mm leners ROGGE Seinfeld ichers Aanbesteding. OPENING JACHT. VERHUURD BOUWLAND Aankondiging» BEKENDMAKING. Grof Wild» Klein Wild» Waterwild» bij de Jutefabrieken» Het bouwen eener spoelbrug in de Stads- bleek» Deken v. d. Waarden wees er den geloovigen op, dat een zoo schoone kerk naar evenredigheid dient te worden gemeubileerd. Er ontbreekt o.a. nog geld voor een passend uur werk in den toren en vooreen beeld van den Patroon der kerk, den H. Dionysius. Iedere parochiaan werd nu in de gelegenheid gesteld een steen te metselen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt en waarbij flink werd geofferd. De plechtigheid had plaats in tegenwoordigheid van zeer vele belangstellenden en van vrijwel de geheele geestelijkheid uit den om trek. o Hedenmorgen is het vliegtuig uit de Mors weer vertrokken, dat daar Donderdagmiddag een noodlanding moest doen. Het was het vliegtuig D 143 van de Duitscher Aero Lloyd, komende van Londen met bestem ming naar Berlijn. Het vliegtuig be vatte post- en passagiersgoederen. Door mechaniciens van Schiphol werden de uoodige reparatie's aan een der motoren verricht. o - 9 Juli. Van bevoegde zijde ver nemen we, dat het mond- en klauw zeer thans in onze gemeente is ge weken. Het is erg genoeg geweest, want de ziekte heeft in meer dan 100 stallen geheerscht en al zijn er vweinig of geen dieren aan gestor ven, het is van zeer nadeeligen in vloed geweest op onze veemarkten, waar de aanvoer den laatsten tiid veel geringer was dan in normale tijden. De veehouders kunnen thans weer zónder vrees onze veemarkten bezoeken. o Gisteren (Dinsdag) maakten 6 klassen der o.!. school alhier een schoolreisje. De hoogste 3 klassen gingen naar Den Haag en Scheve- ningcn en de 3 volgende naar Apel doorn en omgeving. Het was een prachtige dag voor ■een reisje, niet te warmmaar droog. De eerste afdeeling maakte de reis o vei Utree iïl en- Goud a-cn -ging, uit een korte wandeling door Den Haag, met de tram langs den prachtigen ouden Scheve- ningschen weg naar Scheveningen. Na hier in een établissement van De Sierkan" den inwendigen mensch versterkt te hebben, werd gewandeld naar het dorp Scheve ningen en de visschershaven be keken, evenals de vuurtoren. Na terugkomst aan het strand werd over de Pier gewandeld en de rest van den mooien zomerdag doorge bracht met het strandvermaak. dat -vooral voor kinderen uit onze hooge en droge streken de bekoring der nieuwheid heeft. De kinderen, die naar Apeldoorn zijn geweest, hebben vandaar uit per auto een rijtoer gemaakt naar en door de bosschen en volop ge noten van de heerlijke rijpe bosch bessen. Toen deze kinderen 's avonds om half negen weer in Rijssen kwa men, leken velen wel wat op ne gertjes vanwege het boschbessen- sap, maar dat hinderde niet: daar waren water en zeep goed voor. Hoofdzaak was, dat zij, evenals de kinderen uit de hoogere klassen, veel pleizier hadden gehad en mogen we er wel aan toevoegen - door het verkrijgen van allerlei nieuwe indrukken veel hadden ge leerd. muziekvereeniging „Wilhelmina' aan het hoofd, naar het Schild ge wandeld wordt, waar de officieel* ontvangst ten stathuize plaats vindt Onmiddellijk daarna wordt naa het Volkspark gemarcheerd ei neemt het concours een aanvangt Indien wij het mooie zomerweer va| het oogenblik, waarop wij dit schrij ven, mogen behouden, zal de pu blieke belangstelling ongetwijfeld zeer groot blijken te zijn, waarop trouwens met de entree prijzen pote rekening is gehouden door deze zoo laag mogelijk te stellen. ONS LAATSTE SEIZOEN VERSLAG. Zoo zijn dan de R. V.