Zaalvoetbal W Holten Holtens Nieuwsblad 9 Christmasparty in Stadskelder Nijkamp maakt beste oliebollen Inschrijving triatlon van start Huldiging Mike Bolink na in de marge behalen kampioenschap Filmhuis draait Bride Flight Natuur Puzzeltocht door winters landschap Dinsdag 22 december 2009 HOLTEN - Op Tweede Kerstdag zal het mixtoemooi voor senio ren gehouden worden van W Holten. Leden en vrienden van de vereniging zullen het dan in gemixte teams tegen elkaar op nemen in hun jacht naar eeuwi ge roem. Vanaf de A-junioren tot aan de laagste senioren zijn spelers van harte welkom om mee te doen. Het toernooi start Tweede Kerstdag om half tien, waarbij de deelnemers om kwart over negen aanwezig moeten zijn. Na afloop zal er uiteraard de jaarlijkse Bingoletti gespeeld worden en ook dit jaar is de or ganisatie weer innovatief ge weest en zijn er een aantal ver nieuwende elementen aange bracht. De muzikale ondersteuning wordt verzorgd door rasartiest en clubman Bert Reijlink. Voor informatie: schtammie@hotmail.com HOLTEN - Eerste Kerstdag is er een heuse Christmasparty in de Stadskelder. Deze avond zullen de grootste kersthits en knallers uit de jaren '70 en '80 ten geho re gebracht worden. Deze avond, voor jong en oud, is toegankelijk voor iedereen die van een danspasje, een drankje en gezelligheid houdt. Vanaf een uur of negen zullen de deuren geopend zijn en kun nen de kerstlekkemijen van de heupen af gedanst worden op de dansvloer van Holtens enige danssalon. Na twee dagen lief en leed met de schoonfamilie gedeeld te hebben, biedt de Stadskelder aan het eind van al deze familie vreugde de mogelijkheid om weer even onder de mensen te komen. De muziek zal verzorgd worden door enkele huis-dj's van wie de oren wijd open zullen staan voor verzoekplaatjes. HOLTEN - In de Boschkamp draait donderdag 21 januari om 20.15 uur de film Bride Flight. Bride Flight vertelt een verhaal van de drie jonge bmiden Ada, Marjorie en Esther en de onge bonden, ambitieuze Frank. Entree bedraagt 3,50 euro. NIJVERDAL/ HOLTEN - Het bezoekerscentrum is het startpunt van de winterpuzzeltocht van Staatsbosbeheer Sallandse Heuvelrug. Al puzzelend een frisse neus halen en ontdekken wat er in de winter te ruiken, te zien en te voelen is. Is het bos in winterslaap of is er toch wel leven te bespeuren? Puzzelaars van jong tot oud, individueel of in groepsverband, kunnen voor slechts 1 euro (boekje en potlood) deelnemen aan deze ontdektocht van circa twee kilometer. Als de vragen van de puzzeltocht goed beantwoord worden, is er kans op een prijs. Voor meer informatie: Bezoekerscentrum Sallandse Heuvelrug, Grotestraat 281 NijverdaL Telefoon 0548-612 711 Openingstijden: dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Het bezoekerscentrum is gesloten op 25 december, 31 december en 1 januari. HOLTEN - In het Brabantse Boekei is motorcrosser Mike Bolink gehuldigd als Neder lands kampioen 65cc grote wie len 2009. Daarvoor had hij zijn eigen kampioensfeestje bij sponsor Peter van der Laar in Gemert. Hier kreeg hij namens zijn sponsoren Peter van der Laar en Erik Huzen twee moto ren aangeboden: een Yamaha 85cc kleine wielen en een Ya maha 85 cc grote wielen. Verder was dit mogelijk gemaakt door het ADS-MXN-Putoline team en ISS Nederland. HOLTEN - Nadat hij vorig jaar tweede was geworden, heeft Nijkamp, de Echte Bakker uit Holten, dit jaar de felbegeerde eerste plaats behaald bij de lan delijke oliebollenkeuring van het Echte Bakkersgilde. Vorig jaar stond december in het teken van Nijkamps Weih- nachtsstollen, want de beste stol van Nederland was natuur lijk groot nieuws. Maar dit jaar zijn het de oliebollen. Een pres tatie van formaat, want de con currentie