WV Holten start jaar 2010 met Beemd- en Bergtoer Holtens Nieuwsblad 15 Meet Match Party voor singles in Lucky Vijf yogacursussen van start in De Boschkamp Oliebollen bij molen Dijkerhoek Dode bij ongeval Al Motorcoureur Mirjam Pol aan start Dakar Rally Herdenking Kaarsen op begraafplaats Vergunningen en aanvragen REGIO - Motorcoureur Mirjam Pol uit Twente staat voor de vijfde keer aan de start van de Da kar Rally. IhSIlP Dinsdag 29 december 2009 DIJKERHOEK-Woensdag 30 de- L; cember is de laatste dag van het I oude jaar dat de molen geopend jj is. Ook de laatste kans om nog meel te kopen voor oliebollen, I appelflappen, brood, koek en cake. Voor al diegenen die geen tijd hebben voor of zin hebben in 1 de oliebollenbakkerij: men kan I ze nu bestellen en woensdag middag de dertigste afhalen bij de molen. Ze worden ouderwets gebakken door de heetste bakker van Dij- I kerhoek: bakkerij Nijkamp. Voor i de prijs hoeft men het niet te la ten: slechts 6 euro per zak van 10 stuks. Voor de wintersfeer is er warme koffie, warme chocolade- melk en warme glühwein. Deze middag voor slechts 60 cent per kop, glas of bol. Bestellen kan via www.dijkerhoek.nl HOLTEN - Vijf personen zijn donderdag 24 december betrok- ken geweest bij een eenzijdig on geval op de Al tussen Bathmen en Holten. De slachtoffers zijn per ambulance naar het zieken huis gebracht. De politie kreeg rond 21.00 uur I melding van een ongeluk op de a Al tussen Bathmen en Holten. I Een auto met daarin vijf perso- 1 nen is door nog onbekende re- den aan het slingeren geraakt. In I de auto zaten een 43-jarige man, 3 een 49-jarige vrouw en hun drie I kinderen (een 9-jarige jongen, I een 14-jarige jongen en een 18- jarige man) uit Brussel, België. I De auto is in de berm gekomen, over de kop geslagen en in de I sloot beland. Politie agenten van I het korps IJsselland en Twente I zijn zo snel mogelijk ter plaatse I gegaan. Agenten van de politie f IJsselland hebben twee personen I uit de auto gehaald. De drie an- 1 dere inzittenden konden zelf uit I de auto komen. I Alle inzittenden zijn bij het onge- 1 luk gewond geraakt en per ara- 3 bulance overgebracht naar het 1 ziekenhuis. I De 18-jarige man is later aan I zijn verwondingen overleden. Vrouw van lange adem In 2006 was haar debuut. Ze eindigde meteen als tweede vrouw in het eindklassement. Het jaar erop was ze weer twee de. In 2008 stond ze perfect ge prepareerd aan de start van nummer drie, maar toen gooi den dreigende terroristen roet in het eten. Weer een jaar later kwam ze supersterk terug door in de eerste Zuid-Amerikaanse Dakar als eerste vrouw te eindi gen. Haar doel voor dit jaar is weder om de snelste vrouwzijn. En als dat niet lukt? "Dat ligt eraan. In principe moet je al tevreden zijn als je de finish haalt. De mate waarin je tevreden bent, is afhankelijk van de klassering en de omstan digheden die je onderweg bent tegengekomen", glimlacht Pol. Haar realisme is haar grote kracht. Dat opgeteld bij haar er varing maakt haar weer een ge duchte kandidaat voor het hoogste schavot bij de vrouwen. Team Honda Europe telt zes rij ders. Pol is de enige Twentse én de enige vrouw. Met haar 26 jaar is zij ook de meest ervarene. En dat terwijl ze nog altijd een broekie is. "Qua leeftijd inder daad. De jongste teamgenoot na mij is al 38, als-ie niet ouder is. Da's inderdaad best bijzonder!" Re alistisch als ze is, weet ze dat ze nooit als eerste in het overall klassement zal eindigen. "Dan moeten er zeker veertig man nen uitvallen. Dat gaat niet ge beuren." Nog meer dan met de mannen zal de Bomse de strijd met de elementen moeten aangaan. "Ik moet het niet hebben van m'n techniek. Ik ben iemand van tactiek en de lange adem. Lange etappes met veel zand liggen mij het best. Daarvan krijgen we er dit jaar gelukkig HOLTEN - Met twee handen drukt die jongetje de kaars stevig op z'n plek. Hij was een van de deelnemertjes die kaarsen bij de gra ven op de Canadese Begraafplaats neer hebben gezet. Voor vele Holtenaren een vaste jaarlijkse prik op kerstavond om de kerstda gen mee te beginnen. Margriet Hanewinkel hield een toespraak, waarna doedelzakspelers en midwinterhoorns de herdenking af sloten. Kijk voor een filmpje op westtwente.nl foto: johan bounk HOLTEN - Wielervereniging Holten opent zondag 3 januari het nieuwe jaar met de Beemd en Bergtoer. Deze veldtoer- tocht, welke te fietsen afstanden kent van 30,40 en 50 kilometer, trekt jaarlijks veel deelnemers uit het hele land. De 40 en 50 kilometerrijders gaan eerst door de Beuseberg waarbij men onder andere dwars door de koeienstal van boer Schutte rijdt. Via de Borkeld, waar ook een mooie routeaanpassing is door gevoerd, koerst men daarna richting de