Workshops over pc en Marktplaats Holtens Nieuwsblad Hockeyclub Holten kan beginnen met aftellen Holtens Nieuwsblad 7 Winterhoorns, sprookjes en koekjes bakken Concert Leerlingen MOC spelen voor publiek Uitslagen Bergruitertjes Koopavonden Sinterklaas en Kerstmis Opbrengsten verkoop aandelen Essent ingezet voor omvorming De Kol VVN Holten zoekt vrijwilligers Dinsdag i december 2009 Woningbouw in de Kol VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Daarnaast trekken gemeente en provincie samen 1 miljoen euro uit voor klimaat projecten die bijdragen aan een vermindering van de C02 uit stoot in Rijssen-Holten. In de prestatieafspraak wonen die gemeente en provincie heb ben bekrachtigd streven beide partijen ernaar dat minstens 50 procent van de sociale huurwo ningen op 1 januari 2015 het energielabel B heeft. Over de renovatie van deze wo ningen maakt de gemeente af spraken met de woningcorpo raties. Ook richt de gemeente een loket voor energie en duur zaamheid in en gaat na of er een pilotproject voor een energiele verende woning kan komen. Commissaris van de Koningin Geert Jansen: "De provincie Overijssel maakt met alle ge meenten in de provincie derge lijke afspraken. Wij hanteren de Overijsselse Methode. Dat wil zeggen dat wij samen met ge meenten projecten selecteren die bijdragen aan een goed woon- werk- en leefklimaat." Burgemeester Pieter van Veen: "De investeringen worden ge- zamenlijk gedaan en daardoor kunnen we zaken beter en ver sneld uitvoeren. Met de resulta ten kunnen onze inwoners hun voordeel doen. Het gaat om de leefbaarheid van onze mooie gemeente en van de provincie." Provincie en gemeente richten hun beleid tot 2020 op 13.000 extra woningen in het gebied van de regio Twente. Voor de gemeente Rijssen-Holten bete kent dat een toename van in elk geval 545 woningen van 1 janu ari 2010 tot 1 januari 2015. De nieuwbouw zal voor het groot ste deel (tenminste driekwart) worden gerealiseerd in gebied waar al huizen staan. Het accent ligt dus op stedelijke vernieuwingsprojecten die meegefinancierd kunnen wor den uit het programma Stedelij ke Vernieuwing van de provin cie. De provincie Overijssel inves teert in de komende twee jaar extra in de Overijsselse woon-, leef- en werkomgeving. De Overijsselse gemeenten hebben hun Essent-aandelen verkocht, met een gezamenlijke waarde van 150 miljoen euro. De provincie en de gemeenten maken nu afspraken over hoe dit geld duurzaam wordt geïn vesteerd in de Overijsselse sa menleving. Het gaat dan om projecten die provincie en gemeenten geza menlijk uitvoeren en financie ren. Een belangrijke voorwaar de is dat de schop direct in de grond moet kunnen. HOLTEN - Bij boerderij Zorg vliet aan de Larenseweg 106 worden woensdag 23 december van 10.00 tot 17.00 uur nieuw jaarsrolletjes gebakken. Daarna zijn er de hele avond vanaf 19.00 uur midwinter- hoornblazers aanwezig en wor den er sprookjes verteld onder het genot van warme choco lademelk en koffie. Iedereen, van jong tot oud, is van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn. Ook groepen mogen komen. Dan wel graag even van tevoren bellen: 0573-221102. HOLTEN - Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk voor Hol ten houdt voor de kerstvakantie nog twee korte workshops. Op donderdagmiddag 3 de cember vindt een 'Vragenuur tje' plaats van 13.30 tot 15.30 uur. Dit is bedoeld voor mensen die een vraag hebben over alles wat met de computer te maken heeft. Dit kan dan ook van alles zijn: De kosten voor het vragen uurtje zijn 5 euro. Op maandagavond 7 december start er een workshop 'Markt plaats'. Onderwerpen als 'hoe surf ik over Marktplaats? Hoe kan ik een account aanmaken?, staan hierbij centraal. De workshop bestaat uit twee avonden, namelijk maandag 7 en 14 december, van 19.30 tot 21.30 uur. De kosten van de workshop bedraagt 25 euro voor twee lessen van twee uur. Beide workshops worden ge houden onder leiding van Ger- rianne Ariëns. Voor meer infor matie of opgave: telefoon: 0548- 36 