toekomst Holten Twee kampioenen bij hockey Met ruim 1,74 promille achter stuur van auto Holtens Nieuwsblad 9 Visies Zan9 Damesk°°r Hoolter Deerns op de Kerstfair wandelen met Subsidie voor kunstijsbaan Visies liggen ter inzage in gemeentehuis in Rijssen winterhoorns 3 HOLTEN - Het afgelo pen jaar is gewerkt aan het opstellen van ver schillende visies voor de kern Holten. Het gaat om de visie Heerlijk Holten, de gebiedsvisieverbin- ding Holten Kom - Hol- terberg en de hotel- en horecavisie voor Holten. In de marge Dinsdag 15 december 2009 HOLTEN - Een 54-jarige auto mobilist uit Holten raakte zater dag 12 december zijn rijbewijs kwijt, omdat hij onder invloed van alcohol een auto bestuurde. Surveillerende agenten contro leerden op de Bergweg in Hol ten, de bestuurder. Omdat het vermoeden bestond dat de au tomobilist, een 54-jarige man uit Holten, alcohol genuttigd had, werd de man voor verder onderzoek meegenomen naar het politiebureau. De ademana lyse wees 1,74 promille uit. Het rijbewijs werd ingevorderd. Het college van burgemeester en wethouders en de commis sie Grondgebied hebben inge stemd met de visies. Heerlijk Holten: de visie voor Holten voor de komende jaren. Hoe kan Holten er over 10 tot 15 jaar uitzien: op welke thema's wordt ingezet, wat is daarvoor nodig en waar wordt op korte termijn op ingezet? Hoe zet je Holten toeristisch als toplocatie op de kaart? Waar worden de pijlen op gericht? Wat ontbreekt er nog in het toe ristisch aanbod voor een trek pleister op (in ieder geval) regio naal niveau? En wanneer gaat het allemaal gebeuren? Deze en andere vragen komen aan bod in de visie. Naast de visie Heerlijk Holten zijn er nog twee visies opgesteld die horen bij dit onderwerp. Allereerst is er een gebiedsvisie opgesteld voor de verbinding tussen Holten Kom en de Hol- terberg; hoe breng je deze twee gebieden dichter bij elkaar? En hoe versterk je de landschappe lijke en recreatieve waarde van het gebied? Verder is er een hotel- en hore cavisie opgesteld, om aan te ge ven hoe deze sector zich kan ontwikkelen en daarmee de toeristische kwaliteiten van Holten kan verbeteren. De drie genoemde visies liggen voor iedereen ter inzage vanaf woensdag 9 december tot en met dinsdag 19 januari bij het loket Wonen en Ondernemen in de centrale hal in het ge meentehuis. De stukken zijn ook digitaal be schikbaar, via www.holten.nl. Wie na het lezen van de stukken nog vragen, opmerkingen of ideeën heeft, kan contact opne men met Jan van Eek op tele foon 0548-854 420 of per e-mail: j.vaneck@rijssen-holten.nl. HOLTEN - Wie wil genieten van een wandeling door bossen en akkers met het geluid van mid winterhoorns, kan zondag 27 december terecht op Meer manskamp aan de Valkenweg in Holten. Dan is er namelijk een wande ling door het bos met midwin terhoorn blazers. Men kan starten tussen 10.00 en 13.00 uur. HOLTEN - Het college van B en W geeft de Holtense Handels vereniging 1.000 euro subsidie voor de kunstijsbaan op Smids belt. Deze ligt er van zaterdag 12 tot en met woensdag 16 decem ber. Onder de post Nationaal Park is er binnen het budget Recreatie en Toerisme dit bedrag nog te vinden. Bij de opening van de ijsbaan moet dan wel nadruk kelijk reclame worden gemaakt voor het informatiecentrum van het Nationaal Park. De ver wachting van de gemeente is dat er naast inwoners uit Holten ook veel toeristen gebruik zul len gaan maken van de ijsbaan. Zij worden dan verwezen naar het informatiecentrum. De ijsbaan in Holten is voorna melijk bedoeld als extra impuls voor de kerstmarkt. De totale kosten voor de aanleg bedragen 2.500 euro. De gemeente heeft de Stichting Schaatsplezier Rijs sen al een eenmalige bijdrage gegeven van 7.500 euro voor de tijdelijke realisatie van een grote ijsbaan op het Europaplein, achter het gemeentehuis. Hier bij werd aangegeven dat dit project de gemeente in algeme ne zin en het centrum van Rijs sen in het bijzonder, op de re gionale kaart zet. Dit budget wordt onttrokken aan de post Recreatie en Toerisme. HOLTEN - De dames van de Hoolter Deerns zorgden tijdens de Kerstfair op Smidsbelt voor een gezellige muzikale sfeer. Er kwamen vele meezingers voorbij en voor de gelegenheid natuurlijk ook kerstliederen. Veel bezoekers kwamen langs om dit nieuwe dames koor te beluisteren. Zie voor een video over de Kerstfair en de Hoolter Deerns: www.westtwente.nL foto: johan boijnk Elf steden, één geluk: het gaat vriezen. "Onze contreien zijn echter zwanger van de luchtdrukstijgingen en voor de tweede helft van deze week betekent dat heftiger kou." Bron: www.telegraaf.nl. Ik ben te laat geboren om Pelleboer nog te kunnen ci teren maar deze omschrijving moet de weerman boven op een wolk toch als muziek in de oren hebben geklonken. Normaal ben ik niet van de zwangerschappen, maar contreien die zwanger zijn van luchtdruk stijgingen doen mijn hartje sneller kloppen. Laat staan de 'heftiger kou' Kop bij het artikel is 'Schaatsen uit het vet'. Eindelijk Door al onze wel vaart en het daarbij behorende overdadige consumeren en de brood