Kerstvaria daverend succes Midas Ensemble geeft klassiek concert Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 7 OCH speelt toneelstuk Nachtoele van Weering Bibliotheek Holten langer open Krabbeldienst in Dorpskerk Nieuwe muzieklessen Oud en Nieuw Jaar 2010 staat voor de deur 'Het was een mooie Kerstvaria, al leek het er op dat het in het water zou vallen' Keunestatjesoamd Fienpreuvers HOLTEN - De Fienp reuvers houden woens dagavond 30 december 2010 hun traditionele Keunestatjesoamd. Dinsdag 29 december 2009 HOLTEN - De Kerstvaria die op Tweede Kerstdag bij Kinder boerderij Dondertman werd ge houden is een daverend succes geworden. De organisatie telde maar liefst 2100 bezoekers en met dat aantal is Wil Fronen- broek van de kinderboerderij dik tevreden. "We hebben een geweldige Kerstvaria gehad, al zag het er op de Eerste Kerstdag naar uit dat alles in het water zou vallen, want de dooi viel op een forse manier in", vertelt Fronen- broek. De handen werden echter flink uit de mouwen gestoken op de kinderboerderij. Kruiwagens vol sneeuw werden weggehaald om die elders te laten smelten. De tent met gezellige huiskamer werd omhoog gehaald en toen de eerste bezoekers kwamen zag het er met de vele kaarsen op het terrein weer uit als Win- terwonderland maar dan in Holten. "We waren op zater dagmorgen om half acht al in de weer, maar niemand van de be zoekers heeft er iets van ge merkt. De weergoden waren ons verder ook goed gezind. Bij de levende kerststal was er geen sprake van een wachttijd. Het was een doorlopende voorstel- ling", aldus Fronenbroek die nog niet weet hoe de derde Kerstvaria, in 2010, precies in gevuld gaat worden. De verlich ting met kaarsen zal wel over eind blijven, maar dat bepaalde onderdelen volgend jaar naar binnen verhuizen ligt min of meer voor de hand nu Dondert man een grote verbouwing te wachten staat. "We hebben str aks een nieuw gebouw, dus het kan zijn dat we bepaalde onder delen binnen gaan houden. In januari gaan we om de tafel zit ten, om te zien hoe we het mis schien anders kunnen doen. Zo hebben we straks ook een gro ter terras dat meer mogelijkhe den biedt. Maar met het succes van deze Kerstvaria kunnen we even vooruit. Het was meer dan geslaagd", aldus Fronenbroek. Op 'derde kerstdag' vertoonde Dondertman de film 'Lang leve de Koningin' van Dick Maas en werd er een speurtocht gehou den. De film, met Monique van der Ven en Derek de Lint, was gratis te zien en trok een paar honderd bezoekers. "Voor op een zondag na de kerst is dat niet slecht", aldus Fronen broek. De kinderboerderij is tij dens de kerstvakantie dagelijks open van 10.00 tot 17.00 uur. Al leen op nieuwjaarsdag is Don dertman gesloten. Vanaf maan dag zijn de normale opening stijden tijdens de winterperiode weer van kracht. Dan is Don dertman open van 13.00 tot 17.00 uur op woensdag, zater dag en zondag. HOLTEN - De bibliotheek in Holten is vanaf 1 januari zeven uur in de week meer open, zo dat iedereen in de gelegenheid is de bibliotheek te bezoeken. In het voorjaar van 2009 zijn in de bibliotheek in Holten zelfbe dieningsbalies geplaatst, waar door het personeel op een an dere manier inzetbaar is. Hier door kan de bibliotheek elke dag een half uur eerder open, worden de openingstijden doorlopend en zal de biblio theek ook op donderdagmid dag open zijn. Raadpleeg www.bibliotheekrijssenholten.nl voor de openingstijden. HOLTEN - Er wordt in de Dorpskerk op zondag 10 januari een krabbeldienst gehoduen, met als thema geschenk van het kind. De dienst is bedoeld voor kin deren in de leeftijd van 3 tot 7 jaar, maar alle andere kinderen zijn natuurlijk ook uitgenodigd. De dienst is in de Dorpskerk en begint om 11.00 uur. HOLTEN - Bij het Muziek On derwijs Centrum in de Bosch kamp aan de Tuinstraat 2 in Holten starten in januari de nieuwe muzieklessen. Belangstellenden