Genomineerden bekend vrijwilligersprijs 2009 4: 5.48 3 5. 5»8 5?8 4 5.4 5.49 c 98 Kerstfestijn met fakkeloptocht CIOOO Y Dannenberg Riblappen Hacheevlees Magere varkens rollade Runderstoof- rollade Half om half rollade 98 79 79 Kipfiletrollade Hamrollade Hongaarse of gevulde rollade 49 Zeeuws spekrollade r 79 Varkensfiletrollade 49 Kogelbiefstuk C1000 saladeschotel huzaren, rundvlees of zalm 0 p=op 349 Dannenberg Gemeente ontvangt handgetekende kaart bij Ondertekening convenant zorg en veiligheid kilo kilo kilo kilo kilo kilo kilo kilo kilo kilo 500 gram Dannenberg@cl000.nl Tel. 0548-53 00 40 Fax 0548-53 00 42 Dinsdag 22 december 2009 15 R1JSSEN/ HOLTEN - De jury heeft uit de 33 aan meldingen per categorie drie genomineerden gese lecteerd. In de categorie individuen voor de kern Holten zijn Harrie Menkhorst, Gerrie Krikken-Reijlink en Tineke Aarsen genomineerd. Har rie is al jaren actief in meerdere functies bij de badmintonclub Holten, Gerrie houdt zich als vrij willigster bij de EHBO vooral bezig met de plan ning van alle vrijwilligers voor de plaatselijke evene menten en Tineke heeft lange tijd een bestuurs functie gehad bij de Zon nebloem en bezoekt nog wekelijks alleenstaanden. In de categorie individuen kern Rijssen zijn Van de Groep-Pelgrum, Albert Tij huis en Erna ten Brinke ge nomineerd. Van de Groep is een duizendpoot binnen de PCOB. Albert heeft meerdere functies bij de atletiekvereniging en Erna is al jaren de drijvende kracht bij NBvP Vrouwen van nu. In de categorie groepen voor zowel Rijssen als Hol ten zijn Stichting Enterse Zomp, een aantal mede werkers van Tafeltje Dekje Rijssen en de Mantelzorg hulp Rijssen genomineerd. In de categorie jongeren zijn twee genomineerden voor de aanmoedigings prijs: Marit Zuurveld en Mark van den Dijk. Marit werkt in het kader van de maatschappelijke stage bij de soos en bij swing dans voor mensen met een verstandelijke be perking. Dertig uur is de af spraak voor deze stages maar Marit werkt dit jaar meer dan zestig uur. Met haar enthousiasme steekt ze ander leerlingen aan. Mark is al een paar jaar be stuurslid van de Schaats en Skeelervereniging Rijs sen. Daarnaast is hij al 4 jaar trainer van de jeugd en maakt deel uit van de trai nings- en wedstrijdcom missie. Alle individuen en groepen zijn doormiddel van een brief op de hoogte ge bracht van hun nominatie. Op donderdag 14 januari 2010 wordt tijdens een feestelijke avond voor alle vrijwilligers de prijs be kend gemaakt. Deze avond wordt gehouden in het Parkgebouw en begint om 20.00 uur. Deze vrijwilligersprijs is een initiatief van de ge meente Rijssen-Holten en het Servicepunt Vrijwilli gers van het Sociaal Cultu reel Werk Holten. NIEUW-HEETEN - Voor de eerste keer zal dinsdag 22 december tussen 17.00 en 22.00 uur het kerstfes tijn worden gehouden door Ondernemend Nieuw-Heeten. Voor een klein dorp met maar enkele winkels is dit een uniek festijn, georga niseerd met een regionale uitstraling. Vlak voor de kerst, zodat ook toeristen die in de regio verblijven dit mee kunnen maken. Het avondvullende pro gramma beslaat drie loca ties die door een fakkel- lampionnentocht, met opdrachten onderweg, met elkaar verbonden worden. Het is dus een ac tieve versie van een kerst markt. In het verlichte centrum worden naast de feestelijk ingerichte kerstmarkt met 45 kramen, er nog allerlei activiteiten georganiseerd voor jong en oud zoals on der meer schapen drijven, broodjes bakken, kerst- knutselen, midwinter hoornblazen, forel roken, riet dekken, kaarsen ma ken en een levende kerst stal. Iedereen kan zijn kerstwens in de wensen- boom hangen en wie weet wordt deze vervuld. Uiter aard zal het geheel omlijst worden met muziek van diverse koren en ook culi nair met streekeigen ge rechten. Deze tocht met opdrach ten zal vertrekken uit het centrum over een weiland met een geïmproviseerd bruggetje en uitkomen op de parkeerplaats van Va kantiepark Sallandshoeve zodat geen drukke straat weg hoeft te worden over gestoken. Op vakantiepark Sallands hoeve zal het nodige te be leven zijn in gezellige sfeer met onder meer muziek, stampotten en glühwein. Vanaf vakantiepark Sal landshoeve zal de fakkel tocht ook nog het nabij ge legen Gerritsenbos aan doen waar het verleden zal gaan herleven in een nachtelijk ietwat griezelig kerstavontuur. De bevolking van Nieuw- Heeten heeft massaal ge hoor gegeven aan de op roep om de straten te ver sieren