deNoei Eindelij k weer winst Bertus Getkate stopt met markt in Nijverdal Holtens Nieuwsblad 13 Uitslagen schaakteam Film Un conté Tl 1 1 A in Boschkamp 3 HV Holten knokt zich naar een verdiende zege op Dalfsen 2 Dorpsstraat Inbraken gemeentewerf en appartement Molenbelt Kerstmarkt Erve Deijk Sport Tranen van vreugde bij dameshandbalteam Kaarsen Sportagenda Dinsdag lb december 2UU9 HOLTEN - In de Boschkamp wordt donderdag 17 december om 20.15 uur de film Un conté de Noël gedraaid. Aanvankelijk hadden Abel Vuillard en zijn veel jongere vrouw Junon twee kinderen, loseph en Elisabeth. Als blijkt dat Joseph lijdt aan de ziekte van Hodgkin, is hun eni ge hoop een beenmergtrans plantatie. Aangezien niemand geschikt beenmerg heeft, ver wekken Abel en Junon een der de kind, Henri. Maar ook Henri blijkt Joseph niet te kunnen red den en Joseph sterft. Entree: 3,50 euro. Informatie 0548- 362755. HOLTEN - Waren het vorige week nog tranen van verdriet, nu waren het tranen van vreug de na afloop van de wedstrijd tegen Dalfsen 2. Holten verloor de eerste wedstrijd van het sei zoen kansloos in Dalfsen en dus was Holten gebrand op een be ter resultaat. Holten startte goed en scoorde al vlot de 2-0, Tac tisch probeerde Holten in ieder geval de snelle break van de gas ten te verhinderen en dat lukte uitstekend. In het vervolg van de eerste helft speelde Holten geconcentreerd en gevarieerd in de aanval. Dalfsen had hier veel problemen mee en moest regelmatig aan de noodrem trekken wat Holten over de hele wedstrijd genomen 8 strafwor- pen opleverde. Vlak voor rust sloeg de schrik toe toen aan voerster Bianca Smit door haar enkel ging en niet meer mee kon spelen. Dalfsen kwam met 8-10 voor, maar een fraai af standschot van Monique Plan- tinga bracht Holten op een 9-10 ruststand. Direct na rust had Holten weer de pech dat paal en lat een treffer in de weg ston den. 2 dekkingsfouten brachten Dalfsen op een 10-14 voor sprong. Holten bleef echter in de wedstrijd geloven, maar zag tot een kwartier voor tijd geen kans de opgelopen achterstand ongedaan te maken.(12-16) Een goede break en een combinatie aan de cirkel brachten Holten op 14-16, maar opnieuw liep Dalfsen uit tot 4 treffers. Holten kromde nog een keer de mg en waar het de afgelopen wedstrij den niet lukte, gebeurde het nu wel. Marjolein Nijland scoorde via de hoek 15-18. Daarna com bineerde Holten goed door en kreeg het 3 strafworpen achter elkaar die door Jolanda Karsten vlekkeloos werden genomen. Holten leek blij met een punt maar kreeg vlak voor tijd een onterechte 2 minutenstraf. Weer leek de wedstrijd te kante len, maar nu in Holtens voor deel. Een fout in de dekking le verde opnieuw een strafworp op en ook die werd tot groot en thousiasme van medespeelsters en publiek verzilverd. Dalfsen kreeg in de laatste aanval nog een goede kans, maar een goed keepende Michelle den Bouw meester ranselde de bal uit haar doel, waarmee de 2e zege van Holten een feit was! Door deze zege heeft Holten de laatste plaats overgedaan aan Pacelli. Scores: Jolanda Karsten 8, Eline Berends, Marjolijn Nijland 3; Monique Plantinga 2; Anita Bie leman, Lonneke Kok, Paulien Schooien 1. BLAUW WIT Zaterdag 19 december Blauw Wit 1 - Kloosterhaar 1 14:30 Blauw Wit 2 - Oene 2 12:30 Blauw Wit 4 - DVO 2 14:30 Blauw Wit DA1 - Achilles E DA211:00 Blauw Wit B1 - Saasveldia BI 12:45 Blauw Wit Dl - Heeten D2 10:30 Blauw Wit E2G - Omhoog E4 9:30 Blauw Wit E3G - DES E4 9:30 Hengelo 7 - Blauw Wit 3 13:30 Markelo 11 - Blauw Wit 5 12:30 Gramsbergen A2D - Blw Wit A212:30 Achilles B3 - Blauw Wit B2 16:00 W HOLTEN Zaterdag 19 december Holten BI - Heeten BID 14:30 Holten C2D - Unisson C2 13:00 Bentelo Al - Holten Al D 14:30 Rohda A4 - Holten A2D 14:30 Voorw. MB1D - Holten MB1 12:30 Zweef C2 - Holten Cl 10:30 Zondag 20 december Holten 1 - Dedemsvaart 1 14:00 Holten 2 - PH 3 10:00 Hector 5 - Holten 5 10:00 RKSV 7 - Holten 7 10:00 DOOR LEZER: C.B.M. WICCERS Holtens Nieuwsblad meldt promi nent dat tijdens de kerstfair de Dorpsstraat open blijft voor het ver keer. Dit zal in de toekomst het ge val zijn bij alle evenementen die door de handelsvereniging worden georganiseerd. Wat een heerlijk vooruitzicht om in het door het ver keer verziekte centrum van ons dorp gezelligheid te mogen onder gaan onder het genot van het voor bijgaande verkeer; vrachtwagens, tractoren, files veroorzakende fo- renzenauto's en het rustieke gek netter van bromfietsen, dat alles zal ons deel zijn als we ons onderdom pelen in de door de handelsvereni ging