Elftal E2 W Holten kampioen Holtens Nieuwsblad 19 Laatste trainingsdag Twenhaarsveld Cursussen HV Holten wil herenteam BC Holten 5 - Fairplay 3 NatuurStamppotwandeling over de Holterberg Brand in oud pand Nido BC Holten 2 yoga in Boschkamp Nieuwe muzieklessen HOLTEN -W Holten E2 is afgelopen zaterdag 5 december kampioen geworden. Sponsor Jos Kamphuis van 't Klavier gaf de jongens patat, snacks, drinken, ijs en een vrijkaartje voor de ijsbaan op Smidsbelt. Op de foto staan de jon gens met hun leiders Henk Slijkhuis, André Tuitert en hun sponsor Jos Kamphuis (Sjoerd, Tom, Levy, Stef, Gijs, Thijs, Rick, Daan en Boyd). Na de wedstrijd hebben de jongens een medaille, aandenken op voet en een roos gekre gen. Ook zijn ze in een veewagen door het dorp gereden, kregen ze drin ken bij Boerbiet en patat met snack bij Meermans kamp. pinsaag 15 aecemoer zuu^j Goed gevoel bij W Holten HOLTEN - Met het behaalde punt van afgelopen zondag schiet W Holten niet heel veel op, maar het veldspel en goede gevoel na afloop zijn zeker een pluspunt voor de komende wedstrijden. Waarschijnlijk zal Holten het goede gevoel wel bij na twee maanden moeten vast houden. Want met de vorst op komst is het zeer waarschijnlijk dat' er pas na de winterstop weer gespeeld gaat worden in com petitieverband. De eerste helft was een van de beste die de roodzwarten dit seizoen gespeeld hebben. Hoogvlieger Colmschate werd voetballend afgetroefd en mocht de handen heel hard dichtknijpen met een gelijke stand bij rust. Defensief ston den de mannen van trainer Harthoom hun mannetje en op het middenveld werden de du els vaak in het voordeel van Holten beslist. Enig smetje op het goede veldspel was het ont breken van veel kansen. Eén echte grote kans was er voor Daan Wissink. Nadat Jaap Huis man op eigen helft de bal vero verde counterde Holten in drie passes naar het doelgebied van de thuisploeg. Op aangeven van Stoevenbelt wist Wissink oog in oog met de doelman niet te pro fiteren en verdween de bal naast het doel. Spaarzaam kwam Colmschate in haar spel en dit leidde af en toe tot ge vaarlijke momenten voor het doel van Bekkernens. Via de steekpass werd meerdere ma len de linkervleugel aanvaller gelanceerd. De eerste keer kon Bekkernens nog fraai redden met de voeten, maar de tweede keer moest hij het antwoord schuldig blijven op een inzet van de linksbuiten van Colm schate. Holten liet zich door de achters tand niet uit het Deventerse veld slaan en bleef goed combi neren. Vooral via dode spelmo menten ontstonden er hachelij ke situaties binnen de zestien van Colmschate. Het was ook een dood spelmoment dat Hol ten uiteindelijk weer in het zadel hielp. Een strakke comer van Hofman werd mooi bin- nengeknikt bij de tweede paal door Tim Wissink. Na de thee werd Colmschate sterker en kreeg het ook een paar goede kansen. Gelukkig voor Holten stonden verdedi gers, keeper en de paal iedere keer in de weg. Zelf kreeg Hol ten geen grote kansen meer, hoewel Nijland nog dichtbij een treffer was met een vrije trap die hij net naast krulde. Het gefrus treerde Colmschate werd er niet vriendelijker op en uitte dit in onsportief gedrag. De diepge zonken voormalige hoofdklas ser liet zien dat het niet alleen aan voetballend vermogen maar ook aan fatsoen heeft in geboet de laatste jaren. Zo werd Huisman in zijn edele delen ge grepen en bij een blessure werd de bal niet teruggegeven aan de Holtenaren. Met dit onsportie ve gedrag zullen de Deventer- naren nog wel een paar jaar in de vierde klasse blijven hangen ondanks hun hoge ambities. Holten zelf staat er nog niet echt florissant voor, een tiende plek doet geen recht aan het getoon de spel van de laatste weken maar is wel de harde realiteit. VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - De trainingen en wedstrijden vinden plaats in sporthal 't Mossink in Holten. Afgelopen zondag won Dames 1 van HV Holten in de competi tie met 19-18 van Dalfsen 2. Pre ses Nijenhuis was er uiteraard bij. "Het was een hele spannen de wedstrijd. We hebben heel lang achter gestaan, maar uit eindelijk wel gewonnen", aldus Nijenhuis die zelf nog nooit eer der handbalde. "Ik ben via mijn dochter Carmen bij de club be trokken geraakt. Ze is dertien, maar heel fanatiek. Het handbal leeft hier echt in Holten. Het is ook een heel dynamische sport." Naast de zoektocht naar hand ballers speurt het bestuur van de club ook naar nieuwe spon sors. Nijenhuis: "We willen de jeugdopleiding graag een kwali teitsimpuls geven. Als het ni veau bij de jeugd omhoog gaat, krijg je ook meer continuïteit naar de senioren toe." HOLTEN - In het oude pand van Nido aan de Industriestraat op de Kol heeft zondagochtend 13 december een grote brand gewoed. Een deel van een kantoor en de kantine zijn door de vuurzee to taal verwoest. De brandweer schaalde de mel ding op tot een zeer grote brand, waardoor er veel brand weerkorpsen uit omliggende plaatsen kwamen om