Holterberg. De korte afstand van 30 kilometer gaat uitsluitend over de Holterberg. Alle routes kunnen in eigen tempo worden afgelegd en zijn met pijlen en linten uitgezet. Het dragen van een valhelm wordt dringend geadviseerd. Start- en eindpunt van de Beemd en Bergtoer is zoals ge bruikelijk sporthal 't Mossink R1JSSEN - Het relatiebemidde lingsbureau Klaver2 start in het nieuwe jaar haar activiteiten met een spetterende Meet Match Part)' op 15 januari in Lucky in Rijssen. Op deze ge heel verzorgde feestavond met een mix aan activiteiten, dj en li ve muziek en een heerlijk buffet kunnen singles tussen 30 tot en met 45 jaar op een ongedwon gen manier nieuwe contacten Op vrijdagavond 15 ja nuari wordt van 20.30 tot 2.00 uur in uitgaansgelegenheid Lucky in Rijssen alles in het werk gesteld om er een spette rende avond van te maken. De toegangsprijs inclusief alle acti viteiten, drie consumpties en het buffet is vijftig euro. Aan melden: www.klaver2.eu Begin het nieuwe jaar goed met de Beemd- en Bergtoer. aan de Keizersweg in Holten. Deelnemers kunnen vertrekken tussen 9.00 en 10.30 uur. Fietsers die in het bezit zijn van een Fiets Toer Kaart betalen 3,50 euro voor de deelname, overige deelnemers betalen 1 euro extra. Een herinnering is tegen meerprijs verkrijgbaar. Voor verdere informatie: Jan Scheperman, telefoon 0548- 361809 of www.wvholten.nl of dinsdagavond. Op de dins dag zijn nog plaatsen vrij, zowel voor de groep die om 19.00 uur van start gaat als op de groep van 20.15 uur. Ook op de woensdagmorgengroep (start 9.30 uur) kunnen deelnemers worden geplaatst. Dit is een groep waarin in een wat rustiger tempo les wordt gegeven. De eerste lessen zijn op 4,5 en 6 ja nuari. Telefoon 0548-362755. HOLTEN - In De Boschkamp gaan in januari vijf yogacursus sen van start. De combinatie van lichaamsoefeningen, ademhalingstechnieken en ont spanningsoefeningen maakt dat yoga een prima manier is om tot rust te komen. De voor jaarscursussen bestaan uit twaalf lessen van een uur. De lessen vinden plaats op maan dagmorgen, woensdagmorgen weer een paar. Ja, het parcours van de komende rally ligt me wel." Pol woont nog altijd bij moeders thuis. "Anders zou ik dit nooit allemaal kunnen. Ik kan maar een aantal maanden per jaar werken; daarom zou ik nu nooit een eigen huis kunnen betalen. Wat voor werk dat is? Ik verzorg off-road motorreizen naar Tunesië. Kom ik tenminste toch nog regelmatig in Afrika met m'n motor, haha!" Info: www.hondadesertadven- ture.nf. Voorbereiding projectbesluit B en W zijn van plan het volgende voor te bereiden: Caardenstraat 29-53, uit breiding van oefenruimte ten dienste van de fysiotherapiepraktijk. Ontwerp projectbesluit B en W hebben in procedure gebracht: Ontwerp projectbesluit Schuilhut volkstuinen. Dit besluit maakt de bouw van een schuilhut voor het volkstuinencomplex mogelijk aan de Oude Deventerweg. Ontwerp projectbesluit Pastorie straat 50. Dit besluit maakt planologisch de nieuwbouw van een woning mogelijk aan de Pastoriestraat 50. Bouwaanvragen Deventerweg 79, vergroten bedrijfs ruimte; Hakkertsweg (ong.), bouwen bedrijfshal met woning (fase 1Wild- weg 69, vergroten/ verbouwen woon kamer en aanbouw. Kapvergunningen Fazantenweg 24, kappen bomen. Kapvergunning Diverse adressen Rijssen-Holten, kap pen bomen en saneren wegen. Ontwerpvergunning artikel 3.6 Wet ruimtelijke ordening Beumersteeg 13-15, gedeeltelijk ver nieuwen ligboxenstal en jongveestal met werktuigenberging. Ontwerpvergunning artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening Erve Wiegmannink 18, plaatsen erker. Bouwvergunningen Kolweg 16, vergroten woning; Oude Diepenveenseweg 3, bouwen varkens stal (wijziging); Oude Stationsweg 2, veranderen en intern uitbreiden wo ning; Schapendijk 11, vergroten schuur. Bouwvergunning met ontheffing art. 3.23, Wet ruimtelijke orde ning Boerendanssteeg 25, gedeeltelijk ver nieuwen woning. Kapvergunningen Liezenweg (achter 26), kappen boom; Valkenweg 8, kappen boom; Vonder- schottenweg 12, kappen bomen; Via- nenweg 98, rooien van 2 naaldbomen. APV Verkopen consumentenvuurwerk 2009, Esprit Exploitatie II BV, 29, 30 en 31 december 2009; Braderie, Catalpa kinderopvang, kindercentrum Kakel bont kdv/ bso, 19 juni 2010. Meldingen op basis van art. 8.40 Wet milieubeheer B en W hebben de volgende en ont vangen: Maatschap H. en j. Scheper- boer, Beusebergerweg 74 in Holten, op grond van het Besluit landbouw mi lieubeheer, voor het wijzigen van een melkrundveehouderij. Maatschap Nij- land, Schapendijk 11 in Holten, op grond van het Besluit landbouw mi lieubeheer, voor het wijzigen van een melkrundveehouderij met jongveeop- fok.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 15