Nieuwjaarsreceptie in gemeentehuis Goede voornemens? Klim-Op en SKWT bouwen brede school in Rijssen 19% korting Juweliershuis Arnoud Dollekamp WINTERCOLLECTIE Wijziging inzameling huisvuil Spetterende oudejaars aktie Onze taxfree aktie van vorig jaar was een doorslaand succes, vandaar dat we de aktie dit jaar nog 1 keer herhalen. Tot 31-12-2009 op de gehele collectie. Met uitzondering van reeds gedane aankopen, trouwringen, Lorus horloges, inruilgroeibriljant, aktie-artikelen en reparaties. Let op 30-12 tot 16.00 uur Oudejaarsdag en 02-01 gesloten. Wij wensen iedereen plezierige jaarwisseling en een goed maar vooral gezond 2010! Arnoud Dollekamp en MEDEWERKSTERS Grotestraat 36 Rijssen 0548-512358 Complete Halen Betalen Extra koopavond op: Dinsdag 29 december 2009 RUSSEN/ HOLTEN - De ge meente nodigt iedereen van harte uit voor de nieuwjaars receptie van de gemeente Rijssen-Holten op maandag 4 januari 2010. Dit ontmoetingsmoment is bedoeld voor burgers, instel lingen, kerken, verenigingen en bedrijven die in de ge meente Rijssen-Holten wo nen of actief zijn. De nieuw jaarsreceptie vindt plaats in het gemeentehuis in Rijssen. Evenals vorig jaar begint het programma om 17.00 uur. Om ongeveer 18.00 uur houdt burgemeester P. van Veen zijn nieuwjaarstoespraak. De re ceptie duurt tot 19.00 uur. RUSSEN/ HOLTEN - Heeft u goede voornemens? Bijvoor beeld meer aandacht voor fami lie of nu echt die taalcursus gaan volgen? Maar hoe is het met uw gezonde voornemens? Zoals va ker met de fiets, nu die extra kilo's eraf, niet meer roken en minder drinken? De Gezondheidswijzer Plus, on derdeel van GGD Regio Twente, helpt u bij deze gezonde voome- RUSSEN - Over enkele maanden wordt begonnen met de nieuw bouw van een brede school aan de Lentfersweg in Rijssen. Hierin zullen de katholieke basisschool Klim-Op en de Stichting Kinder opvang West Twente gehuisvest worden. Op deze plek staat nu HOLTEN/ RIJSSEN - Op de vol gende feestdagen is de huisvui- linzameling gewijzigd. Als de container gewoonlijk op een van deze dagen wordt geleegd, kan men deze op de hieronder vermeide alternatieve inzamel- dag aanbieden: De inzameling van bedrijfsafval op vrijdag 1 januari 2010 gaat naar zaterdag 2 januari 2010. nog een schoolgebouw van het openbaar onderwijs. Dit gebouw zal binnenkort worden gesloopt. De Klim-Op is nu gevestigd in een gebouw dat niet meer aan de onderwijskundige voorwaarden voldoet. Daarnaast is het leerlin genaantal de laatste jaren sterk toegenomen en is er in het huidi ge gebouw onvoldoende ruimte om de 233 leerlingen te huisves ten. Daardoor zitten de groepen 6,7 en 8 totdat de nieuwbouw ge reed is in de voormalige Maurits- school aan de Veldovenstraat. De Stichting Kinderopvang West Twente heeft een toenemende behoefte aan extra ruimte voor kinderopvang en buitenschoolse opvang. Derhalve hebben beide organisaties deze uitgelezen kans aangegrepen om gezamenlijk vorm te geven aan een nieuwe brede school. Zij willen er samen voor zorgen dat er een doorlo pende en op elkaar aansluitende opvang komt, waardoor er een volledig dagarrangement kan worden aangeboden voor kinde ren van 0 tot 12 jaar. Na diverse overleggen met de ge meente en de architect is het plan gereed en is op dit moment het bestek grotendeels ingevuld. De architect heeft de opdracht gekregen een ruimtelijk, open en uitnodigend gebouw te ontwer pen. Hierin is hij volgens de beide opdrachtgevers ruimschoots ge slaagd. Het gebouw bestaat uit twee delen: de school en de kin deropvang/buitenschoolse op vang. Beiden hebben een eigen herkenbare ingang. Het school- gedeelte kent twee verdiepingen. De benedenverdieping heeft on der andere een grote hal, een speellokaal en vijf lokalen. Mid dels een vide er is zicht op een groot gedeelte van de bovenver dieping. Ook op de bovenver dieping bevindt zich een grote open ruimte, waar ondermeer een computereiland wordt in gericht. Verder telt deze verdie ping zeven lokalen. mens. U kunt diverse brochures en folders gratis opvragen via www.gezondheidswijzerplust- wente.nl of via telefoonnummer 053 487 68 90. Er liggen folders voor u klaar over gezonde voe ding, afvallen, meer bewegen en stoppen met roken. Bij een te hoog lichaamsgewicht heeft afvallen een gunstig effect op uw gezondheid. Het choleste rolgehalte en de bloeddruk dalen dan bijvoorbeeld. Een gezond gewicht wordt, in tegenstelling tot wat veel mensen denken, niet bereikt door veel minder eten, maar door het aanpassen van het eetpatroon. Kleinere porties, an dere tussendoortjes, maar ook meer bewegen is voor het berei ken van een gezond gewicht van groot belang. Voor mensen die willen weten of ze een gezond ge wicht hebben öf die willen afval len, is er een brochure van de Ne derlandse Hartstichting over overgewicht en verantwoord af vallen. Daarnaast is een calorie- wegwijzer verkrijgbaar, waarop is aangegeven hoeveel calorieën een voedingsmiddel bevat een handig hulpmiddel voor mensen die willen afvallen. Stoppen met roken is één van de meest bekende goede voorne mens. Wat doet stoppen met roken ei genlijk met uw lichaam? Na één dag stoppen daalt de kans op een hartaanval al, en na een jaar heeft u de helft minder kans op een hartinfarct. Als u tien jaar gestopt bent, daalt het risico op longkan ker met de helft vergeleken bij mensen die blijven roken. Dus: tijd om te stoppen?! Een glas wijn bij het kerstdiner, champagne bij de jaarwisseling; veel mensen vinden het drinken van alcohol prettig en gezellig Maar hoeveel drinkt u eigenlijk? En wat is teveel? Heeft u vragen over stoppen met roken en alcoholgebruik), vraag dan de brochures aan bij de Ge zondheidswijzer Plus. Wanneer u meer wilt weten over gezonde voeding, afvallen, stop pen met roken en alcoholge bruik, dan kunt u bij de Gezond heidswijzer Plus terecht. De diverse folders zijn gratis ver krijgbaar. Vraag via www.ge- zondheidswijzerplustwente.nl uw informatiepakket aan. Bel len kan ook: 053 487 68 90. U snapt natuurlijk zelf wel dat u het duurste artikel betaald. Gratis koffie Gratis glühwein Maandag 28-dec open tot 21:00 uur. Dinsdag 29-dec open tot 21:00 uur. Woensdag 30-dec open tot 21:00 uur. Meer kans bij Sans Hartje centrum Rijssen www.sans-online.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 5