en er zal dan ook een prijsvraag plaats vin den voor de mooist ver sierde straat of huis. RIJSSEN/ HOLTEN - meente Rijssen-Holten heeft donderdag 17 decem ber een kaart ontvangen van Art&Design. Martin Dekker van dit bedrijf bood burgemeester Pieter van Veen de kaart aan. Het unieke aan deze kaart is dat er ruim honderd bedrijven, instellingen en scholen zijn weergegeven door middel van een handgetekende af beelding. Op de plattegrond zijn be drijven, instanties, beziens waardigheden, de omge ving en een aantal monu mentale panden te zien. Ook de geschiedenis, de toeristische aspecten en nuttige telefoonnummers zijn aangegeven. Het unie ke is dat op deze platte grond handgetekende af beeldingen van alle deelne mende bedrijven en instel lingen te zien zijn. Dit kan een logo, product, gebouw, een auto of een combinatie van deze elementen zijn. De plattegrond wordt op gehangen in een aantal openbare gebouwen zoals de bibliotheken, sporthal len, zwembaden, VW, campings en gemeente huis. Daarnaast is de platte grond te bekijken bij alle deelnemers. Ook is er een aantal exemplaren gratis te verkrijgen in het gemeente huis, zolang de voorraad strekt. Het Belgische bedrijf Art Design heeft gezorgd voor de totstandkoming van de ze plattegrond. Zo heeft dit bedrijf al plattegronden ge maakt voor onder meer Zwolle, Emmen, Raalte, Hardenberg en Heerde. De komende jaren zijn ze bezig met een plattegrond voor veel steden in Noord-Oost Nederland. De eerstvolgen de plattegrond komt uit in de gemeente Hof van Twente, gevolgd door Ber- kenland. RIJSSEN/ HOLTEN - Diver se partijen op gebied van zorg en veiligheid, waaron der politie, GGZ-instellin- gen, GGD en ambulance dienst ondertekenden don derdag 17 december het convenant reguliere crisis opvang in de geestelijke ge zondheidszorg. In het convenant staan af spraken die de samenwer king op het terrein van de crisisopvang van psychiatri sche patiënten verbeteren. Concreet gaat het om af spraken rondom patiënten die naar een instelling moe ten of in een instelling ver blijven. Er is een aantal situaties op het snijvlak van Zorg en Vei ligheid waarin zorginstellin gen, ambulancezorg, politie en andere ketenpartners sa menwerken in de regionale crisisopvang in de Geestelij ke Gezondheidszorg. In de praktijk blijkt dat er een aantal punten zijn die ver beterd kunnen worden. Het gaat dan vooral om duidelij ke afspraken over verant woordelijkheden en regie. Met het ondertekenen van het convenant wordt hierin voorzien, met als einddoel een kwaliteitsslag in de uit voering. In overleg met alle regionale partners heeft de Politie Twente een Infodesk in het kader van de 'opsporing BOPZ-gestelden' opgezet. BOPZ staat voor Bijzondere Opnemingen Psychiatrisch Ziekenhuizen. Monitoring is een onderdeel van deze desk. Alle meldingen van ongeoorloofde afwezigheid en verzoeken tot signalering worden via dit loket behan deld. Psychiatrische patiën ten in het strafrecht is geen eenvoudig thema. Wel een thema dat steeds vaker de aandacht vraagt. Raakvlak ken met veel andere terrei nen, waaronder Gehandi captenzorg OGGz (Open bare Geestelijke Gezond heidszorg is gemeentelijke verantwoordelijkheid/Wet Maatschappelijke Onder steuning). Helder is dat de werkwijze niet terug te brengen is tot een eenvou dig stroomschema. Het be treft maatwerk. Leren van ervaringen heeft hier ook toegevoegde waarde, daar om wordt op dit terrein ge adviseerd een casusoverleg in te voeren. Al in 2007 zijn er afspraken gemaakt rond om vervoer van psychiatri sche patiënten. Deze af spraken worden in het hui dige convenant opnieuw bekrachtigd. De wetgeving geeft niet altijd een duidelijk antwoord op vragen rond om vervoer. In Twente zijn hiertoe afspraken gemaakt zodat rollen en regie duide lijk zijn. Daarnaast is een pe riodiek overleg ingesteld. Een specifiek onderdeel van de samenwerking spitst zich toe op de uitvoering van de In Bewaring Stelling (IBS), een onderdeel van de Wet Bijzondere Opnemin gen Psychiatrisch zieken huizen. Deze Wet biedt de burgemeester de bevoegd heid 'een persoon met een psychische stoornis in be waring te stellen indien die stoornis deze persoon ge vaar doet veroorzaken'. De uitvoering wordt (in de wet) opgedragen aan de politie, die wordt bijgestaan door 'personen met kennis van zorg voor personen die ge stoord zijn in hun geestes- vermogens'.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 15