27 55. Of kom even langs. HOLTEN - Er zijn genoeg men sen die iets voor Veilig Verkeer Nederland in Holten zouden wil len doen maar geen verplichtin gen aan willen gaan, zoals bij voorbeeld het deelnemen aan vergaderingen en het uitvoeren van taken die veel tijd vragen. Juist naar deze vrijwilligers is WN Holten op zoek. Het gaat om activiteiten die een maal per jaar worden gehouden. Zoals het keuren van fietsen van basisschoolleerlingen in de pe riode dat het vroeger donker wordt, het helpen bij het ver- keersexamen voor leerlingen uit groep 7 of het assisteren bij de jaarlijkse caravankeuring in het voorjaar. In het kader van deze actie zullen de Holtenaren bin nenkort overal in het dorp WN- flyers tegenkomen met informa tie over de diverse activiteiten. Natuurlijk zijn er nog meer werk zaamheden waarbij hulp wel kom is. Deze vragen meer tijd en inzet, want WN Holten spreekt graag een woordje mee wanneer het gaat om de belangen van alle weggebruikers. WN heeft haar eigen visie bij het inrichten van een veilig stratenplan, het signa leren van onveilige situaties en het onafhankelijk opkomen voor de belangen van specifieke groe pen als ouderen, de schooljeugd en individuele burgers. Zij wil dit graag blijven doen. Hiervoor is het echter wel nood zakelijk dat WN Holten op sterk te blijft en kan blijven rekenen op daadwerkelijke ondersteuning van vrijwilligers. Ab Waakop Rei- jers, voorzitter, telefoon: 0548- 546968 of e-mail; a.waakoprei- jers@planet.nl. Holtens Nieuwsblad ts een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kolingserf 4, 7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur M.Wagelaar Tel: 0548-597357 Mobiel: 06-53645328 Fax: 0548-597359 Mail: m.wagelaar@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhufsaanhuismedia.nl HOLTEN - Leerlingen van Muziek Onderwijs Centrum hebben in de Dorpskerk van Holten meegedaan aan een leerlingenconcert. Ze lieten daar voor publiek horen wat ze tijdens de lessen hebben geleerd. Ook was het mogelijk voor bezoekers om zich in te schrij ven voor muziekles. Meer informatie hierover: 0548-361412. foto: johan bolink HOLTEN - Leden van de pony club de Bergruitertjes uit Holten sleepten afgelopen zaterdag 28 november enkele prijzen in de wacht tijdens een concours in Hellendoom. Femke Pekkeriet werd met Pip- py tweede in de B dressuur Cat. B met 195 punten. Aniek Wolfkamp werd tevens tweede met Talan met 206 pun ten, in de Cat D Klasse B. HOLTEN - Rond Sinterklaas zijn er extra koopavonden in Holten. Zowel op donderdag 3 en vrij dag 4 december zijn de winkels tot 21.00 uur open. Met Kerstmis is dat op dinsdag 22 en woensdag 23 december. HOLTEN - De meiden C van hockeyclub Holten zijn afgelo pen zaterdag ongeslagen na jaarskampioen geworden, met 75 doelpunten voor en maar 5 tegen. Alle thuiswedstrijden werden op de ABS kunstgras velden in Bathmen gespeeld. De uitreiking van de najaarsbo kaal 2009 werd verricht in het clubhuis in Holten. De club kijkt vol verwachting uit naar het voorjaar. Dan kunnen alle teams van de hockeyclub ein delijk de prestaties volgen van elkaar op hun eigen thuishonk. Voor dit nieuw te realiseren kunstgrasveld aan de Aaltinks- weg in Holten is op 11 novem ber de eerste schop in de grond gegaan. Afgelopen woensdag is er een buitengewone Algemene Leden Vergadering geweest in het clubhuis. De bouwplannen en een artist impression van de noodaccommodatie werden gepresenteerd aan de leden. Voor de aanvraag van de bouw- Meiden C van Hockeyclub Holten werd afgelopen zaterdag kam pioen. vergunning werd er goedkeu ring aan de leden gevraagd. Te vens stond de financiële begro ting hiervoor op de agenda. Met een algehele meerderheid van stemmen zijn de bouwplannen voor akkoord bij de gemeente ingediend. Nu is het wachten op het verlenen van de bouw vergunning voor het clubhuis. Zaterdag 12 december worden de allerlaatste hockeywedstrij den thuis op de grasmat in Hol ten gespeeld.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7