Steun startende ondernemers "në Midwinterhoornwandeling door bossen en akkers Schildercursussen in De Boschkamp Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 7 Holterberg Herdenking Kaarsen verlichten Canadese Begraafplaats Kerstmarkt Erve Deijk Nieuwe muzieklessen HOLTEN - Johan Jan sen, oud-directeur van Nido, is een actie opge start om de tanende middenstand van Holten weer wat op te poetsen. 'Ik wil een groep bij elkaar brengen die de middenstand nieuw leven inblaast' Praktijk klassieke homeopathie Dinsdag 22 december 2009 Onder de noemer 'Holten Beter Bekend' wil Jansen startende ondernemers helpen met het opzetten van een winkel in Hol ten. In grote lijnen is het plan zo dat Jansen een fonds in het le ven wil roepen waar jonge, be ginnende ondernemers een be roep op kunnen doen, zodat de Holtense middenstand weer nieuwe impulsen krijgt. "Ik pro beer een groep mensen bij el kaar te brengen die de midden stand nieuw leven in moet bla zen. Ik nodig mensen uit geld te storten om nieuwe kansen te geven aan beginnende onder nemers. Natuurlijk stellen we wel de nodige eisen. Zo moeten ze een goed ondememersplan hebben en moeten het mensen zijn die heel hard willen werken. Een goede ondernemer is altijd met zijn zaak bezig. Hij geeft goede service, streeft naar meer naamsbekendheid en is altijd bezig met zijn klanten", aldus Jansen. Het stoort de 66-jarige Holte- naar al langer dat het winkel aanbod in Holten steeds verder terugloopt. Zo verdween dit jaar niet alleen Bakkerij Dikkers, maar ook de Schlecker uit het Holtense straatbeeld. Boven dien zijn de grote supermarkten uit de handen van Holtense fa milies geraakt. "Bijna iedereen klaagt over de middenstand, maar dat wil niet zeggen dat we geen goede middenstanders hebben in Holten. We missen wel een paar grote trekkers. Re gionaal bekende winkels moe ten we hebben. Holten heeft ge loof ik één herenmodezaak en één damesmodezaak en dan is het over. Een heleboel dingen hebben we niet meer. Het wordt tijd dat de middenstan ders de handen ineen slaan. We moeten met elkaar het tij zien te keren", aldus Jansen. Dat de malaise in de midden stand het gevolg is van een te laag aantal inwoners gaat er bij Jansen niet in. "Holten heeft 8500 inwoners en met de toeris tenindustrie erbij zijn het er wel 10.000. Een dorp als Enter heeft maar 6500 inwoners, maar als je daar langs de winkels rijdt is dat een Jreel verschil met Holten", aldus Jansen die al enkele posi tieve reacties heeft gekregen op zijn actieplan. "Ik hoop op veel respons. Ik heb vaak kritiek, maar in problemen zie ook mo gelijkheden. We moeten de zaak aanpakken." Voor infor matie: joh.jansen@wxs.nl of te lefoon 06-10921080. HOLTEN - Radio 350 zendt woensdag van 18.00 tot 19.00 uur het programma Met het oog op Holten uit. Dit is te ont vangen op 92.3 FM, 105.2 FM en op de kabel 104.1 FM. Anton van Beek van Natuurdio- rama Holterberg vertelt over zwerfkeien. Uve in de studio zit Teun van Deijk. Verder het weerbericht en de Overijsselse artiest. Alle info kan men sturen naar e-mail oogopholten@ra- dio350.nl. Uitzending gemist en alle foto's kan men bekijken op www.fototeamholten.nl. Ook kunnen verenigingen live in de studio komen. HOLTEN - De Canadese begraaiplaats wordt donderdag 24 december, Kerstavond, om 16.30 uur verlicht door kaarsen die bij elk graf zullen branden. De kaarsen worden door de Holtense schoolkinderen geplaatst Stichting Viering Nationale Feestdagen hoopt dat het licht van de kaarsen en de warmte van het vuur een ieder tot nadenken stemt over de betekenis van saamhorigheid en vrij heid. Het is de stichting WAV gelukt met hun fondsenwerving deze gebeurtenis financieel mogelijk te maken. Gezien de grote opkomst van de laatste jaren is in overleg met de gemeente Rijssen-Holten het volgende besloten: vanaf 15.00 uur is er slechts eenrichtingsverkeer mogelijk van en naar de Canadese Begraaiplaats. Men kan via de Molenbelterweg en de Holterberg- weg naar boven. De Wullenbergweg (tegenover het Lösse Hoes) is eenrichtingsverkeer. Men kan hier uitsluitend aan de rechterkant parkeren. Men dient de aanwijzingen van de verkeersregelaars op te volgen. Na afloop gaat men via de Eekhoomweg, Nijverdaise- weg en de Forthaarsweg weer richting dorp. FOTO: JOHAN BOLINK HOLTEN - Er wordt bij Erve De ijk aan de Churchillstraat 19 in Holten op woensdag 23 decem ber een kerstmarkt gehouden. De