Holtens Nieuwsblad 3 Bibliotheek Holten straks langer open Knallende Syivesterparty Verdachte inbraken gepakt Indeling ruimtes Kulturhus Bemei steunt hulp aan Tsjernobyl Filmhuis draait Bride Flight Samenvoeging kerkbladen, wie weet passende naam? Agenda Wie wint de felbegeerde Bort Koelewijn Bokaal? met muziek door DJ Marnix KAMPIOENSCMA ^SCHEET 'N Maart Dinsdag 29 december 2009 HOLTEN - De bibliotheek in Holten is vanaf 1 januari ze ven uur in de week meer open, zodat iedereen in de gelegenheid is de bibliotheek te bezoeken. In het voorjaar van 2009 zijn in de bibliotheek in Holten zelfbedieningsbalies ge plaatst, waardoor het perso neel op een andere manier VERVOLC VAN VOORPAGINA HOLTEN - Buurmeijer zelf is druk in de weer met de bestuur lijke voorbereidingen rond het Kulturhus. "Samen met de participanten bespreken we hoe we de nieu we ruimtes gaan gebruiken. We moeten een beheersplan rege len en allerlei dingen goed doorpraten, zodat we in mei klaar zijn en dan kan iedereen er na de zomer intrekken", al dus Buurmeijer Na de verbouwing van de loca tie Smidsbelt is de tweede pijler van het Kulturhus, dorpshuis de Boschkamp, aan de beurt voor een verbouwing. In de Bosch kamp worden de zorgfuncties ondergebracht, op de Smidsbelt komen de welzijnsfuncties. De derde pijler van het Kulturhus is het oude gemeentehuis aan de Dorpsstraat waar de Oudheid kamer meer mogelijkheden krijgt toebedeeld. HOLTEN - Enkele weken gele den berichtte deze krant, dat de Stichting Hulp aan Tsjemobyl- kinderen niet in aanmerking kwam voor een gemeentelijke subsidie. Mede hierdoor zou de Stichting het project 2009 met een tekort van circa 1.500 euro moeten afsluiten. Kort na deze publicatie werd de Stichting benaderd door Louis ter Beest en Wim Jansen van Bemei RVS Verwerking. Zij bo den hierin spontaan aan het te kort voor hun rekening te willen nemen. De Stichting is de direc tie van de Bemei hiervoor zeer erkentelijk. Het project 2009 is nu ook in financieel opzicht succesvol afgerond. De Stich ting richt zich nu op de voorbe reidingen voor een nieuw pro ject in 2011/ 2012. Voor meer informatie over ons project, raadpleeg onze website: www.tsjemobylholten.nl inzetbaar is. Hierdoor kan de bibliotheek elke dag een half uur eerder open. De openingstijden worden doorlopend en de bibliotheek zal ook op donderdagmiddag open zijn. Raadpleeg www.biblio- theekrijssenholten.nl voor de precieze openingstijden. HOLTEN - In de Boschkamp draait Filmhuis Holten donder dag 21 januari om 20.15 uur de film Bride Flight. Bride Flight vertelt een verhaal van de drie jonge bruiden Ada, Marjorie en Esther en de onge bonden, ambitieuze Frank. Entree bedraagt 3,50 euro. HOLTEN - Het ligt in de bedoe ling om de kerkbladen van de gereformeerde kerk Holten (Ons Kerknieuws) en van de hervormde gemeente Holten (Hervormd Holten) samen te la ten gaan tot één gezamenlijk PKN kerkblad voor Holten. Het streven is, om het eerste ge zamenlijke nummer uiterlijk in september 2010 uit te brengen. In die tussentijd zullen de re dacties van beide bladen over leggen hoe dat in zijn werk zal moeten gaan en hoe het geza menlijke kerkblad emit komt te zien. Voor een nieuw blad is ook een nieuwe naam en logo nodig. Wie hier ideeën over heeft, kan deze mailen naar r.dorreste- ijn@concepts.nl of gewoon ana loog in de brievenbus van Looi- koikstraat 17 in Holten. Carbidschieten De Bort Koelewijn Bokaal waar het allemaal om draait Degene die het verst de deksel weet weg te schieten, mag deze trofee voor een jaar mee naar huis nemen. HOLTEN - Het