LEV KONINGIN! Druk en Uitgave van G, ten Gate Hzn.» J, ter Horst J. Hzn.straat, Telef. 41, Rijssen. Nummer 806 Zaterdag 16 Augustus 1930, mm Ingezonden Stukken enz. worden ingewacht tot uiterliik Donderdagsmiddags 12 uur, Advertentiën tot uiterlijk Vrijdagsmorgens 10 uur. Advertentiën 1 5 regels 50 cent, elke regel meer 10 cent. Vuor den handel speciaal tarief. 'smwi Het Oranje Comité deelt hierbij aan de ingezetenen van Rijs sen mede, dat op de laatst gehouden vergadering besloten werd den 50sten verjaardag van H.M. de Koningin feestelijk te herdenken. Evenals deze wensch op de voor kort gehouden algemeene ver gadering zeer duidelijk tot uiting kwam, was ook het huidige comité in zijn nieuwe samenstelling het geheel daarover eens, dat dit kroonjaar niet geheel onopgemerkt mocht voorbijgaan, doch dat er alleszins aanleiding bestond dit zoo heugelijke feit met een ouderwetsch Rijssen's Koninginnefeest te gedenken. Hiertoe behoort in de eerste plaats een kinderfeest en zal dit eveneens ouderwetsch zijn, dan behooren daaraan alle schoolkinderen deel te nemen. O.i. kan dit ook thans nog heel goed, ook al zit men niet meer op de schoolbanken onder eenzelfde u en al heeft men ook nog zulke scherpe lijnen getrokken voor wat voor Uwe kinderen mag en niet mag. Een schoolfeest, zooais dat in Rijssen steeds gevierd werd en zooals ook de plannen zijr het nu te vieren, kan niet uit den booze zijn. Wij hopen daar voor het welslagen van een algemeen feest de diverse scholen allen mee zullen doen en dat een onafzienbare schare blijde kinderen straks in optocht naar het feestterrein moge trekken. Oorspronkelijk was het de bedoeling het kinderfeest reeds Vrijdag 29 Augustus a.s. te houden, doch om verschillende reden, waarbij ook de zeer korte tijd van voorbereiding die ons dan nog zou resten een voorname factor was, werd besloten de feeste lijkheden uit te stellen tot Vrijdag 12 September a.s. Tot een ouderwetsch feest behoort ook een optocht en Riessen heeft steeds bewezen, dat wat betreft de origineele ideeën en voor stellingen van een en ander het niet te evenaren is. Ook een voudige volksspelen, waarbij de laatste jaren het „Vogelschieten" in zwang gekomen is behooren op zoo'n dag niet te ontbreken en ook daaraan heeft het comité gedacht. Het voorloopig pro gramma, dat is samengesteld ziet er uit als volgt: VRIJDAG 12 SEPTEMBER. 's middags half twee opstelling der schoolkinderen op 't Schild alwaar het begeleidend muziekkorps eenige volksliederen zal spelen. Daarna afmarsch naar feestterrein aan de Wierdensche weg, waar de kinderen op de bekende wijze getrakteerd en met diverse spelletjes bezig gehouden zullen worden. 's Avonds acht uur opstelling van muziekkorps op Schild fakkeloptocht door diverse straten van Rijssen. Terugkeer naar 't Schild alwaar een concert gegeven zal worden. Het comité doet hierbij een beroep op bewoners en om wonenden van het Schild om het plein een feestelijk aanzien te geven en zoo mogelijk 's avonds te illumineeren. ZATERDAG 13 SEPTEMBER. 's Morgens 7 uur Reveille. Daarna rondtocht van twee herauten te paard ten einde de feestelijkheden in te leiden. Om 8 uur klokgelui en zoo mogelijk Koraalmuziek van den toren. Daarna bij voldoende deelname aan het Schuttersfeest afhaling van den Schutterskoning en in Optocht naar het terrein der Volksspelen, die daarop een aanvang zullen nemen. 's Middags ongeveer 1 uur Samenstelling en Opstelling van den Optocht, waarvoor naar wij hopen een enorme deelname moge bestaan, zoodat deze nog in lengte die van vroegere jaren zal overtreffen. Het is de bedoeling, dat deze Optocht een Alle gorische zal zijn. Het Comité verzorgt dus geen historisch ge deelte, daar dit te kostbaar zou worden tenzijja tenzij de ingezetenen van onze plaats dit jaar eens een flinke greep in hunne portemonnaies zouden willen doen; maar we moeten dat dan ook zeer gauw weten. Daarom zal begin volgende week langs de huizen gecollec teerd worden. Natuurlijk elke bijdrage hoe..g«r>«£. <xT >.?.i zeer ■jp prijs gesteld worden maai' eten feesf kosi ccnkdt; r-Ad, Om een klein voorbeeld te geven noemen wij alleen, nog maar het kinderfeest. Laten we aannemen, dat de Scholen die de laatste jaren mededeeuen ook nu weer meedoen, dit zijn dan ongeveer 1400 kinderen. Rekent men aan versnapering, ca deautjes en prijzen ongeveer f 1,— per kind, dan is dit al f1400 waarbij dan nog altijd andere extrakosten komen. Wil men daarom een luisterrijk feest kunnen vieren dan zal er in de eerste plaats geld moeten zijn. Wij weten en vooral ook wanneer het voor de kinderen is, de Rijssenaren niet op een dubbeltje zien. Wij vertrouwen dan ook, dat als er straks een beroep op Uw steun in den vorm van een bijdrage gedaan wordt, deze niet te vergeefsch zal zijn, doch dat het nieuwe Comité als eerste blijk van waardeering van haar werk de zeer goed geteekende lijsten in ontvangst zal mogen nemen. Dit zal voor de leden een aansporing zijn om het aange vangen werk met kracht voort te zetten en dit Kroonjaar van Hare Majesteit Onze Koningin op luisterrijke wijze te herdenken opdat door velen daaraan nog eene aangename herinnering moge bewaard blijven. JongeliedenOverlegt nu reeds wat ge samen doen zult. Vormt nu reeds groepen voor den optocht, volksspelen etc. Stelt niet uit tot de laatste dagen, waardoor gij het werk der diverse commissies bemoeilijkt en tevens de uitvoering van het voor genomen programma in gevaar brengt. Wij hebben nu een goeden tijd van voorbereiding. Maakt daarvan nu reeds gebruik. Ook zou het comité, zij het dan ook met eenigen schroom aan de diverse buurtcommissies willen vragen. Hoe zoudt ge dit jaar over een straat of buurtversiering denken. Kan daar nu nooit weer iets van komen? Dat zou jammer zijn. Tenslotte willen wij nog vermelden, dat zooals dit op Konin ginnedag steeds gebruikelijk was de Parkcommissie 's avonds een concert in het Park zal geven en daarna een kostbaar vuur werk zal doen afsteken. Laten we dit jaar, dit Kroonjaar van H.M. allen nog eens eendrachtig en op ouderwetsche wijze feesvieren. EFEEST.

Weekblad voor Rijssen | 1930 | | pagina 1