Vuurwerkwinkel in Holten Winters weer en Nix Holtens \ieuwsblad 23 Optreden Langenberger Muzikanten Trekking December- actie HHV Eerste prijzen Wedstrijd Open Holtens kampioenschap carbid schieten Aniek Wolfkamp Schaatsen Cursussen yoga in Boschkamp HOLTEN-Na de kerst staat Oud en Nieuw weer voor de deur en ook in Holten gaat dat geheel volgens de traditie ge paard met het afsteken van vuurwerk. Liefhebbers vuurwerk kunnen straks in Holten vuurwerk kopen Vrachtwagen gekanteld Dinsdag 22 december 2009 De uitslag van de trekking van 21 december van de HHV Decemberactie 2009. Aaftink M, Nagelhoutstraat 4, Holten Aanstoot M, Larenseweg 74, Holten Baerends J, Korhoenderweg 10, Holten Bekkernens H, Bijvanksweg 6, Holten Beldman, Kerkmarsweg 3, Bathmen Boode M, Visschersdijk 2a, Markelo Broere J, Diessenplasstraat 46, Holten Bronsvoort-Wolf, Kollings- erf2, Holten Buitenhuis H, Flisweg 2, Holten Buwalda R, Verzetstraat 17, Holten Calkhoven MAM, Mossinks- erf 6, Holten Dalhuisen WJ, Erve Lukens- veld 33, Holten Dijkslag T, Reilinksweg 65, Holten Duin van der, Helderman 4, Holten Elshoften D, Kappelaarsdijk 2, Markelo Ginkel van der, Dorperdijk 21, Holten Groen G, Kozakkenstraat 15, Holten Groteboer, Roudaalterweg 14, Markelo Jansen L Kemper J, Bromhaar 62, Nw-Heeten Kraai, Wippertdijk. 2, Kring vanDorth Lammers, Erve Teeselink 50, Holten LueksT Meijvan der R, van Holtens- erf24, Holten Meijer G, Kollingserf 45, Holten Nijland JG, Gaardenstraat 15, Holten Oonk H, Borkeldsweg 5, Holten Paalman S, Noordenberg straat 13, Holten Paalman S, Noordenberg straat 13, Holten Paalman-van der Wiel A, Er ve Joost 9, Holten Reilink GJ, Okkenbroekse- weg 5, Holten Roffel, Enkweg 15, Holten Ruiterde W, Carstensdijk 82, Elim Schutter, Kieftenbelt 14, Holten Spijker, Schoutenstraat 54, Holten Stukker T, Julekesweg 5, Holten Traanman A, Diessenplas straat 36, Holten Tuitert M, Hakkertsweg 5, Holten Veldhuis R, Kollingserf 73, Holten Visser DP, Fazantenweg 38, Holten Vlugtvan derKosterspadl3, Holten Weijers W, Kozakkenstraat 56, Holten Wesselink HJ, Spechtstraat 27, Goor Wisselink, Holterbergweg 3, Holten Zweers-Talsen FH, Kor hoenderweg 20, Holten Zwiers, Pastoriestraat 10, Holten Prijzen zijn af te halen bij: Blokker van de Maat, Smidsbelt in Holten Een doom in het oog voor veel Holtenaren betreft al jaren de aanschaf van al die dondersla gen, vuurpijlen en gillende keu kenmeiden oftewel luchthui- Iers. Holten heeft nog steeds geen verkooppunt van vuur werk, ondanks een dappere po ging van Mark van de Maat van Blokker van de Maat om het van de grond te krijgen. Hij bleef een poosje geleden echter steken op de veiligheids maatregelen die moesten wor den getroffen, waardoor de Hol- tense vuurwerkliefhebber ook dit jaar nog zijn aankopen in bij voorbeeld Rijssen moet doen. En dat knalt toch net een beetje anders... Maar nu het jaar 2009 zijn einde met rasse schreden nadert, gl oort er licht aan de horizon voor de Holtense vuurwerkliefheb ber. In 2010 kan er namelijk wél vuurwerk worden gekocht in Holten! Michel Boersma, direc teur van Esprit Exploitatie BV, besloot eerder dit jaar zijn pijlen te richten op een verkooppunt van vuurwerk in Holten en deed dat met succes, want de vergun ning is inmiddels binnen. Wel is het te kort dag om deze winter nog met de verkoop te beginnen, want het pand van waaruit het vuurwerk verkocht gaat worden, moet nog driftig worden verbouwd. "De vergunning is verleend, maar in twee weken tijd lukt het niet om alles bouwkundig voor elkaar te krijgen", vertelt Henk Jansen van Esprit. "Je moet echt aan heel veel eisen voldoen." De locatie van waaruit het vuur werk verkocht gaat worden is de Dorpsstraat 39. Het gaat om het vroegere pand van Ten Velde achter de kinderfysiotherapie. Jansen noemt het een goede zaak dat Holten volgend jaar eindelijk ook over een vuur werkverkooppunt beschikt. De bedoeling is dat er na de ver bouwing een compleet assorti ment wordt aangelegd. "Er is nu helemaal niks in Hol ten als je vuurwerk wilt kopen. Ik denk dat het een gat in de markt is", aldus Jansen. HOLTEN - Aniek Wolfkamp van ponyclub De Bergruitertjes reed afgelopen zondag 20 december