weiland op de hoek Beusebergerweg-Ever- tjesweg is donderdag 31 decem ber van 15.00 tot 17.00 uur het terrein van het Open Holtens kampioenschap carbidschie ten. Iedereen is van harte wel kom om langs te komen en mee te schieten. De entree is gratis. De winnaar is degene die het deksel van de melkbus het verst weet weg te schieten. Hij of zij mag voor een jaar de Bort Koele wijn Bokaal mee naar huis ne men. Verder zijn er nog prijzen te winnen in verschillende cate gorieën. De winnaars hiervan mogen de trofees houden. "Het is een mooie traditie ge worden", vindt Gerrit Jansen. "Heel veel Holtenaren - maar ook mensen van daarbuiten - komen langs om met elkaar het oude jaar uit te schieten en te genieten van een hapje en een drankje." Volgens hem kijken vooral toeristen hun ogen uit. "Die zijn dat helemaal niet ge wend. Dat ze gratis mogen mee doen en er ook nog een hapje en een drankje toe krijgen. Dat vin den ze fantastisch!" Het is dan ook een unicum in de regio. Er wordt natuurlijk wel op meerdere plekken met carbid geschoten, maar dan gaat het om besloten groepjes.In zijn jeugd schoot Gerrit ook al met carbid en kwamen bekenden met hapjes en drankjes langs. Dit idee heeft hij tot een jaarlijks terugkerend evenement ge maakt toen hij in 2000 Prins Car naval werd. Met zijn Adjudant Marco van Menum, zette hij dit op. Het werd een groot succes en velen kijken er nu naar uit om op een gezellige mamer even met andere Holtenaren het jaar door te praten. "Het carbid, bier en glühwein staan al klaar", verzekert Gerrit. "Verder voldoen we helemaal aan de gemeentelijke regelge ving rond het carbidschieten." Deze is met advies van hem, op gesteld. Door het opstellen van deze regels, is het mogelijk het schieten met carbid als traditie te behouden. "We hebben een 100 meter schootsveld en we houden het continu in de gaten dat er niemand voor de bussen gaat lopen". Kijkers staan dan ook achter een afscheiding. Al leen de schutters en helpers mo gen in de 'arena' komen. De ruimte vóór de melkbussen blijft vrij. "Ook kinderen mogen -on der begeleiding - meedoen", geeft hij aan. "Gehoorbescher- FOTO: JOHAN BOUNK ming is aanwezig". Juist kinde ren vinden het volgens hem he lemaal te gek als ze mogen schieten. Gerrit verzekert dat de helpers jarenlange ervaring heb ben met het schieten van carbid. "Zij weten precies hoeveel car bid en water er in de bus gestopt moet worden. Ook weten ze hoe lang er gewacht moet worden, voordat je met een lange stok de vlam achter de bus moet ste ken." Veiligheid staat dan ook hoog in het vaandel bij de orga nisatoren. Naast een kraam waar drankjes kunnen worden gehaald, zijn er vuurtonnen aanwezig en draait Frank Achterkamp met zijn dri ve-in show Effe Dimmen gezelli ge oudejaarsmuziek. De entree, hapjes en drankjes zijn gratis. Wel staat er een ton waar men een vrije gift in kan stoppen. Expositie werken Profoto, Boschkamp, vrijdag 13 november 2009 - zondag 3 januari 2010 DECEMBER Carbid schieten, Evertjesweg- Beusebergerweg, donderdag 31 december 2009, 15:00 - 18:00 JANUARI Recreatief nieuwjaarsvolley baltoernooi Mintonette, Sporthal 't Mossink, zaterdag 2 ja nuari 2010, 19:00 Beemd en Bergtoer, Sporthal 't Mossink, zondag 3 januari 2010, 9:00 -10:30 Nieuwjaarsreceptie gemeen te, Gemeentehuis Rijssen, maan dag 4 januari 2010, 1 7:00 - 19:00 Bejaardensociëteit Holten (Nieuwjaarsvisite), Irene, dinsdag 5 januari 2010, 14:30 Passage Holten: Nieuwjaarsbij enkomst, Kandelaar, donderdag 7 januari 2010, 10:00 Nacht van Huus, Sporthal 't Mossink, zaterdag 9 januari 2010 