nodige CFK's is het oer-Hollandse schaatsen op natuurijs verworden tot een unicum. Als het kwik ook maar even de nul aantikt komen de wijze mannen uit Friesland alweer in beeld om te melden dat een Elf stedentocht nog heel ver weg is. Maar iedere daling van de temperatuur is voor de vertegenwoordigers van de Vereniging de Friesche Elf Steden wel een mooi mediamomentje om te laten zien dat er in Friesland ook nog mensen zijn die adem halen. Oud-voorzitter Henk Kroes repeteerde zelf maandenlang thuis tegen zijn vrouw de legendarische woorden "It giet oan". Op 4 januari 1997 giet de Elfstedentocht voor het laatst oan en Henk Kroes wordt bijna even beroemd als de winnaar. Winnaar wordt Henk Angenent, een zouteloze spruitjeskweker. Na een niet al te zware tocht klopt hij pseudo-zanger Erik Huizebosch. De commerciële Huizebosch verdient na de tocht tonnen met laffe liedjes, reclames en heeft tegenwoordig zelfs een eigen programma. Angenent zien we nog een paar keer terug tijdens niets zeggende interviews en mevrouw Angenent mag in de playboy. Kon je acht gulden neertellen om een spruitjeskweekster te zien die met de kleren aan al de uitstra ling had van een krop sla. Maar we waren erbij, in 1997. Nadat in 1985 en 1986 heel Nederland Evert van Benthem wereldbe roemd had zien worden, Jan van Capelle tot tweemaal toe als eerste op het ijs was na het klunen en ene WA van Buren in een Marlboro-jas in 1986 zich van zijn beste kant liet zien, was het tijd om dit schouwspel op de Friese wateren zelf maar eens te aanschouwen. In café Het Anker werd vrijdagavond 3 januari besloten om naar Fries land af te reizen, want dit kon wel eens de laatste keer zijn. Profetische woorden van een goede vriend. 's Ochtends om vijf uur de trein, in richting het stugge Friesland en daar om zeven uur in morgen aan de Jagermeister in een bomvolle kroeg. Een diehardvriend had de hele nacht doorgehaald en stapte zo rechtst reeks van kroeg en krantenwijk de trein in. Op het moment dat de kop groep voorbij kwam met Angenent, Verduin, Stam, Kleine, Huizebosch en Van Benthem (broer van) bij het bruggetje bij Franeker stond de beste man rechtop te slapen en miste zo het hoogtepunt van de dag. Dat we daarna vijf uur hebben gelopen om op de Bonkevaart de finish te missen, op drie minuten na, en we van een Friese doorloper moes ten horen dat 'Angenent één was en Huizebosch twee' verdringen we nog altijd uit ons collectieve en selectieve geheugen. Het is te hopen dat ze er in Kopenhagen wat van bakken deze week en dat er beslissingen worden genomen waardoor ons planeetje niet meer opwarmt. Dan blijft er namelijk hoop op de tocht langs elf Friese steden. Nou ja, laten we maar eens beginnen met onze eigen Noordpool en niet die plastic plaat die afgelopen kerstmarkt op Smidsbelt lag. Sug gestie voor de mensen van het plan 'Heerlijk Holten', leg de hele maand december een kunstbaan op Smidsbelt. En dan niet ter grootte van een sjoelbak. Neen, een goede ijsbaan waar minstens 200 kinderen op uit kunnen glijden. Gluhweintje, bordje snert en klein Jagermeistertje er bij, en klaar is Keessie. Of Ard, wat u wilt. Laurens Jan Stam, schtummiedPhotnmiLcom VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Natuurlijk, bij de club is iedereen dolblij dat er straks eindelijk op kunstgras ge hockeyd kan worden, maar de wedstrijden van afgelopen za terdag waren ook de laatste op gewoon gras. Historisch derhal ve, weet ook Monique van der Linde, bestuurslid van Hockey club Holten. "We hebben de najaarscompetitie afgesloten met gemengde gevoelens", zegt Monique. "De sportvelden van de hockeyvereniging - verscho len in het zogeheten Niemen dal, aan de voet van de Holter- berg - hebben sinds 1973 een prominente rol gespeeld en daar gaat in het voorjaar veran dering in komen. Door de le den, ouders en supporters werd hier toch even bij stil gestaan. De een noemt het idyllisch en De laatste thuiswedstrijden op het grasveld van de hockey wer den omgezet in kampioenschappen. foto: johan bounk de ander rustgevend. Hoe dan ook, op het meest besproken grasveld van Nederland ston den afgelopen zaterdag toch echt de allerlaatste thuiswed strijden gepland.", aldus Moni que. Gelukldg waren de weergo den zaterdag op de hand van Hockeyclub Holten. Tijdens de laatste competitiedag bleef het droog en was het hoofdveld goed bespeelbaar. De E-mix pakte na een overwinning op EHV Enschede de periodetitel en ook het meisjes D2 8-tal won van de Dl van HCH. Beide teams werden gehuldigd met medailles waarna een ererondje door het dorp met de platte wa gen niet kon uitblijven. Op de Kerstfair presenteerde de hoc keyclub zich met vers gebakken wafels en glaasjes lustrumwijn. "De activiteitencommissies van de club houden veel festivitei ten om extra inkomsten te ge nereren", zegt Monique. "De verhuizing en behuizing aan de Aaltinksweg moet op een ver antwoorde wijze bekostigd wor den. Onder het motto 'met z'n allen de schouders eronder' gaat de club er voor."

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 9