-ers er Zon dag in geslaagd in den beslissings wedstrijd om den Wisselbeker v|jn Enschede 4 te winnen, waardolr de vereeniging, na het kampioejl- schap van den Bond te hebben ver overd, ook houdster van den Beker is geworden, een prestatie, die Gevondeneen geringde postduif, een muntbiljet, een vierstreng zwarte koralen met zilveren slot in de omgeving van Goor, een pak inhoudende verschillende vrouwen- kleedingstukken. Verloren een kleine sleutel van een hangslot. Inlichtingendienaangaandeophet politiebureau. o Gaarne herinneren wij nog met een enkel woord aan het op heden, Zaterdagmiddag te houden Zang concours van den ring Twen the m onze plaats, 's Middags 1,30 uur zul len de 19 deelnemende vereemgin- gen zich opstellen, waarna, met de slechts zelden in den Bond is voor gekomen en waarmede wij onze plaatsgenooten van harte gelukwen- schen. Hulde aan het team, dat na een zwaar seizoen door onvermoeide samenwerking de hoogste onder scheiding van den TwentschenBond wist te behalen, waarmede het dsn naam van de vereenigmg eerlijn- doet. Eenz waar seizoen noemen Tij het, waarin 23 bondswedstrijden zijn gespeeld, vaak tegen geduchte concurrenten die R.V. tot het laatste oogenblik de eer betwistten, d.-ch bijna steeds wisten onze plaatsge nooten de zege te bevechten, im mers van deze 23 wedstrijden war den er 18 gewonnen, in 4gevg|ten de eer gedeeld, terwijl slechtspjén keer een wedstrijd verloren wijd I 1 1...Oonon v-arV de d "kV ee opgcCün.___. J.;, wen strijd, doch ook, naar wij honen, nieuw succes. Laten wij onze plaats genooten, nu zij aan het begin van een nieuwe periode staan, een goe den raad mogen medegeven en wel deze: „Laat de clubgeest en goede ver standhouding, die thans in Uw mid den heerscht, blijven voortbestaan, en vooral, verlaat thans den 1V.B. niet met de gedachte, dat ge nu Uw doel bereikt hebt en het verder wel zal rollen. Bedenkt, dat, hoe meer gij opklimt, hoe meer ook van Uw voetbalcapaciteiten gevergd zal worden. En deze capaciteiten verkrijgt gij NIET, dan door gere gelde training van Uw lichaam." Ik zou aan dit verslag nog heel wat kunnen toevoegen maar mag geen plaatsruimte meer van den uitgever vorderen. R. V.-ers, Uw geregelde supporter besluit zijn laatste seizoenverslag namens alle supporters met deze woorden„Be toont Gij Uw Willen en Kunnen, ook in de Toekomst en wij betoonen u Trouw". o Op de weekmarkt waren aan gevoerd 40000 kippeneieren. Prij zen van t 6,75 tot f 8,00 per 100 stuks; 200 eendeneieren van 1 6,oü tot 1 0,00 per 100 stuks 60 slacht- kippen van 11,00 tot f 1,30 per stuk 30 jonge kippen van f 1,50 tot f2,oO per stuk 20 oude hanen van f l, - tot f 1,30 per stuk 1000 jonge hanen van 1 0,25 tot f 0,55 per stuk, 6 tamme konijnen van f 1,50 tot f 2,-- per stuktamme ganzen van f 0,tot f 0,per stuk 35'tamme eenden van f 0,50 tot f 0,95 per stuk 50 duiven van f 0,10 tot f 0,15 per stuk kloeken met kuikens van 18,— tot f 0,.- PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Zondag vm. half 10 ds. Enkelaar en nm. 3 uur ds. Enkelaar. Geref. Kerk. Zondag vm. half 10 en nm. 3 uur ds. Horjus. Zelfst. Geref. Gem. o. h. Kruis. Zondag vm. half 10 en nm. half 3 ds. Wijting, 's avonds 6 uur Preek- lezen. Dordtsch Ger. Gem. Zondag vm. half 10 en nm. half 3 Preeklezen. ADVERTENTIEN. De Commissaris der Koningin in de Provincie Overijssel, maakt bekend, dat de 26 dezer gedane aankondiging inzake het niet meer voor de scheepvaart openen van een drietal beweegbare spoorwegbruggen over de Regge, wordt vervangen door onderstaande Dat de beweegbare spoorweg brug over de Regge in den locaal- spoorweg van Deventer naar Al melo en over de Regge bij Ommen in den Noord-Oosterlocaalspoor- weg, met ingang van Maandag 7 Juli a.s. niet meer voor de scheepvaart geopend zullen wor den ZWOLLE, den 30 Juni 1924. ster van Rijssen bie..ö: belanghebbenden a. üdi jJht op de hieronder ge noemde wildsoorten in deze provincie zal zijn geopend gedurende het tijdvak daarachter aangegeven. Edelherten en damherten van 1 Nov. 1924 tot 1 Febr. 1925. Hinden van 1 Jan. 1925 tot 1 Febr. 1925. Reebokken van 15 Juli 1924 tot 15 Aug. 1924. Reegeiten en reebokken van 15 Oct. 1924 tot 1 Dec. 1924. Patrijzen van 1 Sept. 1924 tot 1 Dec. 1924. Houtsnippen van 1 Sept. 1924 tot 1 Maart 1925. Korhennen van 1 Sept. 1924 tot 1 Dec. 1924. Korhanen van 1 Sept. 1924 tot 1 Jan. 1925. Hazen van 1 Oct. 1924 tot 1 Jan. 1925. Fazantenhennen van 1 Oct. 1924 tot 1 Jan. 1925. Fazantenhanen van 1 Oct. 1924 tot 1 Febr. 1925. Zwanen, ganzen, watersnippen, duik eenden en eenden, behalve wilde eenden (anas boschas L.) van 28 Juli 1924 tot 16 April 1925. Wilde eenden (anas boschas L.) van 28 Juli 1924 tot 1 Febr. 1925. Goudplevieren van 28 Juli 1924 tot 1 April 1925. b, dat de jacht op herten- en ree kalveren niet wordt geopend, c. dat het vangen van elk van de hierboven genoemde waterwildsoorten door middel van eendenkooien is toe gestaan gedurende den tijd, waarin de jacht op de waterwildsoorten is ge opend d. dat het vangen van de genoemde waterwildsoorten door middel van net ten, waarvan het gebruik is geoorloofd, is toegestaan van 15 OCTOBER 1924 af gedurende den tijd, waarin de jacht op die wildsoorten is geopend. Rijssen, 11 Juli 1924. De Burgemeester voornoemd, J. KNOTTENBELT. notaris te Rijssen, zal a.s. Woens dag 16 Juli, 's avonds 7 uur, in „de Kroon" te Rijssen, publiek ver- koopen op stam, en wel: Van H. ZAND VOORT: 2 perceelen aan Lenfertsweg. Van wed. J. A. STRUIK: 12 perc. in de Delle, achter 't nieuwe Kerkhof. Daarna zal worden voor 6 jaar, van de weduwe J. A. STRUIK 3 mud land in de Delle, achter 't nieuwe Kerkhof, in 9 perc. 1 mud land aldaar, in 3 perc. 28 are aan den Turfweg. 8 are in de Modde. 4 are bij Detten Jan. notaris te Rijssen, zal Zaterdag 19 Juli, 's nam. 2 uur, langs de per ceelen, publiek verkoopen Het Gemeentebestuur van Rijssen is voornemens op VRIJDAG 18 JULI, 's voormiddags te elf uur ten Gemeente huize aan te besteden Bestek en voorwaarden liggen ter inzage ten kantore van den Gemeente- Architect, (Stadhuis) die nadere inlich tingen verstrekt. g Afbraak

Weekblad voor Rijssen | 1924 | | pagina 2