Oudpapieractie, Holterenk- school, woensdag 13 januari 2010 - vrijdag 15 januari 2010 Vrijwilligersprijs 2009, Park gebouw, donderdag 14 januari 2010, 20:00 Toneel OCH: De nachtoel van Weering, Irene, vrijdag 15 januari 2010, 20:00 Keunedarp Lacht, De Poppe, zaterdag 16 januari 2010 MTB Veldtoertocht Holterberg Classic, Kantine TC Holten, Val- kenweg 6, zondag 17 januari 2010, 9:00 - 11:00 Lezing door André Verheij, Boschkamp, maandag 18 januari 2010, 20:00 Ethische dilemma van een kin derchirurg, Kandelaar, dinsdag 19 januari 2010, 20:00 Film Bride Flight, Boschkamp, donderdag 21 januari 2010, 20:15 Lezing over Guinee Bissau (West-Afrika), Natuurdiorama Holterberg, donderdag 21 januari 2010, 20:30 Schlagerfestival carnaval, De Poppe, vrijdag 22 januari 2010, 20:15 Bejaardensociëteit Holten, Irene, dinsdag 26 januari 2010, 14:30 Passage Holten: jaarvergade ring, Kandelaar, donderdag 28 ja nuari 2010, 20:00 Prinsenbal, Het Bonte Paard, za terdag 30 januari 2010 Peutertheater Wiebelbillen- hoogte, Boschkamp, zondag 31 januari 2010, 14:00 FEBRUARI Sportverkiezingen Lucky Co Rijssen, vrijdag 5 februari 2010 Mindervalidencarnaval Ma nege Snorrewind, zaterdag 6 fe bruari 2010 Passage Holten: creatieve mid dag, Kandelaar, dinsdag 9 febru ari 2010, 14:00 Sleuteloverdracht CV De Fienpreuvers, Hofbar café Toon tje, donderdag 11 februari 2010 Carnavalsoptocht, Holten, za terdag 13 februari 2010 Bejaardensociëteit Holten, Kandelaar, dinsdag 16 februari 2010, 14:30 Passage Holten: GJ van 't Holt over Canadese Begraafplaats, Kandelaar, donderdag 25 febru ari 2010, 20:00 HOLTEN - Evenals voorgaande jaren wordt er een knallende Syivesterparty gehouden in de Stadskelder. De voorverkoop is inmiddels gestart en kaarten zijn verkrijg baar bij de Stadskelder en bij café Toontje voor 10 euro. De muziek wordt deze avond verzorgd door DJ Mamix en vanaf 01.00 uur zal hij de volu- meschuif omhoog gooien, om de lekkerste nummers van de afgelopen jaren de zaal in te slingeren. Advies is om de kaarten in de voorverkoop te halen, de erva ring is dat de voorgaande edities van dit feest ruim van te voren uitverkocht waren. HOLTEN - De politie heeft vrij dag 18 december een 26-jarige man uit Den Haag aangehou den, omdat hij verdacht wordt van twee inbraken in een en de zelfde horecagelegenheid aan de Stationsstraat in Holten. De eerste inbraak bij de horeca gelegenheid aan de Stations straat in Holten werd in de nacht van 4 op 5 maart 2009 ge pleegd. De horeca-eigenaar werd twee weken later, 20 maart 2009, opnieuw verrast door on genode gasten. Beide keren werd een geldbedrag buit ge maakt. Naar aanleiding van beide in braken startte de politie een on derzoek. De Technische Re cherche stelde sporen veilig en een 26-jarige verdachte werd verzocht. De politie heeft hem 18 decem ber in Den Haag aangehouden. Hij werd direct overgebracht naar het politiebureau in Hen gelo, waar hij in verzekering is gesteld. Maandag 21 december is hij bij justitie voorgeleid en is hij door de Rechter Commissaris in be waring gesteld. Oudpapieractie, Holterenk- school, woensdag 3 maart 2010 - vrijdag 5 maart 2010 Toneel COV: Vrouw zoekt boer, Kandelaar, vrijdag 5 maart 2010 Concert op Deel: Tritonus Strijktrio, info: 0572-321 789, Ma- neschijnsweg Dijkerhoek, zondag 7 maart 2010, 16:00 Bejaardensociëteit Holten, Irene, dinsdag 9 maart, 14:30 Compostactie supportersver eniging der Roodzwarten, Hol ten, donderdag 11 maart 2010 - zaterdag 13 maart 2010 Toneel COV: Vrouw zoekt boer-

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 3