Leon Sanderman wint Ter Steege Crossloop Holtens Nieuwsblad 19 Meet Match Party voor singles in Lucky Dick Beverdam volgt trainer Philip Agteres op Alle activiteiten volgend jaar op Kalfstermansweide Onderlinge wedstrijd Bergruitertjes Paspoort duurder Kerstdiner Holterenk Themadag Waerdenborch Winterse sfeer Midwinterhoorns en kniepertjes Groots Bevrijdingsfeest Dinsdag 22 december 2009 j! HOLTEN - De leden van PC De Bergruitertjes reden zaterdag 19 december een onderlinge wed- I strijd om de Indoor Vincent Bo- j kaal in de accomodatie van Erik Vincent Horses in Holten, j Alle leden reden 's middags een dressuurproef, 's avonds spron- gen ze twee parcoursen, waarna 1 de plaatsingspunten bij elkaar I op geteld werden, j De Indoor Vincent Bokaal werd f gewonnen door Dedy Pekkeriet I met Excellent. Tweede werd i haar zusje Femke Pekkeriet met Pippi. Derde werd Aniek Wolf- kamp met Myron Du en vierde i werd Floor Fincken. HOLTEN - Om de uitgifte van I reisdocumenten voor de ge- meente kostendekkend te ma- I ken, worden de tarieven naar I boven bijgesteld. De gemeente i hanteert de maximumtarieven I die ze mag heffen. Elk jaar wor- I den deze aangepast. Het ge- meentelijk deel mag nu met 2,8 procent stijgen. Voor kinderen I tot en met 13 jaar geldt vanaf 1 I januari een nieuw jeugdtarief. I De maximumleges is vergelijk- I baar met de prijs van een bij schrijving. HOLTEN - De kinderen van de Holterenkschool hebben don derdag 17 december genoten van een heerlijk kerstdiner, I klaargemaakt door de ouders. Terwijl de kinderen genoten i van het diner, konden de ou ders zich buiten te goed doen aan snert, zelfgebakken oliebol len, kniepertjes, glühwein en warme chocomelk. I Rientje van Ieperen vertelde I een kerstverhaal. R1JSSEN - De Ter Steege Cross loop werd afgelopen zaterdag gehouden. Leon Sanderman heeft de 10 kilometer op zijn naam geschreven. Ruud Blik- man uit Hellendoom de 5 kilo- j meter. I Wethouder ter Schure verzorg- I de het startschot. Na de door- komst op 2,5 km lag Ruud Blik- I man op kop, gevolgd door Koen Veldhuis en Erik Driesen; na 5 j km werd Ruud Blikman dus le I in een tijd van 17.11 met 33 se- I conden voorsprong op nr. 2 Erik I Driesen uit Vollenhovfe; nr. 3 I werd Koen Veldhuis uit Nijver- I dal in een tijd van 18.01. Bij de I dames werd Arenda Abbink uit Nijverdal de winnares in een tijd van 20.51; 2e werd Karma I Willems uit Bergentheim in een I tijdvan21.20en3ewerd Rachel Rozenkamp uit Rijssen' in een I tijd van 22.51. Was het vorig jaar een graad of VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Oudheidkamer Hoolt'n laat op 31 maart en 1 april speciale stolpersteine aan leggen bij woningen waar joden hebben gewoond. Dit ter nage dachtenis van hen die zijn om gekomen tijdens de oorlog. In het voormalige gemeentehuis wordt een expositie gehouden over de Holtense joden en de bevrijding van Holten. "OCH is bezig met een groot scheeps project", zegt Margriet. 10 boven nul, nu was het de he le dag bijna 10 graden onder nul; het was een prachtige dag met mooi weer, maar wel koud; door de vorst was de grond be vroren; wel was het parcours grotendeels sneeuwvrij ge maakt; toch was het hier en daar glibberig en moesten de lo pers goed uitkijken om bles sures te voorkomen; gelukkig heeft niemand een blessure op gelopen. Het startschot van de 10 km werd verzorgd door de midwin- terhoomblazers; vanaf de start nam Leon Sanderman uit Rijs sen meteen de leiding gevolgd door Jan Paalman en Werner Wessels, beide ook