in Almelo met pony Talan twee maal een eerste prijs in de cate gorie D klasse B met maar liefst 216 en 112 punten. RUSSEN/ HOLTEN - Op de Al ter hoogte van afslag Rijssen en Enter is maandag 21 december rond 07.30 uur een vrachtwa gen gekanteld. De chauffeur werd met onbekend letsel naar het ziekenhuis overgebracht. De vrachtwagenchauffeur reed over de Al, komende vanuit knooppunt Azelo. Ter hoogte van afslag Rijssen en Enter wilde de chauffeur een voor hem rijdende vrachtwagen inhalen. Hij moest echter eerst remmen, voordat hij links kon inhalen. Bij deze manoeuvre schaarde de vrachtwagen door het gladde wegdek. Het voertuig vloog over de vangrail en kwam uiteinde lijk gedraaid tot stilstand, met de neus naar knooppunt Azelo. De chauffeur, een 45-jarige man uit Duitsland, is met onbekend letsel overgebracht naar het zie kenhuis. Op dit moment is het bergen van de vrachtwagen in volle gang. Dit zal nog enige tijd in beslag nemen. Rijkswaters taat heeft in beide richtingen één rijstrook afgesloten. Het verkeer ondervond hierdoor enige vertraging. HOLTEN - Als het weer meezit, kan er wellicht worden ge schaatst op ijsbaan de Noord pool in Holten. Kijk voor ope ningstijden en of het ijs dik ge noeg is op: www.ijsclubhol- ten.nl HOLTEN - Nog even en er kan weer worden geschoten om het Open Holtens kampioenschap carbid schieten. Dit gebeurt donder dag 31 december van 15.00 tot 18.00 uur in een weiland op de hoek Evertjesweg-Beuseberg. De toegang is gratis. Verder er een hap je, een drankje en natuurlijk glühwein. Foro. ,0HAN B0LINK BATHMEN - De Langenberger Muzikanten uit Bathmen houdt zondag 3 januari het traditione le Nieuwjaarsconcert met de medewerking van de zesmans- formatie Vinocanka uit Lo- chem. Dit vindt plaats in cultuurhuis Braakhekke, Schoolstraat 6a te Bathmen. Om 14.00 uur zullen De Lan genberger Muzikanten het con cert starten met fraaie egerlan- der en böhmische blaasmuziek. Deze muziek hebben ze in hun afgelopen jubileumjaar, ter ere van hun 40-jarig bestaan als ka pel, vastgelegd op een CD onder de titel "Wir sind volblutt Muzi kanten". De Langenberger Muzikanten hebben voor hun concert de zesmans formatie Vinocanka uit Lochem uitgenodigd. Vino canka speelt uitsluitend Tsje chische volksmuziek, Moravi sche polka's en walsen in een kleine samenstelling. Vinocan ka heeft in 2006 haar tweede cd "Muzikanti" gepresenteerd. Het concert begint om 14.00 uur, de zaal is open om 13.30 uur en de toegang is gratis. HOLTEN - In De Boschkamp gaan in januari vijf yogacursus- sen van start. Yoga is een vorm van bewegen die door bijna ie dereen kan worden beoefend en er zelfs aan kan bijdragen om lichamelijke klachten en onge makken te bestrijden. De com binatie van lichaamsoefenin gen, ademhalingstechnieken en ontspanningsoefeningen maakt dat yoga een prima ma nier is om tot rust te komen. De vootjaarscursussen bestaan uit twaalf lessen van een uur. De lessen vinden plaats op maan dagmorgen, woensdagmorgen of dinsdagavond. Op de dins dag zijn nog enkele plaatsen vrij, zowel voor de groep die om 19.00 uur van start gaat als op de groep van 20.15 uur. Ook op de woensdagmorgengroep (start 9.30 uur) kunnen nieuwe deel nemers worden geplaatst. Dit is een groep waarin in een wat rustiger tempo les wordt gege ven. De eerste lessen zijn op 4, (i_ en 6 januari. Meer informatief telefoon 0548-362755. HOLTEN - Winters weer en de band Nix heb ben mede bijgedragen aan een gezellig kerst feest op het schoolplein van de Haarschool. Terwijl de leerlingen in hun eigen klas genoten van een kerstdiner, werden de ouders op het schoolplein vermaakt. Onder het genot van Glühwein en een broodje hamburger was er sprake van een echte kerstsfeer. De sneeuw maakte het tafereel helemaal compleet. Na af loop van het kerstdiner kwamen alle kinderen op het schoolplein bijeen. Hier stond de Hol tense band Nix klaar om hen te begeleiden bij het zingen van een aantal kerstliedjes. Speciaal voor deze avond was het Haarschool Kinder koor in het leven geroepen om samen met Nix te zingen. De band Nix kwam langs bij de Haarschool om kerstliedjes te spelen.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 23