kunnen zich hiervoor nu al vast opgeven. Dit kan maandags en dinsdags van 11.00 tot 18.00 uur via telefoon 0548-361412. Er is les te volgen in diverse mu ziekinstrumenten. BATHMEN - In de concertserie uitgaande van de Stichting Mu- ziekkring Bathmen zal zondag 17 januari om 15.00 uur een op treden plaatsvinden van het Midas Ensemble, bestaande uit Clara de Vries (sopraan), Gerard Zuyderhoff (bas)ldarinet en Ste ven Faber (piano). Clara de Vries die haar oplei ding ontving aan het conserva torium in Zwolle, vervolgde haar studie bij Aafje Heynis en aan het Mozarteum in Salzburg. Gerard Zuyderhoff studeerde aan het Utrechts conservatori um bij Walter Boeykens. Steven Faber begon zijn pianostudie aan het Zwols conservatorium en voltooide deze aan het con servatorium van Utrecht bij Alexander Warenberg. Het Mid as Ensemble heeft een zeer breed repertoire en geeft haar optredens graag een thema mee. Zo is er voor het concert in Bathmen gekozen voor muziek rond het thema Hartstocht. Dit warmbloedige thema" zal mu zikaal worden geïllustreerd met muziek van onder andere Ri chard Wagner, Georges Bizet, Bemhard Crusell en Jeff Ham burg. Aantrekkelijk en interes sant is hierbij dat de leden van het ensemble de muziek en achtergronden nader monde ling zullen toelichten. Entree: 10 euro per persoon. Donateurs: 5 euro per persoon (incl. consumptie). Jongeren tot 18 jaar gratis toegang. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur M.Wagelaar Tel: 0548-597357 Mobiel: 06-53645328 Fax: 0548-597359 Mail: m.wagelaar@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl Het toneelstuk is al in 1947 ten tonele gebracht in Holten en nu in een nieuw jasje gestoken. In de periode tussen 30 april en 5 mei zal het stuk in Holten op de planken worden gebracht. Om aan alle wensen van de vas te klanten te kunnen voldoen is OCH gevraagd om in Laren tus sendoor een ander toneelstuk te spelen. Dit komische stuk 'de Nachtoele van Weering' zullen ze op vrijdag 15 januari ook in Holten in Irene gaan spelen. Kaarten zijn te koop bij de VW. Op deze gezellige avond wordt het jaar bij residentie café Toon tje alvast uitgeluid. "Er is voor elk wat wils en er zijn schitterende prijzen te win nen", volgens Robert Akker mans, woordvoerder van de Fienpreuvers. "Balkunstenaars kunnen zich uitleven bij het potstoten. Het Rad van Fortuin zal vele ronden draaien. Natuurlijk hebben we voor de liefhebbers ook diverse wild- ronden. Verder is er onder meer nog de veiling met ludieke en unieke objecten en diensten. De Crazy Karmse zal geregeld voorbij ko men en er is de trekking van de grote loterij", zegt Akkermans. Voor de loterij kan men bij iede re Fienpreuver voor slechts vijf tig eurocent een lootje kopen. Per honderd verkochte loten zijn er gegarandeerd minimaal vijf prijzen. Een loterij met een hoge win- kans. De trekking wordt verricht door Prins Soer van de Walboer en Adjudant Blauw. De avond begint om 20.00 uur in café Toontje. "Het is de meest gezellige ma nier om afscheid te nemen van 2009. Dus tot ziens op woensdag 30 december", besluit oud-Prins Fons Jan de Bon-Vïvant. HOLTEN - Toneelclub OCH be staat volgend jaar 65 jaar. Dit valt samen met de viering van 65-jarige bevrijding. De bevrijding destijds was me de de reden om de club op te richten. In dit kader hebben de spelers van OCH een stuk in studie genomen dat zich af speelt in de periode van de mo bilisatie van Nederland tot en met de bevrijding. Het geeft een goede indruk hoe de mensen op het platte land ten tijde van de ze periode alles beleefde. HOLTEN - Het jaar 2009 is bijna ten einde. Tijd voor een nieuw begin. Iedereen wordt een goed uiteinde toegewenst en een gelukkig In de concertserie van Stichting Muziekkring Bathmen geeft Midas Ensemble een concert.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7