uit Rijssen; deze mannen bleven geduren de de gehele wedstrijd in deze volgorde lopen en Leon Sander man won de wedstrijd in een tijd van 33.45; Jan Paalman werd 2e in een tijd van 34.03 en "De toneelclub bestaat zelf ook 65 jaar en wil dit groot vieren met een toneelstuk over oorlog en bevrijding." De Beusebergse vriendengroep BAF heeft de handen ineen ge slagen om een Canadese fiets route op te zetten. "Deze gaat bijvoorbeeld langs de route waar de Canadezen langs zijn getrokken", zegt Joke. "En langs belangrijke punten in Holten uit de oorlogstijd." Het geheel wordt onder meer aangekleed met figuranten langs de route. Wemer Wessels werd 3e in een tijd van 35.16. Pieter Mans die in Nijverdal nog le werd eindigde nu als 4e; in de tussenstand van het crosscircuit is Pieter Mans hierdoor zijn le plaats kwijt ge raakt aan Leon Sanderman; echter de tussenstand geeft slechts een tijdelijk beeld en kan na de volgende wedstrijd, in Holten, weer helemaal veran derd zijn. Voor de competitie hebben zich nu ruim 240 atleten ingeschre ven. Zij lopen minimaal 3 van de 4 wedstrijden (Nijverdal, Rijssen, Holten en Goor) en worden dan opgenomen in de competitie uitslag met mooie prijzen voor de winnaars en winnaressen. De volgende wed strijd in het circuit is de Holter- bergcross die gehouden wordt op zaterdag 30 januari 2010. Kijk voor verdere uitslagen: www.tibfinishingcrosscircuit.nl "We proberen een tent op Kalf stermansweide te krijgen, waar de fietsroute kan starten", geeft Margriet aan. "Maar hier kun nen ook andere activiteiten worden gehouden." Op 4 mei is er om 11.00 uur een grote herdenking op de Cana dese Begraafplaats. Joke; "Zo rond de achthonderd Canadese studenten zullen hierbij aanwe zig zijn. Ze participeren in de dienst en leggen een krans." Er zijn volgens Margriet vijftig vips uit Canada uitgenodigd. RIJSSEN - Het relatiebemidde lingsbureau Klaver2 start in het nieuwe jaar haar activiteiten met een spetterende Meet Match Party op 15 januari in Lucky in Rijssen. Op deze ge heel verzorgde feestavond met een mix aan activiteiten, dj en li ve muziek en een heerlijk buffet kunnen singles tussen 30 tot en met 45 jaar op een ongedwon- HOLTEN - Blauw Wit heeft met Dick Beverdam overeenstem ming bereikt om volgend jaar hoofdtrainer bij Blauw Wit '66 te worden. Hij volgt daarmee de naar De Zweef vertrekkende Philip Agteres op. Dick is momenteel hoofdtrainer van Enter Vooruit dat op de eer ste plaats staat in de derde klas se. De uit Rijssen afkomstige oe- Verder komt Pieter van Vollen hoven naar de herdenking. Wie hierbij aanwezig wil zijn, kan hiervoor binnenkort kaarten halen bij de VW. Op de dag zelf is het terrein niet met de auto bereikbaar. Er rijden speciale pendelbussen. Het Holtens Mannenkoor bege leidt de herdenkingsdienst in de Dorpskerk om 19.00 uur. Daar na is er een stille tocht naar het monument. Om twaalf uur 's nachts wordt het bevrijdingsvuur opgehaald gen manier nieuwe contacten leggen. Op vrijdagavond 15 ja nuari wordt van 20.30 tot 2.00 uur in uitgaansgelegenheid Lucky in Rijssen alles in het werk gesteld om er een spette rende avond van te maken. De toegangsprijs inclusief alle acti viteiten, drie consumpties en het buffet is vijftig euro. Aan melden: www.klaver2.eu fenmeester is in het verleden trainer geweest bij Sportclub Rijssen, Hulsense Boys, Hellen doom, SVVN, DOS '37 en nu dus Enter Vooruit.