Ophalen plastic vanaf februari Wie is deze bekende buutredner? Holtens Nieuwsblad 11 Nieuwjaarsreceptie Schoolkring Dijkerhoek Receptie Nieuwe tijden afvalbrengpunt Sport Sjaak Lubberdink kampioen Inzamelen wordt gedaan in de weken van de groene container NBvP Holten In de marge Rabobank HOLTEN-Het plastic afval wordt met ingang van 1 februari opge haald. De inzameling ge beurt in de weken van de groene container. Dinsdag 29 december 2009 DIJKERHOEK - Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek houdt donderdag 7 januari om 19.30 uur in het Bonte Paard een nieuwjaarsreceptie. Om deze avond meer kleur te geven, is het Brook Duo uitge nodigd. Verder is er stamppot buffet met diverse soorten stamppotten. Opgeven kan tot en met dinsdag 5 januari bij Erik Reefhuis: telefoon 0548-362294. De kosten van het stamppot buffet inclusief een kop koffie en een consumptie zijn 12,50 euro per persoon. Heeft men de ophaalronde gemist of wil men tussentijds zelf wegbrengen? Dat kan na tuurlijk ook. Men kan hier voor terecht bij het afval- brengpunt in Holten en in Rijssen. Half januari 2010 krijgt ieder een een brief in de bus met daarin informatie over het op halen van plastic afval. Hierin staat wat wel en wat niet in de plastic zak moet. Verpakkingsmateriaal hoort over het algemeen wel bij het plastic afval, maar piep schuim tuinmeubelen en dat soort plastic juist niet. Dat kan in de grijze container. Men ontvangt ook een set plastic zakken. Alleen deze zakken mogen worden ge bruikt voor het afvalplastic. Andere zakken worden niet meegenomen. Elk kwartaal ontvangt men nieuwe zakken in de bus. Wie tussentijds meer nodig heeft, kan vanaf februari te recht in het gemeentehuis maar ook bij het afvalbreng- punt in Holten en in Rijssen. Nadat de gemeenteraad heeft beslist over de manier van op halen (bewoners brengen zelf het plastic afval weg of het wordt door de gemeente op gehaald) is contact gezocht met landelijke leveranciers van bijvoorbeeld de plastic zakken. Dit bedrijf had als eer ste mogelijkheid om de ge meente half januari te voor zien van plastic zakken. Zij zorgen ook voor verzen ding van de brief. Aangezien de plastic zakken in de weken van de groene containers worden opge haald, betekent dit dat de start op 8 februari is. Het ingezamelde plastic wordt omgewerkt tot bruikba re materialen. Hoeveel het opgehaalde ge wicht in de gemeente is, is el ke maand te lezen op deze si te. De gemeente streeft ernaar in 2010 minimaal vierhonderd ton plastic afval op te halen. HOLTEN - De NBvP Vrouwen van Nu Holten houdt donder dag 7 januari in gebouw Irene een nieuwjaarsreceptie. In de pauze krijgt men een nieuwjaarsborrel aangeboden en ook de oliebollen en nieuw jaarsrolletjes zullen niet ontbre ken. Voor inlichtingen telefoon: 0548-367767. HOLTEN - Het afvalbrengpunt Holten heeft met ingang van 2 januari andere openingstijden. Uit onderzoek dat in 2009 ge houden is, bleek dat een groot deel van de bezoekers voor openstelling op zaterdagmid dag was. De nieuwe openingstijden op zaterdag zijn met ingang van 2 januari van 10.30 tot 14.30 uur. In april 2009 is een enquête ge houden over de openingstijden op zaterdag. Bezoekers van het afvalbrengpunt konden hier over hun mening geven. Vraag was of de openingstijd op zaterdag moest blijven zoals het was (in de ochtend) of dat de openingstijden later op de dag zouden zijn. Uit deze enquête bleek dat een groot deel van de bezoekers voor openstelling op zaterdag middag was. Daartegenover was bijna de helft van de ondervraagden voorstander van openstelling op zaterdagochtend. Om aan de uiteenlopende voor keuren zoveel mogelijk tege moet te komen is gekozen voor gewijzigde openingstijden. De tijden van maandag tot en met vrijdag blijven ongewijzigd van 13.00 tot 15.30 uur. HOLTEN - Duivenvereniging De Bergvliegers uit Holten heeft onlangs het seizoen afgesloten. Sjaak Lubberdink werd hierbij gehul digd als kampioen. foto: johan bounk Tijd genoeg Nog twee dagen en dan is ook 2009 een jaartal uit de geschiedenis die achter ons ligt. 'De tied geet hard', hoor je mensen vaak zeggen als ze niets zinnigs te melden hebben. Diezelfde mensen stellen domme vra gen als 'was je er ook wel?', als ze niets te melden hebben, maar toch conversatie willen maken. Ik antwoord nog een keer met: "Nee ik lig op de Bahamas met een cocktailtje in de hand, maar mijn lichaam laat ik vandaag even lekker in de rij staan bij de slager." Diezelfde groep praatjesmakers komt ook al tijd met de opmerking 'met slechte leu, geet het altied good', als je ze uit gespeelde beleefdheid vraagt hoe het met ze is. Zal je reet roesten. Nog eentje dan. Op de vraag hoe iemand de koffie wil: "Doe maar zo duur mogelijk." Melk en suiker dus. En dan na zo'n opmerking vaak ook nog een triomfantelijke blik van de grote grappenmaker die je aankijkt als