Provincie Overijssel Zoekplaatje provincie OveNjSSel Een organisatie met ambities Provincie in beeld Prijswinnaars Jij Overijssel Goed betaald een beetje zitten suffen? Bij ons dus niet! ie Overijssel regie ssel De historische foto, de puzzel en de foto-inzending van Jij Overijssel editie 1, zijn gewonnen door respectievelijk dhr./mevr. A. Schuttert uit Ommen, mevr. M. de Graaf uit Vroomshoop en mevr. Y. van der Hoff uit Enschede. Van harte gefeliciteerd! Kijk op www.jijenoverijssel.nl voor de nieuwe prijsvragen! redactie Johan Kroes, Bette Kamp redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel.nl 'erkenbijprovincieovertjssel n! provincie De provincie Overijssel is niet alleen een deel van Nederland. Of een bestuurslaag tussen het Rijk en de gemeenten. Provincie Overijssel is ook een organisatie vol vakmensen. Het is een orga nisatie met hoge ambities! Overheidsmanager van het jaar Provincie Overijssel heeft de afgelopen jaren een aantal vernieuwin gen ondergaan. Op dit moment is Overijssel koploper op het gebied van beleid en uitvoering. Mede door deze vernieuwingen is Harry Timmerman, algemeen directeur van de organisatie, in 2009 genomi neerd als een van de drie beste Overheidsmanagers van het jaar. Helaas heeft Harry Timmerman de titel net niet gewonnen, maar de nominatie laat wel zien dat Overijssel als organisatie vooruitstrevend is. Traineeship Jong talent is belangrijk voor Overijssel. Om starters aan te trekken, start de provincie Overijssel in september 2010 met een traineeprogramma voor pas afgestudeerden. Om hiervoor goede kandidaten te selecteren neemt de provincie Overijssel deel aan de Make a Move carrièrewe- ken van Groningen, Nijmegen, Twente en Wageningen. Ook wordt in het najaar weer een studentendag gehouden. Deze dag is bedoeld om studenten te laten zien wat voor geweldige organisatie de provincie Overijssel is en wat zij hen te bieden heeft. Belangstelling? Kijk dan op www.werkenhijprovincieoverijssel.nl. 2010 De jaarwisseling biedt een goed moment om terug te kijken - en vooruit. Het provinciebe stuur heeft in 2009 veel kennis en geld geïnves teerd in de Overijsselse samenleving. Door goed financieel beheer waren wij in staat om - samen met de 25 gemeenten - miljoenen uit de aan- delenverkoop van Essent te bestemmen voor zichtbare projecten bij u in de buurt. Dat geeft voldoening. Verder zijn we bezig om onze positie ais pro vincie te versterken en de samenwerking met Gelderland te intensiveren. U zult zien: de kwaliteit van leven gaat er op vooruit in Oost- Nederland! Maar dat lukt alleen als u ook meedoet! Als u zich - net als wij - verantwoordelijk voelt voor de samenleving. Voor het gezin, de straat, de buurt. Maar ook voor de school, het verzor gingshuis, de woningbouwcorporatie, de poli tiek. Een goede 'naober' maakt werk van zijn burgerschap. En zorgt ervoor dat het populisme - de grote schreeuwers - geen voet aan de grond krijgt. Doet u mee? Dan wordt 2010 een goed jaar. Ik wens het u allen van harte toe. Zie Mr Geert Jansen, Commissaris van de Koningin in de provincie Overijssel Oplossing zoekplaatje november: Deventer. Wij hebben veel reacties ont vangen en hebben hier drie winnaars uitgekozen. Deze hebben inmiddels een prijs ontvangen. Jln het Overijsselse landschap komt u soms ineens voor een onverwachte verrassing te staan. Weet u bijvoorbeeld waar deze foto gemaakt is? Stuur uw oplossing voor vrijdag 8 januari 2010 op een (brief)kaart naar: provincie Overijssel, t.a.v. Zie Overijssel, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail uw oplossing naar nieuwsredactiie@overijssel.nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzendingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. De IJssel bij Deventer wordt veiliger. In de uiter waarden worden extra geulen aangelegd die de kans op overstromingen verkleinen. Het plan hiervoor is nu klaar. Behalve extra geulen is er ook ruimte voor natuur, recreatie en extensieve veehouderij langs de rivier. In de uiterwaarden op de westoever van de IJssel komen twee nevengeulen. Een geul stroomt van de vergrootte Bolwerksplas naar het IJsselhotel en sluit daar weer aan op de IJssel, de andere geul stroomt even verderop door de Ossenwaard. Hierdoor blijft het Worpplantsoen gespaard. Bij de nieuwe aanlegsteiger voor het veerpontje komen enkele aanlegvoorzienin- gen voor pleziervaartuigen. De nieuwe aanlegsteiger is geïnspireerd op de voormalige IJsselbrug die op deze plek heeft gelegen. De Zandweerdplas wordt vergroot en biedt straks extra faciliteiten voor de aanwezige watersport verenigingen. De roeivereniging krijgt ten noorden van de plas een eigen geul waarop getraind kan worden. Over de inrichting van de plas is overeenstemming bereikt met de watersportverenigingen. Onlangs hebben Gedeputeerde Staten van de pro vincie Overijssel en Burgemeester en Wethouders van de gemeente Deventer de definitieve inrichting vastgesteld. Het plan is voor advies aangeboden aan staatssecretaris Huizinga-Heeringa van Verkeer en Waterstaat. Zij neemt naar verwachting begin 2010 een besluit over de uitvoering van het plan. Kijk ook op www.niimtevoordeijssel.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 25