- Het bestuur is van mening met Dick Beverdam een goede trai ner te hebben, die de kwaliteit heeft om de ambitie van spelers en bestuur waar te maken, na melijk doorgroeien tot een sta biele derde klasser. uit Wageningen. In estafette komt de vlam rond 10.00 uur aan in Holten om daar het vuur te kunnen ontsteken. Aanslui tend is er de bevrijdingsloop en de Canadese fietstroute. Joke en Margriet hopen op een afsluiting met vuurwerk, maar hiervoor moet door de gemeen te nog vergunning worden ver leend. Wie meer ideeën heeft of zich wil aanmelden voor de straatversiering, kan contact opnemen met Joke Voordes: 0548-362306. HOLTEN - In de jaarlijkse tradi tie van activiteiten binnen De Waerdenborch werd donder dag 17 december de themadag gehouden. Binnen de locatie in Holten geld tngezamdeld ten behoeve van een tweetal pro jecten. De gelden komen ten gunste van Stichting Rambura voor het bouwen van een praktijkschool voor beroepsonderwijs in Rwanda en de Stichting Hulp aan Sri Lanka die de allerarm sten aldaar steunt met de bouw van scholen, ziekenhuizen, weeshuizen en woningen. Ook de locatie in Goor zamelt geld in voor deze projecten. Tijdens de laatste schoolweek van het kalenderjaar stonden vele lessen in het teken van voornoemde projecten. Daarnaast werden hamburgers en oliebollen gemaakt en ver kocht. Leraren van de school verzorg den een "Serious Request", waarbij leerlingen en bezoekers nummers mochten aanvragen tegen betaling van een sponsor bedrag. De nacht van woensdag op donderdag werd er een LAN- party gehouden. Een vijftigtal "gamers" gingen de gehele nacht digitaal met el kaar in de weer. De volgende nacht was er een volleybalcompetitie in de sport hallen naast de school. Zo'n 160 leerlingen speelden van 20.00 tot 08.00 uur de volgende mor gen volleybal en brachten zo sponsorgeld bijeen. De week had zijn hoogtepunt op donderdag 18 december: de themadag. - Diverse sprekers, dansers en presentatoren be steedden die dag tijdens de les sen aandacht aan de projecten. In de middag werd een spon sorloop en een sponsorwande ling gehouden en vanaf 14.00 uur is er een kerstshow. Hier werden diverse producten die de leerlingen gemaakt hebben, verkocht, naast de diverse sma kelijke hapjes die traditiege trouw bij een kerstshow horen. Het geheel werd onderbroken door een dansvoorstelling van Rwandese dansers uit het plaatsje Rambura. De middag werd nog opgeluis terd met een verloting en een voetbalwedstrijd tussen leerlin gen en leraren. HOLTEN - Bij boerderij Zorgvliet aan de Larenseweg 106 in Holten worden woensdag 23 december van 10.00 tot 17.00 uur nieuw jaarskoekjes gebakken. De midwinterhoorns komen 's avonds vanaf 19.00 uur voor de dag. Vanaf het grasdak kan iedereen dan ge nieten van het hoomgeluid. Verder worden er sprookjes verteld. Een gebruik dat al eeuwenlang wordt gehouden van Eerste Advent tot en met Drie Koningen is het hoombloazen. Blazers uit Holten en Lochem komen naar Zorgvliet om de winterse klanken te laten horen. Herman Brinkman vertelt tussendoor sprookjes en geeft informatie over de hoorns. Koekijzers waarin kniepertjes worden gemaakt, bestaan al sinds de dertiende eeuw. Heel vroeger werden ze tussen een paar vuurstenen gebakken. De authentieke ijzers werden door de dorpssmid gemaakt. In spiegelbeeld werden onder meer wapens, bijbelvoorstellingen of geveltekens uitgebeiteld. De toegang is gratis. Naast het proeven van de nieuwjaarskoekjes en oosterhofjes, is het ook mogelijk om deze te kopen voor thuis. Voor meer informatie: Gerrie Marsman, telefoon 0573-221102.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 19