Holtens Gemengd Koor houdt concert met (klein) kinderen Holtens Nieuwsblad 21 Optreden Langenberger Muzikanten Cursussen schilderen in Boschkamp Uitslagen Decemberactie HHV Ou<i en Nieuw Carbidschieten in de Beuseberg Controle op fietsen markt I HOLTEN - Het Holtens Gemengd Koor (HGK) geeft zaterdag 17 april 2010 een concert waar aan een aantal kinderen en kleinkinderen van koorleden meewerken. Dinsdag 29 december 2009 Kerstzaaltoernooi W Holten HOLTEN - Het jaarlijkse zaal- voetbaltoemooi voor de senio ren en A-junioren van W Holten is dit jaar gewonnen door Sampdoria. In twee poules met in totaal acht Italiaanse ploegen bleken de mannen uit Genua de sterkste tijdens de finale tegen Torino. Er zijn een aantal momenten in het jaar waarop de Holtense klok gelijk gezet kan worden en het kerstzaaltoernooi op Tweede Kerstdag in sporthal 't Mossink is er daar een van. Na alle rollades, gevulde kalkoenen, 'Chateautjes Migraines' en bokbiertjes biedt dit toernooi een aantrekkelijke manier om de gewichtshuishou ding weer op orde te krijgen. Om kwart voor tien was de aftrap voor de eerste poulewedstrijd en rond kwart voor twee werd er af getrapt voor de finale. Tussen de ze twee dode spelmomenten werden er duels op leven en dood uitgevochten en lieten vooral de spelers van de oude garde zien dat ze ook met het mondje een redelijk balletje dachten te kunnen raken. Onder de strenge leiding van de scheidsrechters Tjerk van der Mei en Rudie Drent werd iedere wedstrijd toch naar een vreed zaam einde gebracht en onder tussen hadden de heren in het zwart zelfs nog oog voor de wed strijdleiding die ook aanspraak nodig had van achter het score bord. Zoals ieder jaar waren er ook nu weer een aantal individu ele prijzen te winnen. Te weten, de eerste kopgoal, de eerste keepersgoal, het mooiste doel punt en natuurlijk de fraaiste outfit. Rik Stoevenbelt leek met de eerste kopgoal het veredelde Toga-team, Napoli, in het toer nooi te houden maar de vreugde aan de stranden van Napels was van korte duur. De wedstrijd werd uiteindelijk verloren door Stoevenbelt en zijn kompanen, maar hij won met zijn geknikte doelpunt wel een flesje met in houd waar het hele team warm van kon worden. Eerste keeper die het net wist te vinden was er varingsdeskundige Gert Jan Scheperman en de mooiste treffer was van Ruud Meijennan. Hij schoot de bal met buiten kantje rechts de kruising in tij dens een van de poulewedstrij den. De prijs van mooiste outfit draait nog niet echt warm onder de roodzwarten, ondanks dat Jan Herman ten Velde zwaar over ge soigneerd de sporthal betrad. Helaas was zijn lichte krijtstreep niet geschikt om in te voetballen en moest hij de trofee aan een ander laten. Wietze Wansink mocht een flesje rood op komen halen omdat hij een humoris tisch shirt aanhad waarmee zijn directe tegenstanders beticht werden van de mannenliefde. Een aantal keren zal de tekst op het shirt het bij het rechte eind hebben gehad en daarom ging de 'Chateau Wense' terecht rich ting de Rijssenseweg. De twee sneetjes brood verpakt in twee bladen vol consumpties voor de winnende ploeg gingen dus naar de heren van Sampdoria. Deze ploeg leek zich te spiegelen aan haar naamgever van begin jaren negentig toen Sampdoria meed eed in de top van Europa Na af loop van de prijsuitreiking kon de Bingoletti beginnen met muzika le ondersteuning van de Band of Brothers. HOLTEN - De uitslag van de trekking van de Decemberactie van de Holtense Handelsvereniging. Aaftink D, Hessenweg 3, Holten Beekvan G, Bessinkpasstraat 33, Holten Beldman W, Larenseweg 67, Holten Bemer, Verzetstraat 69, Holten Bos van de A, Deventerweg 63, Holten Brinks, Drostenstraat 3, Holten Dijkink J, Oranjestraat 53, Holten Domerchie J.D., Molenbelterweg9..12, Holten Dul H.J., Kieftenbelt 4, Holten Haagen J, Erve Lukensveld 23, Holten Homans, Kolweg 72, Holten Koopman-Aanstoot H, Tuinstraatl5„06, Holten Laanvan de J, Vianenweg 129, Holten Lubbersen G.J., Okkenbroekseweg 19, Holten Manenschijn, Schuttersweg 2, Holten Martens, Rijssenseweg 4, Holten Mensink F, Keizersweg 10, Holten Muller GJ, Beusebergerweg 44, Holten Nijland D, Deventerweg 36, Holten Ophof, Kieftenbelt 25, Holten Oplaat G, Larenseweg 108 Overmeen J, Waardenborchstraat 50, Holten Pasop K, Kwintenweg 4, Holten Poortinga E, Burg. Van de Borchstraat 41, Holten Schildkamp L, Abrahamberghof 42.., Holten Schiphorst, Okkenbroek Schippers, Mossinkserf 5, Holten Scholman M, Larenseweg 