of ie zo twee weken Carré in kan met zijn grappen grollen van de on derste plank. Verborgen domheid kan heel mooi zijn, maar ik word er doodziek van. Spreekwoordelijk. Echt doodziek weet ik goddank niets van, maar een onlangs gelezen biografie gaf me een inkijk op het fenomeen 'doodziek zijn'. Kanker. Maarten van der Weijden zwom in augustus 2008 nieuwe hoop in de harten van vele kankerpatiënten en hun dierbaren door Olympisch goud te pakken tijdens de tien kilometer zwemmen in Peking. In maart 2001 wordt acute lymfatische leukemie bij deze grote vriendelijke reus geconstateerd en de kans op overleven wordt geschat op dertig pro cent. Meer dan honderd bladzijden wordt je meegesleurd in menson terende chemokuren, ruggenprikken en beenmergpuncties. De slaap zaal van de zieke zwemmer wordt steeds leger en niet omdat mensen vrolijk naar huis kunnen. De enige die het ziekenhuis lachend verlaat is hij zelf als hij eind 2001 na alle behandelingen eindelijk naar huis mag. Tot aan het moment dat hij goud wint, blijft er bij iedere kuch of ver koudheid of moment van misselijkheid de angst voor een teruggekeer de kanker. Van der Weijden krabbelt letterlijk op vanuit een ogen schijnlijk onvermijdelijk vroege dood. Hij begint weer met zwemmen en crawlt zelfs het IJsselmeer over. Met de auto al een kolere eind. In Zuid-Amerika zwemt hij zelfs een race van 88 kilometer. Dat zijn 3520 baantjes© op ons eigen Twenhaarsveld. Dat red je niet met je abonnement van vier maanden. Ben je op de helft, gaat het zwembad acht maanden dicht. Ik denk ook aan de verrimpel- de vingertjes. Denken doe ik ook aan dat belachelijke cliché uit mijn eerste zin: "De tied geet hard." De tijd gaat niet hard, mensen gaan te hard. De tijd gaat al eeuwen en millennia in hetzelfde tempo, dat is nu eenmaal de cyclus waarin aard rotatie plaatsvindt. Mensen laten het leven te hard voorbij gaan, dat is iets heel anders. Door altijd te plannen en te werken voor dingen die misschien ooit nog komen gaan. Leef in het moment en vergeet zoveel mogelijk de context. Een context die wordt getekend door consumeren en nooit tevreden zijn. "Ben je gelukkig?", werd er van de week door een bakker aan me gevraagd. Ik dacht van niet, maar dat heeft te maken met context. Verleden en toekomst. Wat tekent je en wat wil je allemaal niet nog meemaken of bereiken? Vooral meemaken. Maar als je zo af en toe even de tijd stil zet in je hoofd, oftewel geniet van het moment, dan blijkt er toch heel wat geluk te zijn. Die momenten, mooie momenten, die gun ik iedereen van harte in het nieuwe jaar. Vergeet die tijd die hard gaat. Kolder. Weet je wie pas hard gaat? Die Van der Weijden, in het water. Gister was hij op televisie bij een hila risch programma. Hij liet zich niet onbetuigd tegen de bijdehante pre sentator Paul de Leeuw. Gezonde kop met haar, grappige opmerkingen makend, flesje Heine- ken voor zijn neus. Die is gelukldg hoor, en ik ook even. Door hem. Laurens Jan Stam, schtammie@hotmaiLcom een groot rad voor en een klein rad achter. Mans brengt op Keunedarp Lacht een buutoptreden. De zaal in de Poppe is al om 18.45 uur open. Bezoekers krij gen bij binnenkomst een wel- komstdrankje. Met de opkomst van Prins Soer van de Walboer en Adjudant Blaauw start het programma om 20.00 uur. Kaarten voor het evenement zijn binnenkort verkrijgbaar bij Blokker van de Maat. Ze zijn ook via de e-mail te bestellen: albert.boode@solcon.nl. Niet-leden van De Fienpreu- vers betalen 7,50 euro per kaart. Maar wie 2,50 euro meer be taalt, is meteen lid van de car navalsvereniging. En heeft daarmee gratis toegang tot alle andere carnavalsavonden. Er zal een pendelbus rijden tussen Holten en de Poppe. HOLTEN - Vorig jaar was hij ook al uitgenodigd voor Keune darp Lacht. Maar toen moest hij toch verstek laten gaan, om dat hij vader werd. Daarom komt hij dit nu 'goedmaken' en zal hij zaterdag 16 januari een van de acts zijn tijdens Keune darp Lacht in de Poppe. Acteur Jan Riesewijk, beter be kend als Mans Olde Weenink van de regionale soapserie Van Jonge Leu en Oale Groond, is van vele markten thuis. In zijn woonplaats Losser is hij bij voorbeeld buitengewoon amb tenaar van de burgerlijke stand. Daarnaast is hij actief lid van de accordeonvereniging en staat zijn huis vol met een enorme verzameling heiligen- en Ma riabeelden. Zijn eigen gezinssituatie lijkt erg veel op dat van zijn karakter in de serie, want ook Jan is een Deze bekende acteur (naast Herman Finkers) gaat zaterdag 16 januari naar Keunedarp Lacht in de Poppe. U ook? jonge vader. Naast zijn lidmaat- Losser. Deze folkloregroep schap van de camavalsvereni- heeft de beschikking over enke- ging de Gaffeloaskes is hij ook le tientallen prachtige ouder- actief bij de Böggelrieders van wetse 'velocipedes', fietsen met

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 11