Nieuwe sponsor dames Blauw Wit Holtens Nieuwsblad 25 Schakers spelen gelijk tegen koploper Volleyballen Holtense teams Uitslagen Decemberactie HHV Sportlsmo ten Velde kampioen Enduro N2 Tweede schaakteam op winst Uitslagen vogelshow Motorcrosser Erik Davids kampioen Insluiping Dinsdag 1 december 2009 HOLTEN - Mintonette houdt zaterdag 2 januari om 19.00 uur het recreatief volleybaltoernooi in sporthal 't Mossink. Het toer nooi is bedoeld voor teams van verenigingen, vriendengroe pen, straten, families en bedrij ven. Ieder team moet minstens uit zes personen bestaan, waar van minimaal twee dames. Maximaal twee spelers/ speel sters mogen niveau tweede klasse of hoger spelen. Uiterlijke inschrijfdatum is dinsdag 15 de cember. De kosten bedragen 15 euro per team. Opgave: Marieke Thiele, telefoon 0548-657793 of mariekethiele@concepts.nl Overwinning W Holten HOLTEN - Het was erop of er onder voor W Holten afgelo pen zondag op sportpark de Pastoorsmoat in Haarle. Bij ver lies tegen de plaatselijke SV zou Holten op vier punten achters tand komen van concurrent Haarle. Onder leiding van inte rim-trainer van Jan van Mullem speelde Holten een van haar be tere wedstrijden van het sei zoen en werd een terechte 3-1 overwinning behaald. Het was de thuisploeg die de score opende door in tweede instantie uit een hoekschop te profiteren. De eerste corner werd nog weggewerkt naar de zijkant door de defensie van Holten, maar de bal kon op nieuw gevaarlijk hoog voor het doel gebracht worden. De fraaie voorzet belandde precies op het kale hoofd van de laatste man van Haarle die de bal hard tegen de touwen knikte. Holten leek het toen heel lastig te gaan krij gen tegen het defensieve Haar le. Een goede actie van Daan Wissink hielp Holten weer in de wedstrijd. Met een sierlijke actie legde de jonge aanvaller twee man in de luren waarna hij werd neergehaald op de rand zestien. Jaap Huisman wist met dit buitenkansje wel raad en le pelde de bal onderkant lat in de korte hoek achter de kansloze doelman. Holten leek toen goed door te zetten en kwam nog een paar keer gevaarlijk voor het doel van Haarle. Grootste kans was er voor Hofman, maar hij kapte net een keer te vaak om nog goed uit te kunnen halen. Na rust pakte Holten Haarle bij het nekvel en liet het niet meer los. Meerdere malen kon laatste man Knapen doorschuiven waardoor de druk op het doel van Haarle steeds groter werd. Het was ook Knapen die de 2-1 inleidde met een bekeken balle tje op Nijland. Die schoot hard in de korte hoek door de benen van de keeper maar zag zijn in zet toch niet over de doellijn gaan, het was de attente Daan Wissink die de inzet alsnog pro moveerde tot een doelpunt. De gastheren probeerde het hierna nog wel, maar leunden bij hun wanhoopsoffensief te veel op hun aanvoerder. Maar die kon het ook niet in zijn een tje bolwerken, ondanks dat hij Van der Pluijm een lastige mid dag bezorgde met zijn sleur- werk. Doelman Bekkernens hoefde niet een keer meer echt in actie te komen na rust. Zijn collega aan de overkant zag meer actie voor zijn doel. Een keer was hij zelfs al verslagen nadat Huisman de bal goed voor gaf op Nijland, maar een polletje zat de routinier lelijk in de weg. In de laatste minuut werd het dan toch nog 3-1 door wederom Huisman. HOLTEN - De uitslagen van de eerste trekking van de Decemberactie van de Holtense Handelsvereniging. Aaftink D, Hessenweg 3; Aanstoot X, Schreursweg 