toegang is gratis. Het is van 10.00 tot 15.30 uur. Er komen midwinterhoornblazers om 13.00 uur. Verder kan men ei gengemaakte jam kopen. Er is een tentoonstelling van oude olielampen. Ook zijn er diverse 'winkeltjes' van stichting Zozijn. HOLTEN - Bij het Muziek On derwijs Centrum in de Bosch kamp aan de Tuinstraat 2 in Holten starten in januari de nieuwe muzieklessen. Belangstellenden kunnen zich hiervoor nu al vast opgeven. Dit kan maandags en dinsdags van 11.00 tot 18.00 uur via tele foon 0548-361412. Er is les te volgen in diverse mu ziekinstrumenten. HOLTEN - Vier enthousiaste dames uit Holten houden zon dag 27 december een midwin terhoornwandeling. "Het heeft niets met W Holten van doen, maar we starten wel vanaf sportpark Meermans kamp", benadrukt Gerrie Bek- kemens. De start is tussen 10.00 en 13.00 uur en er kan worden gekozen uit de afstanden 8 of 12 kilome ter. De dames denken dat wande laars over de langste route zo'n 3,5 uur gaan doen. De wande ling loopt door het bos. Bij het rustpunt is het geluid van mid winterhoorns te horen. "Het is een gezelligheidstocht met een mooie route. Deelnemers komen langs plek ken waar ze normaal niet ko men", verzekeren de dames. Ze kwamen op het idee om een midwinterhoornwandeling in Holten te beginnen, omdat ze dat hier misten. "In de herfst is Bij het rustpunt kan men onder meer chocolademelk drinken en genieten van mldwinterhoomklanken. er wel een wandeling vanaf camping de Holterberg, maar niet met midwinterhoorns. Wij doen zelf mee aan winterwan- delingen in onder meer Laren en Barchem en vinden die altijd erg mooi. FOTO: JOHAN BOUNK Daarom vonden we dat dit ook in Holten zou moeten kunnen." Wie mee wil doen, betaalt 2,50 euro per persoon. Dit is dus in clusief een consumptie. Kinde ren tot 12 jaar mogen gratis meedoen. HOLTEN - Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk voor Hol ten houdt in het nieuwe jaar twee schildercursussen. De maandagochtendgroep is een teken- en schildercursus be doeld voor mensen met weinig teken en schilderervaring. De cursus start maandagoch tend 11 januari. Er zijn nog en kele plaatsen vrij. De docente stelt elke week een ander onder werp uit de wereld van schilde ren of tekenen aan de orde. Hier komen dan achtergrond, verf- behandeling, de figuur in de kunst, perspectief en sfeer aan de orde. De beginnende cursis ten worden op weg geholpen met een opdracht. De wat ge vorderde zal zijn kennis opfris sen en nieuwe toepassingen ontdekken. De dinsdagavond- groep is een schilder- en teke natelier waar de deelnemers voor zichzelf komen schilderen en elkaar hierin kunnen inspire ren. Het Open atelier start dins dagavond 12 januari. Voor in formatie telefoon 0548-36 27 55. HOLTEN - Het Integraal Thera peutisch Centrum Holten wordt per 15 december uitge breid met de praktijk voor klas sieke homeopathie van Nelly Schmal-Haye. Nelly is klassiek homeopaat sinds 1998. Zij heeft in Amsterdam een zes jarige opleiding tot klassiek ho meopaat gevolgd. Naast home opathie werd aandacht ge schonken aan medische basis kennis en aan natuurgenees kunde. Nelly heeft een praktijk in Apeldoorn. In Holten zal zij op dinsdag beschikbaar zijn. Klassieke homeopathie is een geneeswijze die het menselijk organisme als een eenheid be ziet. Het lichaam is niet los te zien van de geest en emoties, zij beïnvloeden elkaar. Als voorbeeld kan iemand door verdriet of angst uit balans ra ken en lichamelijke of psychi sche klachten ontwikkelen. Dit kan per persoon verschillen, ie dereen reageert anders op prik kels. Daarom kan het zijn dat twee personen die dezelfde klachten hebben niet altijd het zelfde geneesmiddel nodig heb ben. In principe is elke klacht ge schikt om homeopathisch be handeld te worden. Het is ech ter altijd raadzaam om bij lang durige of ernstige klachten de arts te raadplegen. E-mail gerust voor informatie en afspraken naar Nelly@Sch- mal-Haye.nl of bel: 06- 164132187 of 055-3558911. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huts-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Koüingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haaratraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur M.Wagelaar Tel: 0548-597357 Mobiel: 06-53645328 Fax: 0548-597359 Mail: m.wagelaar@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.J.M. ter Hedde Directie: ).V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7