ds. van Wier. Woensdagavond 7.30 uur ds. van Wier. Dortsch Gerei. Gem. Zondag Vm. half 10, Nam. 2 uur 's Avonds 5.30 Leesdienst. Woensdagav. 7.30 uur Leesdienst - o—

Weekblad voor Rijssen | 1931 | | pagina 1