8, Holten; Ahrendt, Cooleweesweg 1, Bathmen; Avesaat van, Kolweg30, Holten; Baltus EJ, Vijfhuizenweg 2, Holten; Bekkernens H, Tuinstraat 13, Holten; Beid- man HJ, Noordenbergstraat 9, Holten; Beldman A, Liezenweg 3a, Holten; Beltman W, Kolweg 5, Holten; Berg van de A, Gaardenstraat 25, Holten; Brink van, Van Holtenserf 6, Holten; Broere J; Bronsvoort, Mr. G. Vixseboxsestraat 9, Holten; Dijkink D, Abraham Berghof 2, Hol ten; Faasse J, Holtinckspad 3, Holten; Groen A, Kozakkenstraat 15, Holten; Hoeveten HFM, Erve Lukensveld 12, Holten; Janse A, Postweg 67, Holten; Jansen AB, Voorsboersstraat 8, Holten; Kevelam D, Deven- terweg 37 Holten; Koning J, Canadastraat 70, Holten; Koomwinder A, Holterenkstraat 30, Holten; Krikkink, Boerendanssteeg 17, Holten; Loman R, Waardenborchstraat 3, Holten; Markvoort D, Schouten straat 25, Holten; MöringT, Rijssenseweg26, Holten; Mulder A, Haar- straat 15, Holten; Muller H, Haarstraat la, Holten; Nijland HG, Burg van de Borchstraat 26, Holten; Oostervelt GW, Vijfhuizenweg 7, Hol ten; Paalman; Pannekoek AC, Bpelodijk 15, Holten; Pietersz O; Prins- Eertink D, Vrijheidslaan 1, Holten; Reef T, Canadastraat 21, Holten; Reit L, Kerkstraat 14, Holten; Rijn van A, Kolweg 75, Holten; Roelvink B, Broekweg 18a, Holten; Schipper H, Landuwerweg 8, Holten; Schooien M, Het Landeweerd 59, Holten; Snel A Raalterweg42, Hol ten; Spijker, Schoutenstraat 54, Holten; Stukker HJ, Abraham Berghof 10, Holten; Uijen, Helderman 7, Holten; Ulfman, Vicarie 16, Holten; Ulffnan W, Doorlopendedijk 4, Holten; Verveda W, Ligtenbergerdijk 7b, Rijssen; Vincent D, Pasopsweg 1, Holten; Walraven van, Pastorie straat 50, Holten; Wechstapel, De Wheeme 11, Holten; Wessels F, Er ve Broekhuis 7, Holten; Wilmerink J, Ikkinksweg 7, Okkenbroek; Zoet- brood, Kozakkenstraat 29, Holten. Prijzen zijn af te halen bij: Blokker van de Maat, Smidsbelt in Holten. HOLTEN - Het tweede heeft na een gelijkspel en een ronde vrijaf in de derde ronde een forse overwinning geboekt op Vroomshoop 2. Het was een wedstrijd met een bewogen voorgeschiedenis en tevens een bewijs dat we er goed aan gedaan hadden om ons te laten degra deren van de tweede naar de vierde klasse waar met viertallen in plaats van zestallen wordt gespeeld. Desondanks kwamen we er een week voor aanvang achter dat we in de personele problemen zouden komen. Door vakanties en ziektes zouden we één persoon te kort ko men. Nood breekt wet. Hans van Oijen gebeld of hij vanuit Leeuwar den een potje wilde komen schaken op de maandagavond. In geval van nood wil Hans dat wel en wij opgelucht, want het is toch wel een verschil als je met 0-0 kunt beginnen in plaats van 0-1. Er hoeft dan maar iets verkeerd te gaan en we kunnen de winst vaarwel zeggen. Echter Hans wordt in het weekend ziek Op maandagavond gingen we er dus al helemaal vanuit dat we een bord onbezet moesten laten. Maar gelukkig, Wim Kees van Rijssen was sneller hersteld van zijn ziekte en kon meedoen. Of dit ons een onbewuste inspiratie gaf weet ik niet maar we begonnen goed. Voor 10 uur was het al 3-0. Wim Kees kon een prachtige Koningsuitval uitvoeren. Bertus wist de rokade van zijn tegenstander te verknallen waardoor diens Konig amper een goed heenkomen vond. Bertus had daarna eigenlijk weinig moeite om de winst binnen te halen. Gerrit Stevens wist wederom een po sitioneel voordeel te behalen. HOLTEN - Motorcrosser Ismo ten Velde scoorde bij de Nationalen groot succes. Hij