te helpen de brand te blussen. Wat de oorzaak is van de brand, is op dit moment nog niets be kend. Kijk voor video 's op: wwiu.westtwente.nl De thuiswedstrijd van het vijfde team van badmintonclub Hol ten tegen Fairplay ging de hele avond gelijk op. Gustaaf wist zijn single gemakkelijk te win nen in 2 games. Henk verloor de le game, maar kreeg daarna vat op z'n jonge tegenstander en won op routine/ ervaring de 2e en 3e game. Helaas bleek Alie te veel last van haar mg te hebben, zodat ze niet voluit kon gaan te gen haar (ook) jonge tegen standster en dat was wel nodig om te kunnen winnen, van avond dus niet. Ook Marrie speelde tegen een jonge dame en kwam duidelijk te kort, zodat na de singles een 2-2 tussen stand op het formulier stond. De herendubbel van Gustaaf en Harrie leverde een eenvoudige eerste game op, maar de tweede ging net verloren, zodat de der de beslissend werd, deze ging toch nog vrij simpel naar het Holtens koppel. Helaas kwa men de dames in dubbel er niet aan te pas. De mix van Alie en Harrie werd ook beslecht in 3 games, helaas werd deze via de verlenging met 24-26 verloren. Gelukkig hadden Marrie en Henk inmiddels gewonnen, zo dat beide teams 4 punten kon den bijschrijven. Holten 2 moest tegen BC Shut tle 3 te spelen. In de eerste wed strijd hadden ze daar ook met moeite van gewonnen 5-3. Tweede heer Rob Veldhuis verl oor in drie games. De dames hadden helemaal geen moeite met hun tegenstanders en won nen al hun wedstrijden. Eerste heer Ismaël Wind was de enige die moeite had met zijn tegen stander hij verloor vrij kansloos zijn single en ook de dubbel ging in 3 games verloren. Eind stand 5-3 winst, dat gelukkig wel. Meer op www.bcholten.nl HOLTEN - Vanaf Natuurdiorama Holterberg start maandag 21 en maandag 28 december om 13.30 uur een stamppotwandeling. Winterse ingrediënten als frisse lucht, vroege schemering, een stevige wandeling en natuurlijk stamppot zijn aanwezig bij deze win- terwandelingen van Natuurdiorama Holterberg. Dit speciale arrangement begint met een bezoek aan het natuurmuseum waarna de natuurgidsen van Natuurdiorama Holterberg de deelnemers meenemen naar de meest bijzondere plekjes van de Holterberg tij dens een anderhalf uur durende wandeling. Bij terugkomst wacht bij het restaurant tegenover het natuurmuseum een uitgebreid stamppotbuffet. Natuurdiorama Holterberg is tijdens de kerstvakantie dagelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Wie wil deelne men aan een van de wandelingen kan contact opnemen met: 0548-361979 of museum@holterberg.nl. HOLTEN - Voor zwem- en polo club Twenhaarsveld is zaterdag 19 december de laatste zwem- trainingsdag van dit jaar en dit laat men niet ongemerkt voor bijgaan. Vuurwerk en champagne zijn niet toegestaan in het zwem bad, maar oliebollen wel. Ieder een die het een keer wil probe ren mag meezwemmen. Ook alle vriendjes en vriendin netjes, vrienden of vriendinnen of die goede kennis die al jaren roept dat 'ie iets aan sport wil gaan doen, zijn van harte wel kom. Er wordt een gezellig zwemfeest van gemaakt in zwembad De vijf Heuvels aan de Potdijk 5 in Markelo. Men mag na deze ochtend zelfs drie keer gratis meetrainen, om te E2 werd gefeliciteerd door sponsor Jos Kamphuis. kijken of de zwemsport wat is. Men hoeft zich niet aan te mel den, maar wat de oliebollen be treft: op isop. Trainingstijden: 10.30 - 11.15 uur, 13 jaar en ouder (vanaf brugklas); 11.15 - 12.00 uur, 10, 11 en 12 jaar; 12.00 -12.45 uur, 8 en 9 jaar; 12.45 - 13.30 uur, tot en met 7 jaar. Voor informatie: www.zpctwenhaarsveld.nl HOLTEN - Bij het Muziek On derwijs Centrum in de Bosch kamp aan de Tuinstraat 2 in Holten starten in januari de nieuwe muzieklessen. Belangstellenden kunnen zich fiiervoor nu al vast opgeven. Dit kan maandags en dinsdags van 11.00 tot 18.00 uur via tele foon 0548-361412. Er is les te volgen in diverse mu ziekinstrumenten. Het Muziek Onderwijs Centrum is graag be reid om fiier meer informatie over te geven. HOLTEN - In De Boschkamp gaan in januari vijf yogacursus- sen van start. Yoga is een vorm van bewegen die door bijna ie dereen kan worden beoefend en er zelfs aan kan bijdragen om lichamelijke klachten en onge makken te bestrijden. De com binatie van lichaamsoefenin gen, ademhalingstechnieken en ontspanningsoefeningen maakt dat yoga een prima ma nier is om tot rust te komen. De voorjaarscursussen bestaan uit twaalf lessen van een uur. De lessen vinden plaats op maan dagmorgen, woensdagmorgen of dinsdagavond. Op de dins dag zijn nog enkele plaatsen vrij, zowel voor de groep die om 19.00 uur van start gaat als op de groep van 20.15 uur. Ook op de woensdagmorgengroep (start 9.30 uur) kunnen nieuwe deel nemers worden geplaatst. Dit is een groep waarin in een wat mstiger tempo les wordt gege ven. De eerste lessen zijn op 4,5 en 6 januari. Meer informatie: telefoon 0548-362755.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 19