was weer sterk. "Afge lopen jaar zijn onze oliebollen een beetje ondergesneeuwd, maar eigenlijk waren ze toen ook al heel erg goed." Vertelt Martin."Dat we nu ook deze eerste prijs gewonnen hebben is echt helemaal super." Voor klanten van Nijkamp lijkt het misschien niet zo bijzonder, maar wat het team van Martin en Ingrid Nijkamp gepresteerd heeft is.echt een prestatie van formaat volgens een woord voerder van het Echte Bakkers- gilde."De beste bakkers van Ne derland stellen aan het eind van het jaar alles in het werk om de ze prijzen in de wacht te slepen. Als je dan het ene jaar de stol len- en het jaar daarop de olie bollenwedstrijd wint, dan weet je echt wat baldcen is." De afgelopen weken konden al le 223 Echte Bakkers van Neder land hun oliebollen laten keu ren in Wageningen. Elke oliebol werd beoordeeld op verschil lende onderdelen, zoals kleur, structuur, afwerking, vulling en Bakkerij Nijkamp wist met hun oliebollen, de eerste prijs in de wacht te slepen. smaak. De oliebol van Nijkamp scoorde op alle onderdelen goed. De GildeMeester van het Echte Bakkersgilde was dan ook vol lof. "De oliebol was luchtig, niet vet en bovendien zat er een mooi knapperig korstje om. De vulling zat mooi ingekapseld waardoor de smaak van de vruchtjes optimaal tot z'n recht kwam. Al met al een zeer goede oliebol." Het maken van goede oliebol len vergt, volgens Gildemeester Chris Scholtens, veel discipline. Na wat doorvragen laat Schol tens weten dat Nijkamp vooral het kneden goed beheerst. "Het is heel belangrijk om precies lang genoeg te kneden, zodat het beslag een optimale elastici teit krijgt. Hierdoor worden de oliebollen niet alleen erg mals, maar omsluiten ze de vulling ook mooi. Dat is bij de oliebol len van Nijkamp vooral bij de vruchtjes aan de buitenkant goed te zien." De ultieme jury wordt natuur lijk gevormd door de klanten van Nijkamp. Maar daar maakt het sympathieke bakkersecht paar zich niet zo druk om. "Met deze prijs op zak weten we ze ker dat zelfs de meest kritische klanten tevreden zullen zijn met onze oliebollen." HOLTEN - De inschrijving voor de triatlon in Holten is dinsdag 15 december gestart. Via de website www.triathlonholten.nl kunnen belangstellenden voor deelname aan de kwart of acht ste triatlon of de DeWeek- krant.nl zwem-loop zich aan melden. Dit kan tot en met 14 januari. Na die datum start de inschrijving voor de overige se ries. Vragen over de inschrijving kunnen gesteld worden via in- schrijven@triathlonholten.nl. De belangstelling van recrean ten voor deelname aan de triat lon in Holten is elk jaar groter dan de beschikbare startplaat sen. Ook in 2010 zal er naar alle verwachting geloot moeten worden. Deze loting vindt plaats op vrijdag 22 januari. Het aantal startplaatsen is gelijk aan vorig jaar (ruim zeshonderd). De triatlon in Holten is door op name in het World Cup Circuit verzekerd van de komst van in ternationale toppers, maar de recreantenwedstrijd blijft be langrijk. "Dat is waar het alle maal mee begonnen is, en dat zullen we ondanks al onze in ternationale successen nooit vergeten", zegt voorzitter Mar tin Pieters. De minimumleeftijd voor deelname is 14 jaar. De 26ste Triathlon Holten wordt zaterdag 10 juli gehou den. De paden, de lanen in Paden. Er zijn er heel wat in Holten. Met een witte Kerst op komst leek het me tijd voor een recensie. Met stip op één: het Molen paadje. Mooi in elk jaargetijde. In de hoek van de Rietmolenstraat en de Pastoriestraat ligt dit monumentje van Holten. Helaas is het pad tegenwoordig wel ontsierd door affreus lelijke begroeiing aan de rechterkant die tot op ooghoogte reikt en zo een fraai uitzicht aan uw rechterzijde wegneemt. Dus kijkt u de