22, Holten Schooten van, Klinkenweg 9a, Okkenbroek Schuppert D, Larenseweg 39, Holten Schuppert M, Haarstraat 4, Holten Stam, Bergmanstraat 22, Holten Stoevenbelt M, Beusebergerweg 43, Holten Struis M, Eikelhofweg 2a, Olst Stukker, Kieftenbelt 11, Holten Theijn, Hoffestraat 4, Holten Tutert Z., Diessenplasstraat 40, Holten Veenstra D, Gaardenstraat 40, Holten Wansink, Kozakkenstraat 12, Holten Wansink J, Meutgeertsweg 2a, Holten Wechstapel, De Wheeme 11, Holten Westera, Kozakkenstraat 42, Holten Westera, Kozakkenstraat 44, Holten Wijlhuizen G.W., Schapendijk 2, Holten Wildenborg M, Nagelhoutstraat 15, Holten Prijzen zijn af te halen bij: Blokker van de Maat, Smidsbelt te Holten HULi KW - ue Beuseberg is er klaar voor. Met oudejaarsdag wordt er vanaf 15.00 uur gestreden op het Open Holtens kampioen schap carbidschieten. Iedereen is uitgenodigd hieraan mee te doen. Ook kinderen mogen, onder begeleiding, het vuur aansteken. FOTO: JOHAti BOUNK BATHMEN - De Langenberger Muzikanten uit Bathmen houdt zondag 3 januari het tra ditionele Nieuwjaarsconcert met de medewerking van de zesmansformatie Vinocanka uit Lochem. Dit vindt plaats in cultuurhuis Braakhekke, Schoolstraat 6a te Bathmen. Om 14.00 uur zullen De Lan genberger Muzikanten het con cert starten met fraaie egerlan- der en böhmische blaasmuziek. Deze muziek hebben ze in hun afgelopen jubileumjaar, ter ere van hun 40-jarig bestaan als ka pel, vastgelegd op een CD onder de titel "Wir sind volbiutt Muzi kanten". De Langenberger Mu zikanten hebben voor hun con- Aan de medewerkers van dit concert zijn wel de nodige eisen gesteld. Allen hebben een grote tot zeer grote ervaring op muzi kaal gebied hetzij professioneel als amateuristisch. Onder de amateurs zijn er, die spelen in het Twents symfonie jeugdorkest, een plaatselijke muziekvereniging of zingen op niveau in diverse koren. Bert Fransen (docent trompet) Erna Fransen (docente piano) en Evelien Bril (docente fluit) hebben een koperkwartet, zangduo met piano begeleiding en een fluittrio geformeerd. Zo zal onder meer HGK een werk voor dubbelkoor van Jacob Handl uitvoeren waarbij het ko- perkwarlet het ene koorwerk speelt en HGK het andere deel zingt. Een bezetting van kistorgel, cel lo, contrabas en fluit vormt een begeleidingspartij bij een te zin gen werk van HGK. Naast de instrumentale inbreng zullen een aantal van de mede werkers mee zingen in het koor. Op het programma staan wer ken van onder andere Mozart, Haydn, Jacob Handl, Schu mann, Purcell, en Albert de Klerk. Het geheel staat onder leiding van HGK 's dirigent Henk Lin ker. Ook is het koor bezig met de voorbereiding voor haar me dewerking in de paasnacht- dienst in de grote kerk in Apel doorn en geeft het koor in juli een concert in Burg Steinfurt. eert de zesmans formatie Vino canka uit Lochem uitgenodigd. Vinocanka speelt uitsluitend Tsjechische volksmuziek, Mo ravische polka's en walsen in een kleine samenstelling. Vino canka heeft in 2006 haar tweede cd "Muzikanti" gepresenteerd. Het concert begint om 14.00 uur, de zaal is open om 13.30 uur en de toegang is gratis. HOLTEN - De laatste tijd komt het regelmatig voor dat tijdens de vrijdagmarkt gefietst wordt over het marktterrein in Holten. Daarover komen bij de ge meente zeer veel klachten bin- Fietsen over de markt is hinder lijk voor de marktbezoekers en de kooplieden. De politie controleert daarom tijdens de markt op het fietsver- bod. Wie zich hier niet aan houdt, riskeert een bekeuring. HOLTEN - Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk voor Hol ten houdt in het nieuwe jaar twee schildercursussen. De maandagochtendgroep is een teken- en schildercursus be doeld voor mensen met weinig teken en schilderervaring. De cursus start maandagoch tend 11 januari. Er zijn nog en kele plaatsen vrij. De docente stelt elke week een ander onder werp uit de wereld van schilde ren of tekenen aan de orde. Hier komen dan achtergrond, verf- behandeling, de figuur in de kunst, perspectief en sfeer aan de orde. De beginnende cursis ten worden op weg geholpen met een opdracht. De wat ge vorderde zal zijn kennis opfris sen en nieuwe toepassingen ontdekken. De dinsdagavond- groep is een schilder- en teke natelier waar de deelnemers voor zichzelf komen schilderen en elkaar hierin kunnen inspire ren. Het Open atelier start dins dagavond 12 januari. Voor in formatie telefoon 0548-36 27 55.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 21