Recordaantal bezoekers op sfeervolle Kerstfair Schildercursussen in De Boschkamp Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 7 Met het oog op Holten over kerstfair Licht Fakkeloptocht over Beukenlaantje Bijeenkomst NBvP D'hoek NBvP Holten Twee Bands uit Holten en Dijkerhoek op Kertrockfestival in café De Wippert Kerstvaria bij Doiideitman Dinsdag 15 december 2009 Kroepin en Vals Geweld LAREN/ HOLTEN - In zaal De Wippert aan de oude weg Laren - Holten wordt op Tweede Kerstdag het Kerstrockfestival gehouden. Dit jaar heeft de or ganisatie gekozen voor een combinatie van bestaande bands en nieuwe jonge regiona le bands. Tussen 16.00 en 22.00 uur treden de volgende vijf bands op: Substitute, Vals Ge weld (Dijkerhoek), Orange Maplewood, Kroepin (Holten) en The Blue Mondays. De en tree voor Kerstrock in De Wip pert bedraagt 7 euro. Substitute heeft twee eigen nummers en voor de rest cover en ze vooral rocknummers uit de jaren zeventig en tachtig van The Who, Herman Brood and his Wild Romance, The Troggs en Niel Young. Vals Geweld is een dialectrock band uit Dijkerhoek. Zij spelen voornamelijk nummers van Jo- vink en Normaal. Het viertal be staat uit: Carlo Oude Nijenwe- me (17) op drums/zang, Patrick Meilink (17) op gitaar, Timo Aamink (23) op gitaar en Her- bert Tuitert (17) op basgitaar/zang. De naam Vals Geweld kwam tot stand toen Carlo de manier van spelen pro beerde te verwoorden, en dit is hem uitstekend gelukt. De band ziet elk optreden met enthou siasme tegemoet en hopen dat nog lang te kunnen doen. Meer info op: www.valsgeweld.nl Als je Orange Maplewood hoort, hoor je vergelijkingen met Jimi Hendrix en The Doors maar ook de nieuwe generatie bands zoals: Queens of The Sto ne Age en Triggerfinger. Kroepin begon ooit als Holtens rock&roll bandje in 2006. De naam werd Kroepin naar aan leiding van hun oefenadres aan de Kroepinsweg. Dat is nog steeds de thuishaven maar wel hebben ze afgelopen jaren hard gewerkt aan een gevarieerder repertoire. Als Kroepin op het podium staat kan ailes voorbij komen: boerenrock van Jovink en Normaal, oude klassiekers van Tina Turner, Elvis en Guns'n Roses, maar ook top 40 werk staat op het repertoire. HOLTEN - Het begint een traditie te worden: de fakkeloptocht tijdens de Kerstfair in Holten. Met fakkels gingen deelnemers vanaf het Holterbergplein, via het Beukenlaantje naar Smidsbelt. Onderweg was de weg verlicht met kaarsen. Begeleidt door de kerstman, werd het een sfeervolle wandeling. FOTO: JOHAN BOLINK DIJKERHOEK - NBvP Dijker hoek Vrouwen van Nu houdt maandag 21 december om 20.00 uur een kerstbijeenkomst in Het Bonte Paard. De kerstcommissie is druk be zig geweest om er een gezellige avond van te maken. HOLTEN - De NBvP Vrouwen van Nu Holten houdt haar kerstviering dinsdag 15 decem ber om 19.45 uur in gebouw Ire ne. De Nieuwjaarsbijeenkomst wordt gehouden op donderdag 7 januari 2010, eveneens in ge bouw Irene. Deze avond wordt verzorgd door de vervangende contactpersonen, met mede werking van de eigen volks dansgroep. In de pauze krijgt men een nieuwjaarsborrel aan geboden en ook de oliebollen en nieuwjaarsrolletjes zullen niet ontbreken. Voor inlichtingen telefoon: 0548-367767. HOLTEN - Kinderboerderij Dondertman wist met hun kraam op de Kerstfair een goed gevulde mand in de wacht te slepen. Zij wonnen namelijk de prijs voor de mooiste kraam. Het weer was zaterdag zeer goed te noemen. Droog en iets koud. Perfect om naar de Kerst fair te gaan. En dat bleken velen zo te vinden, want de markt zelf was groter dan ooit. Ook het aantal bezoekers bleek een re cord te zijn. Kinderen vermaakten zich op de kunstijsbaan en in het gratis treintje. Daarnaast konden ze onder meer meedoen aan het kerstbroekhangen en broodjes bakken. Volwassenen konden genieten van glühwein en bij de stand van de Oudheidkamer van onder meer erwtensoep en pannenkoek met worst. On danks dat deze kraam, op het Rode Pleintje stond, had Jan Beumer niets te klagen. Volgens hem waren er veel bezoekers en Toneelclub OCH verzorgde de levende kerststal op