Overijssel investeert extra in uw leefomgeving Verhuizing veebedrijf geeft Enter lucht Evenementen kalender 23 december Deep River Quartet Kerstconcert Hoftheater, Raalte 23 december Nieuwjaarsrolletjes bakken Boerderij Zorgvliet, Holten 24 december Plaatsing 1.400 kaarsen Canadese Begraafplaats, Holten 25 december 1 e kerstdag 26 december Kerstcrossloop Sportcomplex De Belte, Nieuw Heeten 26 december Kom Kiek'n met Kerst Het Hulsbeek, Oldenzaal 26 december Orgelconcert door Henk Gijzen Grote of St. Michaelskerk, Zwolle 26 december Proeverij Wijngaard Baan, Rectum 18 t/m 27 december Internationaal Circusfestival Volkspark, Enschede 20 t/m 28 december Tentoonstelling Springlevend Synagoge Enschede 30 december Hoftalenten De Reggehof, Goor 30 december Stroadl Festival Centrum, Oldenzaal 1 januari Nieuwjaarsduik Het Lageveld, Wierden 2 januari Nieuwjaarsconcert Muziekcentrum Enschede 2 t/m 7 januari Zwolle International IJsselhallen, Zwolle Meer informatie op www.overijsseltoerisme.nl of www.overijssel.nl Zie Overij Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook provincie.overijssel.nl Een nieuw podium voor kunstenaars in Diepenheim. Bedrijventerrein De Kol in Holten verandert in een aantrekkelijke woonwijk. En Denekamp krijgt een bezoekerscentrum voor het Nationaal Landschap Noordoost-Twente. Dit is slechts een greep uit de vele projecten die de provincie en 25 gemeenten in Overijsel de komende twee jaar realiseren. Samen investeren ze extra in projecten die ten goede komen aan het wonen, leven en werken in Overijssel. De Overijsselse Methode De provincie heeft in november en december met elke gemeente in Overijssel overleg gevoerd. Commissaris van de Koningin Geert Jansen: "Wij hanteren de Overijsselse Methode. Dat wil zeggen dat wij samen met gemeenten projecten selecte ren die bijdragen aan een goed woon-, werk- en leefklimaat. Met de resultaten kunnen de inwo ners van Overijssel hun voordeel doen. Het gaat niet alleen om de leefbaarheid van de betreffende gemeente maar ook om die van de provincie als geheel." Duurzaam Dalfsen versneld van start Een belangrijke voorwaarde bij de keuze voor pro jecten is dat deze op korte termijn kunnen star ten. De schop moet als het ware direct de grond in. Alleen dan is het daadwerkelijk mogelijk om projecten versneld uit te voeren. Een voorbeeld daarvan is het programma 'Duurzaam Dalfsen'. Binnen dit programma start de gemeente Dalfsen een groot aantal projecten, die moeten leiden tot een C02-neutrale gemeente in 2025. Zo treft de gemeente in de periode tot 2012 op alle scholen energiemaatregelen en gezondheidsmaatregelen (ventileren bijvoorbeeld) en start hierover een edu catief traject voor leerlingen. Ook streeft Dalfsen naar versnelde verduurzaming bij nieuwbouw, onder meer door regelgeving voor energiezuinig bouwen aan te passen. Door de extra investerin gen, kan Dalfsen hier versneld mee starten. Extra investeringen maken het mogelijk dat in 2010 de afronding van de Umfassungsweg versneld van start gaat op landgoed Twickel bij Delden. 'Umfassungsweg' rond Twickel Ook landgoed Twickel in de gemeente Hof van Twente is gebaat bij de extra investeringen. In 2010 start daar bijvoorbeeld versneld de afron ding van de zogenoemde Umfassungsweg die voert langs de highlights van Twickel. Met deze 'culturele daad' wordt de toegankelijkheid en de toeristisch-recreatieve functie van het landgoed versterkt. Verkoop Essent-aandefen De extra investeringen zijn mogelijk gemaakt door de verkoop van Essent-aandelen. Hierdoor kan de provincie Overijssel tot en met 2011 ruim 300 miljoen euro extra investeren in de provincie. Ook de Overijsselse gemeenten hebben hun Essent- aandelen verkocht, met een gezamenlijke waarde van 150 miljoen euro. Meer weten? Wilt u meer weten over de projecten die in uw dorp of stad van start gaan? Of wilt u meer informatie over het programma 'Investeren in Overijssel'? Kijk dan op www.investereninoverijssel.nl De reconstructie van het landelijk gebied in Overijssel is langzaam op gang gekomen Maar er zijn inmiddels een aantal mooie resultaten geboekt, vindt gedeputeerde Piet Jansen. "In 2006 kwam de gemeente Wierden ons om hulp vragen om vleesstieren- en varkensbe drijf Morsink in Enter te kunnen verplaatsen. Er waren veel klachten over stankoverlast en de gemeente wilde dit graag oplossen. Verder wilde ze het bestaande industrieter rein Baanakkers en het nieuwe industrieterrein Enter-Rijssen verder ontwikkelen, maar liep daarbij vast. De veehouder en zijn omgeving hadden elkaar min of meer klem gezet." De reconstructie van het landelijk gebied is ingezet om tot een betere zonering van de intensieve veehouderij te komen. Een ander doel is het aantal mensen dat stankhinder vergunning is ingetrokken Daarmee is er een ondervindt door veehouderij te verminderen. geurprobleem opgelost en kunnen de industrie- In 2015 moet de stankhinder in Overijssel hele- terreinen bij Enter zich verder ontwikkelen." En maal opgelost zijn. De provincie heeft daarom de familie Morsink? Die is bezig met verplaat- in het reconstructieplan voor Salland en Twente sing naar De Wijk (gemeente Meppel) de mogelijkheid geboden om in uitzonderlijke gevallen bedrijven te verplaatsen. Via een subsi dieregeling kan een bedrijf worden aangekocht en verplaatst naar een betere plek. Deze regeling bood uitkomst voor de familie Morsink in Enter Wethouder Ria Broeze: "Wij zijn blij dat de provincie met ons meegedacht heeft en actief heeft meegewerkt aan de ver plaatsing door daarvoor 500.000 euro beschik baar te stellen. Dankzij de bijdrage van de provincie heeft de gemeente in mei 2008 het bedrijf aangekocht van de familie Morsink. De -J j i j stallen zijn deze zomer gesloopt en de milieu- ii j -

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 24