eerste honderd me ter alleen links. Shetlanders, afgeknapte maïsstengels, een paard met als huis een schuur met rieten dak en tussendoor nog een glimp van de oude pastorie.Het Molenpaadje heeft ook nog eens een happy end. Dertig meter voordat u op de Aalpolsweg komt, valt de foeilelijke vegetatie aan de rechterzijde weg en krijgt u uitzicht op de wit besneeuwde daken van de nieuwbouw in de Beuseberg. links voor u ziet u een van de meest karakteristieke huizen van Holten op ook nog eens een van de mooiste locaties van het dorp. Vroeger beter bekend als het spookhuis. Als kleine jongen zette je de voetjes even wat steviger op de pedalen als je langs dit witte spook met muren kwam. Nu rem je af en kijk je eerst naar het huis en vervolgens draai je je om en geniet van het uitzicht over de enk. De skyline van Holten gloort aan de horizon en als trotse piek op de boom torent de kerktoren daar bovenuit. Het mooie aan het Mo lenpaadje is ook dat ie zo smal is. Hierdoor ben je genoodzaakt ach ter elkaar te lopen. Scheelt toch weer 150 meter klefferij met dat hand in hand gesjouw. Tenzij je als een stel Braziliaanse voetballers over het paadje wilt schrijden en achter elkaar gaat lopen eikaars handje vasthoudend. Hoewel, met een groot gezin kan het werken. Samba op het Molenpaadje. Niet veel verder ligt er alweer zo'n ver borgen schat op u te wachten. U loopt de Aalpolsweg af en gaat on geveer twintig meter na het Zandvoortspad, ook een mooie, rechts af. U zet dan voet op de Kattensteeg. Lopende op dit pad ziet u links, als u geluk heeft, een ezel staan en niet veel verder aan de rechterkant wordt u al hinnikend verwelkomt door zes vrolijke ros sige Shetlanders die meteen hun snuit over het prikkeldraad gooi en om dankbaar geaaid te worden. Boven uw hoofd hangen de bo men fraai over het pad heen. Niet veel verder verrijst aan de linker kant, u moet wel 270 graden draaien met uw hoofd, de helling van de Zuurberg met aan de voet weilanden en bovenop de bomen kort op elkaar als een Keltisch leger dat klaarstaat om hun berg tot op de laatste tand te verdedigen. Een terechte nummer twee, echter hier geen happy end. Een foeilelijke vrachtwagentrailer voor aan het eind van het pad gooit roet in het eten.Het ereschavot wordt ge completeerd met de Zilverzandweg. Dit pad komt vooral in de zo mer het best tot zijn recht. Het loopt van de afslag net voor het spoor bij Meermanskamp tot aan de parallelweg van de Rijssense- weg. Het eerste deel is nog breed, maar halverwege is er een split sing waarbij u linksaf moet slaan. Een prachtig half schuin paadjes is uw deel. In de zomer moet u oppassen dat de begroeiing niet in uw ogen komt en links van u wordt er op de lauweren gerust door een paar koeien. Groot nadeel van dit pad is de denderende trein die iedere tien minuten voorbij komt razen. Hoewel het een prima plek lijkt voor een stiekeme zoen is niets minder waar. Zeker passa giers uit de stoptrein zullen u uitgebreid kunnen zien roeren in de mond van een ander. Groot voordeel van dit pad is dat het naar het zwembad leidt. Dus met tintelingen in de buik, de handdoek om de nek en de bal onder de snelbinders is fietsen over dit pad in de zo mer een optimaal moment van oceaanvreugde. En wandelend in de winter? Probeer het eens zou ik zeggen, de mailbox staat wa genwijd open voor uw bevindingen. Eervolle vermeldingen zijn er voor het Scheperspad, het Beukenlaantje en de Lammertsweg. Ze ker in de sneeuw, zijn dit juweeltjes. Zelf ben ik af en toe ook een liefhebber van het verkeerde pad, niet verstandig maar het maakt het leven soms o zo spannend. Laurens Jan Stam, schtammie@hotmaiLcom

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 9