georganiseerde kerstsfeer. En kel muziek en zang voldoen blijk baar niet, want een verkeersstille achtergrond gaat ten koste van de omzet. Dat ons dorp door toeristen en vele anderen door de hoeveel heid verkeer als ongezellig wordt er varen doet er blijkbaar niet toe. Het geld gaat immers voor! Hoelang zal het nog duren dat de zakenlobby het verkeersvrij maken van het cen trum in de weg staat? Hoe lang laat de-gemeente zich nog gezeggen door de ondernemers en neemt ze in deze niet haar eigen verantwoor delijkheid voor het welzijn van de burgers? Het aan te leggen Wans- inktracé? Een gevalletje van de kool en de geit sparen. Er is maar een middel en dat zijn moedige en ri goureuze maatregelen. Tegen elke lobby in! Met uiteindelijk een ver keersvrije kerstfair. Het Landeiueerd 10, Holten HOLTEN - In een appartement aan de Molenbelterweg in Hol ten bleek vrijdag 11 december te zijn ingebroken. Met behulp van een breekvoor- werp heeft men een raam open gebroken. De gehele woning werd door zocht. Geld en sieraden zijn weggenomen. Bij de gemeentewerf aan de Montageweg in Holten bleek zaterdag 12 december te zijn in gebroken. Door het raam te forceren is men binnengekomen. Meerde re kasten werden doorzocht. Een frisdrankautomaat werd opengebroken. Het kleingeld wat daarin aan wezig was, werd meegenomen. HOLTEN - Het eerste schaak team bleef aan het einde van de vijfde externe ronde verbijsterd achter met een nederlaag. De laaggeklasseerde tegenstander Hardenberg 3 kwam met twee spelers te weinig opdagen. Hol ten begon dus met een 2-0 voorsprong. Toen Henk van Beek in de opening al de tegen stander van het bord speelde en Jan Scheperman remise speel de, leek de winst al binnen te zijn. Dinant van Beek, Teun Scheurwater en Bertus van Beek konden met hun partijen lange tijd alle kanten op, maar het ging bij allen de verkeerde kant op. Dit was zeker niet altijd nodig. Gerrit Luggenhorst kon na lang schuiven een pion win nen. Toen een tweede pion ge wonnen werd, leek de partij ge wonnen te worden. De tegen stander probeerde nog een aan val op te zetten en plots verloor Gerrit door een combinatie de dame. HOLTEN - Er wordt bij Erve Deijk aan de Churchillstraat 19 in Holten op woensdag 23 december een kerstmarkt ge houden. De toegang is gratis. Het is van 10.00 tot 15.30 uur. Er komen midwinterhoorn blazers om 13.00 uur. Verder kan men eigenge maakte jam kopen. Er is een tentoonstelling van oude olielampen. Ook zijn er diverse 'winkeltjes' van stichting Zozijn. HOLTEN - Op de Canadese Begraafplaats worden don derdag 24 december 1400 kaarsen geplaatst. Deze kaar sen worden door de school kinderen bij de graven op de Canadese begraafplaats ge plaatst. Dit is volgens een Fin se traditie. Het is een indruk wekkend gezicht al deze kaar sen in de schemer te zien branden. Tevens zijn er doe delzakspelers en midwinter hoornblazers bij aanwezig. Canadese Begraafplaats, Eek hoornweg Holten. Tijd: 16:30 HOLTEN-Het dameshandbalteam van HV Holten wist eindelijk weer te winnen. Dalfsen werd afgelopen zondag dan ook met ver- uur. Gratis toegang. lies naar huis gestuurd. Voor Holten is het de tweede zege. foto: johan böunk NIJVERDAL/ HOLTEN - Holte- naar Bertus Getkate is een be grip op de markt en niet alleen in Nijverdal. Maar zaterdag 19 december wordt zijn laatste dag. Het aanplakbiljet op zijn wagen laat aan duidelijkheid niets te wensen over: 'Na 50 jaar verkoop van vis en visproduc ten hebben wij besloten om na 19 december te stoppen met de verkoop op deze marktplaats in Nijverdal. We hebben hier al die jaren met veel plezier gestaan. In april word ik 65 en dan ga ik met pensioen.' In 1956 kwam Bertus Getkate, een jochie van 11 jaar min of meer bij toeval, als hulpje op de markt bij vishandel Reinaardus uit Holten. "Ze vonden me een leuk jong", zegt Bertus lachend. "Dat was nog op de oude markt aan de Meijboomstraat." Meer dan 50 jaar is Bertus op de markt actief. Als 16-jarige kwam hij in loondienst bij Reinaardus. "Nog steeds ben ik voor 16 uur in loondienst bij de vishandel. Voor hen sta ik nog tot m'n 65ste woensdag op de markt in Raalte. Maar in 1966 ben ik met Rieki een eigen vishandel be gonnen. En sinds 1988 sta ik met m'n eigen handel op de Nij- verdalse markt." Daarvoor heeft hij allerlei diploma's gehaald. Bertus noemt: "Middenstands- en vakdiploma's vishandel." Visboer Bertus Getkate houdt het voor gezien. Hij stopt met de viskraam op de markt in Nijverdal. foto: lieke van der lee

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 13