de Kerstfair. FOTO: JOHAN BOLINK was rond etenstijd de erwten soep al op. "Ook zijn we al door de worst heen en hebben we er pannenkoeken met spek van gemaakt." OCH zorgde voor een levende kerststal. De vuurkorven zorg den voor extra sfeer in de avon duren. Wie de kerstfair nog een keer wil beleven, kan even kijken op www.westtwente.nl. Op deze website staat een video of de Kerstfair. Daarnaast geven ze graag hun eigen draai aan wat nummers. Volgens de bandleden is het ge nieten van de prachtige stem van zangeres Jade Tuitert bij een polka-versie van Katy Perry - Hot 'n Cold en een reggae-ver sie van Jason Mraz - I'm yours. Meer info op www.kroepin.nl The Blue Mondays is een 4-kop- pige rockband uit Bathmen/ Harfsen die alweer 5 jaar aan de weg timmert. Hun repertoire bestaat uit bekende rockcovers, van bands als "Greenday", "Kings of Leon" maar ook eigen geschreven nummers in het dialect. HOLTEN - Het Radio 350-pro- gramma Met het oog op Holten wordt woensdags van 18.00 tot 19.00 uur uitgezonden via 92.3 FM, 105.2 FM en op de kabel 104.1 FM. Anton van Beek van Natuurdio- rama Holterberg vertelt over verdiepingen in het bos. Er is een terugblik van de kers- fair, interview met waarne mend burgermeester Pieter van Veen, interview met Bert Wans- ink, weerbericht en de Overijs selse artiest. Alle info kan men sturen naar e- mail oogopholten@radio350.nl. HOLTEN - Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk voor Hol ten houdt in het nieuwe jaar twee schildercursussen. De maandagochtendgroep is een teken- en schildercursus be doeld voor mensen met weinig teken en schilderervaring. De cursus start maandagoch tend 11 januari. Er zijn nog en kele plaatsen vrij. De docente stelt elke week een ander onder werp uit de wereld van schilde ren of tekenen aan de orde. Hier komen dan achtergrond, verf- behandeling, de figuur in de kunst, perspectief en sfeer aan de orde. De beginnende cursis ten worden op weg geholpen met een opdracht. De wat ge vorderde zal zijn kennis opfris sen en nieuwe toepassingen ontdekken. De dinsdagavond- groep is een schilder- en teke natelier waar de deelnemers voor zichzelf komen schilderen en elkaar hierin kunnen inspire ren. Het Open atelier start dins dagavond 12 januari. Voor in formatie telefoon 0548-36 27 55. ESPELO - Na de succesvolle première van vorig jaar verzorgt kinderboerderij Dondertman in de buurtschap Espelo zaterdag 26 december tussen 13.00 en 19.00 uur opnieuw het pro gramma Kerstvaria. Een evenement voor het hele gezin met een grote variatie aan onderdelen. Donateurs hebben gratis toegang, individuele be zoekers betalen de normale en treeprijs. Wel wordt voor som mige onderdelen een (beschei den) vergoeding gevraagd. Kerstvaria biedt de bezoeker een mix van een kerst- en win- terfair. Zo is er live muziek, kun nen kinderen met de kerstman mee voor een ritje in zijn arrens lee of in een grote en sfeervol in gerichte legertent luisteren en kijken naar het verhaal over het kaarsje dat niet wilde branden. In een andere toepasselijk inge richte ruimte in het bos is er na tuurlijk ook de kribbe met alles d'r op en d'r an (inclusief die ren), er is een steltenloper en voor de inwendige mens is er naast koffie of thee warme cho colademelk, Glühwein, oliebol len en voor de kinderen poffer tjes. Willen kinderen liever zelf aan de slag voor iets eetbaars? Ook dat kan, want onder toe ziend oog van enkele medewer kers kunnen ze in het bos broodjes (af)bakken en tenslot te kan jong en oud zich laten vereeuwigen in het decor van een traditioneel dorpspleintje. Kinderen kunnen zich daarvoor verkleden in antieke kleding; volwassenen kunnen zich tooi en met kerstmuts. Holtens Nieuwsblad is een urtgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, In samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur VV.H. Beyers, secretaris, Koftngserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur M.Wagelaar Tel: 0548-597357 Mobiel: 06-53645328 Fax: 0548-597359 Mail: m.wagelaar@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7