werd kampioen van de groep N2 bij de enduro. Ten Velde behaalde geen overwinning tijdens de twee dagen in Borculo en Harfsen maar had voldoende voorsprong op de concur- FOTO: JOHAN BOUNK rentie. HOLTEN - Het eerste team van Schaakvereniging Holten heeft gelijkgespeeld tegen koploper Vrimot uit Vriezenveen. Ronald Klein Teeselink was de enige die verloor. Een aanval over de f-lijn dacht hij op te kunnen vangen, maar de tegenstander had nog een nare verrassing in petto. Teun Scheurwater, Jan Sche perman en Gerrit Stevens speel den een vrij normale remise. Henk van Beek won een pion maar wist dit niet om te zetten in winst. Dinant van Beek kwam zeer slecht uit de opening. Hij offerde een toren tegen wat klein grut en hoopte dat hij zijn stukken sneller kon ontwikke len dan de tegenstander. Tot ie ders verrassing wist hij toch nog in het spel te komen en uitein- HOLTEN - Het eerste dameself tal van Blauw Wit'66 was dit sei zoen nog op zoek naar een nieuwe kledingsponsor. Deze werd gevonden in Arbo- dienstverlener VerzuimReduc- tie, ook bekend als hoofdspon sor van Go Ahead Eagles. De man achter de Arbo-dienstver- lener VerzuimReductie is Mar cel Wenting. De Holtenaar werd door de sponsorcommissie van Blauw Wit '66 benaderd en zo konden de dames van Blauw Wit op za terdag 14 november voor het eerst in de nieuwe kleding pose ren. Marcel Wenting begon in 2005 met zijn bedrijf en zag de Arbo-dienstverlener steeds gro ter worden. De succesformule van het be drijf heeft een miljoenen omzet tot gevolg. Twente en Heracles waren al langere tijd in beeld bij Wen ting, maar de contacten met de heren Aanstoot van de hoofd sponsor van Blauw Wit '66 'De Poppe' hadden een intrede bij Go Ahead Eagles tot gevolg. De Sallandse eerste divisieclub haalde de eerste periode binnen en is ook koploper in die divisie. delijk remise te spelen. Gerrit Luggenhorst verloor een pion en had het geluk dat de tegen stander de beslissende zet over het hoofd zag. Dit gaf Gerrit de mogelijkheid om de lijnen van de lopers te blokkeren. Na het afruilen van de dames stond Gerrit beter, maar het eindspel van pionnen en lopers van on gelijke kleur eindigde in remise. Voorzitter Egbert Rietberg en Marcel Wenting met het dames team. HOLTEN - Vogelvereniging Holten-Bathmen heeft haar jaarlijkse show gehouden in het clubhuis van de postduivenver eniging. Algeheel Kampioen werd Arjan Kramer met een swiftparldet met 93 punten. Jeugdkampioen werd Sanne Zanting met een zilverbekje met 91 punten. De wisselbeker voor de vier mooiste vogels werd gewonnen door Free Rietman, met vier ka naries met in totaal 366 punten. VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Erik Davids hoopt volgend seizoen weer voor de prijzen te kunnen gaan, maar moet het allemaal eerst nog fi nancieel op de rit proberen te krijgen. "Het financiële plaatje is het grote probleem. As je in de top mee wilt rijden, moet je het perfect voor elkaar hebben. Ik had het dit jaar goed voor el kaar en wil er volgend jaar graag weer net zo hard tegen aan, maar dan moet ik nog wel wat sponsors zien te vinden", aldus de Holtenaar die in 2010 ook Europese wedstrijden in Italië, Tsjechië, Polen en Frankrijk wil rijden. HOLTEN - Bij woningen aan de Markeloseweg in Holten heb ben zich afgelopen week meer dere insluipingen plaatsgevon den. Vooral portemonnees en gereedschap werd weggeno men.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 25